Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Ázerbajdžán - 27. března 2018   20:30

Irsko
Irsko
90+9' Sweeney
1:0
(0:0)
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
Irsko
O'Hara – Whelan, Donnellan, Sweeney, Kane (82. Hale) – Rice, Cullen (C), Grego-Cox – Mulraney (56. Shodipo), Manning, Curtis (89. Quigley)
Bossin – Dimaio, Kinssela, Hale, Quigley, Delaney, Shodipo
Glova – Kováč, Pozor (všichni Slovensko)
Stadion Tallaght (Dublin)
Ázerbajdžán
Ibrahimov – Krivocjuk, Sarkarov, Mustafazade (C), Tašgin – Hajijev – Koekcue (57. Šahverdijev), Nasirov (65. I. Muradov), Alijev, Madatov – Šejdajev (86. Buludov)

Z tohoto on-line přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.

6. Ázerbájdžán – 1 bod (3:22), 7 zápasů

Pozn.: na ME přímo postoupí vítězové skupin, čtyři nejlepší celky ze druhých míst čeká baráž.
Irská reprezentace do 21 let v dramatické koncovce dokázala urvat povinnou výhru nad Ázerbájdžánem a díky tomu udržela kontakt s vedoucím Německem.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 17:19.
90+10'
90+9'
Žlutou kartu ještě dostal Shaun Donnellan (Irsko).
90+9'
Irsko právě vstřelilo branku!
Ale nepovede se jim to a z Dublinu odjedou s prázdnou, protože několik vteřin před závěrečným hvizdem neuhlídali RYANA SWEENEYHO. Nadšení fanoušků na stadionu Tallaght je obrovské! Že se domácí reprezentaci ještě podaří zvítězit, už nikdo z nich nečekal.
90+5'
Hosté polehávají po trávníku a všemožně zdržují. Ubránit cennou remízu chtějí zuby nehty.
90+3'
Podobně dopadl Šahverdijev (Ázerbájdžán).
90+2'
V úmyslu to měl Donnellan (Irsko), jenže do cesty jeho střely se postavil obětavý obránce.
90'
Filip Glova se rozhodl pro pětiminutové nastavení. To je ještě dost času na vstřelení gólu.
89'
Třetí výměna proběhla také na straně Irska. Ronan Curtis pustil na trávník Joe Quigleyho.
88'
Na opačné straně se netrefil Manning (Irsko).
87'
Mohli jsme se dočkat velkého překvapení! Muradov (Ázerbájdžán) trefil tyč!
86'
Ázerbájdžán vystřídal naposledy. Ramila Šejdajeva nahradil Omar Buludov.
85'
Tak dlouho Kamran Ibrahimov (Ázerbájdžán) otálel s výkopem, až mu Filip Glova ukázal žlutě zbarvený kartonek. Jak vidno, zdržovat se nevyplácí.
82'
Víc už toho nepředvede Danny Kane (Irsko), místo něj zabojuje o výhru Rory Hale.
81'
Exekuci rohového kopu čelící defenziva irského výběru zvládla svou úlohu na výbornou.
79'
Hned po něm se pokoušel vstřelit gól Rice (Irsko). A nechybělo moc, aby se tak stalo. Míč prosvištěl těsně kolem brankové konstrukce.
78'
Cullen (Irsko) nedokázal prostřelit obranný val.
75'
Žlutou kartu viděl také Gismat Alijev (Ázerbájdžán).
74'
Bezprostředně po jeho rozehrání se Ryan Manning (Irsko) provinil faulem a neunikl žlutému trestu.
73'
Hned z dalšího tažení vytěžilo Irsko rohový kop.
70'
Toho ve spolupráci s Manningem využil Sweeney (Irsko). Počkal si na centr z přímého kopu, ale měl smůlu, že trefil před sebou stojícího obránce.
68'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
65'
Před chvílí došlo k avizované výměně. Ilkin Muradov (Ázerbájdžán) vystřídal Budaga Nasirova.
64'
Trenér Ázerbájdžánu připravuje další střídání, u postranní čáry už se rozcvičuje Muradov.
61'
A podobně dopadl reparát. Manning (Irsko) sice našel střílejícího Curtise, nicméně ten pálil slepými.
59'
Ani po jeho rozehrání Irsko neuspělo.
58'
Šance jako hrom! Otevření skóre měl na kopačce Manning (Irsko). Ze standardní situace napřáhl k pumelici, kterou připravený Ibrahimov výborně zneškodnil. Následuje rohový kop.
57'
Podél levé postranní čáry rozběhnutý Koekcue (Ázerbájdžán) narazil na zavřená vrátka.
57'
Vystřídal také Ázerbájdžán. Ozan Koekcue přenechal svou pozici Ehtiramu Šahverdijevovi.
56'
První pokus o oživení hry. Za Jakea Mulraneyho nastoupil Olamide Shodipo (Irsko).
55'
Hrací předmět teď často mění svého majitele.
53'
Při protiútoku zatáhl Cullen (Irsko) za záchrannou brzdu a může být rád, že za to nebyl nijak potrestán.
52'
Domácí se prokombinovali až do pokutového území, vystřelit ovšem nedokázali.
49'
O znovu uvedení balonu do hry se postaral faulovaný Nasirov (Ázerbájdžán).
48'
Přetahovanou o míč u středové čáry ukončil faul.
46'
Druhá polovina utkání začala bez jakékoliv změny v sestavě jednoho či druhého tábora.
46'
Reprezentanti se vrátili z útrob stadionu a jsou připraveni bojovat o body také ve druhém dějství.
Máme za sebou bezgólový poločas. Favorizovaní Irové si to nejlepší schovali až na jeho závěr, kdy gólmana během krátké chvíle vyděsila dvojice Manning, Grego-Cox. Hosté o sobě dali vědět podstatně dříve, už po necelé čtvrthodině hry zazdil svou šanci Alijev.
45+2'
45'
Do začátku přestávky zbývají dvě minuty.
44'
Diváky probudila až dvojitá šance Irů! Ibrahimov se musel v bráně hodně ohánět, aby vystavil stopky střele Manninga a pohotové dorážce Grega-Coxe. Zažil opravdu krušné chvíle.
42'
Ani útok vedený po pravém křídle úspěch neslavil. Domácí aspoň provedou autové vhazování.
40'
Střelu do zdi, tu neuměl obstřelit Manning (Irsko).
39'
Konečně se něco začalo dít. Manning (Irsko) sebral míč a upaloval s ním dopředu, zastavit ho musel Hajijev. Co nám nabídne přímý volný kop?
38'
Míč neustále rotuje kolem středového kruhu, taková pasáž hry je více než nezáživná.
35'
Střed hrací plochy však ovládá irská záložní řada, takže to budou mít hodně obtížné.
34'
Trpělivou kombinační souhrou hledají hosté cestu, která je má zavést hlouběji do pole.
33'
Mulraney (Irsko) se navíc dopustil útočného faulu.
32'
Domácí ekipa se sice prokombinovala až před hranici šestnáctky, nicméně to bylo z její strany vše.
31'
Zbytečným nákopem hosté odevzdali míč Irům.
30'
Po zisku míče se k útoku nadechl Madatov (Ázerbájdžán) a krátce za půlící čárou ho zastavil Sweeney, pomohl si při tom však faulem.
28'
Ázerbájdžánská defenziva se zdá být zkonsolidovaná a své úkoly zatím plní podle představ trenéra.
27'
A právě oni už nějakou dobu obléhají pokutové území.
24'
Ibrahimov s výkopem vůbec nespěchá. Je zcela zřejmé, že Ázerbájdžánci si do Dublinu přijeli pro remízu, a útočit tak budou především domácí.
23'
Curtis (Irsko) kroutí hlavou, protože ví, že mohl zamířit jinam než vedle branky. Příště to snad bude lepší.
21'
Hajiaga Hajijev (Ázerbájdžán) v blízkosti půlící čáry nepřiměřeně atakoval Cullena a stal se prvním napomenutým hráčem duelu.
20'
Rozehrávku soupeřova celku napadající Tašgin (Ázerbájdžán) se dopustil prohřešku proti pravidlům.
19'
K dispozici ho mají stále Irové, jenomže pouze za cenu kombinační souhry na svém území.
18'
Irští fotbalisté posunuli hru ke středovému kruhu, kde právě vrcholí líté souboje o balon.
15'
Po rohovém kopu už Ázerbájdžán nezahrozil.
14'
Ale hned při dalším útoku musel být O'Hara ostražitý, aby mimo svou bránu vytěsnil Alijevův nebezpečný pokus z přímého kopu. Tohle bylo důrazné varování pro irskou obranu.
13'
Konečně se hosté osmělili. Cestu k pokutovému území si ušlapal Nasirov a zpoza jeho hranice vyslal pokus letící kolem O'Harovy svatyně.
12'
Ztráta míče vedla k faulu, přímo před zraky rozhodčího ho spáchal Šejdajev (Ázerbájdžán).
11'
Hosté mají stále protíže proniknout přes půlící čáru.
9'
A ti své tažení dotáhli do zdárného konce. Druhý střelecký pokus utkání obstaral Curtis (Irsko), který se rovněž zapsal mezi křivonohé hráče.
8'
Pokus o přechod středem hřiště skončil ztrátou míče, hrát tak opět mohou fotbalisté Irska.
6'
Ázerbájdžán uklidňuje hru na své polovině.
5'
Výkonnostně lepší Iry je těžké odstavit od míče. Díky tomu si palebnou pozici vypracoval Grego-Cox, ale balon mezi tři tyče nevtěsnal.
3'
Uběhly sotva dvě minuty a Nasirov (Ázerbájdžán) už dvakrát fauloval, nejprve si vyšlápl na Riceho a potom nepřiměřeně atakoval Sweeneyho.
1'
Rozehrávku provedl Ázerbájdžán.
1'
Dublinským stadionem Tallaght se rozezněly obě hymny, hráči zaujali své pozice.
Trojice slovenských rozhodčích v čele s Filipem Glovou právě přivádí fotbalisty na hrací plochu.

Irsko: O'Hara – Whelan, Donnellan, Sweeney, Kane – Rice, Cullen (C), Grego-Cox – Mulraney, Manning, Curtis
Náhradníci: Bossin – Dimaio, Kinssela, Hale, Quigley, Delaney, Shodipo

Ázerbájdžán: Ibrahimov – Krivocjuk, Sarkarov, Mustafazade (C), Tašgin – Hajijev – Koekcue, Nasirov, Alijev, Madatov – Šejdajev
Náhradníci: Sejidachmedov – Šahverdijev, R. Muradov, Azizov, Maharramli, Buludov, I. Muradov

Rozhodčí: Glova – Kováč, Pozor (všichni Slovensko).
Pokud patříte mezi netrpělivce, můžete si čekání na úvodní výkop zkrátit prohlédnutím sestav.
Třicet minut před začátkem kvalifikačního duelu se reprezentanti obou zemí pilně rozcvičují.
Ázerbájdžán je beznadějně poslední. Svůj jediný bod vybojoval outsider skupiny v domácí bezbrankové plichtě s Kosovem, jinak si na své konto připisuje samé porážky. Asi se na tom nic nezmění ani dnes.
Irsko si dělá zálusk na postup. V žádném ze svých tří domácích utkání neinkasovalo ani jeden gól a v úterním odpoledni bude před vlastním publikem usilovat o prodloužení této dokonalé série.

1. Německo – 15 bodů (23:6), 6 zápasů
2. Irsko – 10 bodů (9:3), 5 zápasů
3. Kosovo – 10 bodů (8:8), 7 zápasů
4. Norsko – 8 bodů (7:8), 6 zápasů
5. Izrael – 7 bodů (9:13), 6 zápasů
6. Ázerbájdžán – 1 bod (3:21), 6 zápasů

Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný úterní večer. Kvalifikace o účast na ME hráčů do 21 let pokračuje zápasem Irsko – Ázerbájdžán, kterým vás provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.