Utkání tedy končí po vypjatém závěru! Itálie slaví, zůstává neporažená. Naopak Bulhaři dnes poprvé poznávají hořkost porážky ve skupině. Díky brance Gialrdina tak fanoušci v Palermu jásají, domácí vyhráli 1:0. Výsledek, který potěší zejména i nás české fandy.
To je od nás z Palerma vše, děkujeme za pozornost!
95
V boční síti končí míč po střele Y. Mineva!
93
Rohový kop se bude opakovat, akurát z jiné strany. V pokutovém území i brankář Mihajlov.
93
Bulhaři se tlačí do koncovky. Nyní si zahrají rohový kop.
91
Po souboji Rangelova s Bonuccim náslduje odkop od branky Itálie.
90
Sudí Carballo v závěru utkání nastaví 4 minuty.
90
Standartka z 25 metrů pro Itálii.
90
Po faulu Bodurova se na zemi svíjí Gilardino.
89
Nedělev mířil přihrávku do pokutového území itálie. Tam ale míč nezachytil žádný jeho spoluhráč. Domácí se tak ubránili.
87
Hosté mohli z brejku pádit dopředu, následná dlouhá přihrávka ale končí v rukavicích stálice Buffona.
87
Rohový kop zahraje, kdo jiný než , Andrea Pirlo.
87
Giaccherini vybojoval roh pro svůj celek.
85
Pirlo byl ve středu hrací plochy poslán k zemi. Standartka pro italy.
84
Giaccherini vidí 1. žlutou kartu dnešního utkání po faulu na Neděleva.
84
Útočný faul spáchán na Chielliniho. Itálie tak získává další čas.
82
Faul Y. Mineva na Giaccheriniho ve středu pole. Domácí tak v klidu rozehrají.
82
Domácí se ubránili, leč míč má na kopačkách stále ten hostující celek.
81
Rohový kop pro Bulharsko.
80
Do konce utkání zbývá cca 12 minut, hosté tak mají ještě pár minut k tomu, aby něco se stavem zápasu udělala.
80
Itálie naposledy střídá: Abate má dohráno vinou zranění, nahradí jej Maggio.
79
Gadžev napřáhl z hranice 16ky po odraženém míči, střela ale mířila vedle levé tyčky Buffonovy brány.
78
Rohový kop pro hosty.
78
Popov se dostal ke střele z 20 metrů, ta byla zblokována.
77
Z voleje to nyní zkusil volný Antonio Candreva po centru zleva.Míč ale poslal hodně vedle brány Mihajlova.
76
Centr Y. Mineva byl příliš dlouhý a skončil tak za bránou.
76
T. Motta se provinil faulem ve středu pole.
75
Bulharsko naposled střídá: Djakov má dohráno, na jeho místo přichází Delev.
73
Gialrdino v šanci, po malé domů brankář nemohl hrát rukama, proto se Gialrdino dostal k míči a zkusil vypálit. Rána byla zblokována a hosté si mohou oddychnout.
72
Střelec jediné branky utkání Gilardino nachytán v ofsajdu.
71
Bulhaři v další šanci, ale Popov z hranice 10 metrů vůbec netrefil míč ideálně.
70
Rohový kop zahraný znovu Pirlem nezaznamenal velké nebezpečí pro bránu hostů.
69
Mihajlov musel do vzduchu proti Pirlově standartce. Roh pro domácí.
68
Druhá půle je zatím velmi akční. Bulhaři se už osmělili a hodně zatápí Itálii. Domácí můžou děkovat brankáři Buffonovi, který 3x míč vychytal na brankové čáře a znovu potvrzuje, jak výborný brankář je.
68
Rohový kop v podání Andrea Pirly byl odvrácen Nedělevem.
67
Itálie vybojovala rohový kop.
65
Itálie po dlouhé době s míčem na noze a uklidňuje hru.
64
Nedělev to zkusil sám, když se z pravé strany odhodlal ke střele z poza 16ky a mířil jen těsně vedle pravé tyčky itálie.
64
Itálie střídá podruhé: Insigne vystřídán Giaccherinim.
63
Roh pro hosty.
62
Itálie střídá: Zraněného Antonelliho nahradí Astori.
62
Angelov znovu nebezepčně vypálil z 4 metrů, Gigi Buffon zachraňuje svůj tým!
61
Buffon nyní vyrazil míč opět na brankové čáře!
61
Bulharsko střídá: Tonev má dohráno, místo něj se podívá na hřiště Rangolev.
60
Antonelli je ošetřován na hrací ploše.
60
58
Bodurov nestačil na míč, který skončil pouze za bránou. Buffon se tak postará o odkop.
57
Ke střele se odhodlal hráč Lazia Antonio Candreva. Z 25 metrů však mířil mimo.
56
Ve druhé půli drží více míč mužstvo domácích, ti hrají velmi zkušeně.
55
Bulharsko střídá: Manoleva nahradí Iliev.
54
Antonelliho přihrávku již nezachytil De Rossi, u míče proto brankář Mihajlov.
53
De Rossi nyní kombinoval s ostatními hráči, ale nic nevymyslel.
51
Znovu v akci Insigne, který se uvolnil po levé straně, z hranice 15 metrů ale vyslal slabou střelu, kterou shrábl brankář hostů.
50
Insigne v další šanci svého týmu, po dobře sehraném rohovém kopu však mířil nad bránu Mihajlova.
48
Buffon zachárnil svůj tým před střelou Popova s bezprostřední blízkosti! Parádní zákrok.
47
Gilardino zastihl kolmou přihrávku, kterou posléze přetavil ve střelu, rána však byla slabá a brankář Mihajlov nemá problém.
46
A to je vše, co se událo v první půli. Domácí fanoušci jsou jistě spokojeni, protože jim k tomu dal důvod Alberto Gilardino a jeho branka ve 38. minutě. Do konce poločasu se již nic výrazného nestalo a Itálie tak jde do druhé půle s náskokem jedné branky.
2. poločas začne přibližně ve 21.47
45
V. Minev se provinil faulem na Candrevu ve středu pole.
45
Domácí hrají velmi zkušeně, do konce první půle by si rádi udrželi nadějné skóre.
44
Pirlo se pokoušel najít volného De Rossiho, ten si dobře naběhl, míč už však nestihl.
44
U míče Andrea Pirlo.
43
Až nyní byl De Rossi faulován Djakovem. Standartka pro domácí z hranice 22 metrů.
42
Italové drží míč a nedávají hostům sebemenší šanci na jeho uzmutí.
41
Tonev byl nachytán v ofsajdu.
40
Nyní se Antonelli proháčkoval kolem bránících hráčů a z úhlu vystelil. Brankář Mihajlov jeho ránu kryje. Domací ale může mrzet, že se míč nedostal k číhajícímu Gilardinovy.
38
Itálie právě vstřelila branku!
ALBERTO GILARDINO posílá svůj tým do vedení! Velká radost na stadióně v Palermu. Po centru Candrevy zleva Gilardino uklízí míč do sítě hlavičkou. 1:0!
37
Bulhaři se drží na půlce Itálie, šance si však nevytváří. Remíza jim možná stačí.
36
Pirlův centr do 16ky Thiago Motta nezpracoval přesně, posléze se hosté ubránili odkopem.
36
Y.Minev zakopl míč na roh. Rohový kop pro domácí celek.
34
Popov po kombinaci s Nedělevem zahrozili, ale bránu Itálie neohrozili.
34
Candreva poslal dobrý centr do pokutového území Bulharska, tam jej ale De Rossi nestihl tečovat, a u míče proto brankář Mihajlov.
32
Andrea Pirlo dobře zamířil míč do klubka hráčů, tam jej ale nikdo nedokázal usměrnit a míč tak proletěl skrz vápno až do autu.
32
Pirlo zarhaje přímý volný kop ze 25 metrů, více zprava.
31
Centr Candrevy odkopl obránce Bulharska do bezpečí.
30
Mihajlov přečetl přihrávku Candrevy zprava a z nadějné akce tak je pouze daleký odkop.
29
V. Minev se provinil ve středu pole, když zfauloval Candrevu.
28
Hosté nyní drží míč a posílají si míč z nohy na nohu.
26
Ani teď Itálie nic nevytěžila ze své standartky. Dnes se jim rohové kopy příliš nedaří.
25
Mihajlov vyrazil střelu zprava od Insigneho na rohový kop.
24
De Rossi se dostal ke střele zpoza šestnáctky domácích, ale po Gilardinově přihrávce mířil jen vedle levé tyčky brankáře Bulharska.
23
Italové stále neumí vyzrát na kompaktní obranu Bulharska. Ve 23. minutě hry tak máme stále nerozhodný stav 0:0 a né moc výraznou hru v podání domácích favoritů.
22
Hosté se ubránili.
21
Roh pro Itálii.
20
Tonev nyní vypálil nebezpečně z cca 20 metrů. Buffon však ránu doprostřed brány kryje.
20
Nedělevovi pískán útočný faul na Abateho.
19
Sám Andrea Pirlo to zkusil po přihávce zleva, ránu z 25 metrů však nenamířil přesně a míč končí za bránou
18
Bodurov se provinil faulem na Pirla ve středu pole.
18
Manolev to zkusil z 20 metrů, svojí pravačkou ale nemířil přesně. Buffon tak bude odkopávat.
17
Pirlo nyní poslal až příliš dlouhý pas na Antonelliho. Odkopávat od své brány tak bude brankář Mihajlov, který působí v italské Veroně.
16
Bulhaři se osmělili a také aktivně kombinují na půlce Itálie.
13
Střela byla sražena, Buffon nemá problém.
13
Faul Antonelliho na Manoleva, Bulhaři budou zahrávat standartku zprava.
12
Domácí tým má zatím více ze hry, šancí však nemají moc. Obrana Bulharska je jistá.
10
Nyní nebyla přesná přihrávka na Gilardina. Následuje tak pouze odkop od brankáře Mihajlova.
9
Ivanov to zkusil dlouhým nákopem, ale nikoho vepředu nenašel.
8
Nedelev se dostal do šance po chybě hráče Itálie, ale mířil nad bránu Buffona.
7
Daniele De Rossi poslal až příliš prudký pas, na který nikdo nedosáhl. Ivanov navíc míč kryl, takže se postará o odkop brankář hostů.
6
Domácí aktivně napadají a zatím mají více ze hry. Krom šance Gaalrdina si ale jinak nic nevypracovali.
4
Gilardino byl na půlce hřiště sestřelen Bodurovem. Itálie tak v klidu rozehraje.
3
Insigne nedosáhl na centr zprava, hosté se tak ubránili.
2
Abateho centr nenašel nikoho, u míče tak brankář hostů.
1
První šance utkání a v něm Alberto Gilardino, který zpoza 16ky mířil pouze doprostřed brány, kde stál připravený Mihajlov.
1
Domácí tým rozehrál.
1
-1
Domácí dnes nastoupí v modrých dresech, hosté oproti tomu v bílých.
-2
Vítejte v Palermu! Zápas, co nevidět začne!

Itálie: Buffon – Abate, Bonucci, Chiellini, Antonelli – De Rossi, Pirlo, Thiago Motta – Candreva, Insigne – Gilardino.

Bulharsko: Mihajlov – Y.Minev, Bodurov, Ivanov, V.Minev – Djakov – Manolev, Gadžev, Popov, Nedělev – Tonev.

Rozhodčí: Carballo – Fernandez, Jimenez (všichni ŠPA).
Itálie má s Bulharskem dobrou bilanci, kdy poslední prohru datuje až v roce 1968. Poslední zápas, který sehráli v rámci letošní kvalifikace, dopadl smírně 2:2. Za Bulhary trefovali Stanislav Manoleva a Georgi Milanov. Hosty pak dvakrát rozradostnil Pablo Daniel Osvaldo.
Utkání bude řídit pan Carlos Velasco Carballo ze Španělska. Po stranách mu budou pomáhat kolegové Roberto Alonso Fernandez a Juan Carlos Yuste Jimenez.
Jako čtvrtý rozhodčí byl nasazen Antonio Mateu Lahoz, rovněž ze Španělska.
Bulharsko:

Hosté dnes přijíždějí do Palerma hrát o postupové ambice. Na kontě mají již 10 bodů, jsou tedy po zásluze na druhé příčce, právě za Itálií. Jeden bod náskoku je dělí od České Republiky. Bulhaři jsou doposud jistě velkým překvapením, zatím ani jeden zápas ve skupině nepohráli a nepoznali tak hořkost porážky. Do kvalifikace vstoupili remízou 2:2 proti Itálii, kdy už vtedy ukázali, že se s nima musí počítat. Naše remíza 0:0 s nimi tak nemusí být zase až tak špatným výsledkem, jak se zdá.
Trenér Ljuboslav Peněv je u lavičky Bulharska již od roku 2011, hráče tak dobře zná. Nejlepší střelci tým jsou Stanislav Manolev a Aleksandar Tonev se 3 zásahy v letošní kvalifikaci. Zajímavé bude sledovat, jestli se do hry proti Itálii dostane i Valerij Božinov – dříve hvězdný, dnes již vyhaslý hráč, který většinu své kariéry proži právě v Italské Serii A.
Itálie:

Domácí mají zatím skupinu velmi dobře rozehranou, stejně jako ve kvalifikační skupině před 2 lety ani jednou neprohráli. Z dosavadních šesti utkání tým trenéra Cesare Prandelliho doposud nasbíral 14 bodů. Obrat tuto fotbalovou velmoc o body dokázalo zatím jen právě Bulharsko a naše reprezentace! Náskok 4 bodů nad Bulharskem je jistě komfortní, ale Itálie by před svými fanoušky na horké půde v sicilském Palermu ráda navýšila bodový počet na číslo 17.
Domácím nepomůže pouze zraněný Andrea Barzagli a Claudio Marchisio, jenž laboruje s kolenem, tým itálie má přesto velmi široký tým, který ho dokáže nahradit. Nominaci proto obdržel i záložník PSG Thiago Motta. Dále za akrty nenastoupí ani Mario Balotelli, Pablo Daniel Osvaldo a Riccardo Montolivo.
Zároveň si musít dát Squadra Azzurra pozor na jejich klasický problém, který je podcenění papírově slabších soupeřů. Tento jejich klasický nešvár mnohdy znamená zbytečně velké komplikace... Poradí si s tím Azzurri dnes večer?
Dobrý večer všem fotbalovým příznivcům! Dnes se odehraje 7. zápas kvalifikační skupiny B pro MS 2016 v Brazílii. Utká se spolu odmácí tým Itálie a tým hostů Bulharsko. Ve skupině B je rovněž naše reprezentace, takže bude zajímavé sledovat, jak utkání skončí.
Zápas se odehraje na Stadio Renzo Barbera v Palermu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.