Přeji příjemný zbytek dnešního večera a u další on-line zápasů na počtenou.
A je dobojováno. Řekové potvrdili roli favorita a porazili Litvu 2:0. O svém vítězství rozhodli ve druhém poločase, kdy vstřelili obě dvě branky.Litva dnes mnoho fotbalisty nepředvedla a může být ráda jen za dva inkasované góly.
Díky dnešnímu vítězství má Řecko na kontě 6 bodů, Litva zůstává stále jen na 1 bodu.
90+3
Litevci se ženou častěji na branku domácích, ale pře pevnou obranu Řeků se jim zatím nedaří prosadit.
90+2
Rozhodčí přidá v druhé půli 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90+2
Centr Holebase bez potíží zlikvidoval hostující brankář.
90+1
Po krátké chvíli ale hosté ztratili míč a musí se rychle vracet zpět do obrany.
90
Litva se nyní usadila na polovině domácích.
88
Holebas se díky výbornému driblinku přehnal přes dvojici hostujících obránců a následně vystřelil, jeho pokus z těžké pozice byl ale velmi nepřesný a skončil až na tribuně.
87
Hráči Litvy to stále nevzdávají a snaží se alespoň ještě zatopit domácím zadákům.
85
Mikoliunas zatáhl nedovoleně za dres Holebase a dostal za tento svůj prohřešek žlutou kartu.
84
Litevci se snaží napadat pohlednou kombinaci domácích zatím neúspěšně.
83
Řekové drží míč na svých kopačkách a kombinují na své polovině.
81
Jeden centr za druhým nyní létaly do šestnáctky domácích, žádný z nich ale nikoho z hostujících hráčů nenašel.
80
Poslední změna na straně Řecka. Odešel Gekas, místo něhož přišel na hřiště Mavrias.
79
Z centru se nic nezrodilo, ale přesto jsou u balónu stále domácí.
78
Na druhé straně pěkný volej Ninise vytáhnul brankář výborným zákrokem alespoň na roh.
76
První větší závar ve vápně domácích a hned z toho mohl být gól. Centr ze strany nedokázali domácí beci odklidit včas pryč a v následném chumlu se nejlépe zorientoval E.Cesnauskis, který ale slabou střelou nechal pouze vyniknout domácího brankáře.
75
Vysoký míč za obranu hostů na nabíhajícího Gekase nakonec obrana Litvy společně s brankářem vyřešila bez vážnějších problémů.
74
Řekové se znovu tlačí výrazněji dopředu a nepouští hosty do hry.
72
Řecko právě vstřelilo branku!

Střídající KOSTAS MITROGLOU si narazil míč s Ninisem, díky čemuž se dostal přes zkoprnělou obranu hostů, následně se ještě vyhnul poslednímu obránci a pak pod padajícím brankářem Karchemarskasem poslal míč přesně do dolního rohu branky.
71
Litevci nyní mají možnost, aby tvořili hru, ale vůbec se jim to nedaří.
70
Litva se stále více dostává do kombinace, ale zatím pouze na své polovině.
69
Druhé střídání Řeků. odchází nejspíše zraněný Fortounis, jeho místo zaujme Holebas
68
Po přibližně dvouminutové pauze se opět pokračuje.
66
Hra znovu přerušena, ošetřován je domácí hráč Fortounis.
65
Presink domácích je nyní o mnoho méně aktivnější a právě proto se i nyní Litva dostává pomalu více do hry.
64
Brankář Karnezis se po delší době znovu dostal k míči. Po nepřesné akci hostů uvede totiž míč zpět do hry.
63
Papadopoulos nevybíravým skluzem ze strany zajel do soupeře a za svůj ošklivý zákrok vidí od sudího žlutou kartu.
61
Gekasovi se dneska opravdu nedaří, nyní pěkný přízemní centr ze strany do vápna v dobré pozici vůbec netrefil.
60
Domácí Řekové stále pokračují v aktivní hře a nepouštějí hosty vůbec k balónu.
59
Centr z rohu bez problému stahuje ze vzduchu brankář Litvy.
59
Rimkevicius není na hřišti ani dvě minuty a již dostal "za kecy" žlutou kartu od rozhodčího.
58
Domácí budou zahrávat další rohový kop.
57
Druhé střídání Litevců. Odešel Sernas, na hřiště se podívá Rimkevicius.
55

Domácí se konečně dočkali zaslouženého vedení. Nejdříve centr ze strany a následná hlavička Gekase skončila na tyči, následně se míč odrazil k SOTIRISU NINISOVI, který se výborně uvolnil přes beka a křižnou střelou prostřelil brankáře.
53
Obrana Litevců znovu pod velkým tlakem, hosté se snaží především odkopnout míč, co nejdále od své svatyně.
52
Tziolis se po pěkné přihrávce ze strany opřel z voleje do míče, jeho pokusu scházela ale velmi přesnost, neboť míč skončil vysoko nad brankou.
50
Centr Sernase ze strany byl bohužel pro hosty velmi nepřesný a skončil až v zámezí.
49
I Litva se nyní dostává po delší době do hry a může tak na chvilku pošetřit síly, které při vytrvalém bránění velmi ubývají.
48
Velká příležitost pro Řeky. Prudký střílený centr do vápna nakonec nenašel nikoho z domácích hráčů, ale přesto musel brankář Litvy předvést skvostný zákrok, protože se míč snášel přesně do jeho branky!.
46
Na straně domácích také změna. Odpracováno má po půli Maniatis, kterého nahradí Mitroglou.
46
První střídání na straně Litvy. odešel Borovskij, přišel Deividas Cesnauskis.
46
Po první půli je stav utkání nerozhodný 0:0. Řecko je zatím od začátku utkání podle předpokladů velmi aktivní a většinu část hry tráví na polovině Litvy. Hosté ale zatím velmi dobře brání a nepouští domácí hráče do zcela vyložených šancí. Přesto především Gekas měl několik příležitostí, které by si ve většině příkladů zasloužili o mnohem lepší vyřešení a zakončení.
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
45+2
Další centr ze strany odvrátila obrana Litvy do bezpečí.
45+1
Řekové stále drží Litevce na jejich polovině a nerušeně kombinují.
45
Rozhodčí přidá v první půli 2 minuty.
44
Chybu obrany Litvy domácí hráči nakonec nevyužili, míč se dostal ke Gekasovi, který v těžké pozici nahrával lépe postavenému Fortounisovi, jehož lob vyběhnutého brankář překonal, ale byl příliš dlouhý a skončil jen na horní síti branky.
43
Další žlutou kartu uděluje dnes rozhodčí Courtney Sernasovi, který tvrdě zajel do soupeře.
41
Zajímavý závar v pokutovém území po centru ze strany nakonec obrana hostů přežila bez úhony.
40
Řekové drží hostující borce v zámku a nepouštějí je vůbec k míči.
39
Řecké kombinaci schází zatím potřebná přesnost, a proto obrana Litvy nemá zatím vážnější problémy.
38
Pokračuje se ve hře.
37
Hra znovu přerušena, další řecký hráč potřebuje ošetření.
36
Gekas spálil další šanci, hra hlavou mu dnes opravdu nejde, nyní byl zcel sám ve vápně a centrovaný míč přesně na něho poslal vedle branky.
35
Řekové pokračuje v tlaku, ale obrana Litevců je zatím velmi pevná a nepouští domácí hráče na dostřel.
34
Centrovaný míč na přední tyč našel pouze obránce Litvy.
33
Roh pro Řeky.
32
Maniatis narazil na zeď jménem Klimavicius a odletěl od něj hned na zem.
31
Po krátké ošetřovací pauze se již pokračuje ve hře.
30
Hra je nyní přerušena, po souboji ve vzduchu budou potřebovat zúčastnění hráči obou mužstev lékaře.
29
Litevci hrajou velmi tvrdě a Řekové mají s jejich hrou značné problémy.
28
Z následného rohu žádné nebezpečí pro branku hostů nenastalo.
27
Střelu Ninise přes zeď k tyči vytáhl výborným zákrokem mimo branku brankář Karchemarskas.
26
Domácí budou po faulu Viciuse zahrávat standardní situaci zpoza vápna. Hostující hráč navíc dostal žlutou kartu.
25
Řekové se po delší době znovu ujímají iniciativy a tlačí na obranu Litvy.
24
Centr Klimaviciuse odvrátila obrana domácích daleko od své branky.
23
Centr ze strany znovu našel dobře postaveného Gekase, který ani tentokrát nesrovnal dobře mířidla a zamířil hlavou těsně vedle tyče.
22
První žlutou kartu v dnešním utkání uviděl Cesnauskis, který loktem zasáhl Torosidise do obličeje, který si odnesl z tohoto souboje krvavé zranění a bude potřebovat ošetření.
20
Litevci se nyní velice osmělili a už několik minut jsou schopni zatlačit všechny Řeky na jejich polovinu hřiště.
19
Hosté nabízenou šanci nevyužili vůbec dobře a po rozehrání na krátko nakonec o míč přišli.
18
Litevcí budou mít zajímavou příležitost v podobě volného přímého kopu z dobré pozice.
17
Centrovaný míč do vápna našel pouze hostujícího brankáře, který míč bez problémů stáhnul do své náruče.
16
Zblokovaná střela Ninise skončila v zámezí. Roh pro Řeky.
15
Řekové je ale o míč připravila a mohou založit rychlý protiútok.
15
Litevci se nyní postupnou kombinací dostávají na dostřel branky domácích.
14
Hr a se nyní po počátečním tlaku domácích vyrovnala.
13
Dalekonosný pokus Mikoliunase skončil až v horních patrech tribuny.
12
Aktivní obrana domácích ale útočicí Litevce o míč znovu velmi brzy připravila.
11
Litva se po delší pauze usadila na polovině domácích.
10
Zatím ale Litvě žádný rychlý protiútok vůbec nevyšel.
9
Litevci podle očekávání zodpovědně brání a snaží se vyrážet do rychlých brejků.
8
Ale stále se drží v blízkosti branky Litvy.
7
Z rohového kopu domácí borci nic nevytěžili.
6
První rohový kop budou v dnešním zápase zahrávat Řekové.
6
Vysoký míč na nabíhajícího Borovskijo byl příliš dlouhý a skončil až u brankáře domácích.
5
První výlet Litevců za půlicí čárou na polovinu Řeků skončil hned za krátko ztrátou míče po nepřesné přihrávce.
4
A následuje další příležitost pro Gekase, tentokrát centrovaný míč ze strany přesně přistál na jeho hlavě a řecký útočník poslal míč jen těsně vedle tyče branky.
3
První velká šance v utkání! Katsouranis vyslal kolmou přihrávkou za obranu na steč Gekase, který z velkého úhlu hledal před brankou volného spoluhráče, jeho přihrávku mu ale výborným zákrokem zneškodnil brankář Litvy.
2
Papadopoulose nedovoleně zastavil Velicka a k míče se tak znovu dostávají domácí.
1
Domácí Řekové se hned od počátečního hvizdu tlačí aktivně do útoku.
1
Hráči jsou již připraveni na hrací ploše.

Řecko: Karnezis - Maniatis, Spiropoulos, Papadopoulos, Tziolis, Torosidis, Gekas, Ninis, Papastathopoulos, Katsouranis, Fortounis

Litva: Karchemarskas - Semberas, Zaliukas, Cesnauskis, Sernas, Mikoliunas, Vicius, Klimavicius, Velicka, Vaitkunas, Borovskij

Rozhodčí: Courtney - Shanks, Eakin.
V rámci kvalifikace na MS v Brazílii nás dnes čeká v rámci skupiny G utkání mezi Řeckem a Litvou.

Řecko vstoupilo do kvalifikace dobře a porazilo jeden ze slabších týmu ve skupině Lotyšsko 2:1. Vítězství se ale nerodilo hladce, protože soupeř vedl po půli díky penaltě. V druhé půli se ale Řekové zmobilizovali a díky dvěma brankám otočili nepříznivý vývoj utkání.

Litva v prvním zápase narazila na našeho východního souseda Slovensko. Litevci se ihned v první dvacetiminutovce dostali do vedení, následně ale vedení neudrželi a nakonec vyhrocený zápas, ve kterém byly k vidění 2 červené karty skončil remízou 1:1.

Favoritem dnešního zápasu jsou určitě Řecko, které v poslední době postupuje na vrcholné akce a kvalitu určitě má. Litva je ale schopna překvapit každého soupeře a udělat dobrý výsledek, své o tom vědí naší čeští reprezentanti, kteří v minulé kvalifikace o ME s Litvou prohráli 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.