Dnešní kvalifikační utkání mezi Gibraltarem a Řeckem je tedy u konce a očekávané vítězství slaví hosté z Řecka. Těm se povedl především závěr první půle, neboť za stavu 1:1 nastříleli tři branky během čtyři minut a vítězství už si následně bezpečně pohlídali. Domácí každopádně nemusejí být moc zklamaní, neboť podali opravdu velmi sympatický výkon a několikrát dokázali zahrozit.
90+3
90+3
A nakonec ještě úplně na konci zápasu se musel znovu předvést Perez, který vytěsnil Gianniotasův pokus z hranice velkého vápna
90+2
Rychlý výpad dopředu podnikl v závěru zápasu Michael Yome. Sice svou střelou minul, ale vysloužil si potlesk trenéra gibraltarské reprezentace.
90+1
Na konci první minuty nastavení letěla na bránu Pereze další střela, nicméně Gianniotas mířil po rychlé kličce příliš vysoko.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty!
89
Na druhé straně ještě jednou mohl kapitulovat Perez. Fortunis ho zkusil prověřit rychlou střelou, ale ta letěla několik decimetrů nad bránu.
87
Přeci jenom se domácí dostali ještě k jednomu zakončení, ale střela zpoza velkého vápna Karnezise prakticky vůbec neohrozila.
86
Yome se mohl okamžitě zapojit do útočné akce, jenže to by ho nesměl zastavit asistent rozhodčího, který signalizoval ofsajd.
85
V pětaosmdesáté minutě hřiště opouští Jamie Coombes, kterého nahrazuje čerstvý Michael Yome.
84
Řekové vybojovali rohový kop, nicméně ten moc velké nebezpečí pro Perezovu bránu neznamenal. Nachystáno je střídání v domácích řadách.
83
Vellios se po předchozím ofsajdu přeci jenom mohl dočkat gólové šance. Obdržel totiž prudký centr před bránu, avšak k zakončení mu chybělo pár centimetrů.
81
Hra se na chvíli přesunula na polovinu Řecka, nicméně jednalo se opravdu jen o vteřinovou záležitost. Už zase se hraje na Perezovu svatyni.
80
Apostolos Vellios si to už už mašíroval za obranu Gibraltaru, ale nakonec je zastaven vinou ofsajdu. Nutno říci, že se jednalo o několikametrové postavení mimo hru.
78
Výborně kopnutý volný kop doputoval na hlavu Torosidise, ale toho skvělým zákrokem dokázal vychytat Jordan Perez.
77
Coombes si nevšiml atakujícího Tzavellase a po ztrátě míče ho nevědomky fauloval. Nadějná standardní situace pro Řecko.
76
Stále stejná písnička. Řekové se snaží kombinovat na útočné polovině a domácí jim to poněkud usnadňují laxnějším přístupem při napadání.
74
Hosté jsou opět aktivnější a vyhrávají téměř každý osobní souboj. Do další střelecké pozice se ale zatím ne a ne dostat.
73
Po volném kopu domácích nepřišlo nebezpečí a při přerušení je ze hry stažen Konstantinos Mitroglu. Jeho místo zaujal Apostolos Vellios.
72
Torosidis se sice hodně dušuje, ale zdá se, že přeci jenom zahrál rukou. Volný kop pro Gibraltar, ale rozehrávat se bude od půlící čáry.
71
Dochází ke střídání na obou stranách. Řekové stahují Giannise Maniatise a na plac poslali Alexandrose Tziolise. Kouč Gibraltaru pak na trávník vyslal Kylea Casciara, který nahradil Jamieho Bosia.
71
70
Mohlo to být 1:5! Skvělý centr Gianniotase prolétl pokutovým územím a skončil u nohou Bakasetase, který okamžitě zakončoval k tyči. Perez se vytáhl!
69
Lee Casciaro dobře zabojoval a u postranní čáry ještě dokázal zabránit centru Tzavellase. Za to sklidil domácí kapitán potlesk tribun.
68
Na druhé straně se Řekové museli bránit velmi dlouhému autu, jež doletěl až na hranici šestnáctky. Bez větších potíží to však zvládli.
66
Fortunis poslal do vápna velmi solidní centr, na který si naskočil Sokratis Papastathopoulos. Obránce Borussie Dortmund ale hlavičku nevměstnal do brány.
65
Hosté vybojovali standardní situaci v podobě rohového kopu. K rozehrání se staví samozřejmě Kostas Fortunis, který obstaral všechny dnešní rohy Řecka.
64
Registrujeme střelecký pokus Řecka, avšak musíme konstatovat, že tato střela byla zřejmě vůbec nejméně povedená ze všech. Fortunis to zkusil z otočky, nicméně míč poslal zhruba k rohovému praporku.
63
O další útočný výpad se pokusili domácí, nicméně jejich akce skončila dříve než vůbec pořádně začala.
62
Je tady první změna v sestavě řecké reprezentace. Ze hřiště odchází Petros Mantalos, na jehož aktivitu se pokusí navázat Giannis Gianniotas.
60
Dopředu se opět vydali domácí, avšak Lee Casciaro již po dobré kličce nedokázal lépe přihrát. Rychlý brejk Řecka byl zabrzděn.
59
Po delší době se domácí dostali hluboko na polovinu Řecka a ve finále akce přišel skvělý přízemní centr. Ten doputoval k volnému Garciovi, který však před odkrytou bránou nepochopitelně selhal.
58
Na začátku osmapadesáté minuty mohlo být pro Gibraltar ještě hůře. Ke střele ze strany totiž natáhl Kostas Fortunis a Perez se musel vytáhnout v tom nejlepším světle.
57
Po zmatcích v obraně domácích přichází další rohový kop. Tentokrát už si hráč Gibraltaru s centrem Fortunise poradili lépe.
56
Řekové byli opět nastěhováni až v pokutovém území Gibraltaru a vybojovali rohový kop. Ten rozehraje Fortunis.
55
Kostas Fortunis chtěl zrychlit rozehrání volného kopu, ale svou kolmici poslal mimo dosah všech spoluhráčů a míč skončil až za brankovou čárou.
54
Na to, že má Bosio žlutou kartu, počíná si dost ostře. Nyní loktem popostrčil Fortunise a může být rád, že nebyl podruhé trestán.
53
Opravdu velmi aktivní Mitroglu se na chvíli zjevil za obranou Gibraltaru, ale domácí se velmi rychle vrátili a donutili řeckého kanonýra k nepřesné přihrávce.
51
Po Chipolinovi zkusil štěstí i Coombes, nicméně jeho projektil byl o poznání nepřesnější. Míč si to namířil daleko za bránu.
50
Velká šance domácího celku! Joseph Chipolina nejprve neprošel přes řeckou reprezentaci, ale po zablokované střele Hernandeze se dostal k dorážce. Prudkou bombu k tyči stihl vytěsnit Karnezis!
49
Volný kop z vlastního vápna rozehrál Karnezis, ale hosté poměrně záhy ztrácejí míč kousek za půlící čárou.
48
Dopředu se poprvé v tomto poločase vydali také domácí, ale Lee Casciaro si v souboji s Manolasem počínal nedovoleně. Výsledkem je útočný faul.
47
Konstantinos Mitroglu je dnes při chuti a pokusil se Pereze ohrozit techničtější střelou. Ta mu však vůbec nesedla a ohrozila tak maximálně diváky za bránou.
46
Řekové začínají druhý poločas velmi aktivně a okamžitě se díky kvalitnímu napadání dostávají k míči.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:50.
Úvodní poločas končí a Řekové díky skvělému závěru pětačtyřicetiminutovky vedou o tři branky. Pojďme ale postupně. Jako první se již v 10. minutě krásným volejem prosadil Konstantinos Mitroglu, ale o šestnáct minut později se neméně krásnou střelou trefil i domácí Liam Walker. Poločas nám postupně spěl ke svému konci, ale Řekové ještě dokázali udeřit třikrát během pár minut. Nejprve si vlastní branku ve 44. minutě vsítil Scott Wiseman, o minutu později zaskočil defenzívu Gibraltaru Kostas Fortunis a dílo zkázy dokončil Vasilis Torosidis, který skóroval ve druhé minutě nastavení.
45+2
45+2
Řecko právě vstřelilo branku!
Jenže hra nebyla přerušena, neboť nedošlo k faulu a Řekové z bleskového výpadu přidávají další branku. Tentokrát to na sebe vzal VASILIS TOROSIDIS, který vypálil z pravé strany a nejistý Perez jeho střelu nechal propadnout za svá záda.
45+1
Běží nastavený čas a Samaris u středového puntíku důrazně odebral míč Bosiovi, který zůstává na trávníku a drží se za kotník.
45
Velmi studená sprcha pro domácí celek. Mitroglu fantasticky dokázal vysunout rozběhnutého KOSTASE FORTUNISE, jenž obešel Pereze a v pohodě poslal míč do prázdné brány.
44
Tak to je velká smůla pro domácí. Řekové přispěchali v závěru poločasu s další akcí a nešťastník SCOTT WISEMAN si do brány srazil přihrávku Vasilise Torosidise.
38
Domácí brankář nejprve zneškodnil centr Mantalose a hráči Gibraltaru následně dokázali zakončit. Hernandezův pokus však vylétl hodně vysoko.
37
Rychlejší akce Řeků dospěla až k přihrávce do šestnáctky, ale tam si Mitroglu příliš nerozuměl s jedním ze spoluhráčů a míč putuje až k půlící čáře.
36
Mantalos se teď pouze podíval směrem k nebesům, neboť přihrávka na jeho stranu byla opravdu nedostižitelná.
35
Aktivita Řeků se stupňuje a nyní hosté získali rohový kop. Prudký centr dolétl na hlavu Sokratise Papastathopoulose, avšak ten v záklonu hlavičkoval nad.
34
Tentokrát je žlutou kartou potrestán Jamie Bosio (GIB), který neměl pochopení pro Fortunisovu individuální akci a důrazně ho podťal!
33
Řecko opět obléhalo pokutové území před Jordanem Perezem, ale výsledkem byl znovu jen centr, který Torosidis poslal do rukavic domácího brankáře.
32
Konstantinos Mitroglu (GRE) si v pokutovém území chtěl vymodlit penaltu, ale sudí dokonale přečetl jeho herecký výkon a odměňuje ho žlutou kartou.
31
Další nevydařený pokus o přihrávku na Mitrogla končí pouze u Jordana Pereze. Ten okamžitým nákopem donutil jednoho ze stoperů Řecka k tomu, aby zahrál do autu.
29
Hosté přispěchali s další ofenzivní akcí, avšak tentokrát se Mantolas napravo výrazně ukopl a míč z jeho kopačky doputoval jen za brankovou čáru.
28
Už poněkolikáté v tomto utkání se hosté pokusili vysunout Konstantinose Mitrogla, ale podruhé v řadě je řeckému útočníkovi odmáván ofsajd.
27
Řekové se okamžitě vydali dopředu a pokusili se obsadit útočnou polovinu. Jejich snahu překazil zbytečný útočný faul.
26
Gibraltar právě vstřelil branku!
Záhy po rohovém kopu už ale přichází vyrovnání! Centr byl sice odvrácen, ale v pokračující akci se k míči dostal LIAM WALKER, který nádhernou technickou střelou z pravé strany pokutového území překonal zkoprnělého Karnezise.
25
Až v pětadvacáté minutě se Gibraltar dostal ke střele a nebylo to vůbec špatné. Lee Casciaro ustál důrazný souboj, ale poté nedokázal propálit klouzajícího beka soupeře.
24
Po přihrávce od Torosidise se do míče opřel Fortunis! Míč však šel po zemi a přesně do místa, kde stále Perez. Dorážka Torosidise už vylétlo vysoko nad.
23
Mantalos se sice dopustil faulu, ale Řekové se znovu rychle dostali k míči a Perez musel nadvakrát likvidovat jedovatou přihrávku vzduchem, která mířila doprostřed šestnáctky.
22
Postupným útokem se Řekové dostali k dalšímu centru do pokutového území. Torosidis ale na pravé straně trefil prvního bránícího hráče Gibraltaru.
20
Konstantinos Mitroglu se zjevil za obranou Gibraltaru a dokázal obejít i Pereze. K zakončení do zcela odkryté brány se ale nedostal, neboť mu byl pískán ofsajd.
19
Až příliš důrazně si nyní počínal Mantalos, který u postranní čáry nedovoleně atakoval Josepha Chipolinu. Asistent rozhodčího vše spatřil a dal pokyn k odpískání.
18
Hra se pomalu přesunula do středu hřiště, kde nemá ani jeden z celků výraznou převahu. Míč se přesouvá ze strany na stranu, avšak žádný postup směrem vpřed.
17
Obrovský závar v pokutovém území před Perezovou bránou nakonec domácí zvládli a naopak mohl Lee Casciaro zahrozit vepředu. Nepodařilo se!
16
Také druhý roh hostující reprezentace byl odvrácen. Hráči Gibraltaru se však zatím nedostávají na polovinu soupeře.
15
Po menších zmatcích se Gibraltaru podařilo odvrátit rohový kop, nicméně následný centr znamená opět zisk standardní situace tohoto typu pro Řecko.
14
Teď to nebyl nikdo z Řeků, ale spíše Roy Chipolina, který ohrozil Pereze. Kapitán Gibraltaru srazil centr a míč se jen tak tak snesl těsně za břevno.
13
Řekové opět přebírají kontrolu nad hrou a posouvají se dopředu. Zatím bez dalšího ohrožení Perezovy brány.
12
Domácí se okamžitě pokusili odpovědět útočným výpadem, nicméně pro příliš dlouhou kolmici si vyběhl brankář Karnezis, jenž schoval míč v náruči.
10
Nádherná branka hostující reprezentace! Hráči Gibraltaru nedokázali odvrátit centr z levé strany a míč se tak pomalu snášel k nohám KONSTANTINOSE MITROGLUA. Ten okamžitě vypálil a krásným volejem poslal míč k tyči!
10
Utkání začíná mít očekávanou tvář. Řekové po většinu času v pohodě kombinují a postupným útokem se dostávají blíže k bráně Jordana Pereze.
9
Samaris nejprve neuspěl s přihrávkou do vápna, ale poté se míč dostal k Mantalosovi, jenž si navedl míč na levou nohu. Nepřesná rána Pereze neohrozila.
8
Ofenzivní akce Gibraltaru neměla příliš dlouhého trvání a Coombes se navíc dopustil útočného faulu při napadání Kostase Manolase.
7
Giorgos Tzavellas nedokázal reagovat na rychlou kličku Hernandeze a tak ho raději poslal na trávník. Hlavní rozhodčí mu okamžitě domlouvá.
6
Řekové už zase kombinovali v blízkosti velkého vápna soupeře a po centru zprava se dožadovali odpískání malé domů! Garcia totiž trochu nešikovně zpracovával míč pro brankáře.
5
Na druhé straně si za defenzívu Řecka zabíhal Jean-Carlos Garcia, avšak asistent rozhodčího ho usvědčil z těsného ofsajdu.
4
Tak tohle byla velká šance! Perez nejprve v souboji s Fortunisem nedokázal odvrátit centrovaný míč do bezpečí a ve velké šanci se tak zjevil Bakasetas. Ten zblízka vysoko přestřelil.
3
Dopředu se už zase derou Řekové, nicméně Mantalos neodkázal pořádně zpracovat prudkou přihrávku a míč se od jeho nohy odrazil až do zámezí.
2
Domácí se mohli dostat do první velké šance. Řekové zaváhali v rozehrávce a výsledkem byla kolmá přihrávka na Leeho Casciara. Těsně před ním však míč odvrátil Manolas.
1
Lee Casciaro důrazně atakoval Torosidise, kterému zřejmě chvíli potrvá než se vrátí zpátky na nohy.
1
Řekové se okamžitě usadili na útočné polovině a moc nechybělo tomu, aby se Mitroglou za obranou soupeře dostal k přihrávce ze středu hřiště.
1
Všechny předzápasové procedury jsou za námi! Čeká nás už jen úvodní výkop, který obstarají Řekové.
Obě jedenáctky jsou seřazeny vedle sudích a po řecké hymně se stadiónem v Algarve rozléhá i hymna Gibraltaru.

Gibraltar: J. Perez – J.-C. Garcia, Wiseman, R. Chipolina (C), R. Casciaro, J. Chipolina – Hernandez, Coombes, Bosio, Walker – L. Casciaro.
Náhradníci: Robba, Goldwin – Torrilla, Jeremy Lopez, Payas, K. Casciaro, Cabrera, Olivero, Barnett, Montovio, Guilling, Yome.

Řecko: Karnezis – Tzavellas, Papastathopoulos, Manolas, Torosidis (C) – Samaris, Maniatis – Mantalos, Fortunis, Bakasetas – Mitroglu.
Náhradníci: Kapino, Glykos – Papadopoulos, Tziolis, Karelis, Petsos, Vellios, Diamantakos, Gianniotas, Holebas, Stafylidis, Oikonomou.

Rozhodčí: Jakob Kehlet – Lars Rix, Heine Sørensen (vš. DEN).

ŘECKO

Ani vítězové EURO 2004 se nedokázali probojovat na letošní evropský šampionát a navíc ve své kvalifikační skupině obsadili až poslední místo. Před Řeckem skončily například i Faerské ostrovy a s tím hosté rozhodně nemohou být spokojeni. Dnes ale každopádně budou favorité a solidní formu potvrdili i v posledním přátelském utkání. Na závěr přípravy totiž Řekové venku porazili Nizozemsko, když otočili vývoj utkání z 0:1 na 2:1. Z posledních pěti utkání navíc Řecko dokázalo vyhrát třikrát.

Nominace řecké reprezentace

Brankáři: Orestis Karnezis (Udinese, ITA), Stefanos Kapino (Mainz, GER), Panagotis Glykos (PAOK)

Obránci: Giorgos Tzavellas (PAOK), Kostas Manolas (AS Řím, ITA), Kyriakos Papadopoulos (Lipsko, GER), Vasilis Torosidis (Boloňa, ITA), Sokratis Papastathopoulos (Dortmund, GER), José Holebas (Watford, ENG), Kostas Stafylidis (Augsburg, GER), Marios Ikonomou (Boloňa, ITA)

Záložníci: Giannis Maniatis (Lutych, BEL), Alexandros Tziolis (Kayserispor, TUR), Thanos Petsos (Brémy, GER), Kostas Fortounis (Kaiserslautern, GER), Giannis Gianniotas (APOEL, CYP), Petros Mantalos (AEK), Andreas Samaris (Benfica, POR)

Útočníci: Nikos Karelis (Genk, BEL), Apostolos Vellios (Nottingham, ENG), Kostas Mitroglou (Benfica POR), Tasos Bakasetas (AEK), Dimitris Diamantakos (Karlsrühe, GER)

Trenér: Michael Skibbe (GER)
GIBRALTAR

Domácí reprezentanti jsou jedním z největších outsiderů vůbec celé kvalifikace a jinak tomu nebude ani v dnešním utkání. Pro Gibraltar je to teprve druhý kvalifikační cyklus a dosud se reprezentantům tohoto malého státečku v soutěžním utkání nepodařilo ani jednou bodovat. Naopak Gibraltar sbírá jeden debakl za druhým a ve kvalifikaci na EURO 2016 měl otřesné skóre 2:56! V dosud posledním zápase s domácí utkali s Portugalskem, kterému v přípravě podlehli 0:5. Nicméně první půle skončila 0:1 a to můžeme považovat za úspěch.

Nominace gibraltarské reprezentace

Brankáři: Kyle Goldwin (Gibraltar Utd.), Jordan Perez (St. Joseph's), Jamie Robba (Torquay)

Obránci: Roy Chipolina (Lincoln), Joseph Chipolina (Lincoln), Ryan Casciaro (Lincoln), Jean Carlos Garcia (Lincoln), Erin Barnett (Lions), Jamie Bosio (Gibraltar Utd.), Scott Wiseman (Scunthorpe, ENG), Jayce Olivero-Mascarenhas (Lions), Dean Torrilla (Lincoln)

Záložníci: Aaron Payas (Manchester 62), Anthony Bardon (Lincoln), Roberrt Guilling (Lynx), Anthony Hernandez (Gibraltar Utd.), Liam Walker (Europa), Jeremy Lopez (Lions)

Útočníci: Kyle Casciaro (Lincoln), Lee Casciaro (Lincoln), George Cabrera (Lincoln), Robert Montovio (Gibraltar Utd.), Michael Yome (Manchester 62), Jamie Coombes (Manchester 62)

Trenér: Jeff Wood (ENG)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.