Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : Bulharsko - 3. září 2017   18:00

Nizozemsko
Nizozemsko
7' D. Pröpper (Blind) • 67' Robben (Blind) • 80' D. Pröpper (Promes)
3:1
(1:0)
Bulharsko
Bulharsko
69' Kostadinov  (I. Popov)
Nizozemsko
Cillessen – Tete, de Vrij, Hoedt, Blind – Wijnaldum, D. Pröpper (86. van Ginkel), Vilhena – Robben (C), V. Janssen, Promes.
Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko)
Amsterdam ArenA, Amsterdam
Bulharsko
P. Ilijev – S. Popov, Božikov, Terziev, Zanev – Zehirov (46. G. Milanov), Čočev, Cvetkov (24. Slavčev), Manolev (60. Galabinov) – Kostadinov, I. Popov (C).

Nizozemská fotbalová reprezentace porazila tým Bulharska 3:1 a v tabulce kvalifikační skupiny A se posunula před něj na třetí pozici. Oranjes podali kvalitnější výkon a zvítězili zaslouženě, největší zásluhu na tom má dvougólový střelec Pröpper.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:17.
90+2'
90+2'
Závěr utkání Bulhaři málem zdramatizovali! Kostadinov si u přední tyče naskočil na Milanovův pas z rohového kopu a jeho pokus prolétl kolem brankové konstrukce.
90'
Utkání se blíží ke svému konci, ten nastane už za dvě minuty.
88'
Fotbalisté Bulharska se s nepříznivým vývojem ještě snaží něco udělat, zbývá jim ale žalostně málo času.
86'
Střídání v týmu Nizozemsko: odpracováno má Davy Pröpper, do hry se těší Marco van Ginkel.
83'
Ruka Ivelina Popova (Bulharsko) pleskla Vilhenu přes tvář. Hříšník za to uviděl žlutě zbarvený kartonek.
82'
Evidujeme dva nepřesné pokusy Bulharů. Cílené zařízení minul Čočev a po něm i Zanev.
80'
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
DAVY PRÖPPER zvýšil náskok Nizozemska na 3:1! Autor gólu zůstal ve vápně zcela neobsazený a měl tedy spoustu času na to, aby po Promesově načechraném centru zleva zamířil k pravé konstrukci brány.
78'
Žlutou kartu dostává Ivajlo Čočev (Bulharsko).
75'
V době, kdy do konce zápasu zbývá čtvrthodina, kombinují domácí v blízkosti středového kruhu.
74'
Ruce nad hlavu málem zvedl Janssen, jehož povedená rána jen těsně minula pravý horní roh bulharské pokladnice. Tato pasáž hry se divákům rozhodně musí líbit!
73'
Žlutou kartu dostává Georgi Milanov (Bulharsko).
73'
Z něj Oranjes nezahrozili.
72'
Vrátit domácím dvougólové vedení chtěl Robben. Svou pumelici z hranice vápna nasměroval pod břevno, ale pozorný Ilijev se vyznamenal a vyrazil míč na roh.
69'
Bulharsko právě vstřelilo branku!
Ale pozor! Z dvougólového náskoku se domácí neradovali dlouho. Popov z přímého kopu poslal do vápna nadýchaný centr a GEORGIJ KOSTADINOV jemnou tečí hlavou usměrnil balon k pravé tyči, kam se Cillessen natahoval marně.
67'
Druhý zásah Oranjes je jako přes kopírák toho prvního. Blind zleva poslal před bránu prudký centr a ARJEN ROBBEN ve skluzu uklidil balon tam, kam patří.
65'
Střídání připravuje také Dick Advocaat. Koho trenér Nizozemska pošle do hry, zatím zůstává záhadou.
63'
Roh pro Bulharsko. Popov odcentroval míč na zadní tyč a tam nejvýše vyskočil jeden z obránců.
62'
Zdvojnásobit náskok Nizozemců měl v úmyslu Promes, hlavou však branku vysoko přestřelil.
60'
Bulharsko vystřídalo naposledy: Stanislav Manolev pustil do hry Andreje Galabinova.
59'
Následný přímák Nizozemců riziko nepřinesl, protože Janssen se zapomněl v ofsajdovém postavení.
58'
Stanislav Manolev (Bulharsko) rychlostně nestačil na Blinda, a proto ho stáhl k zemi. Ptáte se na jeho trest? Samozřejmě žlutá karta. Jinak by to ani nešlo.
57'
Promes si troufl na dva bulharské obránce. Jak se záhy ukázalo, ukousnul si příliš velké sousto.
55'
Nizozemci se rychle znovu zmocnili míče a díky tomu mohl Janssen vniknout do levé části vápna, jeho křižná střela se ovšem neujala.
54'
Do souboje se Slavčevem přišel Tonny Vilhena (Nizozemsko) příliš pozdě a za nešetrný skluz vůči protihráči byl potrestán karetně.
51'
Domácí se prokombinovali až k pokutovému území a z jeho hranice Vilhena napálil míč do Manoleva.
49'
Nešika Popov zahrál rukou, takže kombinovat mohou fotbalisté nizozemského národního týmu.
48'
Zatím se hraje výhradně ve středu hřiště.
46'
Bulharsko během poločasové přestávky vystřídalo: na hřiště se nevrátil Atanas Zehirov, nahradil ho Georgi Milanov.
46'
Zalepení sítě hostující brány proběhlo opravdu rychle! Do dvaceti vteřin bylo vše hotovo.
46'
Nečekaná komplikace! Síť nizozemské brány je v jednom místě přetržena a musí být zalepena.
Hlavní aktéři se vracejí zpět na hřiště, aby vstoupili do druhého poločasu.
Nizozemsko v prvním poločase diktovalo tempo hry a svému soupeři z Bulharska nedovolilo skórovat. Favorizovaný domácí celek se už v sedmé minutě zásluhou Pröppera dostal do vedení a skóre 1:0 vydrželo až do přestávky, přestože Oranjes krátce před odchodem do kabin vyprodukovali množství střel. Jedinou bulharskou šancí se stala Kostadinovova rána do tyče, víc toho hosté v úvodní půli nestihli.
45+1'
45+1'
Tečku za úvodním dějstvím napsal Robben (Nizozemsko) a jeho pokus letící nad branku.
45'
Hráči už pokukují po časomíře. Ta ukazuje dobu nastavení, která činí jedinou minutku.
43'
Nizozemsko obléhá šestnáctku soupeřova týmu.
42'
Práci měl Ilijev (Bulharsko) až při skákavé ráně Wijnalduma, situaci zvládl s bravurou.
41'
Další útok domácích, který skončil zakončením. Na centr zleva si uvnitř vápna naskočil Wijnaldum a také zacílil nad horní konstrukci brány.
39'
Nizozemci znova u míče. Robbenův centr si na levé straně vápna sklepl tělem Promes a po dopadu míče na zem zakončil vysoko nad břevno.
38'
Pak domácí zahájili protiakci, jenomže následná ztráta míče přinutila Pröppera k nedovolenému zákroku.
37'
Nizozemská defenziva čelila rohovému kopu a svou úlohu zvládla na výbornou.
34'
Za faul na svou osobu se chtěl Janssen (Nizozemsko) pomstít gólem, jenže z hranice pokutového území bránu netrefil. Jeho přízemní pokus minul pravou tyč.
33'
Žlutá karta! Georgi Terziev (Bulharsko) zezadu skolil Janssena a stal se prvním napomenutým hráčem duelu.
30'
Takhle to nepůjde. Přihrávka pro Janssena mířila do ofsajdu. Nepřímý volný kop rozehraje Bulharsko.
29'
Teď drží balon nizozemští fotbalisté, kteří trpělivě hledají další skuliny v defenzivě Bulharů.
27'
Momentálně se hraje ve středu hřiště, kde hráči obou celků mezi sebou bojují o každičký metr prostoru.
25'
Popov (Bulharsko) byl přistižen v ofsajdu.
24'
Střídání v týmu Bulharsko: nečekaně brzy opustil hrací plochu Aleksandar Cvetkov, na jeho místo nastoupil Simeon Slavčev.
22'
Domácí zaveleli k útoku, který skončil na nepřesném centru Promese. Následuje odkop.
20'
Uprostřed hřiště Manolev fauloval Blinda, a hlavní rozhodčí proto přisoudil balon Nizozemcům.
17'
Hosté málem vyrovnali! Kostadinov si v levé části vápna nechal dosednout míč na hlavu a pokusem o zem trefil vzdálenější tyčku.
15'
Nakonec vybojovali první roh utkání. Promes (Nizozemsko) z něj žádného spoluhráče nenašel.
14'
Nizozemští hráči opět pronikli na útočnou polovinu a snaží se tam vymyslet nějakou kulišárnu.
12'
A tak mohli zaútočit domácí. Pröpper podstoupil souboj muž proti muži a vyšel z něj jako poražený.
9'
Na inkasovaný gól se Bulhaři snažili rychle odpovědět, jenže Božikov si nepohlídal ofsajdovou linii.
7'
Favorizovaný nizozemský celek se ujímá vedení. Blind se stal adresátem přihrávky na levou stranu pokutového území a okamžitě cpal balon do předbrankového prostoru, tam si naběhl DAVY PRÖPPER a zblízka se nemýlil.
5'
Z velké dálky vystřelil Vilhena (Nizozemsko), jehož ránu zastavil bránící Božikov.
3'
Od úvodních vteřin se hraje výhradně uprostřed hřiště, oba soupeři se zatím teprve oťukávají.
1'
Zahajovací výkop provedli reprezentanti Bulharska.
1'
Amsterdam Arenou zazní národní hymny.
Po předzápasové rozcvičce se fotbalisté odebrali do kabin, aby je Tasos Sidiropoulos společně se svými asistenty přivedl zpátky na hrací plochu.
Půl hodiny před začátkem duelu probíhá v Amsterdam Areně rozcvička hráčů obou celků.

Nizozemsko: Cillessen – Tete, de Vrij, Hoedt, Blind – Wijnaldum, D. Pröpper, Vilhena – Robben (C), V. Janssen, Promes.
Náhradníci: Stekelenburg, Zoet – Veltman, de Ligt, Rekik, Martins Indi, Depay, Sneijder, van de Beek, van Ginkel, Fosu-Mensah, Dost.

Bulharsko: P. Ilijev – S. Popov, Božikov, Terziev, Zanev – Zehirov, Čočev, Cvetkov, Manolev – Kostadinov, I. Popov (C).
Náhradníci: Mitrev, Kitanov – Slavčev, Nedělev, Dimitrov, Krajev, Nedjalkov, G. Milanov, Galabinov, Starokin, Despodov, Malinov.

Rozhodčí: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis (všichni Řecko).
Bulharsko

Bulharská reprezentace je na tom podobně jako Nizozemsko. V sedmi zápasech si připsala čtyři výhry a tři porážky, což dává součet dvanácti bodů. Bulharsko okupuje třetí pozici s minimální ztrátou na druhé Švédsko. V neděli ho však nečeká vůbec snadná úloha, protože do utkání vstoupí v roli outsidera.
Nizozemsko

Reprezentační celek Nizozemska proplouvá kvalifikační skupinou se střídavými úspěchy. V sedmi zápasech zaznamenali Oranjes tři remízy, stejný počet porážek a k tomu jednu remízu. Na svém kontě má země tulipánů deset bodů a v případě vítězství proti Bulharsku by se posunula před svého nedělního soka.
Všem příznivcům fotbalu přeji příjemnou neděli. Kvalifikace Mistrovství světa píše své další pokračování zápasem Nizozemsko – Bulharsko, jehož zahajovací výkop je na programu v 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.