K tomuto utkání je to ode mě vše, ale již ve 20:45 se na vás budu těšit u on-line přenosu z kvalifikačního utkání mezi Černou Horou a Arménií. Do té doby na shledanou!
Dnešní utkání je tedy u konce a Slovinsko si připisuje docela pohodové tři body. V prvním poločase jsme sice na branku čekali až do druhé minuty nastavení, kdy se trefil Josip Iličić, avšak nutno říci, že domácí měli hru plně pod kontrolou. Další gól přišel až šest minut před koncem řádné hrací doby a byl to Milivoje Novaković, kdo upravil skóre do finální podoby.
90+3
90+2
Ještě jeden zákrok si připisuje Hogg, která zneškodnil dobře trefenou střelu Verbiće. Ten měl poté ještě jednu možnost, ale bránu z pokutového území netrefil.
90+1
Slovinsko už se nikam rychle moc netlačí a postupuje především díky postupnému útoku. Malťané už jsou však hodně odevzdaní.
90
Nad rámec řádných devadesáti se budou hrát ještě tři minuty.
89
A nakonec ještě střídají i hosté. Samuel Magri nahradil Steveho Borga.
89
Závěr zápasu odehraje Matej Palčič, kterému své místo přenechal Nejc Skubic.
88
Pomalu se chystá poslední střídání slovinské reprezentace. V závěru už domácí mohou být naprosto v klidu, neboť Malta se na dvě trefy určitě nezmůže.
87
Slovinsko je při chuti a snaží se přidat další branku. Krhin před chvílí patičkou hledal některého ze spoluhráčů, nicméně Malta si situaci pohlídala.
85
Milivoje Novaković (SLV) si při oslavách sundal dres a vidí kartónek žluté barvy.
84
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Tak přeci jenom přichází druhá branka domácích. Verbič se hezky uvolnil, posunul míč až do pokutového území a poté předložil gól MILIVOJE NOVAKOVIĆOVI. Velezkušený útočník se dostal před obránce a zblízka v pohodě překonal bezmocného Hogga.
83
Hraje se poblíž poloviny hřiště, kde se Malťané marně snaží napadat rozvážnou kombinaci domácího celku.
82
Zdá se, že druhé branky se jen tak nedočkáme. Slovinsko je sice samozřejmě aktivnější, ale znovu byl odmáván ofsajd.
80
Do zajímavé pozice se v závěru 80. minuty tlačil Nejc Skubic, který dostal přihrávku před Hogga, avšak předtím byl usvědčen z ofsajdu.
79
Za faul na pravé straně je žlutou kartou potrestán Ryan Fenech (MAL).
78
Jenže ani tento rohový kop domácího celku nepřinesl ohrožení Andrewa Hogga. Slovinsko tak musí začít znovu až od poloviny hřiště.
77
A velmi brzy po předchozí standardní situaci se bude zahrávat další rohový kop Slovinska. To se v posledních minutách více tlačí do útoku, neboť skóre 1:0 je hodně riskantní.
76
Slovinsko vybojovalo již dvanáctý rohový kop. Kvalitní centr přistál na hlavě Novakoviće, avšak ten své zakončení neposlal do prostoru brány.
74
Ve velké šanci se zjevil Novaković, který si hrudí zpracoval přihrávku z pravé strany, ale poté míč napálil pouze do vyběhnuvšího Hogga!
73
Jenže volný kop si to namířil přesně do rukavic pozorného Oblaka. Slovinsko tak může založit další postupný útok.
72
Na konci 72. minuty však Malta získává zajímavou standardní situaci. Krhinem byl totiž přistrčen Luke Gambin.
71
Poslední desítky vteřin nepřinášejí moc pohledných okamžiků. Hraje se především u středové čáry a utkání vypadá, jakoby mělo každou chvílí skončit.
69
S dalším zakončením teď záhy přispěchal Nik Omladič, který dostal přihrávku mezi tři protihráče, avšak nepovedeným zakončením trefil jen boční síť.
68
Pěkný skákavý projektil teď vyslal Benjamin Verbič, který Hogga donutil k pohotovému zákroku. Následný rohový kop skončil nepřesnou hlavičkou.
67
Malta chvíli kombinovala v blízkosti pokutového území soupeře, avšak nakonec míč doputoval jen k Oblakovi. Ten kulatý předmět rychle předává spoluhráčům.
65
Jenže volný kop Slovinska přinesl pouze zakončení mířící do dobře postavené zdi Malty. Tohle se opravdu nepovedlo.
64
Žlutou kartu teď za nemístné poznámky dostává Clayton Failla (MAL).
64
Na hřiště vbíhá osmatřicetiletý Milivoje Novaković. Ten se na hrotu bude bít místo Roberta Beriće.
64
Výborně to udělal Verbić, který pár metrů za pokutovým územím vybojoval volný kop. Byl totiž nedovoleně zastaven Zachem Muscatem.
63
Slovinci pokračují v jednoznačné převaze, kterou však zatím nejsou schopni korunovat druhou brankou. Obrana hostů nemá větší potíže.
62
Střídají také fotbalisté Malty. Stažen je kapitán André Schembri, kterého vystřídal Michael Mifsud.
60
Už podruhé v utkání se na trávník posadil Andrei Agius, který opět signalizuje nějakou bolístku. Zřejmě se však nebude jednat o nic velkého.
59
Přichází první střídání Slovinska. Na hřiště jde Nik Omladič, který zaujal místo Romana Bezjaka.
59
Tak ať se na mě rozhodčí nezlobí, ale tady se rozhodně měla pískat penalta. Failla v pokutovém území podkopl Verbiće, ale znovu se nepíská.
58
Další nepřesná kombinace v podání slovinských fotbalistů. Jednoznačný favorit utkání se v druhé půli stále nedostává k ohrožení soupeřova brankáře.
57
Na obou stranách je k vidění poměrně velký počet nepřesností. Jeden z maltských reprezentantů se sice odhodlal k zakončení, ale to letělo hodně daleko od Oblakovy brány.
55
Aktivní Verbić si to mířil přímo na Hogga, avšak znovu si nepohlídal své postavení, jež bylo ofsajdovým.
54
Důrazně se k míči v pokutovém území tlačil Verbić, nicméně Andrei Agius zahrál výborně pozičně a kulatý předmět se stal kořistí Hogga.
53
A dokonce si Oblak připsal první úspěšný zákrok, když bez problémů zpracoval nevýraznou přízemní střelu Gambina. Malťané se poněkud osmělili.
52
Chvíli ale Malta drží míč na útočné polovině. Slovinsko se nyní ne a ne vymanit z defenzívy, což je rozhodně nezvyklý pohled.
51
Hodně rychle z brány teď musel Jan Oblak, který čelil rozběhnutému Effiongovi. Maltský útočník si ale příliš předkopl míč, který slovinský gólman dostal do bezpečí.
49
Domácí naprosto v pohodě kombinují, nicméně až k ohrožení Andrewa Hogga se vůbec nedostávají. Malta se opět soustředí jen na defenzívu.
48
Rychlejší přechod hlouběji na polovinu soupeře teď předvedli Slovinci. Přihrávka z pravé strany však mířila pouze k pozornému Hoggovi.
47
Hosté chvíli drželi míč u svých kopaček, ale nyní už se hraje znovu v režii Slovinska. Celkově je ale úvod poločasu hodně opatrný.
46
Slovinsko dobře vstoupilo do druhého poločasu, avšak Agius byl v pokutovém území faulován Berićem. Ten svou nohu zvedl příliš vysoko.
46
Malta jde do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Odpracováno má Bjorn Kristensen, kterého nahradil Luke Gambin.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a ve vedení jsou naprosto po zásluze Slovinci. Ti se sice dlouho nemohli dostat do větší šance, avšak nakonec mohli otevřít skóre už ve 34. minutě. Verbič ale selhal a proto se jako první radoval až Josip Iličić, který se krásně prosadil v nastaveném čase prvního poločasu. Troufnu si říct, že Malta už dnes nepředvede nic světoborného.
45+3
45+2
Přeci jenom se Slovinsko raduje ještě před přestávkou. Ke krásné ráně z pravé strany pokutového území se totiž odhodlal JOSIP ILIČIĆ, který se opřel do míče a poslal ho přesně ke vzdálenější tyči.
45+1
Druhý potrestaným hráčem je právě Alfred Effiong (MAL), který na půli nedovoleně atakoval Krhina.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
44
Kristensen se sice nechal odvézt zdravotníky, ale hned poté se okamžitě postavil neměl žádný problém. Následně to vypadalo na nadějnou šanci, avšak výsledkem byl údajný faul Verbiče.
43
Po další neúspěšné akci Slovinska se na trávník opět posadil jeden z reprezentantů Malty. Nutno říci, že je to už několikátý incident a z hlediště se zaslouženě ozývá pískot.
41
Rychlý protiútok teď velmi pokazil Verbić, který místo kolmice na rozběhnutého spoluhráče zvolil posunutí míče více do středu.Tam byli připraveni hráči Malty.
40
Obléhání pokutového území je opravdu hodně na sílu. Jasmin Kurtić to sice nemyslel vůbec špatně, ale vysoký oblouček skončil jen u Hogga.
38
Slovinsko teď bylo blízko pokutového kopu! Effiong totiž v souboji stáhl Delameu-Mlinara, avšak hlavní rozhodčí zůstal ledově klidný. Klidně se ale mohlo pískat.
37
Je tady první žlutá karta zápasu a vidí ji Stephen Pisani (MAL), který u postranní čáry přidržel Iličiće.
35
Slovinci rychle přišli s další akcí, nicméně tentokrát jsme viděli jen nevýrazný centr, který doputoval do Hoggových rukavic.
34
Obrovskou šanci teď zahodil Verbič! Berić svému spoluhráči přenechal míč na čtyřiceti metrech od brány, Benjamin Verbič šel sám na brankáře, ale pak přišlo hodně nepřesné zakončení!
32
Hodně naivně se Iličić snažil vybojovat volný kop. Následovala pouze přihrávka mířící za brankovou čáru, po které bude ošetřen André Schembri.
31
Malta se pořád poměrně bez problémů brání a nyní vyrazila i do ojedinělého útoku. Effiong ale zleva přihrál jen do Oblakovy náruče.
30
Nakonec Slovinsko vybojovalo aspoň dva rohové kopy, nicméně ani jeden nepřinesl přímé ohrožení Andrewa Hogga. Domácí reprezentace zůstává u míče.
29
Již několik desítek vteřin se Slovinsko drží hluboko na polovině soupeře. Cesta do pokutového území je však zatím zapovězena.
27
Centr od rohového praporku si obrana Malty pohlídala. Následně se sice Berić po další přihrávce vyškrábal do vzduchu, avšak bránu se mu trefit nepodařilo.
27
Aktivní Jokić si na levé straně zaběhl až k brankové čáře, od které dokázal odcentrovat. Vysoká přihrávka nemířila k některému ze spoluhráčů, ale následuje rohový kop.
25
Malťané zkusili jakýsi signál, avšak následoval pouze rychlý protiútok Slovinska. Ten se ale rychle mění v postupnou kombinaci.
24
A nyní dokonce Effiong vybojoval standardní situaci. Malta bude rozehrávat z nějakých pětadvaceti metrů, avšak na přímé ohrožení Oblaka to zřejmě nebude.
23
Po předchozí akci se ještě zahrával rohový kop, avšak obrana Malty s ním neměla sebemenší problém. Hra se aspoň na chvíli přesouvá zpět k půlící čáře.
22
Oblak po lapení nepřesného centru založil bleskový protiútok. Ten vyústil v přihrávku před osamoceného Beriće, avšak slovinský útočník měl daleko k míči.
21
Výbornou přihrávku za obranu soupeře teď propustil Effiong, který tak vybídl rozběhnutého Zacha Muscata. Jokić však míč odehrál na rohový kop.
20
Po hodně dlouhé době se fotbalisté Malty dostali až do blízkosti pokutového území. Pisani místo střely vyzkoušel oblouček na Effionga, avšak ten byl dobře pohlídán.
19
Jenže ani ze tří po sobě jdoucích rohových kopů Slovinsko nic nezískalo. Malťané tedy posouvají míč až k Oblakovi, jenž však může kombinovat s obránci.
18
Dvakrát v krátkém časovém úseku teď maltská obrana nezahrála zrovna nejjistěji. Následovat proto bude další rohový kop.
17
Prudkou přízemní střelu z místa předchozího přestupku vytáhl Josip Iličić. Zakončení domácího záložníka mířilo přesně k dobře postavenému Hoggovi.
16
Podruhé už si Kristensen pomohl poměrně nevybíravým zákrokem a hlavní rozhodčí už u důrazně domlouvá. Zatím je to tedy bez žluté karty.
15
S další přihrávkou před Hogga přispěchal Bezjak. Nyní se ale bude zahrávat aspoň rohový kop, neboť obránce Malty míč posunul vedle brány.
14
Na druhé straně zahrozil Verbić, jenž se šikovně uvolnil. Přízemní přihrávku od brankové čáry si však pohlídal pozorný Hogg, který míč lapil ještě před dobíhajícím Berićem.
14
Registrujeme první střelecký pokus zápasu. Jeden z hostů to zkusil razantním zakončením z nějakých pětatřiceti metrů, avšak míč šel velmi daleko od brány.
13
Vysoký centr ale doputoval pouze do Oblakových rukavic a Slovinsko míč bleskově dostalo na útočnou polovinu hřiště. Pískán je však ofsajd Iličiće.
12
Vypadalo to na nedovolený zákrok Pisaniho, ale nakonec je to Krhin, kdo se provinil proti pravidlům. Malta může držet hru daleko od svého brankáře.
11
Podle očekávání se od začátku zápasu hraje především před pokutovým územím Malty, avšak ohrožení Hogga zatím nepřišlo. Malta teď navíc zahrává volný kop.
9
Nakonec přišel jen velmi nepřesný centr z kopačky slovinského kapitána Jokiće. Vysoký míč si to namířil až za Hoggovu bránu.
9
Pokus o šikovné přenesení hry k Bezjakovi nebylo nejpřesnější. Slovinsko ale přesto zůstává na útočné polovině a může obléhat pokutové území.
8
Robert Berić si to namířil ke kolmé přihrávce do pokutového území, ale podruhé v utkání si nepohlídal ofsajdové postavení. Obrana Malty tak zůstane v klidu.
7
Nadále se Slovinsko ne a ne vymanit od půlící čáry. Malta se dokonce na chvíli dostala do kombinace, ale vše znovu vyústilo faulem Zacha Muscata.
6
Jenže teď to byl Kristensen, kdo si pomohl zákrokem za hranicí pravidel. Na zemi tentokrát skončil René Krhin.
5
Příliš nízký centr do pokutového území byl naprosto bez problémů odvrácen. Malta bude navíc vhazovat, neboť jsme byli svědky nepřesné přihrávky na levou stranu.
4
Další přihrávka na Beriće nebyl zrovna ideální. Stephen Pisani si však v souboji s Kurtićem pomohl nedovoleným zákrokem a Slovinsko bude zahrávat volný kop.
3
Hodně nepřesná kolmice doputovala pouze za brankovou čáru. Odkop od brány si proto chystá Andrew Hogg, jenž je zatím bez práce.
2
Domácí reprezentanti v pohodě kombinují, nicméně na útočnou polovinu se zatím výrazněji nedostali. Malťané se prezentují velmi aktivním napadáním.
1
Hned první nákop jednoho ze Slovinců mířil k rozběhnutému Berićovi, avšak ten byl usvědčen z poměrně výrazného ofsajdu.
1
Zazněly obě státní hymny. Do začátku utkání tak zbývá pouze několik desítek vteřin.
Trojce rozhodčích již na trávník přivádí aktéry dnešního utkání. Domácí fotbalisté se představí v pohledných tyrkysovo-bílých dresech, hosté budou v červené.

Slovinsko: Oblak – Skubic, Delamea Mlinar, M. Mevlja, Jokić (C) – Kurtić, Krhin – Bezjak, Iličić, Verbič – Berić.
Náhradníci: Koprivec, Sorčan – Krajnc, Širok, Omladič, Novaković, Blažič, Rotman, Zajc, Majer, Palčič, Sikošek.

Malta: Hogg – A. Muscat, Z. Muscat, Agius, S. Borg, Failla – S. Pisani, Kristensen, R. Fenech – Effiong, Schembri (C).
Náhradníci: Bonello – Magri, Zerafa, Mifsud, Gambin, D. Camilleri, J. Bezzina, Beerman, Camilleri.

Rozhodčí: Lee Evans – Philip Thomas, Daniel Beckett (vš. WAL).

MALTA

Oproti Slovinsku si Malta rozhodně nemůže dělat nároky na postup. Jedna z nejslabších reprezentací světa má po pěti odehraných zápasech očekávaných nula bodů a to při otřesném skóre 2:13. Svého dnešního soupeře sice Malťané na domácí půdě poměrně potrápili, nicméně v tomto zápase se rozhodně očekává hra na jednu bránu. A to samozřejmě tu maltskou.

SLOVINSKO

Domácí reprezentanti dnes budou jednoznačným favoritem utkání. Šampionáty se sice Slovincům dlouhodobě vyhýbají, avšak letos to nemusí být úplně bez šance. Na favorizovanou Anglii asi nikdo ve skupině F nedosáhne, ale Slovinci se zatím drží na solidním třetím místě. Přitom ztráta na druhé Slovensko činí pouhý jeden bod a tohoto rivala už Slovinsko na domácí půdě dokázalo porazit.

4.9.2016 Litva – Slovinsko 2:2
8.10.2016 Slovinsko – Slovensko 1:0
11.10.2016 Slovinsko – Anglie 0:0
26.3.2017 Skotsko – Slovinsko 1:0