Liga mistrů - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Union Berlin - 8. listopadu 2023   18:45

Neapol
39' Politano (Rui)
1:1
(1:0)
Union Berlin
52' D. Fofana
Neapol
Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Natan, Rui (77. Olivera) – Anguissa, Lobotka (77. Simeone), Zieliński (90+1. Cajuste) – Politano (87. Lindström), Raspadori, Kvaracchelija.
Contini, Gollini – Elmas, Gaetano, J. Jesus, Östigaard, Zanoli, Zerbin.
Rønnow – Jaeckel, Bonucci, Leite – Juranović (64. Trimmel), Haberer (79. Aaronson), Khedira (C) (70. Tousart), Laídúní (71. Král), Roussillon (80. Gosens) – Becker, D. Fofana.
Schwolow, Stein – Behrens, Dehl, Knoche, Volland.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 18:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:15.
Je konec! Union Berlín získává historický bod v Lize mistrů!V 17. minutě hrozil Kvaracchelija, jenže jeho rána byla sražená do boční sítě. Ve 25. minutě Natan hlavou orazítkoval tyč. Po půlhodině hry dopravil míč do sítě André Anguissa, ale po zásahu VARu branka neplatila pro faul Di Politana. Domácí se tak dočkali až ve 39. minutě, kdy se trefil Matteo Politano. V závěru poločasu mohl vyrovnat Josip Juranovič, ale z přímého kopu orazítkoval tyč. Hosté vyrovnali v 52. minutě, kdy z brejku udeřil David Datro Fofana. O obrat se mohl postarat Becker, jehož ránu obránce srazil mimo. V závěru byli aktivnější domácí. Rrahmani hlavou minul branku a v nastavení Kvaracchelija z otočky nechal vyniknout brankáře.
90+8'
90+7'
Domácí trpělivou kombinací vybojovali ještě jeden rohový kop. Předcházet mu ale bude ošetření autora vyrovnávací branky Fofany.
90+6'
Chviča Kvaracchelija se nakonec dostal do šance! Po vyhraném souboji Natana se do míče opřel z otočky, ale Frederik Rønnow byl na správném místě!
90+5'
Další centr opět srazila obrana německého celku do bezpečí. Výbornou práci odvedl Alex Král.
90+4'
Za dalším parádním centrem z pravé strany se dral na malém vápně Cajuste, nicméně Bonucci bez váhání odkopl míč mimo hrací plochu.
90+3'
Hostující brankář vyběhl na hranici velkého vápna a rychle rozehrál na levou stranu hřiště. Unionu tentokrát pokus o rychlý brejk nevyšel.
90+2'
Po zajímavém protiútoku Unionu přihrál Fofana pod sebe na hranici velkého vápna, ale Tousart placírkou minul domácí svatyni.
90+1'
Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Jens Cajuste.
90'
Hosté v závěru utkání zahrávali rohový kop. Jeho exekuce se chopil střídající Trimmel, nicméně rakouský hráč našel hlavu Natana.
89'
Žlutá karta pro tým SSC Neapol (Giovanni Simeone).
88'
Až nyní se hosté dostali vpřed, jenže Natan si pohlídal rozběhnutého soupeře a míč odkopl na tribunu. Hosté nasbírají cenné sekundy k dobru.
87'
ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Jesper Lindström.
87'
Z hodně těžké pozice nyní v pádu hlavičkoval Simeone, nicméně jeho pokus skončil kousek nad břevnem. Stopeři berlínského celku teď trošičku zaspali.
86'
Natan odcentroval na malé vápno, jenže stopeři Unionu v posledních minutách brání na výbornou. Tlak Neapole však sílí.
85'
Chviča Kvaracchelija si znovu připravil míč k zakončení, ale jeden z obránců Unionu jeho ránu ve skluzu srazil na rohový kop.
84'
Domácí se tentokrát sami obrali o míč. Di Lorenzo měl k míči hodně daleko a nemohl jej dohnat na trávníku.
83'
Chviča Kvaracchelija se po chybě obránce Unionu dostal k zakončení z hranice velkého vápna, ale jeho pokus udržel brankář Unionu v rukavicích.
82'
Domácí znovu zahrávali rohový kop. Politano tentokrát vyslal nádherný centr na malé vápno, jenže Rrahmaniho hlavička těsně minula horní tyč!
81'
Hostující brankář se zapojil na hranici velkého vápna, odkud míč nakopl na pravou stranu. Becker si ale v souboji pomohl útočným faulem.
80'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Robin Gosens.
79'
ze hřiště odchází Janik Haberer, přichází Brenden Aaronson.
79'
Raspadori se bleskově otočil s míčem a vypálil pravou nohou. Jeho přízemní rána skončila vedle pravé tyče hostující branky.
78'
Amir Rrahmani diriguje rozehrávku domácího celku. Union nyní zvýšil aktivitu a snaží se soupeře presovat hodně vysoko.
77'
ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Mathías Olivera,
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Giovanni Simeone.
76'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Lucas Tousart).
75'
Politano se skvěle dostal k odraženému míči a vybojoval pro Neapol alespoň vhazování. Na hřišti ale zůstává ležet zraněný Stanislav Lobotka.
74'
Di Lorenzo z pravé strany odcentroval na malé vápno, jenže Giacomo Raspadori na míč ve skluzu nedosáhl. Hostující brankář jej poté zalepil do rukavic.
73'
Hostující brankář nakopl míč na pravou stranu, jenže Becker nemohl prudký nákop udržet ve hře.
72'
Politano si chtěl patičkou obhodit soupeře, nicméně si míč posunul až do zámezí. Kombinace Neapole má po změně stran mnohem více trhlin.
71'
ze hřiště odchází Ajsa Laídúní, přichází Alex Král.
70'
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Lucas Tousart.
69'
Meret se nyní musel proletět vzduchem. Domácí brankář si pohlídal prudký centr z levé strany a tygřím skokem míč vyboxoval mimo velké vápno.
68'
Neapol neudeřila ani po svém třináctém rohovém kopu v utkání. Míč do bezpečí odhlavičkoval zkušený stoper Leonardo Bonuucci.
67'
Domácí měli k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice. Exekuce se ujal Raspadori, jehož ránu srazila mimo nebezpečí zeď.
66'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Paul Jaeckel).
66'
Mário Rui se uvolnil na levé straně, jenže neměl podporu spoluhráčů. Neapol ale zůstává na míči a tlačí se do pokutového území.
65'
Hostující celek se dral vpřed po pravé straně, jenže trefil prvního hráče v modrém dresu Neapole.
64'
ze hřiště odchází Josip Juranović, přichází Christopher Trimmel.
63'
Po dalším rohovém kopu Neapol šel do akce hostující brankář Frederik Rønnow, který vyrazil na malé vápno a bezpečně ukryl míč do rukavic.
62'
Politano chtěl pustit míč za sebe na rozběhnutého Raspadoriho, nicméně druhý jmenovaný svůj pohyb zastavil a k míči se nemohl dostat.
61'
Meret vyrazil daleko z pokutového území a před dobíhajícím Fofanou pomohl stoperům s rozehrávkou.
60'
Je za námi hodina hry a sledujeme hodně zajímavý druhý poločas. Oba týmy se nyní snaží hrát velmi ofenzivně.
59'
Autor vyrovnávací branky Fofana byl při přechodu vpřed příliš důrazný a dohrál soupeře v rozporu s pravidly.
58'
Za přihrávkou do vápna se hnal Raspadori, nicméně pobídka byla příliš prudká a míč skončil v rukavicích brankáře německého celku.
57'
Raspadori sice dostal přihrávku do pokutového území, jenže si míč nepřevzal ideálně a předkopl si jej daleko před sebe.
56'
Další zajímavá možnost hostujícího celku! Za přízemní přihrávkou z levé strany se probil Becker, jehož zakončení srazil mimo branku Natan!
55'
Domácí celek zahrával další roh. Piotr Zieliński nízkým centr na malé vápno trefil jen soupeře v černém dresu.
54'
Hostující celek se před malou chvíli prosadil po více než 550 minutách!
52'
Union Berlin právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Union Berlín se dočkal branky ze své první šance po změně stran! Po rychlém protiútoku nejprve zakončil Becker, jehož ránu Meret vyrazil a dobíhající DAVID DATRO FOFANA míč dorazil do odkryté branky!
52'
Chviča Kvaracchelija krásně prošel až na malé vápno, kde místo zakončení ještě přihrál, jenže Piotr Zieliński ve výborné pozici trefil jen soupeře!
51'
Piotr Zieliński se probil do pokutového území, jenže centr levou nohou z ostrého úhlu se mu vůbec nepovedl a skončil v rukavicích brankáře.
50'
Pod tlakem dvou napadajících hráčů v modrém se ocitl Jérôme Roussillon. Stoper hostujícího celku míč levou nohou stačil nakopnout vpřed.
49'
David Datro Fofana vypíchl nepřesnou rozehrávku domácích, jenže hosté si v následné kombinaci rovněž nerozuměli a sami se připravili o míč.
48'
André Anguissa ve středu hřiště dohrál rozběhnutého soupeře, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Rozehrávat bude německý celek.
47'
Po rohovém kopu Neapole se k odraženému míči dostal Politano, jehož rána z voleje skončila vysoko nad břevnem hostující branky.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Neapol bude chtít navázat na výkon z prvního poločasu.
46'
První poločas končí! Po první půli může být spokojenější domácí Neapol. V 17. minutě hrozil Kvaracchelija, jenže jeho rána byla sražená do boční sítě. Ve 25. minutě Natan hlavou orazítkoval tyč. Po půlhodině hry dopravil míč do sítě André Anguissa, ale po zásahu VARu branka neplatila pro faul Di Politana. Domácí se tak dočkali až ve 39. minutě, kdy se trefil Matteo Politano. V závěru poločasu mohl vyrovnat Josip Juranovič, ale z přímého kopu orazítkoval tyč.
45+7'
45+7'
Exekuce přímého kopu se ujal Josip Juranovič, nicméně jeho rána skončila jen na tyči!
45+6'
Už v šesté minutě nastavení prvního poločasu byl před velkým vápnem faulován Haberer. Union tak bude zahrávat přímý kop z blízkosti šestnáctky.
45+5'
Do vápna se z pravé strany tlačil Politano, jenže obránce měl k míči o krok blíže a stačil jej odkopnout do bezpečí.
45+4'
André Anguissa byl dohrán v souboji na vlastní polovině. Domácí fotbalista poté s úsměvem vysvětloval sudímu, že toho hodně schytal a ještě mu nebyl uznán gól.
45+3'
Neapol se dostala na polovinu soupeře, nicméně domácí celek postupnou kombinací drží míč spíše v blízkosti středového kruhu.
45+2'
Také hosté v nastaveném čase zahrávali rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, kde uspěli domácí hlavičkáři.
45'
Stanislav Lobotka si skvěle pokryl míč u postranní čáry. Slovenský hráč poté schytal tvrdý zásah stejně jako Politano. Union se snaží zvýšit důraz.
43'
Následnou standardní situaci sehrála Neapol signálem. Za přihrávkou do vápna se hnal Politano, jenže na dlouhou nohu míč vůbec netrefil.
42'
Piotr Zieliński si skvěle posunul míč kolem Khediry, který jej faulem poslal k zemi. Hostující kapitán může být rád, že také neviděl žlutou kartu.
41'
Leonardo Bonucci je prvním potrestaným hráčem dnešního souboje. Zkušený stoper musel zastavit Raspadoriho.
41'
Union poslal nákop na polovinu Neapole, nicméně hráči v černém jsou v ofenzivní části hrací plochy hodně nedůrazní. Domácí jsou všude o krok dříve.
39'
Neapol právě vstřelila branku! Tentokrát už se domácí celek skutečně dostává do vedení! Po krásném přenesení na levou stranu vyslal do vápna prudký centr Mário Rui a po teči obránce Unionu dopravil míč do sítě MATTEO POLITANO!
39'
Becker vymyslel krásnou přihrávku do pokutového území, kde se zjevil Haberer, jenže tomu zakončení vůbec nevyšlo a Alex Meret si připsal snadný zákrok.
38'
Rani Khedira si v souboji na polovině hřiště pomohl faulem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Domácí celek bude rozehrávat.
37'
Politano si skvěle navedl míč na hranici velkého vápna, odkud vypálil levou nohou, jenže trefil spoluhráče Raspadoriho, od jehož lýtka se míč odrazil do autu.
36'
Chviča Kvaracchelija se zatím moc nedostává do hry. Domácí fotbalista si míč nyní předkopl daleko před sebe a přišel o něj.
35'
Hostující brankář nakopl míč na polovinu Neapole, kde musel do hlavičkového souboje Natan. Od domácího stopera šel míč do zámezí.
34'
Domácí celek je po neuznané brance nadále aktivní a opět se tlačí s míčem na kopačkách vpřed. Domácí příznivci naopak nejsou s verdiktem vůbec spokojení.
33'
Gól nakonec neplatí! Di Lorenzo si totiž ve výskoku pomohl faulem!
32'
Tak pozor! Gól domácích ještě řeší video!
30'
Neapol právě vstřelila branku! Neapol se po půlhodině hry dostává do vedení! Domácí celek předvedl krásnou kombinaci! Centr z levé strany hlavou sklepl na malé vápno Di Lorenzo a dobíhající ANDRÉ ANGUISSA měl snadnou práci!
28'
Domácí celek v posledních minutách zvýšil svou aktivitu a nadále se tlačí do útoku. Di Lorenzo opět roztáhl hru na pravou stranu hřiště.
27'
Rui odcentroval levou nohou k přední tyči, nicméně jeho pobídku bez váhání odhlavičkoval do bezpečí Sheraldo Becker.
26'
Neapol se vydala vpřed po levém křídle, nicméně pobídka skončila u prvního hráče v černém dresu Unionu.
25'
Další obrovská šance Neapole! Po krásném centru hlavičkoval ve vápně Natan, nicméně jeho pokus zastavila branková konstrukce!
24'
Giovanni Di Lorenzo z pravé strany odcentroval na malé vápno, nicméně před dobíhajícím Raspadorim v poslední chvíli zasáhl Leite.
22'
Giovanni Di Lorenzo dohrál souboj na polovině soupeře, přičemž si pomohl rukou. Sudí měl na situaci výborný výhled a ihned přerušil hru.
21'
Politano uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, jenže míč prodloužil jen do míst, kam nesprintoval nikdo v modrém dresu Neapole.
20'
Giovanni Di Lorenzo na pravé straně prošel do blízkosti velkého vápna, jenže místo centru do pokutového území zvolil přihrávku do středu.
19'
Další centr poslal do vápna Mário Rui, jenže dobře postavený obránce míč nikým neatakován odhlavičkoval mimo velké vápno.
18'
Exekuce rohového kopu se chopil Piotr Zieliński. Jeho prudký centr přiletěl na malé vápno, jenže Rrahmani míč prodloužil mimo dosah spoluhráčů.
17'
Po chybě defenzivy Unionu se zrodila první šance domácích! Chviča Kvaracchelija se dostal k odraženému míči, ale jeho rána byla sražena do boční sítě!
16'
Lobotka se na vlastní polovině skvěle otočil před napadajícím soupeřem. Slovenský fotbalista vnějším nártem roztáhl hru do křídla.
15'
David Datro Fofana dohrál soupeře na polovině hrací plochy. Sudí měl souboj přímo před očima a bez váhání odpískal nedovolený zákrok.
14'
Exekuce rohového kopu se ujal Josip Juranovič. Jeho centr se stáčel přímo mezi tři tyče, ale rozhodčí odhalil útočný faul.
13'
Lobotka si dal pozor na centrujícího soupeře a srazil míč na rohový kop. Hlavičkáři Unionu už míří před branku soupeře.
12'
Před branku domácího celku směřoval prudký centr z levé strany, nicméně Alex Meret pobídku přečetl a ukryl míč do rukavic. Neapol může pokračovat s ofenzivou.
11'
Union se nemůže dostat do blízkosti velkého vápna soupeře. Do hry se ale vrátil otřesený Leite.
10'
Diogo Leite zůstává po tvrdém vzdušném souboji ležet na trávníku s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
9'
Domácí celek znovu drží míč na kopačkách a tlačí se vpřed. Ve vápně se k míči probil Raspadori, jenže místo zakončení přihrál pod sebe Lobotkovi.
8'
Sheraldo Becker si předkopl míč ven z pokutového území a odcentroval. Jeho pobídku skvěle zastavil dobře postavený obránce Rrahmani.
7'
Chviča Kvaracchelija dostal přihrávku do vápna, přehodil si míč na pravou nohu, jenže blízko stojící obránce jeho pokus zastavil.
6'
Centr od rohového praporku přiletěl na malé vápno, kde se do zakončení dostal Amir Rrahmani, nicméně jeho hlavička z těžké pozice minula branku.
5'
Neapol se dostala vpřed po pravé straně hrací plochy. Di Lorenzo odcentroval na přední tyč, odkud hosté odvrátili balón na roh.
3'
Mário Rui diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Hned od úvodních minut panuje na stadionu fantastická atmosféra.
2'
Domácí celek se po pravé straně vydal vpřed, nicméně kombinace Neapole skončila nepřesnou prostrkávačkou mezi stopery Unionu.
1'
Hostující Union Berlín obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek z německé metropole potřebuje přerušit sérii dvanácti porážek.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Neapol bude hrát v modrém, zatímco Union oblékne černou sadu.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Natan, Rui – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Raspadori, Kvaracchelija.
Náhradníci: Contini, Gollini – Cajuste, Elmas, Gaetano, J. Jesus, Lindström, Olivera, Östigaard, Simeone, Zanoli, Zerbin.

1. FC Union Berlín: Rønnow – Jaeckel, Bonucci, Leite – Juranović, Haberer, Khedira (C), Laídúní, Roussillon – Becker, D. Fofana.
Náhradníci: Schwolow, Stein – Aaronson, Behrens, Dehl, Gosens, Král, Knoche, Tousart, Trimmel, Volland.
SSC Neapol

Úřadující italský šampion je na tom mnohem lépe a pošilhává po postupu do jarní fáze Ligy mistrů. Neapol loni hrála čtvrtfinále a i letos má solidní šanci na úspěch. Po třech kolech má šest bodů a drží druhé místo za stoprocentním Realem Madrid. Dvakrát navíc zvítězila na hřišti soupeře. V Serii A aktuálně patří Neapoli čtvrté místo se ztrátou sedmi bodů na vedoucí Inter Milán. O víkendu zvítězila 2:0 na hřišti Salernitany.
1. FC Union Berlín

Celek z německé metropole si užívá historický úspěch v podobě účasti v prestižní Lize mistrů. Nutno však říci, že se Unionu zatím vůbec nedaří. Ve třech duelech nezískal ani bod a se skóre 2:5 se krčí na poslední místě tabulky skupiny C. Proti Realu Madrid a Neapoli navíc nedokázal skórovat. Trápení Unionu navíc nebere konce ani v Bundeslize, kde je až šestnáctý a pomalu se musí začít zaobírat bojem o záchranu. Naposledy zvítězil na konci srpna. Celkově pak prohrál dvanáctkrát v řadě.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům Ligy mistrů. Vítejte u sledování přenosu z duelu mezi Neapolí a Unionem Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.