Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Antverpy : Šachtar - 4. října 2023   18:45

Antverpy
Antverpy
3' Muja (Vermeeren) • 33' Balikwisha (Vermeeren)
2:3
(2:0)
Šachtar
Šachtar
48' Sikan   • 71' Rakyckyj   • 76' Sikan  (Nazaryna)
Antverpy
Butez – Bataille, Alderweireld (C), Coulibaly, Wijndal (83. Ilenikhena) – Ekkelenkamp (74. Valencia), Vermeeren, Keita (83. Yusuf) – Muja (87. Van Den Bosch), Janssen, Balikwisha.
De Wolf, Lammens – Ejuke, Kerk.
Rade Obrenovič (SVN) – Jure Praprotnik (SVN), Grega Kordež (SVN)
Het Bosuilstadion, Antverpy
Šachtar
Riznyk – Konoplja, Rakyckyj, Matvijenko, Azarovi – Stěpaněnko (C) – Zubkov, Nazaryna, Sudakov, Kryskiv – Sikan (87. Šved).
Rudko – Bondarenko, Castillo, Gočolejšvili, Eguinaldo, Čihrinskij, Kaščuk, Kelsy, Kozik, Miroshi, Očeretko.

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:7.
Je konec a Šachtar nakonec bere všechny tři body. Hosté se ve druhém dějství zvedli a hned ve 48. minutě zásluhou Sikana snížili. Následně se trefil Rakyckyj a podruhé Sikan a Šachtar mířil za výhrou. V poslední minutě mohl srovnat Alderweireld, ovšem domácí kapitán neproměnil penaltu.
90+8'
90+7'
Zodpovědnost na sebe vzal Toby Alderweireld, který neunesl tíhu okamžiku a penaltu neproměnil. Jeho střela se ani nevešla do brány.
90+6'
Stěpaněnko zahrál ve vápně rukou a bude z toho penalta pro Antverpy!
90+5'
Bataille vyslal na útočnou polovinu dlouhý nákop. Ten však skončil u připraveného Matvijenka.
90+4'
Domácí už musí riskovat, na hrot útoku se vytáhl i stoper Alderweireld.
90+3'
Yusuf tvrdě atakoval Stěpaněnka a může být rád, že mu nebyla udělena žlutá karta.
90+1'
Žlutá karta pro tým Royal Antverpy (Toby Alderweireld).
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno šest minut.
90'
Zranění hostujícího obránce zřejmě ale nebude vážné a Konoplja bude moct pokračovat.
89'
Konoplja špatně dopadl na levou ruku a poté zůstal ležet. Vypadá to na problém s ramenem.
88'
Střídající Yusuf to zkusil z dálky, prostor mezi třemi tyčemi však netrefil.
87'
Střídání v týmu Royal Antverpy:
ze hřiště odchází Arbnor Muja, přichází Zeno Van Den Bosch.

Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Marjan Šved.
86'
Domácím se pomalu krátí čas. Podaří se jim ještě vyrovnat?
85'
Následný roh už tak nebezpečný nebyl, nabídku Vermeerena odklidil do bezpečí Zubkov.
84'
Antverpy měly k dispozici standardku z dobré pozice a Alderweireld pořádně protáhl Riznyka. Ten však předvedl výborný zákrok.
83'
ze hřiště odchází Owen Wijndal, přichází George Ilenikhena,
ze hřiště odchází Mandela Keita, přichází Alhassan Yusuf.
82'
Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Danylo Sikan).
81'
Sikan se po zisku vydal dopředu. Chyběla mu ale podpora, a tak ho domácí celkem v pohodě odzbrojili.
80'
Valencia chtěl přejít přes Konoplju, ale ten byl při bránění pozorný.
79'
Karta se nyní obrací. Dopředu se musí hnát domácí, kteří určitě chtějí v tomto utkání bodovat.
78'
Původní rozhodnutí platí a hosté se díky parádnímu obratu ve druhém dějství ujímají vedení.
77'
Celou situaci ještě prověřuje VAR. Uvidíme, zda tedy bude třetí gól hostů platit.
76'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
Antverpy ve druhém dějství naprosto zkolabovaly a Šachtar toho dokázal využít! Butez předvedl obrovskou chybu, když neudržel míč a doslova ho odevzdal Nazarynovi. Ten pak nahrál volnému DANYLU SIKANOVI, jenž už pouze zakončil do prázdné brány.
75'
Janssen si našel nákop Coulibalyho, ovšem jeho akce byla zastavena kvůli postavení mimo hru.
74'
ze hřiště odchází Jurgen Ekkelenkamp, přichází Anthony Valencia.
73'
Balikwisha technicky zakončil zpoza vápna, nicméně Riznyk na jeho střelu nemusel reagovat.
72'
Janssen se krátce po rozehrávce pustil do útoku, ovšem jeho akce neměla šanci na úspěch.
71'
Hosté srovnávají na 2:2! Exekuce volného přímého kopu se ujal JAROSLAV RAKYCKYJ, který chtěl obstřelit zeď. Do jeho zakončení velmi nešťastně vložil nohu Balikwisha, jenž poslal balon do protipohybu Buteze.
69'
Coulibaly zbytečně fauloval Sikana a doslova daroval Šachtaru standardku.
68'
Antverpy se teď snaží uklidnit hru a v klidu kombinují na vlastní polovině.
67'
Domácí se vydali do brejku a uklidňující branka nebyla daleko. Hosté ale tuto situaci přečkali bez úhony, neboť střely Janssena i Vermeerena dokázal zastavit Riznyk.
66'
Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Jaroslav Rakyckyj).
65'
Keita vystihl nahrávku Matvijenka, ale záhy hned o balon přišel. Šachtar je teď jasně lepší.
64'
Domácí jsou v posledních minutách pod tlakem. Uvidíme, zda na to trenér van Bommel nějak zareaguje.
63'
Kryskiv poslal do šestnáctky velmi zajímavý centr, ale nikdo z jeho spoluhráčů na něj nedoskočil.
62'
Vincent Janssen má nějaký zdravotní problém. Bude schopen pokračovat?
61'
Butez dostal pomalou nahrávku a měl co dělat, aby odkopl míč před dotírajícím Sikanem.
60'
Máme za sebou hodinu hry. Antverpy jsou momentálně o poznání pasivnější, hosté tak určitě cítí šanci na vyrovnání.
59'
Ekkelenkamp se dostal přes dva protihráče, ten třetí už byl ale nad jeho síly.
58'
Do odraženého balonu se opřel Vermeeren, který však zakončil doprostřed brány. Riznyk si připsal snadný zákrok.
57'
Konoplja pronikl do vápna, posunul si balon na levačku a vystřelil. Coulibaly byl ale včas na zemi a zastavil přízemní pokus obránce Šachtaru.
56'
Ten žádnou šanci nepřinesl, nabídku kapitána Stěpaněnka odhlavičkoval do bezpečí Keita.
55'
Centr Sudakova z pravé strany byl zblokován a následovat bude rohový kop.
54'
Riznyk podruhé v utkání udělal kličku Janssenovi a opět mu to vyšlo. Ukrajinský brankář však hraje na obrovské riziko.
53'
Bataille odrazem od Zubkova dostal míč do autu, vhazovat tak budou domácí.
52'
Po krátké přestávce se opět může hrát, balon uvedou do hry autovým vhazováním hosté.
51'
Po krátkém ošetření se Sikan zvedl a odkulhal za postranní čáru. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
50'
Střelec prvního gólu hostů Sikan zůstává ležet na hrací ploše, kam za ním míří lékařský tým.
48'
Máme sníženo! Domácí nejprve přečkali dvě velké šance Šachtaru, ale ta třetí už byla přetavena v kontaktní gól. DANYLO SIKAN po nejistém zásahu Buteze přetlačil v souboji jednoho z obránců Antverp a poté hlavou dostal míč do sítě.
47'
Janssen se obtočil okolo Sudakova a zakončil, ale trefil před sebou stojícího Matvijenka.
46'
Ani jeden z trenérů po přestávce nevystřídal. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
46'
Je za námi úvodní dějství, po kterém platí stav 2:0. Antverpy poslal už ve třetí minutě do vedení Muja, jenž těžil z dobré práce Vermeerena. Mladý záložník se podílel i na druhé brance, když vyslal do šance Balikwishu a ten svůj únik přetavil v druhý gól. Šachtar toho zatím moc nepředvedl, jeho jedinou šanci zneškodnil dobrým blokem stoper Coulibaly.
45+2'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.
45'
Coulibaly na polovině hřiště fauloval Nazarynu, hosté budou moct v klidu rozehrát.
44'
Sudakov vypálil z velké dálky, jeho pokus však obětavě zblokoval kapitán Antverp Alderweireld.
43'
Riznyk tentokrát vyběhl včas a stačil sebrat balon před Balikwishou.
42'
Dobrý zápas zatím hraje domácí stoper Coulibaly, jenž nyní opět přečetl záměr soupeře a uzmul balon pro sebe.
41'
Sikan vybíhal z ofsajdu, a proto se po nahrávce Stěpaněnka do hry ani nezapojoval.
40'
Sudakov se vydal napadat, ovšem balon nezískal.
39'
Bataille si dal balon daleko od nohy a při snaze dostat ho pod kontrolu fauloval Matvijenka.
38'
Zubkov musel být po zákroku Janssena ošetřován. Zdá se však, že bude v pořádku.
37'
Žlutá karta pro tým Royal Antverpy (Vincent Janssen).
36'
Žlutá karta pro tým FK Šachtar Doněck (Juchym Konoplja).
35'
Belgický celek je na koni, momentálně se hraje výhradně na polovině Šachtaru.
33'
Antverpy právě vstřelily branku!
Domácí přidávají druhý gól! Šachtar nebyl vůbec důrazný ve středu hřiště a doslova nabídl svému soupeři velkou šanci, kterou hráči Antverp využili. Po dobré přihrávce Vermeerena se do úniku dostal MICHEL-ANGE BALIKWISHA, jenž pak neměl problém s překonáním Riznyka.
33'
A další nedovolený zákrok hostů, tentokrát se proti pravidlům provinil Zubkov.
32'
Sikan to v souboji s Coulibalym přehnal s důrazem a byl mu odpískán faul.
31'
Wijndal to zkusil individuálně po křídle, ale přes Konoplju nepřešel.
30'
Je za námi třetina utkání a Antverpy stále vedou o jednu branku. Šachtar se však v posledních minutách zlepšuje.
29'
Balikwisha neměl ideální zpracování a po této technické chybě si pro balon došel Riznyk.
28'
Janssen si ve vápně hledal nabídku Vermeerena, nicméně přes defenzivní hráče Šachtaru se neprosadil.
27'
Bataille neměl komu přihrát, a tak zvolil pas na Buteze. Domácí musí začít od vlastní brány.
26'
Muja hledal rozběhnutého Balikwishu, ale k tomu míč nepustil dobře postavený Rakyckyj.
25'
Ten si domácí pohlídali, balon si ze vzduchu stáhl připravený Butez.
24'
Šachtar se začíná dostávat do tempa. Po sražené střele Zubkova bude zahrávat rohový kop.
23'
Po centru ze strany pálil z dobré pozice Kryskiv a nebýt bloku Coulibalyho, Butez by měl plné ruce práce. Následná střela Stěpaněnka už tolik nebezpečná nebyla.
22'
Riznyk ukázal pevné nervy, když ve vlastním vápně udělal kličku Janssenovi. Risk mu ale vyšel, a hosté tak mohou jít dopředu.
21'
Důležitý obranný zákrok předvedl Alderweireld, který na poslední chvíli ukopl balon před Sudakovem.
20'
Ani další centr pravého beka Royalu nebyl přesný, tentokrát si pro balon došel brankář Riznyk.
19'
Bataille si narazil s Balikwishou a poté nabízel míč pod sebe. Jeho centr však pro sebe uzmul vracející se Stěpaněnko.
18'
Hosté velmi vysoko presovali, ale míč nezískali. Hráči Antverp jsou v kombinaci zatím velmi jistí a přesní.
17'
Zubkov si neporozuměl se Sikanem a po jejich neshodě skončil balon u gólmana Buteze.
16'
Janssen natáhl ke střele zpoza šestnáctky a míč lehce olízl tyč!
15'
Balikwisha byl zdvojen u postranní čáry, avšak domácí křídelník si poradil a získal aut.
14'
Muja si zabíhal za obranu na pas Coulibalyho, avšak na balon nedosáhl.
13'
Nazaryna se dostal pod tlak Vermeerena a měl co dělat, aby balon udržel. Nakonec se mu to se štěstím podařilo.
12'
Žlutá karta pro tým Royal Antverpy (Mandela Keita).
11'
Muja tentokrát místo střely centroval a nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Po odkopu Matvijenka ale mohou opět hrát svěřenci kouče van Bommela.
10'
Šachtar teď dobře napadal rozehrávku soupeře a Bataille byl nakonec donucen k zpětné nahrávce na Buteze.
9'
Sykan byl přistižen v ofsajdu. Hra tak byla přerušena a rozehrávat budou domácí.
8'
Antverpy měly první roh. Konoplja odvrátil centr Wijndala jen k Ekkelenkampovi, jehož následná střela z první prolétla nad bránou.
7'
Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně. Jejich soupeř má plné ruce práce s bráněním jejich útoků.
6'
Wijndal šel k zemi po souboji s Konopljou, ovšem o faul se nejednalo. Hra tak plyne dál.
5'
Hosté se hned po rozehrávce vydali dopředu, ovšem jejich akce se s úspěchem nepotkala.
3'
První branka na sebe nenechala dlouho čekat! Vermeeren to nejprve zkusil individuálně, jenže nepochodil. Mladý Belgičan ale následně získal míč zpět a předložil ho doprava na ARBNORA MUJU, jenž se zbavil obránce a zakončil přesně k vzdálenější tyči.
2'
Stěpaněnko to zkusil z dálky, Butez však jeho střelecký pokus bez problémů lapil.
1'
Rade Obrenovič dal pokyn ke hře, jdeme na to! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Šachtaru, kteří budou hrát v šedých dresech. Jejich soupeř zvolil červeno-bílou sadu.
1'

Royal Antverpy: Butez – Bataille, Alderweireld (C), Coulibaly, Wijndal – Ekkelenkamp, Vermeeren, Keita – Muja, Janssen, Balikwisha.
Náhradníci: De Wolf, Lammens – Ejuke, Ilenikhena, Kerk, Valencia, Van Den Bosch, Yusuf.
Trenér: Mark van Bommel

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Konoplja, Rakyckyj, Matvijenko, Azarovi – Stěpaněnko (C) – Zubkov, Nazaryna, Sudakov, Kryskiv – Sikan.
Náhradníci: Rudko – Bondarenko, Castillo, Gočolejšvili, Eguinaldo, Čihrinskij, Kaščuk, Kelsy, Kozik, Miroshi, Očeretko, Šved.
Trenér: Patrick van Leeuwen

Rozhodčí: Rade Obrenovič (SVN) – Jure Praprotnik (SVN), Grega Kordež (SVN).
FK Šachtar Doněck

Šachtar si zatím v tomto ročníku nevede vůbec špatně. V domácí soutěži je první a na svém kontě má pouze jednu porážku. První kolo základní skupiny Ligy mistrů mu však nevyšlo podle představ. Ve Volksparkstadionu v Hamburku, kde ukrajinský celek hraje své domácí zápasy evropských pohárů, celkem hladce podlehl Portu. Nyní ho čekají výsledkově se trochu trápící Antverpy. Podaří se Šachtaru horší formy soupeře využít?
Royal Antverpy

Úřadující šampión Belgie nevykročil za obhajobou titulu úplně ideálně. Z devíti utkání vyhrál pouze tři a na svém kontě má čtrnáct bodů, což mu stačí na pátou příčku. Momentálně má navíc velké problémy se střílením branek, v doposud posledních třech ligových zápasech nedal ani jeden gól. K tomu připočtěme prohru 0:5 na půdě Barcelony v rámci úvodního kola Ligy mistrů. Uvidíme, zda se Antverpám dnes proti ukrajinskému celku bude dařit lépe.
Hezký středeční večer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes jsou na programu další zápasy Ligy mistrů a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Antverp se Šachtarem Doněck. Úvodní výkop je naplánován na 18:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.