Liga mistrů - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Šachtar - 25. října 2023   18:45

Barcelona
29' F. Torres  • 36' F. López (F. Torres)
2:1
(2:0)
Šachtar
Šachtar
62' Sudakov  (Azarov)
Barcelona
ter Stegen – Cancelo, R. Araújo, I. Martínez (82. Christensen), Alonso (71. Balde) – F. López (81. Casadó), Romeu, Gündoğan – Yamal, F. Torres, Félix (75. Guiu).
Astralaga, Peña – Cubarsí, Garrido, Fort.
Kružliak – Hancko, Pozor (vš. Slovensko)
Estadio Olímpico (Barcelona)
Šachtar
Riznyk – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Azarov – Stěpaněnko (90+2. Eguinaldo) – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv (63. Newerton) – Sikan (71. Kelsy).
Rudko – Gočolejšvili, Castillo, Čihrinskij, Nazaryna, Rakyckyj, Očeretko, Topalov, Šved.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:17.
Barcelona se na výhru nad Šachtarem Doněck nadřela mnohem více, než to v poločase vypadalo.

Barcelona totiž vedla 2:0 díky trefám Ferrána Torrese a Fermína Lópeze, navíc měla na trávníku jasnou převahu, ovšem po změně stran snížil Georgij Sudakov a zadělal na drama, které nakonec Barcelona přestála a pokračuje s plným bodovým ziskem, Šachtar zůstává v polovině skupiny H na třech bodech.
90+7'
90+7'
Šachtar se v nastavení jen stěží dostává k míči, když už se to hostům povede, tak jej lacinou ztrátou zase brzy vrátí soupeři.
90+5'
Balde u postranní čáry vybojoval autové vhazování, to teď domácím ke spokojenosti stačí.
90+4'
Barcelona hraje s míčem na útočné polovině, domácí se snaží držet balón co nejdéle.
90+2'
Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
ze hřiště odchází Taras Stěpaněnko, přichází Eguinaldo.
90+2'
Newerton se elegantně uvolnil u levé postranní čáry, pak si jeho prudký pas před branku pohlídal Marc-André ter Stegen.
90+1'
Yamalova skákavá střela zamířila zhruba čtyři metry vedle branky Šachtaru.
90+1'
Rozhodčí Kružliak oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut, může nás čekat dramatická koncovka.
90'
Po souhře Zubkova s Konopljou se do dobré pozice dostal Stěpaněnko, ovšem jeho střela si neproklestila cestu až k brance.
89'
Ferrán Torres by nakonec měl být schopen zápas dohrát, mezitím Ronald Araújo pořádným projektilem z volného kopu také vysoko přestřelil hostující branku.
88'
Zdravotní stav Ferrána Torrese nevypadá vůbec dobře, také další z domácích útočníků musí být ošetřen. Připomínám, že ze zdravotních důvodů už dnes nedohrál Joao Felix.
87'
Ferrán Torres byl tentokrát nedovoleně atakován Bondarem, který si prohlíží žlutou kartu, a Barcelona bude zahrávat další standardní situaci.
86'
Ferrán Torres pálil vysoko nad hostující branku.
86'
Po faulu Newertona na Ferrána Torrese bude Barcelona zahrávat volný kop z nějakých pětadvaceti metrů.
85'
Svalové potíže trápí hostujícího kapitána Stěpaněnka, ten zřejmě nebude schopen zápas dohrát.
84'
Na opačné straně Baldeho centr propadl ke Guiuovi, ten v tísni nedokázal zakončit.
83'
Teď už před brankou Barcelony pořádně hřmělo! Centr Azarova v pokutovém území našel Stěpaněnka a kapitán Šachtaru v pádu zakončoval vedle domácí branky! Marc-André ter Stegen by tady neměl žádnou šanci zasáhnout!
82'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Andreas Christensen.
81'
ze hřiště odchází Fermín López, přichází Marc Casadó.
80'
Z rohového kopu Šachtar nedokázal nijak zahrozit, pak Azarov před Yamalem odkopl míč daleko do zámezí a zamezil tím hrozícímu brejku Barcelony.
79'
Newerton z levého křídla připravil další střeleckou pozici pro Zubkova, jeho pokus Araújo srazil na rohový kop.
78'
Další střelecký pokus zapisuje do statistik Stěpaněnko, z dvaceti metrů ale mířil výrazně vedle domácí branky, střela mu totálně nesedla.
77'
Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel Azarov, ovšem neprostřelil hradbu těl před ter Stegenem.
77'
Barcelona se dopustila laciné ztráty hluboko na vlastní polovině, Stěpaněnko pak vybojoval rohový kop pro hosty.
76'
Centr Sudakova domácí odvrátili k Newertonovi, jehož rána z dálky postrádala přesnost a proletěla vedle ter Stegenovy branky.
75'
Balde fauloval pronikajícího Zubkova jen za cenu žluté karty, následovat bude standardní situace pro Šachtar.
75'
ze hřiště odchází João Félix, přichází Marc Guiu.
74'
Zdravotní potíže trápí Joaa Felixe, jenž bude muset být ošetřen, což by mohla být další pohroma pro již značnou marodku Barcelony před sobotním El Clásicem.
73'
Předchozí situace se prověřovala u videa, už se ale může pokračovat ve hře.
73'
Gündoganův centr byl prodloužen ke vzdálenější tyči, kde přes Kelsyho neprosadil Araújo, může se však řešit ruka hostujícího útočníka.
72'
Juchym Konoplja u postranní čáry podkopl Baldeho, za což si vysloužil žlutou kartu.
71'
ze hřiště odchází Marcos Alonso, přichází Alejandro Balde.
71'
ze hřiště odchází Danylo Sikan, přichází Kevin Kelsy.
70'
A další gól z těsného ofsajdu! Na centr Marcose Alonsa si naskočil Fermín López a parádní hlavičku nasměroval do horního rohu, v momentu přihrávky však byl těsně za hostujícími zadáky.
69'
Fermín López napřáhl ze střední vzdálenosti a jeho prudká rána se odrazila od tyče hostující branky!
69'
Centr Azarova z levé strany si pohlídal Marc-André ter Stegen, ten stále čeká na svůj první zákrok v zápase.
67'
Lamine Yamal se uvolnil u rohu pokutového území, pak centroval přímo do náruče Dmytra Riznyka.
66'
Joaa Felixe u postranní čáry příliš důrazně dostoupil Valerij Bondar, píská se další faul Šachtaru.
65'
Oriol Romeu byl faulován ve středu hřiště a sám rychle rozehrál.
63'
ze hřiště odchází Dmytro Kryskiv, přichází Newerton.
62'
Šachtar Doněck právě vstřelil branku! Barcelona poprvé v tomto ročníku Ligy mistrů inkasuje! GEORGIJ SUDAKOV ve středu pole rozehrál k postranní čáře na Azarova, jenž mu vrátil přihrávku do běhu a Sudakov běžel sám na brankáře ter Stegena, jehož prudkou ránou překonal!
59'
Ferrán Torres dostal přihrávku za hostující obranu do pokutového území a dokázal propasírovat míč za brankáře Riznyka, vzápětí je ale máván ofsajd a tentokrát správně.
58'
Šachtar se pokusil o zajímavou souhru, která ale skončila nepřesnou přihrávkou Sudakova z pravé strany do pokutového území.
57'
Oriol Romeu adresoval na pravé křídlo příliš prudkou přihrávku Fermínu Lópezovi, bude se kopat od hostující branky.
54'
Georgij Sudakov napřáhl z velké dálky a jeho nepovedená rána proletěla mnoho metrů nad brankou ter Stegena.
53'
Barcelona zahrávala další rohový kop, po rozehrávce nakrátko Fermín López centroval jen k brankáři Riznykovi.
52'
Na Yamalův centr těsně nedoskočil Fermín López.
51'
Do třetice Marcos Alonso, tentokrát se pokusil vystřelit ze standardní situace takřka od postranní čáry, prudkou skákavou střelu si pohlídal a Dmytro Riznyk.
50'
První žlutou kartu v hostujícím týmu dostává Dmytro Kryskiv.
50'
Na Cancelův přetažený centr si naskočil Alonso, jenž po předchozí akci zůstal v pokutovém území a jeho hlavičku, která mířila do předbrankového prostoru, Riznyk vytáhl mimo dosah domácích hráčů.
49'
Marcos Alonso přihrával z levého křídla před branku, míč proletěl snad dvěma hostujícím hráčům mezi nohama, mířil ale mimo dosah Alonsových spoluhráčů.
48'
Šachtar zaútočil ve větším počtu, ovšem střely Bondarenka i Azarova zpoza pokutového území byly zablokovány.
47'
Centr Ilkaye Gündogana ze standardní situace odvrátil Valerij Bondar, odraženého míče se pak zase ujala Barcelona.
46'
Po ruce Georgije Sudakova bude Barcelona zahrávat volný kop na útočné polovině.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Barcelona vede po prvním poločase nad Šachtarem Doněck 2:0 a i bez řady opor potvrzuje roli výrazného favorita. O vstřelené branky se postarali Ferrán Torres s Fermínem Lópezem,
45+2'
45+2'
Nastavený čas už se zase hraje pod taktovkou Barcelony, domácí si přihrávají na útočné polovině.
45+1'
Rozhodčí Kružliak k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Šachtar zaútočil do otevřenější obrany Barcelony, Kryskiv ale nedokázal přihrát přes bránícího Cancela.
43'
První žlutou kartu zápasu dostává Ferrán Torres za nepříjemné dojetí Juchyma Konopljy.
41'
Rohový kop Ilkaye Gündogana hosté odvrátili za postranní čáru, pokračovat se bude autovým vhazováním.
40'
Další obrovská možnost domácích! Ti získali míč u pokutového území Šachtaru, Ferrán Torres se pak uvolnil před Riznykem, do střely se mu ale stačil v poslední chvíli vložit Stěpaněnko, tečovaná dorážka Fermína Lópeze proletěla nad brankou!
38'
Po souboji Romeua se Stěpaněnkem v blízkosti laviček a následném odrazu míče do zámezí mohou vhazovat hosté.
36'
Barcelona právě vstřelila branku! Druhá trefa domácích! FERMÍN LÓPEZ před pokutovým územím převzal Torresovu přihrávku, potáhl míč dopředu a parádní ránou jej o tyč nekompromisně nasměroval do sítě!
35'
Yamalův přetažený centr odhlavičkoval Konoplja, pak vůbec nevyšla přihrávka Joau Cancelovi a bude se kopat od branky Šachtaru.
34'
Lamine Yamal si u rohu pokutového území navedl míč na levačku, pak pálil nad branku ukrajinského celku.
32'
Ukrajinského brankáře ale domácí nedokázali po rohu nijak ohrozit.
31'
Joao Cancelo na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Barcelonu, dění se znovu stěhuje před Dmytra Riznyka.
29'
Barcelona právě vstřelila branku! Při předchozí akci ale bylo postavení Fermína Lópeze v pořádku a po kontrole u videa je branka FERRÁNA TORRESE uznána!
28'
Domácí poprvé udeřili, když nákop Gündogana do pokutového území Fermín López nasměroval do tyče, dorážka Ferrána Torrese pak skončila v síti, slovenští rozhodčí ale viděli ofsajd.
27'
Šachtar se pokusil o rychlejší přechod středu hřiště, domácí se ale stačili vrátit, zbrzdit soupeřovu akci a brzy také míč vybojovat.
25'
Joao Cancelo se šikovně uvolnil na pravé straně pokutového území a snažil se vystřelit mezi nohy brankáře Riznyka, ten je ale zaklapl včas a míč schoval pod svým tělem.
24'
Teď to individuálně zkusil Lamine Yamal, obešel dva protihráče, pak se snažil vybojovat rohový kop, ovšem marně.
24'
Barcelona je usazena na útočné polovině, „Blaugranas“ se ale zatím nemají moc jak dostat k pokutovému území soupeře.
22'
Kryskiv už se postavil na nohy a odchází na pokračování ošetření za postranní čáru.
21'
Problém pro Šachtar, mimo hlavní dění se posadil na trávník Dmytro Kryskiv, což by mohlo znamenat nějaké nepříjemné svalové potíže hostujícího záložníka.
19'
Po zásahu Azarova Barcelona zahrávala svůj třetí rohový kop, z něj ale nijak zahrozit nedokázala.
17'
Ferrán Torres se pokusil zakombinovat s Joaem Felixem, Portugalcova zpětná přihrávka ale byla příliš dlouhá a pro míč včas doklouzal brankář Dmytro Riznyk.
16'
Zpoza pokutového území to zkoušel Bondarenko, ovšem trefil jen bránícího Araúja, pak už je hostům pískán faul.
14'
Romeu byl faulován ve středovém kruhu a rychle rozehrál, hosté však záhy srazili míč za postranní čáru a pokračovat se bude autovým vhazováním.
13'
I nadále mají hosté překvapivě častěji míč na kopačkách, znovu si přihrávají na vlastní polovině.
12'
Do první střelecké pozice Šachtaru se u rohu pokutového území dostal Olexandr Zubkov, jeho tečovaný pokus doskákal k Marcu-Andrému ter Stegenovi.
10'
Romeu u postranní čáry tvrdě dojel Azarova, Barcelona ale brzy po odpískání faulu zase dokázala vybojovat míč zpět.
8'
Po další ztrátě míče Šachtaru se domácí dostali do první gólové příležitosti, v pokutovém území se objevil osamocený Fermín López, šikovnou kličkou posadil na trávník Matvijenka, ovšem brankáře Riznyka zblízka překonat nedokázal!
6'
Barcelona zahrávala dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se do vzduchu vyšrouboval Oriol Romeu, hlavičkoval ale nad branku.
5'
Z hostující ztráty míče se snažil vytěžit průnik do pokutového území Gündogan, Matvijenkovi se povedlo odehrát míč na rohový kop.
4'
Azarov adresoval příliš prudkou přihrávku Sikanovi do pokutového území, míče se ujal brankář ter Stegen.
2'
Šachtar se v úvodu zápasu snaží držet míč na svých kopačkách, zatím ale převážně na své polovině.
1'
Barcelona samozřejmě oblékla tradiční červeno-modrou kombinaci, Šachtar hraje celý v bílém.
1'
Úvodního výkopu se ujala Barcelona a je rozehráno!
1'
Trojice slovenských rozhodčích v čele s Ivanem Kružliakem přivedla fotbalisty na trávník, start zápasu se pomalu blíží.

FC Barcelona: ter Stegen – Cancelo, R. Araújo, I. Martínez, Alonso – F. López, Romeu, Gündoğan – Yamal, F. Torres, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Peña – Balde, Casadó, Cubarsí, Fort, Guiu, Garrido, Christensen.
Trenér: Xavi

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Konoplja, Bondar, Matvijenko, Azarov – Stěpaněnko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv – Sikan.
Náhradníci: Rudko – Gočolejšvili, Castillo, Eguinaldo, Kelsy, Čihrinskij, Nazaryna, Rakyckyj, Očeretko, Newerton, Topalov, Šved.
Trenér: Marino Pusić

Rozhodčí: Kružliak – Hancko, Pozor (vš. Slovensko).
FK Šachta Doněck

Šachta je na tom v lize vlastně stejně jako jeho dnešní soupeř. V deseti duelech vybojoval jednadvacet bodů a patří mu třetí pozice. Oproti týmům před sebou má však o zápas odehráno méně. V Lize mistrů je na tom ale o něco hůře než jeho dnešní soupeř. V prvním kole nevyužil Doněck domácího prostředí a padl s Portem 1:3. V druhém kole odjel na hřiště Antverp, kde těsně vyhrál 3:2.
FC Barcelona

Kataláncům se na začátku sezóny poměrně daří. Po deseti kolech mají v LaLize na svém kontě dvacet čtyři bodů a patří jim třetí místo. Druhá Girona i první Real mají o jediný bod více. Ještě o něco lépe se daří Barceloně právě ve skupině Ligy mistrů. V prvních dvou kolec nasázela šest branek, ani jednu neinkasovala a bez větších potíží vybojovala dvě vítězství. Se šesti body tak vede svou skupinu, a to bez větších potíží před druhým Portem o tři body.
Dobrý den, chtěl bych vás přivítat u dnešního duelu Ligy mistrů, skupiny H! Spolu se podíváme na duel mezi domácí Barcelonou a hostujícím Šachtarem. Úvodní výkop je naplánovaný na 18:45 a my u toho nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.