Liga mistrů - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  FC Porto : Barcelona - 4. října 2023   21:00

FC Porto
FC Porto
0:1
(0:1)
Barcelona
45+1' F. Torres  (Gündoğan)
FC Porto
Di. Costa (C) – Mário (85. N. González), Cardoso, Carmo, Wendell – Varela (85. Conceição), Eustáquio – Pepe (85. Jaime), Baró (64. Evanilson), Galeno – Taremí (85. Namaso).
C. Ramos – Borges, Franco, Grujić, T. Martínez, F. Navarro, Jo. Sánchez.
Taylor – Beswick, Nunn
Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků)
Barcelona
ter Stegen (C) – Cancelo, R. Araújo, Koundé, Balde – Gavi, Romeu (69. Roberto), Gündoğan – Yamal (81. Alonso), Lewandowski (34. F. Torres), Félix (69. F. López).
Astralaga, Peña – Casadó, Christensen, I. Martínez.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:18.
90+7'
90+7'
Nepřesnosti ukončují naděje Porta. Torres se dostal s míčem až k vápnu soupeře, odkud vypálil, ale vysoce přestřelil.
90+7'
Poslední útočná akce pro Porto.
90+6'
Marc-André ter Stegen chytá centrovaný míč do rukavic. Pravděpodobně je dobojováno.
90+5'
Tak pozor, sudí mění výrok a ukazuje, že se bude odkopávat od branky.
90+5'
Koundé zblokoval míč do zámezí, je tu roh pro Porto.
90+4'
Francisco Conceição vypálil z hranice šestnáctky, ale trefil pouze boční síť. Marc-André ter Stegen už rozhodně nespěchá s rozehrávkou.
90+3'
Gavi vidí druhou žlutou za faul na středu hřiště a míří předčasně do kabin.
90+2'
Barcelona se hnala do rychlého brejku, ale finální pas byl zblokovaný obranou.
90+1'
Porto je na míči a tlačí se kupředu, ale bude to mít už nesmírně těžké, Barcelona je nastěhovaná před vlastním vápnem.
89'
Centr na přední tyčku nevyšel, čas pro Porto plyne neúprosně rychle.
88'
Porto bude těsně před koncem základní hrací doby zahrávat roh.
86'
Do vápna Barcelony přilétl centr, který obrana dokázala s jistotou odvrátit.
86'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (Sergi Roberto).
85'
Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Alan Varela, přichází Francisco Conceição.
85'
ze hřiště odchází Pepe, přichází Iván Jaime.
85'
ze hřiště odchází João Mário, přichází Nicolás González.
85'
ze hřiště odchází Mahdí Taremí, přichází Danny Namaso.
83'
Obrovská škoda, že zde šlo o ofsajd. Mahdí Taremí vystřihl fantastické nůžky a propálil i ter Stegena, ale praporek pomezního byl nahoře.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Lamine Yamal, přichází Marcos Alonso.
80'
Penalta to nebude, rukou totiž zahrál Stephen Eustáquio jako první.
79'
Ve hře je totiž také ruka jednoho z domácích hráčů. Tohle bude složité.
78'
Nyní je to na VARu. Jak rozhodne?
77'
Penalta pro FC Porto!
75'
Barcelona se snaží skutečně hodně tahat čas, Porto má problém se ziskem míče.
73'
Druhá půle je pro nezaujaté diváky poměrně nudnou. Barcelona zatím čeká na svoji první střelu mezi tři tyče a Porto se marně snaží o vytvoření tlaku.
70'
Galeno vyslal z hranice velkého vápna dělovou ránu na zadní tyč, ale ter Stegen vytáhl fantastický zákrok!
69'
ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Sergi Roberto,
ze hřiště odchází João Félix, přichází Fermín López.
67'
Mahdí Taremí vypálil z těžké pozice a míč skončil v náruči brankáře ter Stegena, který se nyní musí otáčet.
65'
Wendell dostal míč do vápna, vystřelil z poměrně těžké pozice, ale ter Stegen jistě zasáhl nohou.
64'
ze hřiště odchází Romário Baró, přichází Evanilson.
62'
Romário Baró vyslal do vápna nadýchaný centr, Mahdí Taremí se do něj opřel hlavou, ale těsně minul branku Barcelony.
60'
Hra je nyní poněkud rozháraná. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do míst, odkud by se dalo zakončit.
57'
Porto zahrávalo další rohový kop, ale ani z něj se nedokázalo prosadit.
55'
Z následného rohového kopu se Portu nepodařilo nic vytěžit, Barcelona už má míč na kopačkách a tlačí se kupředu.
53'
Pepe běžel úplně sám na branku, ale Koundé se fantasticky vrátil a ukopl mu míč do zámezí! Domácí chtějí penaltu, ale tady šlo o jednoznačně čistý zákrok!
51'
Žlutá karta pro tým FC Barcelona (João Félix).
50'
Střela Félixe nebyla dobře umístěna a skončila pouze v rukavicích brankáře.
47'
Koundé nyní zahrál ve vzdušném souboji až příliš důrazně a vidí žlutou.
46'
João Mário vyslal tvrdou ránu z hranice velkého vápna, ale jen těsně přestřelil.
46'
Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne za malou chvíli. Zůstaňte s námi.
První poločas je u konce. Vypadalo to na bezbrankovou remízu, ale Porto udělalo v závěru katastrofální chybu, která vedla k úvodnímu gólu zápas, prosadil se Torres.
45+2'
45+1'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona využívá chybné rozehrávky soupeře! Gündogan vystihl špatnou přihrávku, vysunul FERANA TORRESE, který šikovně podstřelil brankáře Costu. Tohle bude Porto ještě hodně mrzet.
45'
Torres vyslal dělový projektil, který Costa tělem vyrazil mimo tři tyče.
44'
Střela Taremího z otočky nemohla ohrozit ter Stegena, který míč s poklidem zachytil do rukavic.
43'
Barcelona se s klidem ubránila, domácí jsou nadále na míči.
42'
Lamine Yamal srazil centrovaný míč na rohový kop. Barcelona se musí držet na pozoru, míč si staví Stephen Eustáquio.
41'
Centrovaný míč pouze přelétl vápno Porta, Barcelona však nadále pokračuje s míčem.
40'
Další rohový kop pro Barcelonu.
38'
Z levé strany Mahdí Taremí hledal někoho ze spoluhráčů, ale ter Stegen si pro míč došel a zachytil jej.
37'
Gavi zatáhl soupeře zezadu za dres a vidí žlutou.
36'
Félix nabíhal do vápna soupeře, ale nedokázal si najít cestu skrz defenzivní řadu Porta.
35'
Z pravé strany přilétl do vápna Barcelony prudký centr, ale nenašel se nikdo, kdo by se dostal k zakončení.
34'
ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Ferrán Torres.
33'
Centr Gündogana na přední tyčku nenalezl nikoho ve žlutém dresu.
32'
Barcelona si vybojovala další rohový kop.
29'
Xavi si nyní dovolil pustit pár slov k rozhodčímu a vidí rovněž žlutou kartu.
29'
Cardoso vidí žlutou kartu za ostrý skluz na středu hřiště. Araújo si za pár slov k rozhodčímu vysloužil kartu stejné barvy.
29'
Rohový kop Porta nepřinesl zakončení, hosté míří do rychlé akce.
28'
Porto hraje s míčem na útočné polovině, avšak zatím nenalezl recept, jak by přelstil obranu soupeře.
26'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo, Barcelona však zůstává nadále na míči.
25'
Střela Félixe i tentokrát sražena do zámezí, je tu další roh.
23'
Centr od rohového praporku skončil pouze na hlavě jednoho z domácích, který míč dopravil daleko od branky.
22'
João Félix se dostal k odraženému míči, ale jeho dělovou ránu vytěsnil brankář Costa nad branku.
20'
Mahdí Taremí nyní upadl ve vápně po kontaktu s obráncem, ale sudí Taylor ukazuje, že se o faul nejednalo.
19'
Porto drží míč na útočné polovině, ale Barcelona se jej snaží pressingem vytlačit zpět ke středové čáře.
17'
Stephen Eustáquio vypálil z hranice velkého vápna, ale jeho rána postrádala lepší umístění, míč skončil přímo v rukavicích ter Stegena.
15'
Centrovaný míč odvrátila obrana Barcelony daleko od branky, hosté už se tlačí vpřed.
14'
Po standardní situaci vypálil jeden z domácích, ale míč byl sražen na roh.
13'
João Cancelo zastavil útočnou akci soupeře za cenu žluté karty.
12'
Hosté nevytěžili z rohového kopu nic, co by stálo za zmínku.
11'
Lamine Yamal dostal míč na hranici vápna, ale k zakončení se nedostal, neboť mu míč odkopl jeden z bránících na roh.
9'
Centr, který hledal Galena, byl až příliš dlouhý a skončil v zámezí, odkop od branky.
8'
Barcelona má znovu míč ve své moci. Porto se zatím s míčem příliš neohřálo.
6'
João Félix dostal míč za obranu Porta, vypálil, ale všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť jeho ráně předcházel ofsajd.
5'
Nedovolený zákrok jednoho z domácích ukončil útočnou akci Porta. Barcelona bude rozehrávat na středové čáře.
4'
Nepřesnosti na straně domácího celku, Barcelona bude vhazovat na útočné polovině.
2'
Barcelona kombinuje po celé šíři hřiště, zatím však pouze v místech, odkud se zakončit nedá.
1'

FC Porto: Di. Costa (C) – Mário, Cardoso, Carmo, Wendell – Varela, Eustáquio – Pepe, Baró, Galeno – Taremí.
Náhradníci: C. Ramos – Borges, Conceição, Evanilson, Franco, Grujić, Jaime, T. Martínez, F. Navarro, Jo. Sánchez, Namaso, N. González.
Trenér: Conceicao

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Cancelo, R. Araújo, Koundé, Balde – Gavi, Romeu, Gündoğan – Yamal, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Peña – Alonso, Casadó, Christensen, F. López, I. Martínez, Roberto, F. Torres.
Trenér: Xavi

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Naposledy se spolu týmy potkaly v roce 2011, kdy Barcelona po gólech Messiho a Fabregase zvítězila 2:0. I dnes je považována za favorita.
Porto rovněž zvládlo úvodní duel skupiny, když na neutrálním stadionu porazilo Šachtar 3:1. Dvakrát skóroval Galeno, třetí gól portugalského celku vstřelil Taremi.
Barcelona svůj první zápas s Antverpami zvládla na výbornou, doma zvítězila hladce 5:0. Prosadili se Lewandowski, Gavi a Félix dvakrát. Vlastní gól si poté vstřelil Bataille.
Dobrý večer, vítám vás u online přenosu z fotbalové Ligy mistrů. Na programu je duel skupiny H, ve kterém změří síly FC Porto a FC Barcelona. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 21:00, vás provede Radim Sochor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.