Liga mistrů - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Real - 12. prosince 2023   21:00

Union Berlin
45+1' Volland  • 85' Král (Laídúní)
2:3
(1:0)
Real
61' Joselu  (Rodrygo) • 72' Joselu  (F. García) • 89' Ceballos  (Bellingham)
Rönnow – Jaeckel (75. Becker), Knoche, Leite, Roussillon – Haberer, Khedira (C) (75. Král) – Juranović (82. Trimmel), Volland (82. Aaronson), Gosens (75. Laídúní) – Behrens.
Schwolow, Stein – D. Fofana, Dehl.
Obrenovič – Praprotnik, Kordež (všichni Slovinsko)
Olympiastadion, Berlín
73 420 diváků
Real
Arrizabalaga – Vázquez, N. Fernández (C), Alaba (71. Rüdiger), F. García – Ceballos (90. Paz), Valverde (46. Kroos), Modrić – Rodrygo (81. B. Díaz), Bellingham, Joselu.
Lunin, Caňizares – F. Mendy, Martín, Da Silva, G. García.

Je tu konec krásného a dramatického zápasu mezi Unionem Berlín a Realem Madrid. Domácí fotbalisté statečně bojovali a byli blízko k bodovému zisku, avšak nakonec se musí uklonit před Realem Madrid, který vyhrál v gólové přestřelce 3:2. České fanoušky musí těšit vstřelená branka Alexe Krále, který v 85. minutě srovnával na 2:2. Hosté ale v závěru přeci jen vstřelili vítězný gól, když se trefil sváteční střelec Dani Ceballos.
90+5'
90+4'
Zápas spěje do úplného finále. Domácí se moc snaží, mají to ale už hodně těžké.
90+2'
Po rohu odražený míč se dostal k Roussillonovi, jehož dělovku skvěle zlikvidoval Kepa.
90+2'
Po centru Aaronsona a bloku Modriče tu bude ještě roh pro Union Berlín.
90'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Nicolás Paz.
89'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hosté si berou své vedení zpět. Bellingham poslal do vápna míč na DANIHO CEBALLOSE, který i díky teči Leiteho posílám míč za záda gólmana Rönnow – 2:3!
87'
Kroosovu střelu nyní dobře vyrazil gólman Frederik Rönnow. Míč je stále ve hře, mají ho hosté.
86'
V posledních minutách polevující Real Madrid opět zvýšil své úsilí a tlačí se do vápna Unionu.
85'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Český fotbalista ALEX KRÁL právě vstřelil gól Realu Madrid! Český záložník se dostal k odraženému míči na hranici vápna a tvrdou přízemní střelou překonal Kepu Arrizabalagu!
84'
Hosté po zisku balonu již nikam nespěchají. Mají to, co potřebovali. Nyní mohou v klidu čekat na to, s čím přijde v závěru zápasu soupeř.
Dnešní utkání sleduje 73 420 diváků.
83'
Domácí fotbalisté se snaží hrát v závěru zápasu aktivně a tlačí se k vápnu Realu.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Brenden Aaronson,
ze hřiště odchází Josip Juranović, přichází Christopher Trimmel.
81'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Brahim Díaz.
80'
Do vápna Realu vnikl Ajsa Laídúní, jehož lobíček skončil ale jen na horní síti hostující brány.
79'
Z levé strany se pokoušel centrovat Becker, gólman Kepa ve velkém poklidu míč lapil do rukavic.
77'
Joselu je poměrně dlouze ošetřovaný, je otázkou, zda bude pokračovat ve hře. Dnes má rozhodně již splněno.
76'
Ajsa Laídúní hned po svém příchodu na hřiště tvrdě fauloval Joselua a dostává žlutou kartu.
75'
ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Alex Král,
ze hřiště odchází Paul Jaeckel, přichází Sheraldo Becker,
ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Ajsa Laídúní.
74'
Domácí jsou teď totálně zaskočeni a jakoby jim vše přestalo fungovat.
72'
Tohle Realu vyšlo skvěle! Modrič poslal na levé křídlo pas na rozběhnutého Frana Garcíu, ten ideálně načasoval centr na přední tyč, kde se hlavou podruhé v zápase prosadil JOSELU. Real obrací vývoj zápasu a vede 2:1!
71'
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Antonio Rüdiger.
70'
Do další střelecké pozice se dostal Modrič, nezakončil ale přesně.
69'
Hosté jsou stále hodně na balonu a je vidět, že chtějí dokonat obrat.
67'
Domácí fanoušci již nejsou tak hlasití jako v prvním poločase nebo za stavu 1:0.
65'
Po centru Ceballose to zkoušel akrobaticky Alaba, z těžké pozice zamířil těsně nad břevno.
63'
Hosté rychle přenesli hru na polovinu Unionu a další zákrok si nyní připsal Rönnow, který snadno stáhl do rukavic zblokovanou střelu.
62'
Domácí měli možnost vzít si vedení zpět, rohový kop ale v pohodě schoval do rukavic Kepa Arrizabalaga.
61'
A je srovnáno! Z pravé strany centroval Rodrygo a ve vápna hlavičkující JOSELU v pohodě srovnává skóre zápasu. Domácí sice reklamovali faul madridského útočníka, rozhodčí Obrenovič ale branku uznává.
60'
Hosté znovu drží balon na polovině Unionu. Ten statečně vzdoruje velkému tlaku soupeře.
59'
Kroosův rohový kop nyní gólman Rönnow pro jistotu jen vyboxoval.
59'
A teď tu bude další roh pro bílý balet.
58'
Domácí jsou znovu v hlubokém defenzivním bloku. Union se nyní jen brání.
57'
Domácí gólman si připsal další zákrok, tentokrát proti střele Rodryga z hranice vápna.
55'
Fantastický Frederik Rönnow! Domácí gólman nyní tváří v tvář Rodrygovi skvěle zasáhl! To byl víceméně jasný gól po centru Bellinghama, avšak Rönnow proti hlavičce Rodryga reflexivně zasáhl!
55'
Alaba nyní na polovině hřiště stáhl Kevina Behrense a je tu žlutá karta pro hostujícího stopera.
54'
Hosté roztočili přihrávkový kolotoč, jenže po nepřesném pasu Lucase z toho byl málem rychlý protiútok Unionu. Stopeři Realu se ale tentokrát vzorně vrátili.
53'
Ceballos zkoušel centrovat z pravé strany, také jeho pokus byl ale zblokovaný.
52'
U balonu jsou opět hráči Realu, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
51'
Další standardku v podobě rohového kopu Kroose domácí odvrátili.
50'
Kroos poslal dobrý centr do vápna na Alabu, avšak ten byl zablokovaný. Do odraženého míče se ale opřel Lucas Vázquez, jehož parádní ránu vyrazil gólman Frederik Rönnow.
49'
U postranní čáry byl faulovaný Bellingham, míč pro Real Madrid.
49'
Nacho Fernández se tvrdě srazil s Kevinem Behrensem. Hůře dopadl hostující stoper. Bude ale v pořádku.
48'
Dani Ceballos poslal do vápna centru na Joselua, tomu se ale akrobatické zakončení nepovedlo.
46'
Po centru z pravé strany hlavičkoval z velmi dobré pozice Robin Gosens, míč ale poslal nad bránu.
Teď jsou tedy na tahu hosté, kteří budou chtít odvrátit blamáž.
46'
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Toni Kroos.
46'
To byl závěr poločasu! Domácí fotbalisté se celý poločas bránili, ve 45. minutě čelili pokutovému kopu, a přesto vedou 1:0! V závěru poločasu totiž Modrič penaltu neproměnil a z následného protiútoku po velké chybě Alaby skóroval Kevin Volland. Do kabin se jde za stavu 1:0 pro domácí celek.
45+2'
45+1'
Tak to je závěr poločasu. Dlouhý nákop na polovinu Realu podskočil Nacho a následně druhý stoper Alaba fatálně chyboval ve snaze odkopnout míč. Toho se zmocnil KEVIN VOLLAND, který sám před Kepou nezaváhal – 1:0!
45'
Luka Modrić (Real Madrid) neproměňuje pokutový kop. Chorvatský veterán poslal míč doprostřed brány, kde nechal nohu domácí brankář domácího týmu.
44'
Penalta pro Real Madrid! Po centru Ceballose zahrál rukou ve vápně Diogo Leite a je z toho jasný pokutový kop pro hosty!
43'
Robin Gosens udělal obrovskou chybu v rozehrávce. Míč poslal přímo Joseluovi, který ale vnějším nártem zakončil těsně mimo!
42'
První poločas spěje ke svému konci. Hosté jsou stále u míče, jenže znovu tomu chybí zakončení.
40'
Jenže Modričův rohový kop v pohodě stáhl do rukavic Rönnow.
40'
Po zblokované střele Modriče tady bude další roh pro hosty.
39'
Po faulu Volland budou u balonu nyní fotbalisté Realu Madrid. Ti budou rozehrávat z vlastní poloviny.
38'
Zpoza vápna napřáhl Bellingham, svůj pokus ale poslal tak tři metry vedle levé tyče Rönnowovy brány.
38'
Obraz hry se ale zatím nemění. Opět jsou u míče fotbalisté Los Blancos.
37'
Po ostrém zákroku od Nacha došlo na polovině hřiště k poměrně velké strkanici a vše hlavní rozhodčí vyřešil žlutou kartou pro Khediru a Bellinghama.
36'
Žlutá karta pro tým 1. FC Union Berlín (Rani Khedira).

Žlutá karta pro tým Real Madrid (Jude Bellingham).
34'
Když už se domácí nadechovali k rychlému protiútoku, fauloval Modrič Vollanda.
33'
Hosté zatím jasně dominují v držení balonu. Na zakončení jsou ale hodně skoupí. Proti dobře bránícímu domácímu celku to mají složité.
31'
Centr Modriče domácí odvrátili k Valverdemu, jehož střela byla ale zblokovaná.
30'
Aktivní Real Madrid vybojoval další rohový kop.
28'
Hosté jsou ale zatím hodně silní na balonu a Union se musí hlavně bránit.
27'
Domácím hraje do karet průběžný stav souběžně hraného zápasu. Neapol vede nad Bragou 1:0 a pokud by vyhrál dnes i Union, zajistil by si postup alespoň do playoff Evropské ligy.
26'
Behrens byl pozdě v souboji s Lucasem Vázquezem a fauloval. Hosté se hodně zlobí, dohrání Behrense se ale obešlo nakonec bez karty.
25'
Ceballos krátce ťukl do balonu, ten zastavil Rodrygo a následně vypálil tvrdě Valverde. Jeho střela měla sice velkou razanci, mířila ale dost mimo.
24'
Jen asi metr za vápnem fauloval Khedira Ceballose a bude z toho přímý kop pro Real. Ideální pozice pro zakončení. U míče je hned několik hráčů Realu.
23'
Hráči Unionu Berlín se musí opět soustředit na defenzivu. Na obou týmech je vidět, že se nacházejí v opačném rozpoložení.
22'
Míč ale získal Valverde a po přiťuknutí to zkoušel z hranice vápna Modrič. Jeho pokus byl ale slabý, nepřesný a nakonec také defenzivou zablokovaný.
21'
Další dobrý centr posílal z pravé strany do vápna Lucas Vázquez, nikdo z jeho spoluhráčů ale zakončit nedokázal.
20'
Teď jsou to opět hosté, kdo má míč ve středu pole pod svou kontrolou.
19'
Domácí znovu z ničeho nic zahrozili. Po centru z levé strany se pokoušel bez přípravy zakončit Behrens. Balon ale dobře netrefil a zakončil slabě. Kepa v pohodě zasáhl.
16'
K hlavičce se dostal v dobré pozici Joselu, míč ale poslal jen těsně nad. Respektive balon se lehounce otřel o horní tyč domácí brány.
14'
Kdykoliv domácí mohou, snaží se hodně vysoko vysunout svůj presink. Po úvodních zaváháních se ale hráči Realu již na vlastní polovině maximálně koncentrují a nechybují v kombinacích.
12'
Hosté jsou opět u míče, domácí jsou zataženi do hlubokého defenzivního bloku.
10'
První velkou šanci Realu měl pochopitelně nejlepší střelec týmu Jude Bellingham. Ten si ve vápně našel oblouček od Lucase, jedním dotykem si obhodil obránce a po zemi zakončil. Skvěle proti němu zasáhl Rönnow!
9'
Fotbalisté Unionu dlouhé minuty běhají bez míče. Zatím jim to ale moc vadit nemusí, protože hosté se nemohou dostat k vápnu soupeře.
8'
Bílý balet v černých dresech opět hodně drží balon, jenže zatím spíše jen na vlastní polovině.
6'
Domácí hodně vysoko svého soupeře napadají a vypadá to, že chtějí soupeři hodně znepříjemnit zakládání ofenzivních akcí.
6'
Hráči Realu opět drží balon na vlastní polovině. Fanoušci Unionu hlasitě pískají.
5'
Až nyní se zdá, že hosté budou na delší čas u míče. Kombinují ale zatím jen ve středu pole.
4'
Hosté jsou úvodem utkání zaskočeni a teď se jim tedy zatím vůbec nedaří. Hráči Realu potřebují hru trochu zklidnit.
2'
A další chyba hostů. Do další velké šance se už už ve vápně dostával Jaeckel, jenže při svém zakončení míč do brány neprotlačil a navíc prošlápnul hostujícího gólmana a je tak pískaný faul.
1'
Hosté hned v úvodu zápasu zaváhali v defenzivě a balon na hranici vápna Khedira posunul na Behrense, kterého skvěle vychytal Kepa!
1'

1. FC Union Berlín: Rönnow – Jaeckel, Knoche, Leite, Roussillon – Haberer, Khedira (C) – Juranović, Volland, Gosens – Behrens.
Náhradníci: Schwolow, Stein – Aaronson, D. Fofana, Laídúní, Becker, Trimmel, Král, Dehl.
Trenér: Bjelica Nenad

Real Madrid: Arrizabalaga – Vázquez, N. Fernández (C), Alaba, F. García – Ceballos, Valverde, Modrić – Rodrygo, Bellingham, Joselu.
Náhradníci: Lunin, Caňizares – Kroos, B. Díaz, Rüdiger, F. Mendy, Martín, Paz, Da Silva, G. García.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Obrenovič – Praprotnik, Kordež (všichni Slovinsko).
Union Berlín má ještě teoretickou šanci proklouznout do playoff Evropské ligy. Musí ale dnes nad Realem zvítězit a zároveň musí spoléhat na Neapol, která by muselo v souběžně hraném zápase vyhrát nad Bragou. Realu jde dnes vyloženě jen o prestiž. S patnácti získanými body ho již nikdo nemůže předskočit a je tak jasné, že Los Blancos skončí v tabulce na první příčce.
Union Berlín, za který nastupuje mimo jiné také český reprezentant Alex Král, neprožívá dobrou sezonu. V německé Bundeslize je až na patnáctém místě tabulky a nedaří se mu ani v Lize mistrů. V úvodních třech zápasech skupiny C fotbalisté německého týmu prohráli (0:1 s Realem, 2:3 s Bragou a 0:1 s Neapolí) a až z posledních dvou zápasů uhráli alespoň dva body, když remízovali 1:1 na hřišti Neapole a stejným výsledkem pak také doma s Bragou.
Real Madrid zahájil pouť Ligou mistrů hubenou domácí výhrou 1:0 právě nad svým dnešním soupeřem. Jedinou branku zápasu vstřelil tehdy v polovině září až v 94. minutě Jude Bellingham a přestože bílý balet v zápase jasně dominoval, čekalo se rozhodně jednoznačnější vítězství. Pak ale svěřenci trenéra Carla Ancelottiho v dalších zápasech dominovali a uspěli dvakrát nad Neapolí i nad portugalskou Bragou.
Hezký úterní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze závěrečného zápasu skupinové fáze Ligy mistrů mezi Unionem Berlín a Realem Madrid. Čeká nás souboj dvou týmů ve zcela odlišném postavení v tabulce. Zatímco hosté letos v Lize mistrů dominují a v pěti předešlých zápasech uhráli maximální počet patnácti bodů, domácí Union uhrál pouhé dva body a jeho šance na postup do vyřazovací fáze LM je jen teoretická.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.