To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Fauly: 11:3
Žluté karty: 1:0
Červené karty: 0:0
Ofsajdy: 1:0
V Domažlicích jsme dnes měli možnost sledovat velmi zajímavý zápas s výrazným počtem šancí na obou stranách. Nizozemkám se velmi povedl první poločas, ve kterém si po dobrém výkonu vysloužily hned tři góly, o které se postupně zasloužily Wilmsová, Casparijová a ter Beeková.

Norsko bylo před zápasem sice favoritem, herně se ukázalo ale spíše až ve druhé půli, kde se Norky snažily výsledek ještě zvrátit. Přes výborně chytající van Domselaarovou se však neprosadily. Jedinou branku Norska zaznamenala v prvním poločase nejaktivnější hráčka Tvedtenová.
80+2
80+1
Po sražené střele Kirsten van de Westeringhové míří další rohový kop Nizozemska rozehrát Romée Leuchterová.
80
Hlavní rozhodčí Baierová z Rakouska nastaví v dnešním zápase dvě minuty.
79
Daphne van Domselaarová chytá vynikající zápas, v závěru ještě likviduje šanci Naomi Griffinové.
77
Ne, Norkám dnes není přáno! Ani kapitánka Rikke Nygårdová se svým dalším střeleckým pokusem neprostřelila míč pevnou nizozemskou obranou.
75
Norský tlak se s blížícím se závěrem výrazně stupňuje! Před malou chvílí střídající Elin Sørumová se nyní během krátké chvíle dostala ke dvěma střelám, ani jednou však netrefila branku.
73
K dalšímu střeleckému pokusu se dostala Ine Aarskogová, ani ona nemířila přesně.
72
Olaug Tvedtenová se jakkoliv snaží strhnout svůj tým k obratu, její další střela končí mimo tři tyče.
70
Další rohový kop pro Nizozemsko, který míří rozehrát opět Jill Baijingsová. Norkám už moc času na nějaký zvrat v zápase nezbývá.
68
Romée Leuchterová načechrala přímý kop rovnou k Lynn Wilmsové, která však svůj druhý gól v zápase nepřidala.
66
A hned je tu další střídání na norské straně. Elin Sørumová nahrazuje Ylinn Tennebøovou.
65
Střídají také Norky, dohráno má pro dnešek Silje Bjørneboeová, kterou nahrazuje Naomi Griffinová.
63
Rohový kop pro Nizozemsko, který míří rozehrát Jill Baijingsová.
62
Máme tu první střídání v dnešním zápase, konkrétně u Nizozemska. Hřiště opouští střelkyně třetí branky Williënne ter Beeková, místo níž přichází Kelsey Geraedtsová.
60
Kerstin Casparijová se na druhé straně hřiště objevila ve slibné šanci, Karen Sneveová si s její střelou dokázala poradit.
58
Olaug Tvedtenová nyní spěchá rozehrát vůbec první rohový kop Norska v dnešním zápase.
57
Další velká šance Norek, ve které se opět objevila nejaktivnější norská hráčka Olaug Tvedtenová! Její střelu však srazila nizozemská obrana mimo branku!
54
Norská kapitánka Rikke Nygårdová se dostala k ohrožení nizozemské branky, van Domselaarová si však připisuje další zákrok.
52
Norky jsou nadále mnohem aktivnějším týmem, v posledních minutách se však nemohou dostat blíže k brance Daphne van Domselaarové.
49
Norský tlak se postupně stupňuje. Další útok skandinávského týmu nyní zastavila pomezní rozhodčí kvůli ofsajdu Ylinn Tennebøové.
48
Daphne van Domselaarová si připisuje další úspěšný zákrok, když nyní zlikvidovala šanci Thei Bjeldeové.
46
Velký tlak Norska nekončí gólem! Nejdříve pálila Olaug Tvedtenová, jejíž první rána byla zablokována a s druhou si famózním zákrokem poradila van Domselaarová, z následné dorážky pak minula branku Elisabeth Terlandová!
44
Na druhé straně se v šanci objevila Williënne ter Beeková, svou druhou branku v zápase nepřidala, Sneveová předvedla úspěšný zákrok.
42
Norky vstoupily do druhé půle aktivně a hned zkraje se ke střele dostala Thea Bjeldeová, branku však netrefila.

Ofsajdy: 0:0
V prvním poločase byli mnohem úspěšnější Nizozemky, které kráčejí za prvním, lehce překvapivým vítězstvím. O tři góly Nizozemska se postupně prosadili Wilmsová, Casparijová a ter Beeková, za Norky snižovala ve 23. minutě jen Tvedtenová. Nizozemsko tak po prvním poločase vede nad Norskem 3:1.
40+1
40+1
V nastaveném čase ještě Nizozemky budou rozehrávat rohový kop. Exekuce se ujme Baijingsová.
40
Rakouská rozhodčí Baierová v prvním poločase nastaví jednu minutu.
37
Nizozemsko právě vstřelilo branku!
Nizozemky v blížícím se závěru prvního poločasu přidávají už třetí branku! WILLIËNNE TER BEEKOVÁ si v pokutovém území našla ideální prostor a po přihrávce od van de Westeringhové zvyšuje na 3:1 pro Nizozemsko!
35
Příležitost nyní budou mít Nizozemky, po faulu Bjeldeové na van de Westeringhovou budou zahrávat standardní situaci.
33
Sledujeme opravdu hluchou pasáž hry, při které se míč pohybuje jen mezi oběma šestnáctkami.
30
Nyní se hra odvíjí především na středu hrací plochy, oba týmy předvedly několik ztrát.
28
Jill Baijingsová se tlačila ke střele, její pokus byl však zablokován norskou obranou.
26
Zatím sledujeme překvapivý průběh prvního poločasu, v posledních minutách po inkasovaném gólu jsou Nizozemky dokonce více na míči.
23
Norsko právě vstřelilo branku!
To byl gól! OLAUG TVEDTENOVÁ rozehrávala přímý kop z nějakých 40 metrů od branky a k překvapení všech dokázala překonat van Domselaarovou, která nezvolila ideální postavení!
23
Rakouská rozhodčí Baierová poprvé sahá do kapsičky a ukazuje žlutou kartu norské hráčce Olaug Tvedtenové.
21
Překvapení nám pokračuje! Romée Leuchterová vymyslela další gólovou akci, kterou nyní připravila pro KERSTIN CASPARIJOVOU. Ta nadvakrát prostřelila Sneveovou a posílá Nizozemky do dvoubrankového vedení!
19
Na druhé straně se dostala k další střele aktivní Kirsten van de Westeringhová, tentokrát míč nedokázala vměstnat mezi tři tyče.
17
Velká šance Norek, při které se blýskla nizozemská brankářka Daphne van Domselaarová! Ta nejdříve zlikvidovala střelu Elisabeth Terlandové a následně i dorážku Jenny Olsenové!
14
Nizozemky jsou při chuti! K další střele se dostala Kirsten van de Westeringhová, Sneveová byla tentokrát úspěšná.
13
A z rohového kopu Nizozemky otevírají skóre! Romée Leuchterová načechrala míč do šestnáctky, kde si jej nejlépe našla LYNN WILMSOVÁ, která posílá Nizozemky do vedení!
12
Uvidíme první rohový kop, který budou zahrávat mladé Nizozemky, konkrétně Romée Leuchterová.
10
Evidujeme první střelu na branku, kterou si z přímého kopu připsala Romée Leuchterová, norská brankářka Sneveová si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním zápase.
9
Vilde Birkeliová se dostala do další střelecké příležitosti, i ona minula branku van Domselaarové. Po rychlé akci na druhé straně pak neuspěla ani Baijingsová.
8
Norky jsou každopádně v úvodu zápasu podle předpokladů více na míči.
6
Na druhé straně se k první střele dostala Anna Ursemová, ani ona však volejem na zadní tyči nedokázala trefit branku.
4
Exekuce standardní situace se ujala sama faulovaná Olaug Tvedtenová, prostor mezi třemi tyčemi ovšem minula.
3
Po faulu van de Westeringhové na Tvedtenovou budou mít Norky příležitost zajímavého přímého kopu.
1
Hrát se bude na mokrém trávníku, v Domažlicích je aktuálně 7°C a zataženo, což je pro fotbalistky ideální počasí.

Norsko: Sneveová – Bjørneboeová, Aarskogová, Sundeová, Birkeliová – Tennebøová, Nygårdová (C), Bjeldeová, Terlandová – Tvedtenová – Olsenová
Náhradníci: Rageová – Eide Arnesenová, Sørumová, Hauglandová, Bølvikenová, Holmenová, Griffinová

Nizozemsko: van Domselaarová – Wilmsová, Ursemová, Doornová, Levelsová – van de Westeringhová, Olislagersová (C), Baijingsová – Leuchterová, Casparijová, ter Beeková
Náhradníci: van Seijstová – Geraedtsová, Carleerová, Hendriksová, van Veldhovenová, Knolová, Dessingová

Rozhodčí: Baierová (AUT) – Bombeková (SVK), Cebanová (MDA).
NIZOZEMSKO

Nizozemský ženský fotbal rozhodně nemá takovou historii a není tak úspěšný jako ten norský, v posledních letech šel ale nahoru. V roce 2009 dospělé Nizozemky vybojovaly bronz na ME. V kategorii U17 je pak největším úspěchem Nizozemska 4. místo z roku 2010.

Nizozemská cesta na evropský šampionát do Česka byla trochu trnitější. V první fázi kvalifikace Nizozemky postoupily z druhého místa právě za Norkami, se kterými prohrály 0:2. Ve druhé fázi pak uspěly ve skupině se Slovinskem, Švýcarskem a Rakouskem.

Jasně nejlepší střelkyní kvalifikace byla útočnice Romée Leuchterová, která se v šesti zápasech trefil šestkrát a udržela si tak průměr jednoho vstřeleného gólu na zápas. Nikdo z týmu se jí ani zdaleka nepřiblížil.
NORSKO

V ženském fotbale patří Norsko mezi absolutní špičku. V kategorii sedmnáctiletých dorostenek se během devíti dosud odehraných turnajů umístili nejlépe na 4. místě, a to v letech 2009 a 2016.

Kvalifikací na aktuální turnaj prošli mladé Norky bez ztráty kytičky. V první fázi ovládli skupinu před svými dnešními soupeřkami z Nizozemska, Bulharskem a Moldavskem. Ve druhé fázi pak předčili Dánsko, Wales a Bosnu a Hercegovinu.

Nejlepší střelkyní týmu byla v kvalifikaci útočnice Jenny Olsenová s šesti brankami. Za zmínku stojí také Vilde Birkeliová, která z pozice obránkyně zaznamenala pět branek.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky ženského fotbalu! Právě dnes začíná v České republice mistrovství Evropy žen do 17 let a my samozřejmě u této události nesmíme chybět. V rámci skupiny B se na stadionu v západočeských Domažlicích střetne Norsko a Nizozemsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.