Děkuji všem za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Island narazí na Anglii a Portugalsko změří síly s Chorvatskem.
Maďarsko ovládlo skupinu F a postupuje z 1. místa, Portugalsko končí ve skupině na 3. místě, ale i tak má jistý postup.
Rozhodčí Atkinson naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, které skončilo nerozhodným stavem 3:3. K vidění bylo velmi pohledné utkání, které muselo bavit i nezaujaté diváky. Za zmínku stál rozhodně druhý poločas, ve kterém padly 4 branky, a to ve velmi krátkém časovém úseku. Na listinu střelců se dnes za Maďarsko zapsal v 19. minutě Gera a v 47. a 55. minutě kapitán Dzsudzsák, za Portugalsko skóroval ve 42. minutě Nani a v 50. a v 62. minutě Ronaldo. Kritizovaný kapitán Portugalska tak dal všem jasně najevo, že střílet pořád umí a pro svůj tým je vždy velmi platný, navíc Nanimu nahrával na gól, takže si připsal i asistenci.
90+4
90+3
Maďarsko se s míčem opět dostalo na útočnou polovinu, ale ztroskotalo na nepřesné přihrávce.
90+2
Teď už se Maďaři pokusili založit útočnou akci, ale u pravé postranní čáry byl faulovaný Lang a sudí musel hru přerušit.
90+1
Maďarsko je u míče, remíza 3:3 mu vyhovuje, a tak nikam nespěchá. Fotbalisté v červených dresech si přihrávají mezi sebou na vlastní polovině hřiště.
90
Druhý poločas je nastaven o 3 minuty.
90
Standardní situaci si vzal na starost Ronaldo, který vsadil na přímou střelu, ale ta byla nepřesná a skončila vysoko nad bránou. Ani v 90. minutě se skóre nemění.
90
Běží poslední minuta řádné hrací doby, podaří se Portugalsku skórovat?
89
Na hrací ploše zůstal ležet faulovaný Ronaldo, který se drží za koleno. Rozhodčí faul odpískal a Portugalsko bude zahrávat volný přímý kop.
86
Ronaldo se postaral o další střelecký pokus, ale tentokrát nemířil úplně přesně. Následovat bude odkop od brány.
85
Portugalci jsou stále u balonu a snaží se dostat do vedení, ale obrana Maďarska si dává velký pozor a drží nadějný výsledek 3:3.
85
Oba celky již využily všech střídání, a tak v sestavě už žádnou změnu dnes neuvidíme.
83
Pár minutek na hřišti stráví také Stieber, kterému uvolnil místo Lovrencsics.
82
Portugalsko z volného přímého kopu nic nevytěžilo, a tak se stav skóre v 82. minutě nemění. Střídat bude Maďarsko.
81
Hrací plochu opustil Nani a místo něj přišel Pereira. Nani odehrál dobrý zápas a připsal si jeden vstřelený gól.
81
Faulovaný byl Quaresma a rozhodčí nařídil volný přímý kop.
80
Sanches hledal přihrávkou za obranu Ronalda, ale ten si nepohlídal ofsajd a ve hře pokračovat nemohl.
80
Držení míče: Maďarsko 40% – 60% Portugalsko.
78
77
Portugalci to už zkouší z každé pozice. Teď si míč na pravačku navedl Quaresma a vystřelil zhruba z 25 metrů, avšak jeho rána byla nepřesná. Maďarsko rozehrálo, ale o balon velmi rychle přišlo a opět se musí pozorně bránit.
76
O hattrick se snažil Ronaldo, který ve velkém vápně udeřil tvrdě do míče, ale střela byla skákavá a do brány se nevešla.
76
Teď už se fotbalisté v červených dresech dostali na soupeřovu polovinu, ale jejich útočnou akci zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd.
75
Mladičký Sanches si teď vyměňoval balon se svým spoluhráčem, ale pak udělal chybu a o kulatý nesmysl přišel. Maďaři se snažili dostat do rychlého protiútoku, ale nepodařilo se jim to.
74
Dnešní zápas, především druhý poločas, je absolutní reklamou na fotbal. Takhle by to mělo vypadat ve všech zápasech. Oba dnešní týmy hrají hladově a derou se za vítězstvím.
73
Hlavičkový souboj s protihráčem vyhrál jasně Ronaldo, který se dostal k centru od Naniho, ale tato situace gólem neskončila. V 73. minutě je stav skóre stále nerozhodný, a to přesně 3:3.
72
Od Maďarů je to v posledních minutách hodně opatrné a spíš vyčkávají na chybu Portugalska. V posledních minutách šance k vidění nejsou, ale pokud borci z Portugalska budou pokračovat v tomto tempu, mohou se ještě dostat do vedení. Ve fotbale není nic nemožné.
70
Maďaři udělali druhou změnu v sestavě: ze hřiště odešel Szalai a nahradil ho Németh.
70
Portugalci jsou u míče a na svého soupeře vyvíjí tlak. Pepe teď však všechno zazdil velmi nepovedeným centrem ke vzdálenější tyči.
67
Quaresma je po svém příchodu na hřiště velmi aktivní a už má na svém kontě i asistenci. Teď se hráč Portugalska snažil poslat přízemní centr na malé vápno, ale nepodařilo se mu to. Následuje odkop od brány.
65
Zaútočit chtěli také Portugalci, ale Ronaldo si nepohlídal ofsajd, a tak musel sudí hru přerušit.
64
Maďarsko mohlo jít znovu do vedení, ale štěstí mu nepřálo. V obrovské šanci se ocitl Elek, který přiběhl do vápna a prezentoval se jedovatou ránou, ale ta orazítkovala pouze tyčku! Patrício i celé Portugalsko si jistě ulevili.
62
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Skvělý výběr místa ve vápně měl teď kapitán CRISTIANO RONALDO, jenž se dostal k centrovanému balonu a důraznou hlavičkou vyrovnal na 3:3.
62
Nani teď obdržel přihrávku do vápna, ale nezvládl první kontakt s míčem a do zakončení se nedostal. Nicméně mrzet ho to nemusí, protože získal alespoň výhodu rohového kopu ve prospěch Portugalska.
61
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Ricardo Quaresma.
58
Ronaldo teď vsadil na střelu z větší dálky, ale ta gólmanovi starosti neudělala, protože do brány nemířila.
57
Mário se dostal s Ronaldem do vápna soupeře a první jmenovaný se prodral i ke střele, ale ta trefila pouze boční síť. Maďarsko tak stále vede 3:2.
56
Žlutou kartu dostává Balázs Dzsudzsák (Maďarsko).
55
Maďarsko právě vstřelilo branku!
V Lyonu se teď dějí neskutečné věci a padá gól za gólem. Takový průběh zápasu musí bavit i nezaujatého diváka! BALÁZS DZSUDZSÁK zahrával další standardní situaci, ale tentokrát trefil pouze bránící zeď, avšak mrzet ho to nemusel. Kapitán Maďarska se velmi rychle dostal k odraženému míči, zpracoval si ho a poté technickou ránou vymetl Patríciovu svatyni. Vypadalo to, že mírnou tečí přispěl Nani.
50
Netrvalo to dlouho a stav skóre je opět nerozhodný, může za to CRISTIANO RONALDO, který to teď provedl opravdu báječně. Na pravé straně měl míč Mário, který do vápna adresoval nadýchaný centr, ke kterému se dostal právě RONALDO a patičkou poslal balon za gólmanova záda.
49
Lovrencsics chtěl navýšit vedení Maďarska, ale štěstí mu nepřálo a jeho noha také ne, střela byla nepřesná.
47
BALÁZS DZSUDZSÁK se postavil k míči a ze standardní situace vytěžil maximum! DZSUDZSÁK ze své kopačky vyslal střílený centr, který ještě nešťastně ramenem tečoval A. Gomes do protipohybu gólmana, který tak byl naprosto bez šance a Maďarsko jde znovu do vedení.
47
A. Gomes sice zastavil útočnou akci soupeře, ale bylo to za hranicí pravidel, a tak bude Maďarsko zahrávat volný přímý kop.
46
Do druhého poločasu udělali změnu také Maďaři. Na trávníku už se neobjevil Zoltán Gera a přišel Barnabás Bese.
46
Do druhého poločasu už nenastoupil João Moutinho, místo kterého příšel Renato Sanches.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči Maďarska.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Rozhodčí Atkinson ukončil první poločas za stavu 1:1. Byli to Portugalci, kdo určoval tempo zápasu, ale zároveň to byli právě oni, kdo se dostal už v 19. minutě pod tlak, prootže inkasovali brzký gól. Nicméně hráče Portugalska tato skutečnost nijak nezastrašila a ještě před koncem prvního poločasu se jim podařilo vyrovnat na 1:1. Za Maďarsko se trefil Gera a za Portugalsko zase Nani. Prozatím sledujeme spíše takové průměrné utkání, a tak doufejme, že druhý poločas bude zajímavější.
45+1
45
První poločas bude nastaven o 1 minutku.
45
Na druhé straně se do zakončení prodral A. Gomes, ale ani on proti gólmanovi neuspěl.
45
Překvapivou střelou z dálky se prezentoval Szalai, ale brankář Patrício byl připraven a nepříjemný pokus zneškodnil na jedničku.
42
41
Ne úplně jistý obranný zákrok si připsal Pepe a Maďarsko dostalo výhodu rohového kopu. Nicméně Maďaři ze standardní situace nic nevytěžili. Ve 41. minutě se stav skóre nemění a Maďarsko stále vede.
40
Portugalci zahrávali rohový kop a vstřelili i gól, ale sudí ho nemohl uznat, protože Pepe se zapomněl v ofsajdu a jeho přihrávka na branku Naniho byla úplně zbytečná.
39
A. Gomes se snažil poslat kolmici do vápna, ale nepodařilo se mu to, protože s týmem se vrátil Dzsudzsák a obranným zákrokem Maďarsku vypomohl.
38
Atmosféra na stadionu je velmi příjemná a slyšet jdou oba fanouškovské tábory. Šťasnějšími jsou rozhodně příznivci Maďarska, protože jejich miláčci vedou nad Portugalskem 1:0.
37
Fotbalisté z Maďarska se ale ubránili bez větších potíží, protože pozorný Király si vyskočil na centrovovaný balon a vyboxoval ho do bezpečí.
36
Portugalcům jejich snažení přináší další výhodu rohového kopu, a tak musí být Maďarsko pozorné.
35
Držení míče: Maďarsko 47% – 53% Portugalsko.
35
K míči se postavil Ronaldo a ze své pravačky vyslal tvrdou ránu, ale ta mu vůbec nesedla a branku soupeře neohrozila. Rozehrávat bude brankář Király.
34
Ve 34. minutě tu máme další žlutou kartu, kterou vyfasoval Gera naprosto oprávněně, když svého protihráče stáhl nedovoleně k zemi.
33
Maďaři jsou teď u míče, ale pohybují se s ním pouze na vlastní polovině hřiště a vůbec nikam nespěchají.
32
Portugalci jsou stále aktivnějším týmem, ale pokud chtějí skórovat, budou muset častěji zakončovat. Maďarsko má zatím vše pod kontrolou a stav 1:0 mu plně vyhovuje.
32
Maďaři se však s míčem příliš dlouho nepomazlili a už se musí opět pozorně bránit.
31
A. Gomes teď pokazil přihrávku a balon se přestěhoval na kopačky Maďarska.
29
Portugalsko z rohového kopu soupeře sice neohrozilo, ale hráči reklamovali ruku ve vápně. Sudí však nic neviděl a nechal hru pokračovat.
29
Portugalsko dostalo výhodu standardní situace a na starost si ji vzal kapitán Ronaldo, který vsadil na přímou střelu a nevedl si vůbec špatně. Ronaldo ze své kopačky vyslal jedovatou ránu, kterou musel gólman Király vyrážet na rohový kop.
28
Juhász se provinil proti pravidlům a za faul na protihráče vyfasoval od sudího žlutou kartu.
27
Na pravém křídle měl míč Nani, kterého však stínovali hned dva protihráči, ale Nani si s nimi poradil a do hry zapojil jednoho ze spoluhráčů. Portugalsko zůstává u míče a hledá si cestičku k soupeřově brance.
26
Takový start do dnešního zápasu si Portugalsko určitě nepřálo. Nicméně, pokud hráčům vydrží jejich aktivita a neztratí naději, tak stále mají postup na tříbodový zisk.
24
Maďarsko mohlo jít do dvoubrankového vedení, ale Patrício předvedl parádní zákrok a drží svůj tým ve hře. Elek totiž dostal parádní přihrávku za obranu a poté už šel sám na brankáře, kterého však překonat nedokázal.
23
Ano, je to tak. Mužem, který se postavil k míči a vyslal ze své kopačky štiplavou ránu, byl právě Ronaldo. Jeho rána byla ještě tečována, ale Király si s ní poradil a ve 23. minutě drží čisté konto.
22
Faulovaný byl Nani a Portugalsko dostává výhodu standardní situace. Vypadá to, že si volný přímý kop vezme na starost Ronaldo.
19
ZOLTÁN GERA se právě postaral o fotbalovou parádu a jeho tým jde do brzkého vedení, z toho Portugalsko určitě radost nemá! Dzsudzsák nejprve zahrával rohový kop, před kterým se Portugalsko ubránilo, ale balon se odrazil přesně do těch míst, kde byl připravený GERA, který si zpracoval míč na prsa a poté ze své levačky poslal nechytatelnou ránu k tyči. Gólman Patrício se natahoval marně a inkasovanému gólu nezabránil.
18
Szalai se hlásil před bránou o míč, který se mu snažil poslat Gera, ale obrana Portugalska byla pozorná. Následuje roh pro Maďarsko.
17
Moutinho zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale Portugalsko ze standardních situací vůbec nic nevytěžilo. A. Gomes se sice ke střele prodral, ale ta mu byla zablokována.
14
Portugalci ze standardní situace nic nevytěžili, protože hlavičkující Ronaldo se ocitl v ofsajdu, pro který musel sudí hru přerušit.
13
Faulovaný byl Nani, kterého poslal k zemi Guzmics a vše se odehrálo za hranicí pravidel. Sudí neváhal ani vteřinu a okamžitě ze své kapsičky vytasil žlutou kartu.
12
Mário teď musel zastavit svého protihráče, což se mu sice podařilo, ale pomohl si faulem, a tak Maďarsko dostalo výhodu volného přímého kopu. Standardní situaci si vzal na starost Dzsudzsák, ale nikoho ze svých spoluráčů nenašel.
11
Standardní situaci si vzal na starost Moutinho, ale centrem našel pouze defenzivního Juhásze, který odhlavičkoval balon do bezpečí. Pak se ještě Portugalci k balonu dostali a Nani hlavičkoval, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla. V 11. minutě je stav skóre stále 0:0.
11
K vidění je neustálé snažení Portugalska, které bude zahrávat další rohový kop.
10
Ronaldo obdržel přihrávku od svého spoluhráče, ale pak nekontrolovaně upadl a o balon přišel. Míč mají ve své moci Maďaři.
9
Maďaři jsou pod tlakem, protože Portugalsko opět získalo míč pro sebe a pohybuje se s ním na útočné polovině.
8
Portugalsko po zisku míče okamžitě vyrazilo do protiútoku a získalo standardní situaci v podobě rohového kopu. Moutinho našel centrem Pepeho, ale ten hlavičkoval pouze do náruče gólmana.
7
Roh si vzal na starost kapitán Dzsudzsák, který ze své kopačky vyslal povedený centr před bránu, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal vystřelit, a tak jeho nabídka zůstala nevyslyšena.
7
Portugalsko se bude muset bránit, protože Maďarsko bude zahrávat rohový kop.
6
Portugalci byli s míčem opět na soupeřově polovině, ale k ničemu se nedostali. Teď přebírá míč Maďarsko a dostává se s ním na útočnou polovinu hřiště.
5
Volný přímý kop si vzal na starost Moutinho, ale svým centrem nalezl pouze bránícího protihráče. Odražený balon se však dostal do míst, kde stál neobsazený Mário, jenž si zpracoval míč a vystřelil, ale rána mu tak úplně nesedla a Király zasahovat nemusel.
5
Na levém křídle obdržel přihrávku Ronaldo, kterého však Juhász poslal nedovoleně k zemi a Portugalsko dostává výhodu standardní situace.
4
V úvodních minutách jsou častěji u míče fotbalisté z Portugalska, kteří na svého soupeře vyvíjí tlak a snaží se udeřit. Nicméně Maďarsko to takticky zvládá zatím dobře.
4
Fotbalisté z Portugalska byli opět u míče, ale doplatili na nepřesnou přihrávku, která skončila mimo hrací plochu. Nyní následuje odkop od brány a na starost si ho bere gólman Király.
3
Portugalci se však k míči znovu dostali a snažili se svého soupeře potrápit, ale to se tak úplně nepodařilo. Zajímavou přihrávku obdržel Nani, který si nezpracoval míč úplně ideálně a připravil sám sebe o zajímavou šanci. Ve 3. minutě se tak stav skóre nemění.
2
Rohový kop si vzal na starost Moutinho, jenž ze své kopačky vyslal zajímavý centr, ale našel jím pouze bránícího protihráče, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
2
Portugalsko je stále u míče a nyní bude zahrávat první rohový kop dnešního zápasu. Do vápna se totiž snášel centrovaný míč, ale pozorný Juhász ho odhlavičkoval na roh.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Portugalska, kteří se budou snažit dotáhnout dnešní utkání do vítězného konce, který by jim na 100% zajistil postup ze skupiny.
1
-4
Následuje hymna Maďarska.
-5
Stadionem zní hymna Portugalska.
-6
Hlavní arbitr Atkinson přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-7
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.
-9
Rozcvička skončila, hráči se přesunuli do svých šaten a zápas začne za necelých 9 minut.
-24
Na stadionu probíhá rozcvička obou týmů.

Maďarsko: Király – Lang, Guzmics, Juhász, Korhut – Gera, Pintér – Dzsudzsák (C), Elek, Lovrencsics – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Gulácsi – Kádár, Fiola, Nagy, Németh, Böde, Kleinheisler, Nikolić, Stieber, Bese, Priskin.

Portugalsko: Patrício – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Eliseu – A. Gomes, Carvalho, Mário, Moutinho – Ronaldo (C), Nani.
Náhradníci: A. Lopes, Eduardo – Alves, Fonte, Guerreiro, Éder, D. Pereira, Sanches, R. Silva, Quaresma, Soares, A. Silva.

Rozhodčí: Atkinson – Mullarkey, Child.
Hodně kritizovaným hráčem je Cristiano Ronaldo, který na šampionátu zatím nijak nezáří, avšak kouč Fernando Santos kapitánovi týmu věří a myslí si, že Ronaldo udělá vše pro to, aby se proti Maďarsku prosadil.
Portugalsko po dvou remízách na svoji první výhru na šampionátu stále čeká. Nejprve Portugalci remizovali s Islandem 1:1 a poté uhráli bezbrankovou remízu s Rakouskem. Jediný gól zaznamenal Nani.
Maďarsko narazilo hned v úvodu na Rakousko, se kterým si poradilo hladce a porazilo ho dvěma góly, na listinu střelců se zapsal Szalai a Stieber. Maďaři se mezi tři tyče trefili i ve druhém utkání, ale s Islandem pouze remizovali 1:1, to se však nikdo z hráčů Maďarska netrefil, protože si Island dal v závěru vlastní gól.
Dnešní utkání budou řídit pánové z Anglie. Hlavním rozhodčím bude Martin Atkinson, na čarách mu budou asistovat Michael Mullarkey a Stephen Child. Jako čtvrtý sudí bude vypomáhat Aleksei Kulbakov, který je z Běloruska. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou už opět pánové z Anglie, a to Michael Oliver s Cragiem Pawsonem.
Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Stade de Lyon, který má kapacitu 58 000 míst.
Do skupiny F byly nalosovány tyto týmy: Island, Maďarsko, Portugalsko a Rakousko. Tato skupina je velmi otevřená a postoupit může ještě kdokoliv, jediné Maďarsko má postup jisté. Po dvou odehraných zápasech je na 1. místě Maďarsko (4 body), 2. příčka patří Islandu (2 body), Portugalsko (2 body) je na 3. místě a poslední 4. pozice náleží Rakousku (1 bod).
Hezký večer všem fanouškům Maďarska a Portugalska. Také skupina F nám dnes nabídne finální zápasy, které rozhodnou o tom, kdo na EURU postoupí do dalších bojů. My budeme společně sledovat utkání mezi Maďarskem a Portugalskem, které se odehraje v Lyonu. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.