Díky za pozornost a štafetu předávám kolegům, kteří pro vás okomentují další zápasy. Hezký páteční večer.
Kostarika tak postupuje, Itálie se bude muset ve svém posledním zápase ještě hodně rvát. A lehké to nebude, Uruguay chce pochopitelně také projít dál. Nic tak není jisté. Co však jisté je, že Anglie je po tomto výsledku ze hry venku. Prvotřídní senzace, ale je to tak.
Hotovo, dobojováno. Kostarika to dokázala a postupuje do další fáze turnaje. Dalo by se říct, že zaslouženě, předvedla totiž výborný výkon v obraně a i v útoku nebyla vůbec špatná. Buffon byl jednou překonán po pasu Díaze a přesné hlavičce Ruize. Ve druhém poločase si Italové krom střely Pirla nic nevytvořili a Navas tak udržel čisté konto.
90+3
Kostarika je blízko postupu, v této těžké skupině to nemohl nikdo čekat.
90+3
Brenesova pěkná střela z dálky, která nevypadala vůbec špatně. Buffon musel kontrolovat míč.
90+2
Je to křeč, Italové nemají vůbec sílu s výsledkem něco udělat.
90+1
Další krkolomný pád ve vápně, Borges ale honem rychle vstává.
90
Nastavují se čtyři minuty nad rámec druhého poločasu.
90
Centroval Cerci a míč tečoval Cassano, ale vedle brány. Kostarika může zůstat v klidu.
90
Tak aspoň roh pro Itálii.
89
Už se hraje poslední minuta základní hrací doby, ale kombinace stále vázne a šance nepřicházejí.
88
Tlak žádný a času je už skutečně málo.
87
Kostarika natahuje čas co to jen jde. Míč posílá až k Buffonovi, Itálii to vůbec nejde.
86
Jedenáctý ofsajd Itálie, tentokrát byl Balotelli jen těsně za obranou, ale byl.
85
...stejné číslo platí i pro Navase. To jen tak pro zajímavost.
85
Italský brankář si doposud připsal čtyři zákroky...
84
Proč ne. V souboji jeden na jednoho pálil Ureña, ale trefil jen nohu obránce Chielliniho.
83
Míč je až u Buffona, no a není kudy. Před Navasem je závora, kterou nepouští italské nájezdníky.
82
Střídající Insigne zvolil příliš zbrklé řešení, z hranice vápna střílel vysoko nad bránu.
81
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Bryan Ruiz, přichází Randall Brenes.
80
Do konce chybí i s nastavením něco přes deset minut a tento výsledek vůbec nehraje do karet Anglii, která si pozvolna může balit kufry.
79
Díaz nedal Abatemu místo a nedovolil mu odcentrovat. Odkop Navase od jeho svatyně.
78
Italové jsou nervózní, naopak Kostarika je blízko senzaci. V případě výhry si připíše třetí a celkově šestý bod, což znamená postup.
77
Těžká malá domů pro Buffona, který si ale se špatnou přihrávkou Rossiho poradil.
76
Teď už to ofsajd nebyl, ale Pirlův centr na Balotelliho byl příliš dlouhý.
75
Patnáct minut do konce a oba týmy už nebudou mít mnoho sil. Především Itálie si nedokáže vytvořit nějaký soustavnější tlak. Dvě tři přihrávky a je bez míče.
74
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Joel Campbell, přichází Marcos Ureña.
74
Italové prostě nemají kudy, další centr končí ofsajdem. To už byl snad desátý.
73
Itálii běží čas a nepříjemný soupeř je stále u míče. Dobře napadá a nedává žádný prostor ke střelám.
71
Žlutou kartu dostává José Cubero (Kostarika).
71
Trenér Prandelli již třikrát střídal, ale stále to nemělo kýžený efekt. Italové se nemohou dostat do nějakého kloudného zakončení.
70
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Claudio Marchisio, přichází Alessio Cerci.
70
Zbytečný zákrok a Balotelli inkasuje žlutou možná i za řeči.
69
Žlutou kartu dostává Mario Balotelli (Itálie).
69
Kostarika poprvé vystřídala, dvacet minut před koncem je to celkem logické, těch sil ve velkém vedru mnoho nebude.
69
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Yeltsin Tejeda, přichází José Cubero.
67
Zase byl Balotelli o něco rychlejší a Navas bude po ofsajdu soupeře rozehrávat od svého zařízení.
66
Porazit Uruguay, porazit Itálii...v Kostarice musí být hodně veselo, ale vyhráno ještě není.
65
Klobouk dolů před Kostarikou, nyní je to takřka exhibice. Výborný a nekončící ťukec a takové brnkání na nervy italskému protivníkovi.
64
Tohle bude Kostarice vyhovovat, hra se kouskuje, do statistik naskakují fauly a především Itálie není u balónu.
62
Střídající Cassano prověřil pozornost Navase, který si ale v tomto zápase mnoho práce nepřipsal. Všechno to byly střely z dálky a až na jednu výjimku mohl být v klidu.
61
Ne, Italům to vůbec nejde. Soupeř opět předvedl načasovaný ofsajd systém a Balotelli se může jen dívat do nebe. Jeho střela byla zbytečná.
60
Máme za sebou hodinu hry a Buffon ukázal své umění. Nyní skvěle odhadl situaci a vyběhl daleko ze svého pracoviště před dotírajícího Campbella. U míče byl dřív, ale centr Ruize stál za to, to se musí nechat.
59
Bolaños si skvěle pohrával s míčem, z Italů si dělal doslova dobrý den. Série kliček skončila až nepřesným centrem, respektive špatnou střelou Tejedy.
58
Campbell je v útoku hodně nebezpečný a italská obrana s ním má stále velké problémy. Kostarika drží míč na svých kopačkách.
57
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Lorenzo Insigne.
57
Čas letí a Itálie potřebuje vyrovnat. Případná prohra by sice nebyla tragédií, ale takový bodík by se rozhodně hodil.
56
Itálie bude střídat, Insigne se chystá vstoupit do tohoto mače.
55
Jak již bylo řečeno, nehraje se v rukavičkách a hráči jdou do každého souboje hodně agresivně. Rozhodčí je ale tolerantní a doposud neudělil jedinou kartu.
55
Nepříjemná střela Borgese, který to zkusil z dálky a míč před Buffonem ještě poskočil. Italský gólman si ale celou situaci pohlídal.
54
Pěkná střela Pirla, která šla do brány, ale tam dnes velmi kvalitně úřaduje Navas. Ten si pro míč došel k pravé tyči a robinzonádou jej vytáhl do bezpečných míst.
53
Emoce bublají v obou táborech. Cassano vybojoval standardku z velice dobré pozice. To je na střelu pro Pirla.
52
Zajímavá střela Darmiana, který to zkusil z dálky. Navas si na míč sáhl a poslal ho nad bránu. Bude z toho roh pro Itálii.
52
I tak je Kostariku potřeba pochválit, takových momentů měla dnes několik.
51
Standardky rozehrává Bolaños a znovu to nebyl špatný centr. Míč posílal na zadní tyč, kde byl Díaz, ale ta hlavička mu vůbec nevyšla.
50
Jenže k míči se dostal Díaz a tentokrát se bude kopat roh na druhé straně. Buffon bude muset být ve střehu.
49
Dlouhý nákop na Campbella končí dalším ofsajdem. Itálie poté rychle rozehrála a pospíchá směrem na Navasovu bránu.
48
Pirlo přihrál míč na přední tyč, kde byl Balotelli, který se snažil najít prosto na zakončení, místo toho upadl ve vápně, ale za tohle se penalta nepíská. V tomto případě má rozhodčí pravdu.
47
Cassano faulovaný Ruizem, kterému se to vůbec nelíbí. Každopádně se pokračuje a Itálie bude zahrávat rohový kop, teprve druhý.
46
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Antonio Cassano.
46
Itálie udělala do druhého poločasu jednu změnu, uvidíme, zda přinese kýžené ovoce.
Statistiky prvního poločasu:

Střely na bránu: 3:4
Střely mimo: 2:2
Rohy: 1:4
Držení míče v %: 52:48
Tak to bychom měli, Kostarika pokračuje v překvapivých výkonech a po prvním poločase vede po brance Ruize 1:0. Krátce před gólovou akci upadl ve vápně Campbell a penalta se mohla klidně pískat. Nakonec jí to vadit nemusí, v poslední minutě se Kostarika dostala do vedení a je poločas od postupu do osmifinále.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+2
45+1
Signál příliš nevyšel, zdá se, že Itálie první poločas prohraje. V samotném závěru pustila do zakončení Ruize a je to 1:0.
45
Nad rámec poločasu se nastavují dvě minuty. Itálie bude Pirlem rozehrávat standardku.
44
Kostarika právě vstřelila branku!
Penalta se nepískala, Kostariku to však mrzet nemusí. Díazův centr měl fantastické parametry. Mířil na zadní tyč, kde byl hlavičkující BRYAN RUIZ a s pomocí břevna zapadl míč do sítě. Rozhodčí si tuto branku ještě potvrdil u videa, ale nebylo co řešit. Balón přešel přes brankovou čáru.
43
Vypadalo to na penaltu, ale hráči Kostariky a také trenér se nestačí divit. Itálie si může oddechnout, pád Campbella vypadal všelijak. Chiellini fauloval, kontakt tam byl, ale pokračuje se ve hře.
42
Znovu to byl pokus Bolañose rovnou na Buffona, který musel míč vyboxovat. Následně Díaz centroval na Duarteho a jeho hlavička končí vysoko nad. Každopádně sledujeme po delší době zajímavé šance Kostariky.
41
Campbell vybojoval rohový kop. Chiellini musel na poslední chvíli zasáhnout.
40
Ruiz si ponechal míč a zkusil to sám. Střela mu příliš nesedla a Buffon si v pohodě připisuje další zákrok.
39
Pirlo rozdává jeden centr za druhým, někdy to však nevyjde. Znovu je to pouze ofsajd italského mužstva.
38
Bolaños se to pokusil změnit a ihned z první napřáhl na Bufffona. Ten se musel proletěl skokem k levé tyči. Hráč Kostariky dostal příliš mnoho prostoru a ta rána z hranice šestnácty nebyla vůbec marná.
37
Italové jsou v posledních minutách daleko aktivnější, Kostarika se nějak vytratila.
35
Nyní se chvíli nebude hrát, De Rossi s Díazem zůstávají po souboji ležet na hřišti.
34
Dvě tutovky Italů, ale výsledek je stále stejný.
33
Tato italská spolupráce znovu zafungovala. Pirlo poslal míč doprostřed vápna, kde byl opět Balotelli a teď mu ta rána vyšla daleko lépe. Bohužel pro Itálii šla přesně do míst, kam mířil gólman Navas.
32
Ale jak je ten fotbal jednoduchý. Stačila jedna přihrávka, respektive povedený centr a Balotelli mohl být autorem prvního gólu.
31
Největší šance zápasu a v ní Balotelli. Pirlo přesně načasovanou přihrávkou našel italského bohéma a ten mířil sám na Navase. Chtěl ho šikovně přelobovat, což se mu ale vůbec nepovedlo. Svou šanci tak trestuhodně promarnil.
30
Na zeleném pažitu leží Balotelli, který utržil nějaký ten šrám v souboji, ale byl to spíš on, jenž se dopustil faulu.
29
Campbell poslal pěknou přihrávku mezi hráče, ale Darmian si celou situaci pohlídal.
28
Jeho centr neprošel, ale poté se k ráně dostal Motta a ze zhruba pětadvaceti metrů nevystrašil Navase. Míč šel přibližně dva metry vedle, nicméně tady by mohla být možnost.
27
Co na to Andrea Pirlo, který má možnost zahrávat standardku. A zrovna tento zkušený fotbalista je vyhlášeným technikem.
26
Je to stále stejné, Itálie si dá dvě tři přihrávky, když neví co s míčem, pošle ho na Balotelliho, který buď fauluje nebo je v ofsajdu. Nyní platí druhý případ.
25
Opět v akci Balotelli, v souboji jeden na jednoho přejel Duarteho jako parní válec, ale tím opět skončila italská šance.
24
Na nějakou výraznější možnost stále čekáme, ale fotbal to není rozhodně špatný. Ovšem na italské hráče se píská, že hrají příliš pasivně. Tuto hru diváci vidět nechtějí.
23
Balotelli kličkoval, háčkoval, čaroval, ale stopku mu před vápnem vystavil Gamboa. Tak takhle ne, žádné útočné rejdy.
22
Dlouho to však netrvalo a Campbell se dostal k centru. Jenže místo ohrožení brankáře Buffona to schytal pumelicí do obličeje Marcisio, který si na tento zápas bude ještě dlouho pamatovat. Hlavně ráno, když se podívá do zrcadla.
21
Tentokrát to bylo hodně špatné, míč proletěl celým vápnem a u míče Itálie.
20
Dvacet minut hry je za námi a Kostarika opět předvádí slušný fotbal. K dispozici bude mít nyní již třetí roh po teči Chielliniho.
19
Kostaričané si však nemohou stěžovat. Opět z tohoto mráčku přišel drobný deštík. Bolañosův centr totiž šel do brány a Buffon si musel na míč honem rychle sáhnout.
18
No, jsou tu komplikace. Italové znovu pokazili rozehrávku, byli až příliš bohorovní a díky špatné malé domů je z toho poměrně zbytečný roh pro Kostariku.
17
Centr Gonzáleze prošel středem vápna, ale u míče byl první brankář Buffon.
17
Když už ten centr nebo příhrávka vyšla, zůstal v ofsajdu Marchisio. Tohle si Kostarika dobře pohlídala.
15
Jenže nepřesnost Balotelliho, ta rozehrávka byla skutečně mizerná. Nicméně Italové zůstávají u míče.
14
Italové pozvolna kombinují, nikam se neženou a operují s míčem na polovině soupeře.
13
Když už jsme u Buffona, pro něj je to celkově čtvrté MS. Italský brankář by mohl své zkušenosti rozdávat na počkání. Opravdu solidní číslo.
12
Chiellini faulován Ruizem, bude se kopat od brány, kterou střeží stále ještě manžel české modelky Aleny Šeredové.
11
Zatím se nehraje vůbec špatný fotbal, oba celky se snaží hrát kombinačně a hrozit především po stranách.
10
Tu však nevyužila a naopak Balotelli se málem dostal do šance. On tedy nakonec vystřelil, ale v pokutovém území fauloval a rozhodčí přerušuje hru.
9
Tak Kostarika opět hraje velice dobře a řekla si o první šancí zápasu.
8
Bolañosův centr propadl na hlavičku Borgese, který se šikovně vyšroubal do vzduchu a nebyl to vůbec špatný pokus. Míč končí těsně nad Buffonovou bránou.
7
Tejeda střílel z dobré pozice, ale jeho rána byla sražená na rohový kop.
7
Nakonec to končí pouze domluvou a Kostarika se žene do dalšího brejku.
6
Kostaričané to zkusili kombinačně, ale neuspěli. K tomu všemu se dopustili faulu, Duarte zastavil Marchisia a rozhodčí teď odpustil žlutou kartu. Tohle se dalo ocenit.
5
Kostarika je nyní u míče a snaží se kombinovat středem hřiště. Navíc Abate fauloval Díaze a bude se kopat standardka.
4
Po pravé straně pádil Balotelli, ale ten prohrál osobní souboj před vápnem a tím italská šance skončila.
3
Kostarika se dostala do solidní možnosti, Bolaños se do míče opřel a prověřil brankáře Buffona. Pro něj to však nebylo nic složitého. Takový rozehřívací zákrok.
2
Navrátilec Buffon se dostal poprvé k míči, ale ten si jen lehce osahal a rozehrál ho na Pirla. Italský špilmachr rozjíždí útočnou akci svého týmu.
1
Teď už je vše připraveno, zápas začal. Itálie má míč na svých kopačkách.
1
Pokud by se urodila remíza, Anglie by ve svém třetím zápase hrála v podstatě jen přátelák. Na svém kontě má nulu a musí se spoléhat na soupeře. Postup dál je pouze v oblasti teorie a zázraku, ale i ty se někdy dějí.
Kostarika ninkdy světovém turnaji nevyhrála dva zápasy v řadě a dnes by chtěla tuto bilanci prolomit. V případě výhry by to byl již přímý postup do osmifinále a co si budeme povídat, urodila by se tak obrovská senzace. Na druhou stranu i Itálie chce po dnešku uklidnit své horké hlavy a s navrátilcem Buffonem si zajistit vstupenku do další fáze.
Hráči nastupují na parádně připravenou hrací plochu stadionu Recife. Jako vždy před každým zápasem si diváci vyslechnou státní hymny.

Itálie: Buffon (C) – Abate, Barzagli, Chiellini, Darmian – Candreva, Motta, De Rossi, Pirlo, Marchisio – Balotelli.
Náhradníci: Sirigu, Perin – De Sciglio, Bonucci, Paletta, Cerci, Aquilani, Parolo, Verratti, Cassano, Immobile, Insigne.

Kostarika: Navas – Gamboa, Duarte, González, Umaña, Díaz – Ruiz (C), Tejeda, Borges, Bolaños – Campbell.
Náhradníci: Pemberton, Cambronero – Acosta, Mora, Francis, Miller, Barrantes, Granados, Calvo, Cubero, Ureña, Brenes.

Rozhodčí: Osses (Chile) – Astroza (Chile), Roman (Chile).
Rozhodčí zápasu:

Enrique OSSES (Chile) – Carlos ASTROZA (Chile) – Sergio ROMAN (Chile).
Arena Pernambuco, Recife

Není to jen klasický stadion. Jedná se o velký kulturní, sportovní a společenský komplex, ve kterém nechybí restaurace, obchody, kina či konferenční místnosti. Součástí je dokonce i solární elektrárna nebo univerzitní kampus, hlavním centrem je však, alespoň po dobu konání mistrovství, fotbalový stadion.

Aréna pro 42 583 diváků stála v přepočtu bezmála pět miliard korun a podobně jako další stadiony projektované pro mistrovství světa má pomoci rozvinout zanedbanou část města.
Anglie může balit kufry:

Důležitý zápas to bude především pro Anglii. Ta definitivně přijde o šanci na postup, když Kostarika získá bod s Itálií. Ale i poté bude mít jen teoretickou šanci a musela by spoléhat na shodu okolností a pořádný kopec štěstí. V posledních zápasech skupiny se střetnou Anglie s Kostarikou a Itále s Uruguayí, přičemž už po tomto pátečním zápase může být jasno.
Kostarika:

Šok, takto by se dal označit duel Kostariky. Ta si dokázala vyšlápnout na favorita z Uruguaye, přičemž po prvním poločase prohrávala. Pak ale přišel obrat, tým proměnil své šance a naprosto zaslouženě dokázal všem, že boj o postup nebude v této skupině snadnou záležitostí.

Uruguay – Kostarika 1:3 (1:0)

Branky: 24. Cavani (pen.) – 54. Campbell (Gamboa), 57. Duarte (Bolaños), 84. Ureña (Campbell).
Itálie:

První zápas odehrála Itálie s Anglií a neměla to vůbec lehké. Soupeř hrál dle slov svého kouče výborně a navíc předváděl ofenzivní fotbal. Je to tak, i divák musel být spokojen, ale nebylo to moc platné, Itálie i bez Buffona dokázala těsně vyhrát. Hlavní podíl na třech bodech má kanonýr Balotelli.

Anglie – Itálie 1:2 (1:1)

37. Sturridge (Rooney) – 35. Marchisio (Verratti), 50. Balotelli (Candreva).
Tabulka skupiny "D" se zajímavě vyvíjí. A dalo se to očekávat, protože všechny celky jsou nesmírně silné a brousí si zuby na postup. Klidně by se dalo hovořit o skupině smrti, neboť Anglie, Uruguay a Itálie mají zálusk projít co nejdál. Když k tomu připočteme prozatím výborně hrající Kostaričany, zápletka je rázem na světě.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký podvečer přeji u sledování druhých zápasů týmů Itálie a Kostariky. Tedy dvou celků, kterým báječně vyšel start do šampionátu. Itálie si dokázala poradit s Anglií a Kostarika šokovala celý svět, když po perfektním výkonu přehrála Uruguay.