MSFL - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vel. Meziříčí - 1. června 2018   17:00

Prostějov
Prostějov
17' Koudelka  • 53' Kroupa
2:0
(1:0)
Vel. Meziříčí
Prostějov
Neoral – Kroupa, Hapal, Koudelka, Pančochář, Píchal, Machynek, Fládr, Hirsch, Schuster, Sus.
Jícha, Sečkář, Zhykol, Šteigl, Zapletal, Rus, Langer
Kruba – Šimáček Kriegsmann, Dolejš, Šuta, Simr, Smejkal, Demeter, Berka, Komínek, Mucha.
Puža, Bouček, Vlk, Krejčí, Pokorný P., Duba, Pokorný T.

90+1'
90'
Nastavovat se bude jedna minuta. Nicméně domácí míč drží daleko od své brány.
90'
Spíše symbolické střídání. Na poslední minutku se do hry dostal Aleš Rus.
89'
Tribunami se rozléhá pokřik "My tu ligu stejně vyhrajem". Zní to na fanoušky hostí a je to teda hodně optimistická proklamace.
88'
Střídání na straně Prostějova. Koudelku nahradil Langer. A Jan Koudelka se dočkal za své dnešní představení zaslouženého potlesku.
87'
Machynek si připsal dobrý obranný zákrok, soupeři výrazně zpomalil akci a možnost dostat se do kontaktu.
86'
Nadruhé straně proti rychlému protiútoku zasahuje Neoral.
86'
Sprinterský souboj Kruby s Kroupou vyzněl lépe pro Krubu.
85'
Skvělý zákrok Kruby, který se vytáhl proti hlavičce Machynka či Kroupy. Výborně míč vyrazil mimo.
83'
Prostějov drží míč na soupeřově polovině. Nikam nespěchá, ví, že nemusí.
81'
Dolejš si teď vůbec nerozuměl se Šutou. První jmenovaný mu postrčil míč do boku, Šuta se však mezitím rozběhl opačným směrem a prostor tak nevyužil.
80'
Pokus o protiútok skončil ofsajdem.
80'
Dolejš se snažil v rohu hřiště soupeřům prosmýknout a jít do šance. Nepodařilo se mu to, navíc ztratil míč.
79'
Opět Dolejš u míče, opět nastřelená brána z boku. A je z toho roh.
77'
Hosté se snaží probojovat na dostřel brány, zatím se jim to ale moc nedaří. Teď je srazil jejich vlastní faul.
75'
Původně nevypadala situace nebezpečně, nicméně míč se odrazil k Dolejšovi, který poslal přízemní střelu do boční sítě. Pro hosty velká škoda, kdyby lépe mířil, mohl snížit. Mezírka tam byla.
75'
Hosté se poněkud klikatou cestou dostali k rohu.
73'
Zase jednou vážnější zákrok Neorala. Střelce vám sice nepovím, nicméně rána letěla dobře pod břevno. Neoral musel míč doslova vyboxovat pryč.
72'
Prostějované se ve dvou utrhli do útoku, Koudelka se přihrávky však nedočkal a střel jeho kolegy byla poměrně slabá.
70'
Hosté opět trochu zatlačili a obrana jen srazila míč na roh.
70'
Na druhé straně málem obráncům utekl Duba, na poslední chvíli ale zasáhl společně s nimi vyběhnuvší Neoral amíč přikryl.
69'
Kroupa vystartoval podobně jak v prvním poločase, míč ale netrefil.
69'
Navíc si teď Prostějov po četných soubojích vybojoval rohový kop.
67'
Hosté se faulem zbavili míče. Čas se jim pomalu krátí.
65'
Domácí střídají. Za teprve sedmnáctiletého Píchala přichází zkušenější Šteigl. Uvidíme, jestli si připíše desátý gól v sezóně.
65'
Píchal sice ubránil akci soupeře, ale míč poslal jen do autu. A to nebezpečně blízko vlastní brány.
64'
Otevřel se prostor pro Koudelku, ten ale posledního hráče neobešel. Mohlo být jinak hotovo.
62'
Vzdušný souboj Boučka s Neoralem skončil úspěšněji pro druhého jmenovaného. Míč zůstal mimo nebezpečnou zónu.
61'
Po centru se natahovala hned trojice hráčů, ale nikdo z hostí balon hlavou nezasáhl. Míč získává po autu Prostějov.
60'
Hosté si vyzkouší rohový kop.
60'
Slibně se rozvíjející útok, kdy se dopředu hnalo hned pět Prostějovanů, končí rozhodčí – ofsajd.
59'
Další hráč, který už má dnes jednu žlutou, odchází na střídačku.
58'
Po faulu Prostějova se Meziříčí dostalo do dobré pozice. Standardku však nevyužilo. Centr sice neposlalo do bránících hráčů, ale míč proskákal mimo bránu.
56'
Smejkal centroval před bránu, míč byl ale pomalý a defenzíva si s ním poradila dlouhým odkopem.
56'
Akci Prostějova překazil faul útočícího hráče. K míči se po odmlce dostávají hosté.
53'
Ze hřiště odchází Berka. Dobrý tah trenéra. Kdyby dostal Berka ještě jednu žlutou, museli by dohrávat hosté v deseti. A to si při nynějším skóre jednoduše nemohou dovolit.
53'
Prostějov právě vstřelil branku!
Možná rozhodující trefu teď obstaral KAREL KROUPA. Ten dostal míč před bránu z rohu hřiště a zakončil pro něj hlavou – 2:0!
52'
Hosté ale opět zatlačili, opět ale bez efektu, bez střely. Prostějované si dobře soupeřů hleděli.
51'
Hosté se na chvíli usadili v pásmu, ale Demeter míč nestihl před autovou čárou. Zahnal ho za ni Píchal, který se spoluhráči sklízí slova chvály od trenéra.
50'
Tentokrát našel hráče v modrém, Koudelka však byl pořád natěsno bráněný. Nakonec se vytočil k centru, který byl ale hodně přetažený a mířil do území nikoho.
50'
U míče opět Fládr.
49'
Na stejném místě jako předtím na Machynka hosté znovu faulují.
48'
Následný nákop Fládra ale nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
48'
Za tento faul dostal žlutou Kriegsmann.
48'
Machynek byl dost nešetrně poslán zezadu k zemi.
46'
První míč šel z kopačky hostí a letěl hodně vysoko, hodně daleko a hodně nepřesně, do autu.
46'
Druhý poločas brzy začne.
Hra má celkem spád, Prostějov je mírně lepší. Uvidíme, zda si tuto převahu udrží.
První poločas je minulostí. Viděli jsme vcelku pohledný fotbal. Nejvíce se zatím ukázal domácí Jan Koudelka, který vstřelili gól a dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. Šanci ke skórování měl i Kroupa. Na druhé straně se nejvíce brance přiblížil Simr, kterého ale domácí dokázali u tyče ubránit.
45'
45'
Koudelka u míče, výstražné světlo pro hosty! Tentokrát ho ale rychle obral o míč Šimáček a domácí borec tak neměl čas na svá kouzla.
44'
Výkop Neorala teď jeho spoluhráč akorát protečoval do autu.
42'
Píchal hledal centrem z otočky před bránou Hapala, nakonec ale míč lape Kruba.
41'
Koudelka si viditelně věří. Teď šel sám do ohně před bránou, nakonec ho zastavili až čtyři hráči v červeném.
40'
Dlouhý nákop na Kroupu se nepovedl. Míč šel příliš vysoko i na něj.
39'
Prostějov musí doufat, že jde pro Koudelku o poslední žlutou v tomhle zápase. Vždyť domácí sedmička zatím zařídila gól a navíc další dvě obrovské šance.
38'
Zákrok zhruba na polovině hřiště znamená žlutou kartu pro Koudelku.
37'
Přesto se žlutí. Tentokrát u Eduarda Smejkala.
36'
Koudelka opět čaroval, tentokrát poslal táhlou střelu do levé tyčky!
36'
Berka teď zabrnkal na nervy hostujícím fanouškům, protože srazil Hapala, který by se jinak dostal s míčem za obrannou linii. Žlutá, a tedy vyloučení, z toho ale zřejmě nebude.
35'
Přeci jen z toho byla aspoň pološance. Do balonu se opřel Fládr, rána se mu ale nepovedla. Sebe povalil na trávník, míč pak poslal vysoko nad.
34'
Píchal se chtěl otočil kolem Kriegsmanna, ten ho ale fauloval. Míč rozehraje Koudelka.
33'
Komínek na zemi. Podle řevu to pořádně bolelo, vypadá to ale, že hraje dál.
32'
Pěkná střela od Koudelky ještě zpoza vápna. Záložník domácích trefil břevno!
30'
Machynek končí na trávníku po kontaktu se soupeřem a rozhodčí píská faul. Meziříčský hráč se ale nejspíš rozčiluje oprávněně: jako faul to nevypadalo.
29'
Nyní musel zase zakročit Neoral. Míč nebyl rychlý, takže ho stihl vyboxovat pryč. Následná dorážka pak byla spíše propagační, šla hodně mimo.
28'
Jeden ze dvojice Hapal-Fládr teď dostal nahrávku, ze vzduchu zpracoval a poslal míč na bránu. Těsně vedle!
27'
Hirschovi utekl balon a byla z toho šance pro Dolejše. Ten se kolem domácí devatenáctky prohnal po křídle a našel ještě Simra. Toho ale bek domácích do zakončení nepustil a brankář už si navíc pečlivě hlídal tyč.
25'
Souboj Dolejše s bránícím hráčem skončil Dolejšem na kolenou. Rozhodčí ale zůstávají klidní, zatímco Prostějov rozehrává.
25'
Ale opět: špatně zpracovaný balon a je z toho aut. Míč si zpět bere Prostějov.
24'
Teď už uspěli.
24'
Hostům se teď už nějakou dobu nedaří dostat se s míčem na kopačkách přes polovinu hřiště.
22'
Následná standardka nebyla špatně zahraná. Nejprve proběhnutí a pak kopačka Karla Kroupy. Kapitán Prostějova ale střelu poslal nad růžek brány.
21'
Nakonec vidí Berka za zákrok na Koudelku žlutou kartu.
21'
Hapal následně našel naběhnutého Koudelku, ale ten se mezi dvěma hráči neprotlačil.
21'
Místo spoluhráčům poslal Komínek míč soupeři.
20'
Hru ale postupně hosté přesouvají zpět před bránu Neorala.
20'
Lob na Kroupu, ten byl ale dobře obsazený. Následně se pokusil o střelu Píchal, míč srazil jeho spoluhráč mimo.
19'
Hapal se prohnal kolem soupeře. Míč sice ztratil, ale hostující hráč ho stejně poslal hned do autu.
19'
Tlak je u konce, Neoral nemusel nakonec zasahovat.
18'
Domácí po inkasované brance zabrali a nastěhovali se k soupeři do pásma. Komínek mohl střílet, příliš se mu ale nepodařilo.
17'
Tenhle gól si domácí za rámeček nedají. Míč totiž nebyl ani rychlý, ani se příliš překvapivě nevrtěl. Na pravém křídle dostal ale příliš prostoru JAN KOUDELKA, který má v posledních zápasech fazónu. A tak z nenápadné šance vytvořil šanci gólovou.
16'
Domácí se jali opět vysoko napadat soupeřovu rozehru, ale pouze ji zbrzdili.
15'
Domácí tentokrát chtěli zaútočit po pravém křídle, ale dali si míč příliš od kopaček. Nakonec je z toho jen snadný zásah brankáře, ke kterému se míč doslova dokutálel.
13'
Hezká akce Koudelky. Podobně jako před chvílí se dokázal prohnat po čáře, tentokrát ovšem hned přes dva hráče. Nakonec se vytočil před bránu a střílel. Rána nebyla razantní, brankář dokázal zasáhnout. Míč se ještě odrazil k Fládrovi, ten ale možnost k zakončení prováhal.
12'
Koudelka se dostal na postranní čáře přes soupeře a zkusil centrovat. Míč ale srazil jeden ze soupeřů do autu.
12'
Domácí se teď zadarmo zbavili míče.
11'
Píchal už svého spoluhráče hlavičkou nenašel. Pro domácí škoda, mohla z toho být šance.
10'
Útok Meziříčí se valí vpřed. A zase brzo konec. Akci brzdí faul.
8'
První šance a v ní Kroupa. Hlavičkoval však jen do náruče brankáře.
7'
Hapal se skácel po zákroku od soupeře. Rozhodčí tak přiřkli míč domácím.
7'
oba týmy se rychle střídají v držení míče.
6'
Stále čekáme na první šanci zápasu.
5'
Míč končí na horní části prostějovské branky.
5'
Hosté si vyzkouší roh. Na něj zahrál bránící hráč Prostějova a odvrátil tak nebezpečí. Do volného prostoru si totiž na centr nabíhal soupeř.
4'
Až teď získávají míč domácí. Ovšem ne na dlouho.
4'
Domácím se zatím nepodařilo vymanit z vlastní poloviny hřiště. Srážely je nepřesnosti.
2'
Neoral poslal míč předaleko, nikdo na něj nedosáhl. Nakonec berou míč hosté, rozehrává Kruba.
2'
Hra se přelila na druhou stranu. Obrana Prostějova míč srazila do autu na úrovni vápna.
2'
Míč mířil k bližší tyči, po hlavičce některého z domácích ale končí mimo.
1'
První roh Prostějova. Balonu se ujímá Fládr.
1'
Domácí se ale brzy opět dostali dopředu. hapal dobrým forčekingem získal balon, na vzdálenější tyči ale nikoho nenašel.
1'
Hirsch rozehrává první akci Prostějova. Soupeř ale záhy nebezpečí odvrátil.
1'
Dnešní utkání bude o pověstných 6 bodů. Kdo zvítězí, bude mít nakročeno k postupu do vyšší soutěže. Naopak poražený tým už to bude mít těžké.
Dneska to ale bude mít Prostějo těžké. Porti bude stát FC Velké Meziříčí, tedy tým, který taktéž už dal 71 branek. Navíc z posledních pěti zápasů čtyři vyhrál, byť ne tak přesvědčivě jako Prostějov. Naposledy si poradil s HFK Olomouc 3:2.

V desítce nejlepších střelců soutěže najdeme dva zástupce tohoto týmu – Pavla Simra a Petra Dolejše. Nicméně mužstvo se může chlubit i velmi solidní obranou. V počtu inkasovaných branek je druhé, právě za Prostějovem.
1. Sk Prostějov má za sebou aktuálně divoké zápasy. Není to tak dlouho, co prohrálo s Líšní 2:6 a utrpělo nečekanou porážku. Následně ale přišly dvě stejně vysoké výhry. Nejprve nad Rýmařovem 5:1, posledně pak Prostějov rozstřílel také Kroměříž a to rovnou 6:2.

Na obou vítězstvích a vlastně na střelecké úspěšnosti klubu mají podíl zejména dva hráči: záložník Jan Koudelka a kapitán týmu Karel Kroupa, který patří se čtyřiadvaceti zásahy k nejlepším střelcům soutěže. Daří se ale celkově. Prostějov má se 71 góly nejlepší ofenzívu.
Hezký den přeji z Prostějova. Za nějakých osmnáct hodin započne důležitý zápas. Zápas, který pravděpodobně rozhodne o postupu či nepostupu do vyšší soutěže. Na prostějovském trávníku se totiž utkají místní 1.SK s Velkým Meziříčím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.