Premier League - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brighton : Aston Villa - 5. května 2024   15:00

Brighton
87' Pedro
1:0
(0:0)
Brighton
Verbruggen – Veltman, Igor, Dunk (C), Webster – Groß, Gilmour (88. Baleba) – Buonanotte (61. Enciso), Pedro, Adingra (90+3. Barco) – Welbeck (88. Moder).
Steele – Fati, Offiah, O'Mahony, Peupion.
Jones – Hussin, Smith
Amex Stadium, Falmer
Aston Villa
Olsen – Carlos, Konsa (90. C. Chambers), Torres, Digne (90. Moreno) – Bailey, Luiz, McGinn (C), Diaby (73. Durán) – Rogers (26. Cash) – Watkins.
Gauci – Iroegbunam, Kellyman, Kesler-Hayden, Lenglet.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:10.
Brighton si tak připisuje první výhru od března, naopak Aston Villa neudělala krok směrem k místu v Lize mistrů pro příští sezonu, a bude tak muset ještě zabojovat.
Zápas 36. kola anglické Premier League mezi Brightonem a Aston Villou končí lépe pro domácí hráče, kteří zaslouženě poráží svého dnešního soka nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
V prvním poločase jsme tolik šancí neviděli, výjimkou byla třeba střela Adingry, která ale nenadělala tolik problémů brankáři Olsenovi. Švédský gólman Villy se musel činit hlavně v závěru první půle, kdy skvěle zneškodnil pokus Pascala Große.
Ve druhém poločase jsme viděli výrazně více šancí. Tu první měl João Pedro, který se snažil překonat gólmana Villy Olsena, ale znovu neúspěšně. V 68. minutě se skóre poprvé měnilo, ale ne na dlouho, neboť byla nakonec branka Große kvůli ofsajdu odvolána. V 79. minutě se prosadil na druhé straně kapitán Villy McGinn, ale ani tento gól nemohl platit. Rozhodující moment utkání tak nakonec přišel v pětaosmdesáté minutě, domácího Adingru fauloval v pokutovém území Konsa a penalta byla na světě. João Pedro sice napoprvé brankáře Olsena neprostřelil, ale z dorážky už se nemýlil – 1:0. V závěru se Aston Villa pokoušela o tlak, ale domácí hráči dobře bránili a těsnou výhru nakonec ubránili.
90+10'
90+10'
Racci navíc ještě rozehrají rohový kop.
90+9'
Brighton drží míč na útočné polovině, to teď svěřencům kouče De Zerbiho bohatě stačí.
90+9'
Střídajícího Valentina Barca nedovoleně zastavil u postranní čáry Matty Cash a vidí za svůj zákrok žlutou kartu.
90+8'
Avšak z rohového kopu hosté příliš nezahrozili, míč navíc končí v rukavicích brankáře Verbruggena.
90+8'
Po tečí obránce Igora uvidíme rohový kop, který rozehrají hosté.
90+7'
Zatím jediný střelec utkání João Pedro nachytán v ofsajdu, ale Ville už se čas velmi rychle krátí.
90+7'
Baileyho nákop nasměroval kapitán Lewis Dunk k brankáři Verbruggenovi, který s rozehrávkou nebude nikam spěchat.
90+6'
Dále už ale Brighton neuspěl, a tak může hrát Villa.
90+5'
Domácí už tahají čas, jako například teď Joao Pedro, který vybojoval u rohového praporku pro svůj tým vhazování.
90+4'
Centr Álexe Morena byl zablokován, následně je navíc míč přidělen hráčům Brightonu.
90+4'
Aston Villa se snaží, ale zatím se příliš nemůže dostat z vlastní obranné poloviny.
90+3'
Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
ze hřiště odchází Simon Adingra, přichází Valentin Barco.
90+3'
Leon Bailey faulován, po střídání bude rozehrávat Aston Villa.
90+2'
Před rohovým kopem se ještě strhla menší mela před brankou Olsena, kterou musí uklidnit i hlavní sudí.
90+1'
Po sražené střele Encisa se za míčem dral Joao Pedro a po kontaktu se soupeřem skončil na trávníku, ale sudí Jones zatím další penaltu neodpískal.
90'
Žlutou kartu uviděl domácí trenér Roberto De Zerbi.
90'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Lucas Digne, přichází Álex Moreno,
ze hřiště odchází Ezri Konsa, přichází Calum Chambers.
89'
Akce Aston Villy nebyla úspěšná, takže zaútočit mohl zase Brighton, což se také stalo, navíc je následně pískán faul na Adingru.
88'
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Carlos Baleba,
ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Jakub Moder.
87'
Brighton právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají v 87. minutě do vedení! JOAO PEDRO se postavil k exekuci pokutového kopu, brankář Olsen sice vystihl směr a penaltu zneškodnil, avšak míč vyrazil jen k brazilskému fotbalistovi, který se z dorážky nemýlil – 1:0.
87'
João Pedro (Brighton & Hove Albion) neproměňuje pokutový kop.
86'
Penaltu potvrdil i videorozhodčí.
85'
Domácí Simon Adingra si narazil míč s Pedrem a poté po kontaktu s Konsou upadl, sudí Jones je neoblomný – penalta pro domácí Brighton!
84'
Aston Villa rozehrávala standardku, kterou ale odvrátili domácí fotbalisté.
83'
Centr Julia Encisa našel přesně hlavu Dannyho Welbecka, který však zakončil jen těsně vedle vzdálenější tyče! Brankář Olsen se jenom ohlédnul.
82'
Po další akci Adingry chtěl vystřelit Pascal Groß, ale trefil jen před sebou stojícího obránce.
82'
Brankář Villy Robin Olsen raději odkopnul míč do zámezí, zápas se pomalu blíží k bezbrankové remíze.
81'
Se střelou Simona Adingry z úhlu neměl problém brankář Verbruggen, který bez problémů zasahuje.
80'
Ofsajd teď potvrdilo i video, takže ani tady gól nebude platit.
79'
Po rohovém kopu Brighton nedokázal míč odkopnout, naopak se balon dostal příhodně k McGinnovi, který překonal brankáře Olsena. Branka ale ani tady kvůli ofsajdu platit nebude.
78'
Hostující obrana si ale dobře poradila s rohový kopem a rychle zamířila do protiútoku, ze kterého Matty Cash vybojoval rohový kop na druhé straně.
77'
Pedrův centr odvrátila obrana Villy, Brighton se poté ještě snažil ohrozit branku soupeře, což sice nevyšlo, ale i tak uvidíme rohový kop pro Racky.
76'
Po dlouhém autu prodlužoval míč Diego Carlos, ale poté už míč nikdo nezasáhnul.
75'
Centr z levé strany prodloužil Dunk do zámezí, Aston Villa bude vhazovat v blízkosti rohového praporku.
74'
Adam Webster včas zasáhl proti Watkinsovi, ale odehrál míč jen do zámezí.
73'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Jhon Durán.
73'
Diego Carlos si pomohl proti jednomu z domácích hráčů nedovoleně, po prostřídání bude pokračovat v akci Villa.
72'
Centr Mattyho Cashe se odrazil od hrudi Lewise Dunka příhodně pro gólmana Verbruggena.
71'
Branka opravdu kvůli ofsajdovému postavení Pascala Große neplatí, pokračuje se za nerozhodného stavu!
70'
Stále ale probíhá kontrola u videa, protože postavení zakončujícího Pascala Große bylo hodně hraniční.
68'
Domácí se dostávají do vedení. Střela Gilmoura se odrazila příhodně pro Encisa, který poté vybídl k centru stopera Igora, jenž podpořil útok. Přesnou přízemní pobídku usměrnil na přední tyči do branky PASCAL GROSS.
67'
Digneho centr skončil jen v rukavicích brankáře Verbruggena, který poté rychle rozehrál. Bleskový brejk zakončoval střelou z voleje Julio Enciso, ale míč poslal jen nad branku.
65'
Adingra podklouzl v souboji o míč s Konsou, následně si asi obránce Villy trochu přidržel, ale sudí Jones nechal hru plynout.
64'
Následnou standardu rozehrál McGinn, domácí se ale ubránili a poté také získali míč.
63'
Za faul na Konsu vidí žlutou kartu domácí křídelník Simon Adingra.
62'
Danny Welbeck hezky prodloužil míč na Adingru, který následně poslal do samostatného úniku Joaa Pedra. Ten si míč navedl až k brankáři Olsenovi, kde se poté pokusil o zakončení, ale skvělého švédského brankáře neprostřelil.
61'
ze hřiště odchází Facundo Buonanotte, přichází Julio Enciso.
61'
Po rohovém kopu je pískán faul domácímu kapitánovi Dunkovi.
60'
Simon Adingra se ale dostal k balonu znovu a jeho druhý centr byl o hodně lepší, špičkou kopačky jej ale dokázal stoper Pau Torres odehrát na rohový kop.
60'
Pau Torres se dostal pod tlak a míč také ztratil, na druhou stranu rychle mířil Adingra, ale jeho centr nebyl přesný.
59'
Leon Bailey se kolem Veltmana nedostal, Aston Villa ale bude vhazovat.
58'
Simon Adingra přihrál na Große, který se rozhodl pro střelu, ta však až k brance neprošla.
57'
V šestnáctce Brightonu se nejvýše dostal Webster a míč odvrátil, jenže jen k noze Mattyho Cashe, jeho dalekonosná rána možná vylekala brankáře Verbruggena, ale nakonec mířila vedle branky.
56'
První centr Baileyho byl odvrácen, míč se poté i díky snaze Douglase Luiz vrátil k jamajskému křídelníkovi, jehož průnik zastavuje Veltman jen za cenu rohového kopu.
55'
Další akce po pravé straně, kterou tentokrát zakončil Moussa Diaby přihrávkou pod sebe, kde se však nacházeli jen hráči v modrobílém.
54'
Diaby vybídl k centru Mattyho Cashe, jehož pobídku ale dokázal zblokovat domácí obránce.
53'
Joao Pedro se velmi pohledně dostal přes dva hráče Villy, následně ale nepřihrál přesně a akci Racků definitivně ukončuje faul Gilmoura.
52'
Cashův centr byl zablokován Websterem, s míčem může hrát Brighton.
51'
Druhý centr už byl lepší, ale domácí stoper Igor jej dokázal odvrátit mimo šestnáctku.
50'
Standardka se bude opakovat, neboť ještě před rozehráním byl faulován Jöel Veltman.
49'
A znovu na trávníku skončil Ollie Watkins, který byl nedovoleně poslán na trávník Pascalem Großem. Sudí Jones ukazuje německému záložníkovi za tento zákrok první žlutou kartu v utkání.
48'
O chvíli později ale už je pískáno, a to po nedovoleném zákroku na Watkinse.
48'
Joao Pedro byl dle rozhodčího zastaven Diabym čistě, takže vhazovat budou hosté.
47'
Centr Pascale Große odvrátila obrana Villy, následně ještě ale zůstal Brighton v držení míče.
46'
Welbeckův centr hned v první minutě srazil rukou Lucas Digne, Brighton bude zahrávat takový vylepšený rohový kop.
46'
Úvodní výkop do druhého poločasu provedli hráči domácího Brightonu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
Po první půli je stav mezi domácím Brightonem a Aston Villou vyrovnaný 0:0.
Aktivnějším týmem byli asi domácí, kteří si vypracovali první větší příležitost, tu ale neproměnil aktivní Simon Adingra. V 11. minutě se po rohu k hlavičce dostal domácí Adam Webster, ale míč poslal kousek nad břevno. Poté jsme na větší šanci čekali až do nastaveného času, kdy měl vůbec největší příležitost Pascal Groß, ale po kličce brankáři jej gólman Villy Robin Olsen skvěle vychytal. Po úvodních pětačtyřiceti minutách je tak stav bezbrankový.
45+5'
45+5'
A brankář Robin Olsen dokázal vyboxovat i náseldný centr od rohového praporku mimo šestnáctku Villy.
45+4'
Obrovská šance Brightonu! Nákop ze středu hřiště našel osamoceného Pascala Große, který si míč zpracoval a poté chtěl udělat kličku brankáři, který se ale nenechal obejít a proti zakončení německého záložníka skvěle zasáhl!
45+3'
Z následné akce také hosté neuspěli, naopak na druhé straně musel zasahovat po Adingrově zakončení brankář Olsen. Naštěstí pro Villu ale fotbalista Z Pobřeží slonoviny míč po centru příliš dobře netrefil.
45+2'
Watkinsova přihrávka na Digneho byla příliš pomalá, takže ji dokázal odkopnout Welbeck až na útočnou polovinu.
45+1'
Luizův centr ze standardky ale nebyl příliš povedený, Simon Adingra jej dokázal odkopnout do zámezí.
45'
Domácí Facundo Buonanotte se provinil faulem proti McGinnovi, Aston Villa bude mít k dispozici standardku.
45'
Pau Torres se sice zbavil obránce Brightonu, ale pak nasměroval svou přihrávku jen za postranní čáru.
44'
Brankář Robin Olsen se ale zvedá z trávníku a vypadá to, že první poločas určitě dochytá.
42'
Leon Bailey ztratil balon při rozehrávce, následnou akci zakončoval Welbeck přihrávkou za obranu na Adingru, který ale místo míče nechtěně ve skluzu zasáhl brankáře Olsena. Pro švédského gólmana určitě bolestivé, tak snad bude moci pokračovat.
41'
Watkins se sice k hracímu předmětu nedostal, ale Villa bude pokračovat v akci alespoň autem.
40'
Adingra vybojoval míč na útočné polovině, následně se míč dostal až k Pascalu Großovi, jehož přízemní centr odvrátila obrana Aston Villy.
38'
Pascal Groß až dlouho čekal na balon, čehož využil rychlý Diaby, který tak získal míč pro své barvy.
37'
Billy Gilmour udržel balon u svých kopaček, Brighton začíná z vlastní obranné poloviny.
36'
Po přihrávce Welbecka už si míč chystal na střelu Billy Gilmour, ale díky brzkému zákroku obránce Villy nakonec nedokázal zakončit.
35'
Brejk na druhou stranu zastavuje nedovoleně Pau Torres, obejde se to ale bez žluté karty.
35'
Po přihrávce Digneho si Ollie Watkins skvěle zpracoval míč a uháněl směrem k šestnáctce, místo zakončení ale zvolil ještě kličku, která však nebyla dobrým řešením a balon ztratil.
34'
Domácí ještě zůstali chvíli v držení balonu, ale jen do nepřesného nákopu, který končí až v zámezí a rozehrávat bude gólman Olsen.
33'
Po Großově přihrávce centroval Veltman, ale jen k obránci Aston Villy.
32'
Lewis Dunk se snažil dlouhým nákopem najít Adingru, před kterým sice odvrátil míč obránce Villy, ale jen k Pedrovi, který může pokračovat v akci.
31'
Brighton obehrává šestnáctku soupeře, avšak hosté soupeře dobře vytlačili až k půlicí čáře.
30'
Igor dokázal odhlavičkovat míč před Cashem alespoň do autu, vhazuje na útočné polovině Villa.
30'
Hostující stoper Pau Torres potáhl balon až k šestnáctce soupeře, kde se poté rozhodl pro centr, který však končí až v zámezí.
29'
Avšak ani svěřenci kouče De Zerbiho tentokrát nebyli tolik přesní.
28'
Nepřesnost v kombinaci Villans, od brankáře Verbruggena může zase založit akci Brighton.
28'
Websterova přihrávka mířila na Veltmana, který ale zahrál míč až za postranní lajnou.
27'
A střídající Cash se hned zapojil do hry, po jeho pasu vybídl Diaby Watkinse, anglický útočník se ale k míči dostal později než brankář Brightonu.
26'
Ze hřiště odchází z důvodu zranění Morgan Rogers, na trávníku jej nahrazuje Matty Cash.
25'
Dobrý nákop směřoval na Jöela Veltmana, který si ale nepohlídal své postavení a je mu odpískán ofsajd.
24'
Morgan Rogers odchází za postranní čáru po svých, avšak zápas pro něj očividně skončí.
23'
Na trávník si teď v přerušené hře sedl Morgan Rogers a je k němu přivoláván zdravotník. Snad bude útočník Villy v pořádku.
22'
Nákop na nabíhajícího Rogerse nebyl přesný, odkopávat bude brankář domácích Bart Verbruggen.
21'
Po hezké průtokové přihrávce se o centr pokusil Simon Adingra, ale svou pobídku nasměroval jen do rukavic brankáře Olsena.
20'
John McGinn se vymotal z obložení tří hráčů Brightonu a poté se nechal faulovat. Velmi dobrá práce hostujícího kapitána.
20'
Moussa Diaby si nedokázal Luizovu přihrávku zpracovat, balon tak skončil až v autu.
19'
Útočná fáze už ale tak dobrá nebyla, a tak bude hrát zase hostující celek.
18'
Brighton teď rozehrával pod docela velkým tlakem, ale celou situaci zvládli svěřenci trenéra De Zerbiho bravurně.
18'
Tak nakonec vhodil míč Lucas Digne nakrátko, ale Aston Villa vzápětí stejně ztratila balon.
17'
Kapitán domácích Lewis Dunk raději odkopnul míč před Watkinsem do zámezí, takže uvidíme dlouhý Digneho aut.
16'
Akci Pascala Große zastavuje zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
15'
Obránce Villy Diego Carlos teď odkopnul míč jen do zámezí, hrát může zase Brighton.
14'
Nákop na Veltmana nebyl přesný, k míči se zase dostávají hosté z Birminghamu.
13'
Leon Bailey byl dle rozhodčího zastaven Igorem čistě, jamajský křídelník ale zůstal ležet na trávníku, a tak je hra raději přerušena.
12'
Vstup do zápasu vyšel daleko lépe domácím, naopak Aston Villa se zatím hlavně bránila.
11'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal domácí Adam Webster, ale zblízka poslal míč jen nad horní tyč!
10'
Po útočném výletu stopera Igora znovu hrozil aktivní Adingra, který se tentokrát pokusil o centr, ten však nenašel žádného hráče v modrobílém. Následovat však bude rohový kop pro Racky.
9'
Diego Carlos pouze nakopnul míč k brankáři Brightonu, který bude rozehrávat.
9'
Centr Pascals Große mířil do pokutového území, kde ale dobře zapracovala obrana Villy.
8'
Domácí Simon Adingra se dobře zbavil McGinna a poté vystřelil, brankáře Olsena ale neprostřelil. Po následném centru z levé strany uvidíme roh Brightonu.
7'
Hlavní sudí Robert Jones přerušuje hru, a to po zákroku kapitána Villa McGinna, který viděl jako nedovolený.
6'
Rogersova přihrávka na Watkinse neprošla, míč se ale dostal zpět k anglickému mladíkovi, který napodruhé nahrál Diabymu, jehož střílený centr však končí v rukavicích gólmana Verbruggena.
5'
Odkop brankáře Brightonu Verbruggena zamířil jen do zámezí, s balonem hraje znovu Villa.
3'
Dobrý nákop od obrany našel na hraně ofsajdu stojícího Adingru, který si poté převzal míč, udělal kličku a vystřelil, brankář Robin Olsen ale bez problémů zasáhl.
2'
Oba týmy si už vyměnily úvodní pozdravy, s míčem teď hraje Brighton.
2'
Jeden z hostujících fotbalistů upadl v pokutovém území, ale penalta se pískat nebude.
1'
Hlavní sudí Robert Jones poprvé písknul do píšťalky, zápas 36. kola právě začal.
1'
Hlavní rozhodčí Robert Jones přivádí hráče obou celků na hrací plochu Amex Stadium.

Brighton & Hove Albion: Verbruggen – Veltman, Igor, Dunk (C) – Groß, Pedro, Gilmour, Webster – Buonanotte, Welbeck, Adingra.
Náhradníci: Steele – Baleba, Barco, Enciso, Fati, Moder, Offiah, O'Mahony, Peupion.
Trenér: Roberto De Zerbi

Aston Villa FC: Olsen – Carlos, Konsa, Torres, Digne – Bailey, Luiz, McGinn (C), Diaby – Rogers – Watkins.
Náhradníci: Gauci – Cash, Durán, C. Chambers, Iroegbunam, Kellyman, Kesler-Hayden, Lenglet, Moreno.
Trenér: Unai Emery

Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith.
Aston Villa
Tento fotbalový celek, který pochází z Birminghamu, v letošní sezoně úspěšně působí v několika soutěžích. Kromě postupu v Evropské konferenční lize si vede velmi dobře i v Premier League, kde okupuje čtvrtou příčku tabulky, která zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. V případě dnešní výhry a prohry Tottenhamu s Liverpoolem už mohou svěřenci kouče Emeryho oslavovat postup do milionářské soutěže pro příští rok. Villans mimo jiné vybojovali v letošním ročníku velmi dobrých 67 bodů.
O posledním víkendu přivítala Villa ve Villa Parku Chelsea. A domácí se dostali do velmi brzkého vedení, neboť hned ve čtvrté minutě se trefil do vlastní branky španělský obránce Chelsea Marc Cucurella. Hostům z Londýna poté nebyl uznán gól, a tak se Villa dostala do dvougólového vedení. To zařídil Morgan Rogers, který zapsal v rámci Premier League ve svém desátém utkání za Aston Villu hned třetí branku. Vstup do druhé části hry ale vyšel lépe hráčům Chelsea, v 62. minutě pak dokázal vyrovnat Noni Madueke. A na vyrovnání dosáhli svěřenci kouče Pochettina v jedenaosmdesáté minutě utkání, když dokázal vyrovnat záložník Connor Gallagher. Oba týmy si tak body po remíze 2:2 rozdělily.
Na Villu čekal v týdnu ještě úvodní zápas semifinále Evropské konferenční ligy. Anglický celek ale na domácí půdě překvapivě s Olympiakosem padl, za řecký celek zazářil hlavně útočník al-Kaabí, který zaznamenal hattrick. O branky Villans se postarali Ollie Watkins a Moussa Diaby, avšak prohře 2:4 nezabránili. Svěřenci kouče Emeryho tak budou muset v odvetě dohánět dvoubrankovou ztrátu.
Brighton & Hove Albion
Tento fotbalový klub z jižní části Anglie zažívá po minulé velmi vydařené sezoně trochu úpadek. Po čtyřiatřiceti odehraných zápasech se totiž drží svěřenci kouče Roberta De Zerbiho na třinácté příčce, a to se ziskem 44 bodů. Rackům se nedaří hlavně v poslední době, poslední výhru zaznamenali začátkem března na domácí půdě proti Nottinghamu. Mezitím Brighton také vypadl z Evropské ligy, kde stálo nad jeho sály AS Řím.
V posledním kole zajížděli hráči Brightonu na trávník Bournemouthu, který se v tabulce nacházel jen o bod před Seagulls. Domácí ale byli aktivnější a svou aktivitu proměnili v první gól už ve 13. minutě, kdy se prosadil stoper Senesi. Brighton poté měl také své šance, které ale zůstaly nevyužity. Vstup do druhé půle vyšel zase lépe domácímu Bournemouthu, který se zásluhou Ünala dostal do dvoubrankového vedení. Hosté poté znovu chvilkami tlačili, ale branku nevstřelili. Naopak na druhé straně rozhodl v 87. minutě Justin Kluivert, který definitivně rozhodl o zisku tří bodů pro domácí celek. Naopak Racci odjeli s porážkou 0:3.
Příjemné nedělní odpoledne s anglickou Premier League. V rámci 36. kola dojde k souboji Brightonu a Aston Villy, po kterém se mohou hosté hodně přiblížit k jistotě udržení čtvrtého místa, které bude znamenat postup do základní skupiny Ligy mistrů pro příští ročník. Zápas začíná v 15 hodin, příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.