Premier League - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Arsenal - 4. března 2024   21:00

0:6
(0:5)
Arsenal
5' Ødegaard  (Rice) • 13' Bogle (vl.)  • 15' Martinelli  (Kiwior) • 25' Havertz  (Martinelli) • 39' Rice  (Saka) • 58' B. White  (Havertz)
Sheffield Utd.
Grbić – Ahmedhodžić (C) (64. Arblaster), Trusty, J. Robinson – Bogle, Norwood (17. Osborn), Souza, Hamer, T. Davies (46. A. Brooks) – Ja. McAtee (46. Baldock), McBurnie (46. Osula).
Foderingham – Brereton, Larúsí, Peck.
Barrott – Bennett, Robathan
Bramall Lane, Sheffield
Arsenal
Raya – B. White (65. Soares), Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (C), Jorginho (65. Partey), Rice (74. Trossard) – Saka (46. Vieira), Havertz, Martinelli (65. Jesus).
Ramsdale – R. Nelson, Nketiah, Smith Rowe.

Arsenal totálně zesměšnil Sheffield United výhrou 6:0, když konečný výsledek snad ještě ani neodpovídá brutální převaze, kterou Arsenal měl zejména v prvním poločase, ve druhém už hrál jen údržbu, aby pošetřil síly na další zápasy, přesto se poslední celek tabulky v ofenzivě nevzmohl vůbec na nic.

Za Arsenal se trefilo pět různých hráčů (Ödegaard, Martinelli, Havertz, Rice a White), k tomu si vlastní branku přidal Jayden Bogle.

Arsenal se v tabulce opět přiblížil vedoucí dvojici, na Liverpool ztrácí dva body, na Manchester City jeden a čeká nás vzrušující závěr sezóny. Už hned v neděli jej může výrazně ovlivnit souboj Liverpoolu s Manchesterem City.

Sheffield United zůstává poslední, přičemž analytické společnosti mu před dnešním zápasem dávaly 0,5% naděje na záchranu, po dnešku to v tom minimu bude jistě ještě méně.
90+5'
90+4'
Partey si naběhl do pokutového území na Havertzův oblouček, k míči ale měl příliš daleko a balónu se ujal Ivo Grbić.
90+2'
Parteymu se ve středu hřiště míč zamotal mezi nohy, byla z toho ztráta, Sheffieldu se ale nepovedlo založit rychlý přechod do útoku.
90+1'
Rozhodčí Barrott ještě prodlužuje trápení domácích o dalších pět nastavených minut.
90'
Další ofsajd Arsenalu, tentokrát se v něm po dlouhém nákopu na útočnou polovinu ocitl Kai Havertz.
89'
Domácím se teď nelíbil neodpískaný souboj u pokutového území Arsenalu, rozhodčí Barrott se ale nadále snaží nekouskovat hru, ve druhém dějství zatím odpískal pouhé čtyři fauly (3:1).
88'
Vzdušnou přihrávku Parteyho si na pravé straně pokutového území zpracoval Gabriel Jesus, tomu se povedla první klička, pak už ale prováhal ideální moment ke střelbě, další kličky byly navíc, především mu ale byl zpětně odmáván ofsjad.
86'
S centrem na Gabriela Jesuse si poradil Ivo Grbić a zachytil míč do svých rukavic.
84'
Jayden Bogle se protáhl s míčem až do pokutového území Arsenalu, pak se pokusil o střelu vnějším nártem, ta však nabrala špatnou rotaci a mířila mnoho metrů vedle branky Arsenalu. Jedná se o čtvrtou střelu domácích, všechny ale měly takřka nulovou kvalitu.

Myšleny byly pochopitelně střely na branku soupeře, neboť právě Bogle už se dnes prezentoval i vlastní brankou.
82'
Arsenal poté zaútočil do otevřené obrany Sheffieldu, pohlednou kombinaci po přihrávce Havertze zakončil Gabriel Jesus technickou střelou ke vzdálenější tyči, Ivo Grbić se ale natáhl a předvedl svůj nejlepší dnešní zákrok!
81'
William Osula podnikl individuální akci po útočné polovině, zakončil ji příliš vysokou střelou z dálky. Byl to třetí střelecký pokus Sheffieldu oproti jednadvaceti soupeře.
80'
Gabriel Jesus dostal příliš dlouhý pas za domácí obranu, míč doputoval k Ivu Grbićovi.
79'
Zcela výjimečně Blades vytáhli svůj presink až v pěti hráčích k pokutovému území Arsenalu, k zisku míče to ale nevedlo, domácí už se tak zase stahují zpět na svoji polovinu.
78'
Po nakrátko rozehraném rohu centroval Ödegaard na naprosto volného Kiwiora, ten nedokázal vměstnat svoji hlavičku na Grbićovu branku.
77'
Po čase přišla zase nějaká hrozba ze strany Arsenalu, Gabriel Jesus dostal přesnou přihrávku do pokutového území, následná přihrávka před branku je sražena na rohový kop.
76'
Arsenal ve druhém poločase viditelně polevil a snaží se před dalším náročným programem šetřit síly. Po změně stran se za půl hodiny dostal do prakticky jediné šance, kterou proměnil White brankou na 6:0.
74'
Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Leandro Trossard.
73'
Gabriel Jesus dostal přihrávku do jasnějšího ofsajdu, Arsenal bude znovu střídat.
73'
Podle očekávání domácí snaha dopadla další nepřesnou přihrávkou a ztrátou míče.
72'
Blades se na chvíli dostali k míči, ovšem hned jsou pod tlakem napadajících hráčů Arsenalu, brutální rozdíl v přístupu při hře bez míče mezi oběma celky.
70'
Fabio Vieira neúspěšně bojoval na pravém křídle, v tísni si ukopl míč za brankovou čáru a rozehrávat bude Ivo Grbić.
68'
Arsenal si dnes i výrazně vylepšuje skóre, které může hrát klíčovou roli v případě shodného bodového zisku, nyní už jej má lepší o deset branek než Manchester City a o těch dnešních šest než Liverpool.
67'
Ochozy Bramall Lane jsou stále prázdnější a prázdnější. Ti diváci, co na nich zbyli, tak mají radost z každé úspěšné přihrávky domácího týmu.
65'
ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Gabriel Jesus.
65'
ze hřiště odchází Ben White, přichází Cédric Soares.
65'
ze hřiště odchází Jorginho, přichází Thomas Partey.
64'
Kapitánskou pásku v domácím týmu přebírá od Ahmedhodžiće Jack Robinson.
64'
Střídání v týmu Sheffield United:
ze hřiště odchází Anel Ahmedhodžić, přichází Ollie Arblaster.
64'
Martinelli dokonce opouští trávník za doprovodu, nemůže došlápnout na pravou nohu.
63'
Zdravotní potíže trápí Gabriela Martinelliho, ten se posadil na trávník a bude muset být ošetřen, na lavičce Arsenalu se mezitím chystá hned několik střídajících hráčů.
62'
Gustavo Hamer se dokázal prosmýknout po pravé straně hřiště, následný centr končí v náruči Davida Rayi.
61'
Ze standardních situací Arsenal zatím moc nehrozil, teď se Riceovi centr z rohu celkem povedl, ke střeleckému zakončení přesto nevedl.
60'
Martinelliho přihrávku domácí kapitán Ahmedhodžić srazil na rohový kop, hlavičkáři Arsenalu opět míří před Iva Grbiće.
58'
Arsenal právě vstřelil branku! Další úspěšný střelec Arsenalu se jmenuje BEN WHITE! Tomu na pravé straně pokutového území posunul míč Kai Havertz a na Whiteovu prudkou ránu ke vzdálenější tyči brankář Grbić nedosáhl!
55'
Martinelliho centr odhlavičkoval Jack Robinson, odraženého míče se zase ujali hosté.
54'
Sheffield nadále prakticky jen odevzdává míč Arsenalu, aby hosté mohli dále něco vymýšlet.
52'
Arsenal podnikl rychlý útočný výpad do výjimečně otevřenější obrany Sheffieldu, Kai Havertz vysunul do volného prostoru na křídle Fabia Vieiru, ten šikovným lobem našel Gabriela Martinelliho, tomu se ale nepovedlo dobře míč zpracovat, aby mohl kvalitně zakončovat.
50'
Centr Declana Riceho od rohového praporku odhlavičkoval Vini Souza za postranní čáru, Arsenal bude pokračovat autovým vhazováním.
49'
Hosté vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před branku Iva Grbiće.
47'
George Baldock do zápasu vstoupil nešťastným zásahem rukou do obličeje Martinelliho, ten ale bude v pořádku.
46'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Fábio Vieira.
46'
ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Andre Brooks.
46'
ze hřiště odchází James McAtee, přichází George Baldock.
46'
ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází William Osula.
46'
Sheffield chystá do druhého poločasu hned tří střídání, do hry přijdou George Baldock, William Osula a André Brooks.
Těch pět nastavených minut v prvním poločase se pak už spíše jen nějak dohrálo, okamžitě s jejich uplynutím už rozhodčí Barrott posílá oba týmy do šaten za stavu 0:5.

Do střelecké listiny se zapsali hned čtyři hráči Arsenalu (Ödegaard, Martinelli, Havertz a Rice), k tomu si vlastní branku připsal Jayden Bogle a druhý poločas už bude jen otázkou výsledného skóre.
45+5'
45+2'
Jorginhův přetažený centr vracel před branku Kai Havertz a okamžitě se dožadoval penalty za ruku domácího hráče, ovšem rozhodčí správně viděli Havertzův ofsajd, následná situace už tak byla bezpředmětná.
45+1'
Rozhodčí Barrott velmi překvapivě k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává pět nastavených, tato informace se dočkala hlasitého bučení z hlediště.
45'
Martin Ödegaard se průnikovou přihrávkou snažil vysunout do pokutového území Havertze, v poslední chvíli do ni stačil vstoupit Jack Robinson.
43'
Bukayo Saka se pokusil o technickou střelu od rohu pokutového území, ta mu ale vůbec nevyšla, když mířila výrazně mimo branku, což domácí fanoušci ocenili radostným výkřikem.
42'
Ben White se snažil proniknout po pravé straně pokutového území, na rohový kop mu ukopl míč Auston Trusty.
41'
Domácí se mohli podívat do pokutového území Arsenalu alespoň díky dlouhému autu Jacka Robinsona, tomu se hosté bez větších potíží ubránili.
39'
Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal rozhodně nehodlá ze svého tempa nijak ustupovat! Hosté k tomu prakticky ani nemají důvod, neboť Sheffield se pouze brání, a to ještě naprosto zoufale špatně. Martin Ödegaard na pravém křídle posunul míč do běhu Bukayu Sakovi, jenž v pokutovém území našel osamoceného DECLANA RICEHO, osamoceného, ačkoliv před brankou bylo osm hráčů Sheffieldu, Rice přízemní střelou snadno zvyšuje na 5:0.
38'
Po Sakově přihrávce si míč na střelu rovnal Ödegaard, domácím se ji povedlo zablokovat.
38'
Počet doteků s míčem v pokutovém území soupeře už je 0:28.
37'
Rice rozehrál rohový kop nákopem k hranici pokutového území, kde byl osamocený Ödegaard, ten si míč zpracoval, následně neprostřelil klubko těl před Grbićem.
36'
Jorginhovu výbornou přihrávku si v plném běhu snažil zpracovat Martinelli, dal si míč trochu dále od kopačky, přesto u něj byl v pokutovém území jako první, následná střela je sražena vedle domácí branky.
35'
Arsenal sbírá i takřka všechny odražené míče a v pohodě si užívá takový průběh zápasu.
34'
Martinelli dostal dlouhou přihrávku na levou stranu pokutového území, ještě sice stačil ve hřišti odehrát míč směrem k penaltovému bodu, tam se k němu ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
33'
Ani na třiceti metrech od branky se Sheffield nijak nenamáhá s presinkem, jediná snaha domácích je zahustit prostor před pokutovým územím, aby se tam Gunners nedostali, ani to se jim ale moc nedaří.
31'
McBurnie po Osbornově nákopu vybojoval faul na svoji osobu ve středu hřiště, chvíle klidu pro Blades.
29'
Jayden Bogle u postranní čáry velmi nepříjemně podrazil Martina Ödegaarda, za což si prohlíží žlutou kartu, navíc jej musí uklidňovat i vlastní spoluhráči v čele s Vinim Souzou.
28'
Hra se vrátila před pokutové území Sheffieldu, kde si hráči Arsenalu pohodlně předávají míč z nohy na nohu.
26'
Sheffield mohl vstřelit čestnou branku, když Hamer běžel sám na Rayu, toho ale nepřekonal, vzápětí mu navíc byl máván ofsajd a veškeré vzrušení tak bylo zbytečné.
25'
Arsenal právě vstřelil branku! Dnešní večer může přinést možná i nějaký historický výsledek, neboť Sheffield absolutně není důstojným soupeřem Arsenalu!
¨
Gabriel Martinelli se protáhl kolem Ahmedhodžiće, ten jej stáhl pouze za cenu jasně žlutého faulu, rozhodčí Barrott ale nechal Arsenalu výhodu, kterou obstřelem Grbiće proměnil KAI HAVERTZ!
24'
Sheffield se na chvíli dostal k míči, ovšem zcela katastrofální přihrávkou Viniho Souzy o něj zase přijel, což vyvolalo pozdvižení v hledišti.
22'
Martinelliho centr nedoletěl až k nabíhajícímu Sakovi, míč se ale odrazil k Havertzovi, jenž pálil do připraveného Iva Grbiće.
21'
Declan Rice si u pokutového území Sheffieldu zády k brance zpracoval přihrávku a z otočky pohotově pálil, ovšem ke Grbićově štěstí do středu branky, domácí brankář tak tuto střelu vyrazil a připisuje si první dnešní zákrok.
20'
Už se hraje v tradičním scénáři, Arsenal drží míč na svých kopačkách na útočné polovině proti pasivně bránícímu soupeři a v klidu kombinuje.
19'
I Sheffield se dostal s míčem na útočnou polovinu, byla z toho sice rovnou i první střela, ovšem Jason McAtee z nějakých dvaceti metrů pálil vysoko nad hostující branku.
17'
V hledišti už se objevují minimálně desítky fanoušků, kteří po čtvrthodině zápasu odcházejí domů.
17'
ze hřiště odchází Oliver Norwood, přichází Ben Osborn.
15'
Arsenal právě vstřelil branku! I další útočná akce Arsenalu končí poměrně jednoduchou brankou! GABRIEL MARTINELLI potáhl míč k pokutovému území, vyměnil si jej s Jakubem Kiwiorem a prostřelil Iva Grbiće!
13'
Arsenal právě vstřelil branku! Bukayo Saka se z pravé straně poměrně jednoduše dostal podél brankové čáry do pokutového území, následnou přihrávku před branku si do vlastní branky srazil JAYDEN BOGLE.
11'
Ödegaard skvělou přihrávkou po útočné polovině uvolnil u rohu pokutového území Kiwiora, ten přihrával před branku Sakovi, jehož střelu domácí stačili zablokovat.
9'
Po rozehrávce nakrátko se do střelecké pozice ze střední vzdálenosti dostal Martin Ödegaard, jeho rána levačkou se mezi tři tyče nevešla.
8'
Aktivitu tak hned převzal Arsenal, Sakův centr z pravé strany Auston Trusty srazil na rohový kop.
7'
Při další kombinaci Gunners se domácím povedlo vybojovat míč, ovšem tak úspěšní už nebyli při založení protiútoku a ze středu hřiště se postupně museli vrátit až ke Grbićovi, ten při presinku londýnského celku v podstatě jen odkopl míč zpět soupeři.
5'
Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal má od začátku naprosto drtivou převahu! V páté minutě hosté sehráli dvě kombinační souhry v pokutovém území, nejdříve na přihrávku Bena Whita z pravé strany před takřka prázdnou branku jeho spoluhráči těsně nedosáhli, pak ale Arsenal pokračoval na levé straně, odkud Declan Rice přihrával před branku na MARTINA ODEGAARDA, jenž snadno prostřelil Grbiće a otevírá skóre zápasu!
4'
Arsenal už je znovu usazen na útočné polovině a snaží se opět dostat do pokutového území.
2'
Hned v úvodu druhé minuty jsme byli blízko změny skóre! Arsenal vytvořil závar v pokutovém území, Bukayo Saka si vyměnil míč s Declanem Ricem a pohotově pálil do břevna, pak dorážku Gabriela Martinelliho vykopl těsně před brankovou čárou Jack Robinson!
1'
Úvodního výkopu se ujal Declan Rice a je rozehráno! Sheffield oblékl tradiční červeno-bílou kombinaci, Arsenal obvykle vyznává stejné barvy, dnes tak oblékl žluto-černou sadu.
1'
Trojice rozhodčích v čele se Samuelem Barrottem přivedla fotbalisty na trávník Bramall Lane, start zápasu se pomalu blíží.

Sheffield United: Grbić – Ahmedhodžić (C), Trusty, J. Robinson – Bogle, Norwood, Souza, Hamer, T. Davies – Ja. McAtee, McBurnie.
Náhradníci: Foderingham – Baldock, Arblaster, Brereton, Larúsí, A. Brooks, Osborn, Osula, Peck.
Trenér: Chris Wilder

Arsenal FC: Raya – B. White, Saliba, Magalhães, Kiwior – Ødegaard (C), Jorginho, Rice – Saka, Havertz, Martinelli.
Náhradníci: Ramsdale – Soares, Jesus, R. Nelson, Partey, Nketiah, Smith Rowe, Trossard, Vieira.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Barrott – Bennett, Robathan.
Arsenal FC

Arsenal do utkání vstupuje z třetí pozice se ziskem 58 bodů z dosavadních 26 utkání a ztrátou čtyř bodů na druhý Manchester City a pěti na vedoucí Liverpool, oba celky už ale mají svůj zápas 27. kola za sebou.

V novém roce Arsenal zatím nezvládl jen dva zápasy a oba pohárové. Z FA Cupu vypadl hned ve svém prvním zápase prohrou 0:2 doma s Liverpoolem a do vyřazovací fáze Ligy mistrů vstoupil nečekanou prohrou 0:1 v Portu a za týden bude muset v domácí odvetě otáčet nepříznivý výsledek.

Po absenci trvající čtyři a půl měsíce by se alespoň na lavičce mohl objevit Thomas Partey, ghanského středopolaře trápí dlouhodobě zraněné stehno. Mimo hru jsou také Olexandr Zinčenko a Takehiro Tomijasu, na lavičce se nejspíše objeví i Gabriel Jesus, jenž se po zranění kolene objevil proti Newcastlu alespoň na lavičce, ovšem do utkání nezasáhl a vzhledem k opatrnosti Mikela Artety se zápasovou minutáží hráčů po zranění se nedá očekávat Brazilcův start v základní sestavě.
Sheffield United

Sheffield se od úvodního dne Premier League takřka neodlepil ode dna tabulky a míří zpět do druhé nejvyšší soutěže. V dosavadních 26 kolech uhrál pouhých 13 bodů za bilanci 3-4-19 a na záchranu ztrácí jedenáct bodů, což už bude pro Blades vůbec obtížné v posledních dvanácti kolech získat, natož ještě předstihnout celky okolo sedmnáctého místa.

V únoru se Sheffield United dočkali alespoň dílčího úspěchu, když výhrou 3:1 v Lutonu dokázali zaznamenat vůbec první venkovní výhru v tomto ročníku Premier League, obě předchozí získal na domácím stadiónu Bramall Lane.

Jinak jsou dobré zprávy pro fanoušky Sheffieldu letos spíše jen raritou, přesto se takovými dá označit návrat Bena Breretona Díaze a Georgeho Baldocka po zranění. Na marodce jinak zůstávají Daniel Jebbison, Cameron Archer, Anis Ben Slimane, Chris Basham, John Egan, Max Lowe, Rhys Norrington-Davies a druhý ze třízápasového trestu za červenou kartu si odpyká Mason Holgate.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 27. kola anglické Premier League, na Bramall Lane v Sheffieldu se utkají dva celky se zcela odlišnými starostmi.

Domácí Sheffield United je v tabulce poslední a jeho naděje udržet prvoligovou příslušnost i pro příští sezónu jsou téměř beznadějné, oproti tomu Arsenal po slabším přelomu roku vyhrál posledních šest ligových zápasů v řadě, navíc s luxusním skóre 25:3 a do tohoto utkání vstupuje v roli gigantického favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.