Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Trnava - 8. července 2017   11:00

Ostrava
Ostrava
82' Hrubý  • 85' Poznar
2:1
(0:1)
Trnava
Trnava
44' Čanturišvili
Ostrava
Vašek (46. Šustr) – Celba (62 Helešic), Jakubov, Pokorný, Sus – Hykel (62. Mondek), Hlinka (62. Poznar), Hrubý, De Azevedo – Smékal (62. Panić), Šašinka (62. Šindelář)
Šustr – Breda, Šindelář, Zápotočný, Mondek, Panić, Stáňa, Poznar, Helešic
Trnava
Jakubech –Čonka (64. Janso), Godál, Kadlec (46. Jaho), Lukič – Čanturišvili (64. Oravec), Hladík (64. Čeredničenko), Mihálik (46. Tomovič), Greššák (46. Jirka), Pehlivan (69. Greššák) – Egho (78. Bogdanovski)
Vantruba – Janso, Čeredničenko, Jaho, Tomovič, Oravec, Jirka, Bogdanovski

Je dobojováno. V Kroměříži se hrál parádní fotbal hlavně vždy ke konci poločasů. Koncovka toho prvního dopadla lépe pro Trnavu, ale koncovka toho závěrečného pro Baník. Ten může děkovat hlavně Poznarovi, který výrazně napomohlo k oboum z nich a soustředěné v Kroměříži tak Baník zakončil další výhrou.
90+1'
90+1'
Šustr si došel pro vysoký míč, který ukryl v rukavicích a střádá tak další cenné vteřinky.
90'
Poslední minutu řádné hrací doby začínají na své polovině hráči Spartaku Trnava. Podaří se jim ještě jednou udeřit a vybojovat tak remízu?
89'
Poznar hraje velmi dobře, nyní sklepl míč na Mondeka, ale jeho střele chybělo trochu více přesnosti.
88'
Jirka posílal míč do vápna, který ale podskočil Jaho a ani Bogdanovski pokusem zpoza vápna brankáře výrazněji neohrozil.
87'
Stejně jako závěr prvního poločasu, tak i závěr druhého poločasu je velmi zajímavý. Dočkáme se ještě nějakého gólu?
85'
Baník právě vstřelil branku!
Baník otáčí vývoj utkání. TOMÁŠ POZNAR si seběhl na centr z pravé strany a hlavně díky němu tak Baník otáčí toto utkání. Nutno pochválit i Azeveda, který předvedl parádní centr.
85'
Baníku se podařilo ubránit a poslat míč až k bráně soupeře. Ten tak musí začít od brankáře.
84'
Spartak se ihned snaží tlačit a vzít si vedení zpět. Moc času už ale nezbývá.
82'
Tak to byla paráda. Poznar si zpracoval dlouhý míč, který poslal na spoluhráče, jenž patičkou našel TOMÁŠE HRUBÉHO, a ten s přehledem překonal brankáře.
82'
Další útočný faul Azeveda. Další volný kop pro Trnavu. Jakubech nikam nespěchá.
81'
To bylo tak úspěšné, že hráči českého klubu se dopustili útočného faulu.
80'
Zatím je to spíše pouze obléhání. Soupeř navíc dobře napadá a znepříjemňuje rozehrávku.
79'
Baník přebírá otěže zápasu, podaří se mu najít cestu ke skórování?
78'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Egho, přichází Bogdanovski.
77'
Momentálně se hraje hlavně kolem poloviny hřiště, ani jeden tým nemá větší převahu.
76'
Pokus o protiútok na druhé straně také úspěch neslaví. Šustr chytá ve velké pohodě a pro centr si opět bez potíží došel.
75'
Azevedo sice přestřelil zeď, ale za ní našel pouze rukavice brankáře.
74'
Poznar vybojoval na hranici pokutového území velmi zajímavý volný přímý kop. Podaří se Baníku něco z této šance vytěžit?
73'
Trnava v poklidu rozehrává se svým brankářem, není kam spěchat.
72'
Hra už pokračuje, dočkáme se ještě nějakého gólového úspěchu?
Dnešní utkání sleduje 1053 diváků.
71'
Rozhodčí přerušuje hru kvůli přestávce k občerstvení.
71'
Jirka se dostal k zajímavé šanci z vápna, ale Šustr jeho střelu dokázal vytěsnit a následná dorážka už přišla z ofsajdové pozice.
70'
Máme před sebou posledních dvacet minut utkání. S míčem kombinuje slovenský celek.
69'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Pehlivan, přichází Greššák.
68'
Ostrava se opět pouští do útoku. Míč proskákal až k překvapenému útočníkovi, ale ten bránu přestřelil.
67'
Azevedo posílal míč z volného kopu před bránu, ale Jakubech dokázal míč vyrazit.
66'
Máme za sebou velká střídání na obou stranách, Ovlivní to nějak hru?
64'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Hladík, přichází Čeredničenko.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Čonka, přichází Janso.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Čanturišvili, přichází Oravec.
64'
Ostrava se snaží rychle využít nových sil a tlačí soupeře.
62'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Hlinka, přichází Poznar.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Hykel, přichází Mondek.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Smékal, přichází Panić.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Celba, přichází Helešic.
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Šašinka, přichází Šindelář.
61'
Spartak se dostal do velké šance, ale klička brankáři byla navíc. Mnoho povyku tedy pro nic.
59'
Trnava kombinuje na vlastní polovině a hledá skulinku v obraně soupeře.
58'
Přetažený centr na zadní tyč ale úspěch neslavil. Baník však zůstává u balónu.
57'
Jakubech nemusel zasahovat, ale přeci jen raději pojistil situaci a vytěsnil míč na rohový kop.
56'
V kombinaci obou týmů je hodně nepřesností, což nepřidává hře na atraktivitě.
55'
Teď už je to však opět slovenský celek, kdo kombinuje na polovině soupeře. To však neplatí poté, co rozhodčí odhalil ofsajd.
54'
Po dlouhé době se v útoku ukázal i Baník, ale jeho pokus skončil nad břevnem brány.
53'
Brankář Ostravy si na nedostatek práce nemůže stěžovat. Nyní ukryl centr z rohového kopu ve svých rukavicích.
52'
Baník se ve druhém poločase hlavně brání. Potvrdil to Egho, jehož křižná střela skončila po zákroku Šustra na rohovém kopu.
51'
Pokus o rychlý protiútok byl neúspěšný. Rozhodčí zvedá praporek a signalizuje ofsajdové postavení.
50'
Trnava se opět probojovala až k zakončení, ale střela minula bránu Ostravy, ta je tak stále na dostřel.
49'
Nepodařilo se, Šustr dokázal vyboxovat míč do bezpečné vzdálenosti od brány. Trnava ale zůstává u míče.
48'
Trnava vybojovala rohový kop. Podaří se něco vymyslet?
47'
Hykel zůstává ležet na zemi po střetu s protihráčem, hra je tak hned na úvod pozastavena.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kadlec, přichází Jaho.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Greššák, přichází Jirka.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Mihálik, přichází Tomovič.
46'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Vašek, přichází Šustr.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám toho moc nenabídl. To nejzajímavější se vlastně událo až v posledních minutách. Nejdříve měl obrovskou šanci Baník, ale ten vychytal Jakubech. A tak přišel trest. Trnava vyšachovala obranu soupeře a ujala se vedení.
45'
44'
Trnava právě vstřelila branku!
No a je to Spartak, kdo udeřil. Spartak dokonale vyšachoval obranu Baníku a z obránců si udělal pouze kužely. Na konci akce stál VACHTAMGON ČANTURIŠVILI, který přesně překonal brankáře.
44'
Útočný faul Baníku končí jeho snahu o útočení, míč jde na kopačky soupeře.
43'
Zajímavý protiútok i na druhé straně, ovšem Vašek tak náročný zákrok vytáhnout nemusel.
42'
Jakubech se vytáhl! Šašinka byl ve správný čas na správném místě, ale to samé by se dalo říci o brankáři soupeře, který dokázal vytáhnout tvrdou hlavičku z bezprostřední blízkosti.
41'
Dlouhý míč na Egha sbírá Vašek, který využil špatného zpracování soupeře.
40'
Míč ale letí vysoko nad. Ani tentokrát se tedy skóre měnit nebude.
39'
Po delší době se v útoku ocitl i Baník a hned je z toho velmi nebezpečná standardní situace ze zhruba dvaceti metrů.
38'
Lukičův dlouhý aut do pokutového území byl hodně zajímavý, ale obrana Baníku si s ním poradila.
37'
Spartak je momentálně o něco aktivnějším celkem. Opět kombinuje na polovině soupeře.
36'
Lukičův centr byl pěkně načechraný, ale ke spoluhráči se nedostal.
35'
Egho se zkusil položit akrobaticky do míče a vrátit jej před bránu, kde byl ale obránce a ten odehrál míč na rohový kop.
35'
Ostrava navíc dobře napadá a hodně znepříjemňuje rozehrávku.
34'
Spartak do kombinace zapojil i svého brankáře, jejich postup do útoku je velmi rozvážný.
33'
Trnava kombinuje na vlastní polovině a snaží se trochu uklidnit hru.
32'
Jakub Hykel vyběhl zpoza obrany, ale míč nedokázal po centru na zadní tyč vměstnat do brány. Jakubech si tak mohl oddechnout, konečně jsme viděli zajímavější akci.
31'
Ale i Vašek byl pozorný a míč ukryl v rukavicích.
30'
Volný přímý kop pro Trnavu, ze kterého šel míč do pokutového území Baníku. Míč skončil v zámezí a čeká nás tak další roh, tentokrát pro Trnavu.
29'
Ani z něj nás však nic zajímavého nečeká, míč v rukavicích brankáře.
28'
Velmi aktivní Šašinka se opět tlačil do pokutového území,což se mu nepovedlo, ale získal alespoň rohový kop.
27'
Už se bude opět hrát, míč do hry z volného kopu na polovině hřiště pošlou hráči slovenského týmu.
26'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení.
25'
Centr do pokutového území však našel pouze obránce a následný pokus o protiútok hasí jeden ze stoperů Baníku.
24'
Možná ano, Ostrava rozehraje volný přímý kop z rohu pokutového území.
24'
Ostrava kombinuje na své polovině, dočkáme se konečně nějaké zajímavější akce?
23'
Hladík se na polovině hřiště střetl s jedním z protihráčů a moc se mu ze země nechce. Vypadá to však, že bude v pořádku.
22'
Přeci jen to byl Spartak, kdo se dostal do zakončení. Greššákův pokus však zamířil hodně mimo.
21'
Útočný faul Trnavy, nyní je to Baník, kdo je aktivnějším týmem.
20'
Šašinka se probojoval až do pokutového území, ale následně nenašel nikoho ze spoluhráčů. Míč se sice ještě odrazil k fotbalistům Baníku, ale ani další centr do vápna úspěch neslavil.
19'
Ten si ale nevedl lépe a míč je tak opět na kopačkách Baníku, který kombinuje na vlastní polovině.
18'
Po delší době útok i českého týmu, ale jeho kombinace nebyla příliš úspěšná, aut pro soupeře.
17'
Baníku se nedaří udržet se na polovině soupeře. Ten se zatím bez větších obtíží brání.
16'
Lukič trefil pouze zeď. To je velká škoda. Z takové pozice netrefit bránu určitě zamrzí.
15'
Velmi zajímavý volný přímý kop pro Trnavu ze zhruba dvaceti metrů. Jak s ním naloží?
14'
Spartak kombinuje s míčem kolem poloviny hřiště a vyčkává na správný okamžik.
13'
Trnava je ze začátku utkání poněkud aktivnějším celkem, Baník vyčkává hlavně na možnosti protiútoků.
12'
Vašek špatně rozehrál a dostal svůj celek pod tlak, ale Baník vše zvládl.
11'
Volný kop Trnavy na polovině hřiště byl dlouhým míčem rozehrán až do vápna Ostravy, kde ale zaúřadovali obránci.
10'
Ten doletěl až do vápna, ale odtud se dostal k De Azevedovi, který doběhl až na druhou stranu hřiště, odkud vypálil vedle tyče. Velmi dobrá akce.
9'
Průnik po pravé straně byl přerušen Pokorným, slovenský celek se ale připravuje k dlouhému autu.
8'
Útočný faul Baníku opět přisuzuje míč Trnavě.
7'
Kadlec vybojoval míč a posílá jej zpět na své obránce. Uvidíme tak další postupný útok Spartaku.
6'
Smékal dobře napadal rozehrávku Jakubecha, který se dostal pod tlak, trefil protihráče, ale od něj šel míč do zámezí.
5'
Zatím se hraje v pomalém tempu, snad se brzy dočkáme úvodního gólu.
4'
Až nyní se Spartak dostal do útoku, avšak ne na dlouho. Míč je ale zpět na kopačkách Jakubecha, který bude moci v poklidu rozehrát.
3'
Ostrava se stále drží na polovině soupeře, kterému se nyní nedaří dostat se do útoku.
2'
Baník se okamžitě vydal do protiútoku, ale soupeř se dostal k míči a odkopl jej zpět na polovinu Baníku.
1'
Úvodní výkop obstaral slovenský tým, který se ihned vydal do útoku, ze kterého se k zakončení dostal Kadlec, ale přestřelil branku.
1'
Hráči jsou již na hřišti, utkání za pár okamžiků započne.

FC Baník Ostrava: Vašek – Celba, Jakubov, Pokorný, Sus – Hykel, Hlinka, Hrubý, De Azevedo – Smékal, Šašinka
Náhradníci: Šustr – Breda, Šindelář, Zápotočný, Mondek, Panić, Stáňa, Poznar, Helešic

FC Spartak Trnava: Jakubech –Čonka, Godál, Kadlec, Lukič – Čanturišvili, Hladík, Mihálik, Greššák, Pehlivan – Egho
Náhradníci: Vantruba – Janso, Čeredničenko, Jaho, Tomovič, Oravec, Jirka, Bogdanovski.
Ostrava odehrála již tři přípravná utkání a pokaždé s přehledem zvítězila. Nejdříve porazila Karvinou 3:1, poté stejným výsledkem Znojmo a před třemi dny přejela Slovácko 6:1. Baník je tak v naprosté pohodě, daří se mu a pokud takto nastoupí i do ligy, vypadá to velmi slibně.

Dobře je na tom i Trnava, která má za sebou již pět zápasů s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné prohry. Vše začalo remízou s 0:0, poté přišla prohra 0:3 s Tel Avivem, ale od té doby se slovenskému celku daří. Výhra 3:1 nad Sigmou Olomouc, 1:0 nad Gyirmotem a naposledy 3:2 na Brnem. Zadaří se Trnavě i dnes?
Dobrý den u dalšího přátelského zápasu před startem nových ročníků lig. V dnešním utkání se střetne FC Baník Ostrava s FC Spartakem Trnava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.