Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Śląsk : Karviná - 30. ledna 2018   14:00

Śląsk
Śląsk
20' Bergier  • 76' Piech
2:1
(1:0)
Karviná
Karviná
83' Karviná
Śląsk
Wrąbel – Dankowski, Kucharczyk, Tarasovs, Augusto – Srnić, Łyszczarz (60. Piech), Łuczak, Vacek (60. Pałaszewski), Scalet – Bergier.
Karviná

Fotbalisté Karviné v přípravném utkání na Kypru nestačili na Śląsk Wrocław, v jehož dresu se prosadili výstavním halfvolejem Sebastian Bergier a z penalty Arkadiusz Piech. Český tým sice v samostatném závěru dokázal snížit, vyrovnat už ale nedokázal. Konečné skóre. Śląsk Wrocław 2 MFK Karviná 1.
90+1'
90+1'
Karviná v závěru zápasu pomohla vyrovnat, když na vzdálenější pravou tyč přilétl ze standardní situace skvělý diagonální pas a po jeho prodloužení se jeden z hráčů českého týmu dostal k hlavičce, která zamířila těsně nad!
90'
Nad rámec zápasu byla nastavena 1 minuta.
88'
Závěr zápasu je hodně nervózní a hra se přelévá ze strany na stranu, ovšem bez nějakých větších šancí.
85'
Do konce utkání už bývá odehrát pouhých pět minut, Karviná má ale po kontaktním gólu stále naději!
83'
Karviná právě vstřelila branku!
Tomáš WÁGNER na pravé straně hřiště rozehrál standardní situaci a následný centr či perfektně provedená technická střela se přes hlavu brankáře přenesla ke vzdálenější levé tyči!
83'
Karviná se vehementně tlačí směrem dopředu, jenže jak zmínil jeden z fanoušků na sociální síti klubu, českému týmu se nedaří dobře rozehrané situace dotáhnout do konce.
81'
Český celek vzápětí mohl vstřelit gól po rozehrání rohového kopu, jenže ani zakončení po centru se neujalo.
80'
Karviná se pokusila na pravé straně hřiště odpovědět střelou zpoza šestnáctky, její pokus ale minul přední tyč.
76'
Śląsk právě vstřelil branku!
V závěru zápasu se začalo na hřišti hodně jiskřit a po jednom z ostrých faulů se ocitl v pokutovém území na zemi ARKADIUSZ PIECH, který po odpískání penalty zamířil přízemní střelou přesně k levé tyči! Brankář Karviné vystihl směm, dosáhnout na ni ale nedokázal.
73'
Śląsk Wrocław na levé straně hřiště rozehrál standardní situaci a rozhodl se pro prudkou střelu na bránu, míč ovšem zamířil nad karvinskou bránu. Odkop od brány.
72'
Během tří minut jsme se dočkali tří slibných příležitostí Karviné, respektive jejich náznaků, protože všechny šance přišly po centrech, které by normálně nebezpečné nebyly.
71'
Fotbalisté Karviné na pravé straně hřiště rozehráli v rychlém sledu dva rohové kopy a druhý centr se na rozdíl od prvního, který byl odvrácen na přední tyči, stáčel přímo do brány, Wrąbel byl ale opět pozorný a nataženou rukou míč vytáhl mimo!
69'
A další šance! Karviná tentokrát poslala do šestnáctky krásný přízemní centr z levé strany hřiště a jeden z hráčů českého týmu se snažil míč ve skluzu poslat do brány, jenže ho nedokázal dostatečně zasáhnout a brankář Wrąbel ho sebral ze země.
68'
Karviná nyní mohla kuriózně vyrovnat, když do šestnáctky přilétl nebezpečný centr z pravého křídla a brankář Wrąbel ho musel pěstí vyboxovat, aby neskočil v síti!
67'
Karviná během posledních pěti minut vyklidila prostor a Wrocław si vytvořila velký tlak, podruhé v zápase se jí ale zatím skórovat nepodařilo a skóre tak zůstává neměnné.
62'
Polský tým měl výhodu další standardní situace, tentokrát ale následný centr skončil pouze v náručí brankáře.
60'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Łyszczarz, přichází Piech.
60'
Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Vacek, přichází Pałaszewski.
59'
Oba týmy po dalším přerušení hry přichystaly střídání. Bohužel nemáme zápis, takže nevíme, kdo střídal na straně Karviné, každopádně v dresu soupeře vyběhli na trávník Arkadiusz Piech a Maciej Pałaszewski.
57'
Jeden z fotbalistů Śląsku Wrocław zůstal ležet před vlastním pokutovým územím a musel být ošetřován.
55'
Śląsk přečkal úvodní tlak Karviné a sám mohl udeřit, krátce na to ale předvedl skvělý únik po levém křídle český tým, nakonec z toho ale nic nebylo a zpětný centr byl zablokován.
53'
Śląsk mohl udeřit po střele z volného kopu na ose hřiště, jenže míč minul levý horní roh brány a skončil nad.
51'
Jeden z hráčů českého týmu se rozhodl po skvělém pokrytí míče pro oblouček za obranu, jenže na levé straně hřiště si na něj vůbec nikdo nenabíhal. Všichni zůstali stát.
50'
Karviná se snaží po přestávce rychle vyrovnat, poslední útok tažený po levém křídle ale ztroskotal. Soupeř se ubránil.
48'
Fotbalisté českého týmu tedy během prvního poločasu vyloženě bezzubí nebyli, skórovat se jim ale každopádně zatím nepodařilo.
47'
Karviná se během dosavadního průběhu zápasu dostala celkem k pěti střelám, z nichž tři mířily na bránu.
46'
Druhý poločas začal o něco dříve, než jsme předpokládali, důležité ovšem je, že polský tým Śląsk Wrocław do něj vstupuje s jednobrankovým vedením. Jediný gól vstřelil Sebastian Bergier.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:05.
Wrocław během úvodních pětačtyřiceti minut nepustila Karvinou do žádné slibné příležitosti a naopak sama ze své velké převahy dokázala vytěžit gól, když se po dvaceti minutách nádhernou diagonální střelou prosadil Sebastian Bergier. Skóre po poločase přípravného utkání. Śląsk Wrocław 1 MFK Karviná 0.
45+4'
45+1'
Wrocław na pravém křídle rozehrála standardní situaci, jenže následný centr, který byl velice nebezpečný, žádný z hráčů polského týmu nedokázal usměrnit na bránu.
45'
Nad rámec prvního poločasu byla nastaveny 4 minuty.
44'
Wrocław to nyní sehrála parádně, když na pravém křídle založila rychlý protiútok a po přihrávce do středu hřiště přišla zpětná narážečka a střela bez přípravy, která zamířila zpoza šestnáctky přibližně metr nad karvinskou bránu!
43'
Fotbalisté Karviné naprosto přenechali iniciativu hráčům polského celku, na druhou stranu ale podruhé inkasovali. Zatím. Co není, může rychle být.
42'
Wrocław kombinuje na jeden dotek v prostoru kolem půlící čáry a vypadá to, že už se v závěru poločasu gólu nedočkáme.
41'
Srnić byl zřejmě hráčem, který zpoza šestnáctky vypálil levačkou. Jeho přízemní střela ale minula levou tyč.
40'
Polský tým se snažil prosadit na levém křídle, jenže Karviná rozehrávku svého soupeře skvěle napadala a navíc vybojovala autové vhazování, které obstaral Čolić.
38'
Karviná vyrazila po levém křídle do protiútoku a na přední tyči se málem dostala do zakončení, jenže Wrąbel rychle vyběhl ze své brány, aby míč po kolmé přihrávce odkopl.
36'
Jako bych to zakřikl. Wágner si na levé straně šestnáctky naběhl na pěknou kolmou přihrávku, jenže zakončení ve skluzu mu nevyšlo a míč po zemi minul levou tyč brány.
35'
Hra se v rychlém sledu přelévá ze strany na stranu, nejde ovšem o nějaké pohledné kombinace, nýbrž o nepřesné kolmé přihrávky nebo dlouhý nákopy směrem k šestnáctce.
34'
Dreksa posílal dopředu z pravé strany obranné poloviny hřiště dlouhý nákop, osamocený Wágner ale hlavičkový souboj na hrotu nevyhrál a polský celek se úspěšně ubránil.
33'
Karviná se dostala ke střele zpoza šestnáctky, která minula levou tyč, a kopalo se od brány Wrąbela.
32'
Ze zápasu je odehráno 31 minut, po kterých Wrocław vede nad Karvinou těsně 1:0. O jediný gól utkání se postaral výstavní trefou Sebastian Bergier, který se prosadil po protiútoku.
30'
Karviná se sice snaží útočit, jenže všechny její akce končí kolem hranice šestnáctky, kde polský tým zkrátka dobře brání. To bych se ale opakoval.
28'
Adrian Łyszczarz byl před střídačkou Wrocławi tvrdě sestřelen, žlutá karta ale udělena nebyla. Polský tým rychle přenesl hru a snažil se prosadit na pravé straně šestnáctky, jenže ve své snaze po příliš velkém předkopnutí míče její hráči neuspěli a Krnáč odkopl míč do hloubi hřiště.
26'
Fotbalisté českého týmu se opět k ničemu nedostali a na opačné straně hřiště zahrozila střelou zpoza šestnáctky Śląsk Wrocław, následný pokus byl ovšem nepřesný. Krnáč kopal od brány.
23'
Karviná se snaží rychle odpovědět, jenže polský tým skvěle brání, když zhušťuje prostor kolem pokutového území.
20'
Karviná poslala dopředu dlouhý nákop, který jeden z obránců Wrocławi z voleje odvrátil a po jeho vysoké svíci fotbalisté českého týmu propadli, což mělo za následek, že se SEBASTIAN BERGIER řítil sám na bránu a nádhernou diagonální střelou z levé strany šestnáctky zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Úžasný gól, po kterém Wrocław vede 1:0.
19'
Karviná si tak dlouho zahrávala s nebezpečím během rozehrávky na levé straně obranné poloviny hřiště, až se málem jeden z protihráčů řítil sám na bránu, Krnáč ale vyběhl z brány a míč odkopl.
17'
Po dalším centru došlo v šestnáctce Wrocławi k tvrdému hlavičkovému souboji, po kterém byl Karviné odpískán faul.
16'
Karviná na levém křídle vybojovala standardní situaci a mohla se dostat k ohrožení brány, jenže centr byl na přední tyči pozornou obranou polského týmu odvrácen do bezpečí.
14'
Krnáč byl daleko z brány a Wrocław se ho pokusila zaskočit dlouhým nákopem, byl ovšem krátký.
12'
Centr z opačné pravé strany byl mnohem nebezpečnější a jeden z fotbalistů Wrocławi se dostal uprostřed šestnáctky po rohovém kopu k hlavičce, jenže zamířil pouze do náruče Krnáče!
11'
Wrocław už se v blízkosti levé tyče ocitala v obrovské šanci a jeden z hráčů Karviné na poslední chvíli ve skluzu odvrátil míč na rohový kop, po kterém si polský tým standardní situaci zopakuje.
10'
Kamil Vacek napřáhl zpoza šestnáctky ke střele pravačkou, jenže jeho pokus neměl přesnost ani razanci a o pořádný kus minul pravou tyč Krnáčovy brány.
9'
Karviná si vytvořila tlak a po krásné kombinaci na levé straně hřiště už to vypadalo na obrovskou šanci, jenže finální přihrávka na značku pokutového kopu se bohužel nepovedla.
8'
Jeden z hráčů Wrocławi si to z levé strany hřiště namířil do šestnáctky a těsně před ní už napřahoval ke střele, jenže fotbalisté českého týmu ho skvěle rozhodili a do zakončení nepustili.
7'
Budínský se ujal v blízkosti půlící čáry rozehrávky standardní situace, jeho následný diagonální pas ale nikoho nenašel.
6'
Čolić si řekl sprintem podél pravé postranní čáry o míč, jenže Dreksa tak dlouho váhal s rozehrávkou, až byl zezadu přidržen jedním z napadajících protihráčů za dres a faulován.
5'
Fotbalisté Wrocław jsou v úvodu zápasu mnohem častěji na míči a Karviná se zatím převážně brání.
3'
Polský tým se opět snažil zahrozit po pravé straně hřiště, jenže kolmá přihrávka z vlastní poloviny zamířila do území, kde nebyl vůbec nikdo vyjma obránců Karviné, kteří rozehráli.
2'
Śląsk Wrocław se snažil prosadit dvakrát po pravém křídle, ani v jednom případě ale neuspěl. Karviná dobře brání.
1'
Hlavní rozhodčí dal právě pokyn k zahájení zápasu a Karviná se ihned vrhla směrem vpřed po pravém křídle, po následném centru do šestnáctky ale na vzdálenější levé tyči hráči českého týmu bránu neohrozili a kopalo se od brány.
1'

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Dankowski, Kucharczyk, Tarasovs, Augusto – Srnić, Łyszczarz, Łuczak, Vacek, Scalet – Bergier.
Náhradníci: Słowik, Budzyński, Celeban, Chrapek, Kosecki, Robak, Pich, Pawelec, Rieder, Riera, Piech, Pałaszewski.

MFK Karviná: Krnáč – Čolić, Dreksa, Janečka, Eismann – Šisler, Panák – Moravec, Budínský, Kalabiška – Wágner..
Zatímco Baník Ostrava se připravuje v Turecku, Karviná vyrazila na Kypr, kde si taktéž užívá příznivých klimatických podmínek a v úterý odpoledne ji čeká přípravný zápas proti polskému Slasku Wroclaw. Fotbalisté Karviné přistáli na Kypru v neděli a po bezproblémovém letu se přesunuli z letiště v Larnace do rekreačního centra Ayia Napa, kde absolvovali lehčí trénink a poté už následovala večere. Do Larnaky se ale hráči vrátí, aby zde absolvovali avizovaný zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.