Serie A - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Neapol : Bologna - 28. ledna 2018   15:00

Neapol
5' M'Baye(vl.)  • 37' D. Mertens  • 59' D. Mertens (L. Insigne)
3:1
(2:1)
Bologna
1' Palacio  (Di Francesco)
Neapol
Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho (74. Diawara), Hamšík (66. P. Zieliński) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (80. Rog).
P. Mazzoleni – L. Mondin, L. Gori
Stadio San Paolo, Neapol
Bologna
Mirante – M'Baye, De Maio, Helander, Masina – A. Poli (82. Donsah), Pulgar – Verdi (5. Krejčí), Džemaili, Palacio (74. Destro) – Di Francesco.

Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek nedělního dne a na shledanou.
Neapol dnes rozhodně příliš neoslnila, ale hrála to, co potřebovala, ve druhé půli přidala ještě jednu branku a dokráčela si za povinným vítězstvím, které ji katapultuje zpátky na vedoucí příčku, o bod před Juventusem. Hosté bojovali statečně, soupeři mnohdy zatápěli, ale na gól z úvodu zápasu už nenavázali.
90+4'
90+3'
Callejón upadl v pokutovém území, ovšem v tomto případě není pokutový kop správně odpískán.
90+2'
Nepřesná přihrávka končí u Reiny, který v klidu bere míč do rukou a s rozehrávkou nepospíchá.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
89'
Masina střelou z voleje nechal vyniknout pouze Reinu, ten míč vyrazil a následně mu pomohli spoluhráči.
88'
Žlutou kartu dostává Mário Rui (SSC Neapol), který si špatně zpracoval míč a pak musel zatáhnout za záchranou brzdu, neboť M´Baye by se dostával do dobré šance.
86'
Mirante sebral před dobíhajícím protihráčem míč do rukavic, ale jeho týmu se krátí čas.
86'
Další roh rozehraje domácí celek.
83'
Reina vyběhl ven z pokutového území a míč odkopl až na polovinu soupeře.
82'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andrea Poli, přichází Godfred Donsah.
80'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Lorenzo Insigne, přichází Marko Rog.
80'
Mirante byl připraven a balón vyboxoval za postranní lajnu, následuje aut.
79'
Dvakrát domácí nebezpečně centrovali před hostující bránu, ve druhém případě hosté míč odvrací na roh.
77'
Žlutou kartu dostává Sebastien De Maio (Bologna FC), jenž hodně tvrdě poslal k zemi Mertense.
74'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Amadou Diawara.
74'
Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Rodrigo Palacio, přichází Mattia Destro.
73'
Allan obdržel přihrávku na střed, míč si zpracoval, ale následně pálil pouze nad bránu.
71'
Málem se dostal Palacio sám před brankáře, ovšem míč mu utekl od kopačky.
70'
Teď končí jejich nepřesný centr za brankovou čárou a Mirante bude rozehrávat od brány.
69'
Domácí jakoby už jen bránili svůj náskok, do útoku se příliš neženou a spíš si jen přihrávají na své straně.
66'
Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Piotr Zieliński.
65'
Domácí tým zastavuje ofsajd.
64'
De Maio hlavičkoval po rohovém kopu vysoko nad bránu.
63'
Masina nepřesně přihrával, míč končí za postranní lajnou.
61'
Znovu zasahuje gólman Interu, jenž vyběhl ven z brány a míč lapil před dobíhajícím protihráčem.
60'
Džemaili střílel hezky z dálky, avšak pouze do náruče připraveného Reiny.
59'
Neapol právě vstřelila branku!
DRIES MERTENS obdržel přihrávku na levou stranu, naběhl k bráně, obešel protihráče a poté míč zakroutil hezky do horní části brány u vzdálenější tyče. Mirante se po míči jen ohlédl.
56'
Hamšík obdržel přihrávku kousek za hranicí pokutového území, jeho následný pokus končí v náruči gólmana hostů.
55'
Reina schoval lehký míč do rukou a rozehrál na nejbližšího spoluhráče.
52'
Ofsajd a v něm hráč Neapole.
51'
Palacio u středové lajny fauloval, míč tak musí odevzdat.
49'
Mertens trefil do hlavu Masinu, ten zůstává ležet na trávníku a hra je přerušena.
48'
Domácí rozehrají přímý kop, hosté ještě protestují, ale není jim to nic platné.
46'
Džemaili skluzem zajel do míče, ten se odrazil od jednoho z hráčů Neapole a je to roh pro Bolognu.
46'
Hosté zaskočili favorita zápasu a rychle se ujali vedení, Neapol však brzy na to vyrovnala a osm minut před koncem díky proměněné penaltě otočila průběh zápasu. Podaří se Bologni skórovat i ve druhé půli?
45+3'
45+2'
Domácí rozehráli roh, nůžky zkoušel střihnout jeden z fotbalistů, ale ty se mu vůbec nepovedly.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Nejinak tomu bylo vzápětí, kdy mohl z dálky střílet Džemaili, místo toho upadl na zem, ovšem může být hodně rád, že sám nevidí žlutou kartu.
45'
Na chvíli se hosté usadili u pokutového území soupeře, ale dlouho tam nepobyli.
43'
Mertens zatím další branku nepřidá, míč mu utekl před bránou od kopačky a hráč Neapole tak zakončit nedokázal.
40'
Tentokrát si domácí faul nevymodlili a od brány bude rozehrávat Mirante.
37'
DRIES MERTENS poslal prudkou ránu do levé dolní části brány, a ač Mirante směr vystihl, na míč neměl šanci dosáhnout.
37'
Žlutou kartu dostává Adam Masina (Bologna FC).
36'
Rozhodčí se ještě poradil s videem, které jeho verdikt potvrdilo.
35'
Callejón se pokoušel projít skrz protihráče do zakončení, v pokutovém území se skácel k zemi a rozhodčí nařizuje penaltu.
32'
Zblokovaný míč přináší Neapole rohový kop.
30'
Insigne nepříjemně tečoval přihrávku z levé strany, Mirante byl ovšem připraven a balón lapil do náruče.
27'
Palacio nabíhal sám na gólmana Neapole, protihráči se k němu ale stihli vrátit, sám hráč hostujícího celku zakončoval v tísni a mířil jen do vyběhnutého Reiny.
27'
Lehký míč chytá Reina do rukou, domácí brankář chtěl rychle rozehrát a poslat spoluhráče do šance, ale to se mu nepovedlo.
25'
Znovu příliš utahaná hra, na čemž mají zásluhu převážně domácí hráči, kteří se prezentují krátkými přihrávkami mezi sebou, ale žádným útokem.
22'
Hosté byli blízko k tomu, aby se vrátili do vedení. Míč se šťastným odrazem dostal na pravou stranu, kam naběhl Džemaili, jenž měl před sebou odkrytou část brány, ovšem hráč Bologni střílel trestuhodně pouze do protihráče před sebou.
20'
Nepřesný pas letí do rukou Miranteho, jenž v klidu rozehrává.
18'
Allan po přihrávce na střed střílel v pádu příliš slabě a navíc jen do míst, kde stál připravený Mirante. Kdyby si míč zpracoval a lépe zamířil, mohl se radovat z gólu, času měl dost.
17'
Callejón po pěkné přihrávce zůstal osamocen před brankářem, ovšem jeho špatné zakončení nemohlo přinést branku, balón končí vedle vzdálenější tyče.
15'
Palacio poslal nebezpečnou přihrávku před bránu, kam nabíhal jeden z jeho spoluhráčů, avšak Reina zasahovat nemusel.
14'
Dlouho se čeká na nějakou šanci nebo aspoň střelecký pokus.
11'
Hra se po úvodní aktivitě zklidnila, u míče jsou domácí, ale zatím si jen přihrávají mezi sebou.
8'
Souhra domácímu mužstvu příliš nevyšla, míče se zmocnil Mirante.
7'
Mertens se hbitě vydal do útoku a nakonec vystřelil z dálky k levé tyče brány hostů, tu minul.
5'
Tak to byl hodně kuriózní góly, letící míč přeletěl Miranteho, který se na něj snažil marně dosáhnout, ovšem odkopnout do bezpečí jej mohl IBRAHIMA M'BAYE. Jenže hostující hráč jej místo toho tečoval za brankovou čáru, díky čemuž domácí srovnávají.
5'
Střídání v týmu Bologna FC: kvůli zranění ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Ladislav Krejčí.
4'
Další rohový kop pro Neapol, postaral se o něj Hamšík.
4'
Přihrávka před bránu hostů byla zblokována na roh.
1'
Bologna právě vstřelila branku!
Tak to byla hodně velká rychlost a hosté jdou překvapivě do vedení. Di Francesco odcentroval z levé strany před bránu, kde zůstal nepokrytý RODRIGO PALACIO, který hlavou poslal míč do bližší tyče, od které se balón následně odrazil za čáru.
1'

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho, Hamšík – Callejón, D. Mertens, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Tonelli, Ch. Maggio, Giaccherini, P. Zieliński, Rog, Ounas, Diawara.

Bologna FC: Mirante – M'Baye, De Maio, Helander, Masina – A. Poli, Pulgar – Verdi, Džemaili, Palacio – Di Francesco.
Náhradníci: Santurro, Ravaglia – Krafth, Maietta, Ch. Keita, Á. Nagy, Krejčí, Crisetig, Falletti, Donsah, Destro, Okwonkwo.

Rozhodčí: P. Mazzoleni – L. Mondin, L. Gori.

Bologna

Hostům náleží dvanáctá pozice s 27 body, nachází se tak relativně v klidném středu, možná by ještě mohli zabojovat o šestou pozici znamenající kvalifikaci o Evropskou ligu, ztrácí na ni sedm bodů. Mimo svůj stadion se jim daří střídavě, z deseti zápasů zvítězili a prohráli shodně v pěti případech, jedenáctkrát vstřelili gól a o dva víc inkasovali, naposledy prohráli 0:3 s Turínem. Ital Simone Verdi je se šesti góly nejlepším střelcem týmu.
Neapol

Po včerejší výhře Juventusu nad Chievem se Neapol propadla o jednu pozici níž, ale v případě dnešní výhry se může na trůn vrátit, na turínský tým ztrácí dva body. Z deseti domácím utkání zvítězili její hráči v sedmi případech, dvakrát brali bod za remízu a jen jednou prohráli, 0:1 právě s Juventusem, vstřelili dvaadvacet gólů a šest jich inkasovali, naposledy zvítězili 2:0 nad Veronou. Tabulku střelců vede s jedenácti přesnými zásahy Belgičan Dries Mertens.
Dobrý den, kompletní 22. kolo bude dnes dohráno v nejvyšší italské fotbalové soutěži, většina utkání začíná v 15:00, což je také případ Neapole, která na svém trávníku přivítá Bolognu a která se jistě bude chtít vrátit zpátky do čela tabulky. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62