Serie A - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Bologna - 3. března 2024   18:00

Atalanta
28' Lookman
1:2
(1:0)
Bologna
57' Zirkzee   • 61' Ferguson
Atalanta
Carnesecchi – Scalvini (66. Mirančuk), Djimsiti, Kolašinac – Zappacosta (62. Holm), Pašalić (62. Éderson), de Roon (C), M. Ruggeri (89. Hien) – Koopmeiners – De Ketelaere (66. Scamacca), Lookman.
Musso, Vismara – Tolói, Palomino, Bakker, Hateboer, Adopo, Touré.
F. La Penna – F. Preti, C. Rossi
Gewiss Stadium, Bergamo
Bologna
Skorupski – Posch (46. Lucumi), Beukema, Calafiori, Kristiansen – Fabbian (56. Urbański), Freuler, Ferguson (C) – Orsolini (46. Saelemaekers), Zirkzee (81. Odgaard), Ndoye (87. Aebischer).
Bagnolini, Ravaglia – M. Ilić, Corazza, Lykogiannis, De Silvestri, Moro, el-Azúzí, Karlsson, Castro.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.
Hostujícímu celku se ve druhém dějství povedlo během čtyř minut otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch a na rozdíl od protivníka těsný náskok uhájit až do úplného konce. Díky tomu důležitému vítězství se udržel na čtvrté pozici zaručující postup do Ligy mistrů, na svého dnešního protivníka má už pětibodový náskok, před pátým AS Řím čtyři body.
Atalanta mohla brát minimálně bod, avšak nervozita na hráčích byla přeci jen znatelná, s přibývajícími minutami přibývalo faulů, po kterých přicházely zbytečné ztráty míčů.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Jens Odgaard). Marco Carnesecchi běží ke středovému kruhu, aby zřejmě naposledy v tomto duelu rozehrál.
90+4'
Další faul Atalanty, předtím navíc jejímu útoku předcházel ofsajd.
90+2'
Domácí přišli v útoku o míč, navíc se provinili faulem.
90+1'
Gianluca Scamacca poslal hodně tvrdě k zemi Alexise Saelemaekerse, za svůj prohřešek kartu nevidí.
89'
Oba celky tak mají dostřídáno, hosté tedy nebudou moci sáhnout k taktickému střídání v nastavení, které bude minimálně pětiminutové.
89'
Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Matteo Ruggeri, přichází Isak Hien.
87'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Michel Aebischer.
86'
Málem to bylo o dva góly, přízemní ránu z pravé strany vyrazil Marco Carnesecchi pouze před sebe, k dorážce se před odkrytou částí jeho brány dral jeden z protihráčů, k míči se nakonec nedostal.
85'
Hosté se dožadovali dalšího faulu, tentokrát u pokutového území protivníka, v tomto případě jim ale není přáno.
83'
Po útočném faulu mohou hosté šetřit čas s oddalováním rozehrávky.
81'
ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Jens Odgaard.
79'
Na trávníku zůstává po tvrdém ataku ležet Emil Holm, jeho tým bude pokračovat standardkou.
77'
Alexej Mirančuk to zkusil levačkou z dálky, tečovaný míč proletěl kousek vedle pravé tyče brány hostů.
75'
Emil Holm poslal dlouhý pas na vzdálenější tyč, kde se snažil hlavičkovat Teun Koopmeiners, ani v tomto případě se mu příliš nevedlo a brankáře neohrozil.
73'
Domácí byli blízko vyrovnání, jejich první střela však byla zblokována, k dorážet ještě mohl Teun Koopmeiners, ovšem než si stačil míč zpracovat, přišel o něj.
71'
Hlavičkové zakončení jednoho z hráčů Atalanty letí daleko vedle brány.
69'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Éderson). Celkem zbytečné fauly domácího celku, které jej připravují o balón.
68'
Přetažený centr domácích letí za bránu Bologně a její gólman může v klidu rozehrávat.
66'
ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Alexej Mirančuk.
66'
ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Gianluca Scamacca.
64'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Emil Holm). Nový muž na hřišti se neuvedl zrovna v nejlepším světle. Za faul na Alexise Saelemaekerse vidí žlutou kartu.
62'
ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Éderson.
62'
ze hřiště odchází Davide Zappacosta, přichází Emil Holm.
61'
Bologna právě vstřelila branku!
Krátce po hodině hry je obrat dokonán. První rána hostů ještě byla zblokována, ovšem k odraženému balónu si naběhl LEWIS FERGUSON, na nic nečekal a pravačkou jej adresoval do volné části soupeřovy brány mimo dosah jejího strážce.
59'
Davide Zappacosta se snažil centrovat z pravé strany, zblokovaný míč však doputoval k hostujícímu gólmanovi, který zasahuje.
57'
Hosté proměňují pokutový kop, když JOSHUA ZIRKZEE poslal míč do pravého dolního rohu brány. Marco Carnesecchi neměl šanci zasáhnout.
56'
ze hřiště odchází Giovanni Fabbian, přichází Kacper Urbański.
55'
Obrovská možnost Bologně zůstává nevyužita, Marco Carnesecchi dokázal hlavičku protihráče zastavit přesně na brankové čáře. Někteří fotbalisté už možná viděli gól, ale předčasně.
54'
Na přihrávku před odkrytou část brány si sbíhal Joshua Zirkzee, míč k němu však nedoputoval.
52'
Stejný hráč nyní přihrával z pravé strany před velké vápna, kde si jeden z jeho spoluhráčů zpracoval balón ovšem nedokázal dobře vystřelit.
49'
Charles De Ketelaere se málem v úvodu druhého dějství dostal do šance, jenže si špatně zpracoval balón.
46'
ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Jhon Lucumi.
46'
ze hřiště odchází Riccardo Orsolini, přichází Alexis Saelemaekers.
46'
Tak dokonce ani jedna minuta navíc, avšak nebylo to třeba, v první půli se příliš nezdržovalo. Domácí odchází do kabin s jednogólovým náskokem, který obstaral svým gólem z dorážky Ademola Lookman v 28. minutě hry, dalších gólů se diváci nedočkali. Je pravda, že mnoho šancí k vidění nebylo.
45+1'
45'
Marco Carnesecchi chytá balón do náruče a zklidňuje hru. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat, ale moc asi ne.
43'
Hodně špatně teď domácí řešili svoji kombinaci před pokutovým územím Bologně, vinou čehož přichází o míč. Soupeř nikam nepospíchá.
41'
Charles De Ketelaere šel nebojácně do souboje o míč a získal svým barvám rohový kop.
40'
Teun Koopmeiners se na útočné straně faulu nedovolal, se spoluhráči se tak musí stáhnout.
37'
Ademola Lookman pálil pravačkou před hranicí vápna, jeho pokus byl tečován mimo bránu.
36'
Riccardo Orsolini střílel už v pokutovém území, avšak pouze do protihráče. Poté reklamoval ruku, ale hraje se dál.
33'
Bologna drží balón i nadále, ovšem je to stále stejný scénář, zmůže se pouze na kombinaci daleko od soupeřovy brány.
31'
Hostům nevyšla kombinace před velkým vápnem, vinou čehož přicházejí o balón.
28'
Atalanta právě vstřelila branku!
Těsně před odehranou půl hodinou se domácí tým ujímá vedení. Nebezpečnou střelu z pravé strany ještě stačil Łukasz Skorupski vyrazit, ovšem k balónu se u malého vápna dostal ADEMOLA LOOKMAN, jenž zblízka pálil do prázdné brány.
27'
Sead Kolašinac nedokázal v pokutovém území přihrát ani vystřelit, poté zůstal na trávníku a těžce se zvedá.
26'
Domácí rozehrávka byla sražena za postranní čáru, načež se pokračuje autovým vhazováním.
25'
Rána jednoho z hráčů Bologně před hranicí vápna byla zblokována dříve, než stačila doputovat k brankáři.
23'
Na hřišti se v posledních minutách nic neděje, k vidění je řada nepřesností v kombinacích na obou stranách.
20'
Střela jednoho z hráčů hostujícího klubu letí pouze do náruče brankáře Atalanty.
18'
Ademola Lookman se snažil hlavou usměrnit letící míč mezi tři tyče, sice se jej dotkl, ale jen lehce, takže brankáře Bologně neohrozil.
17'
Domácí kombinují na útočné polovině, ke střele je však hostující obránci nepouští.
15'
Ademola Lookman pálil levačkou na vzdálenější tyč, Łukasz Skorupski levou rukou míč bravurně vyrazil. Tohle byla první větší možnost utkání.
14'
Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamo (Teun Koopmeiners).
12'
Matteo Ruggeri si zpracoval míč, levačkou jej poté odehrál daleko vedle vzdálenější tyče.
11'
Hosté rozehráli rohový kop, k hlavičce se v pokutovém území dostal jeden z hráčů, avšak míč adresoval mimo tři tyče.
9'
Matteo Ruggeri mohl střílet hned, místo toho si míč zpracoval, naběhl blíže k postranní brankové čáře a centroval na střed, kde žádného spoluhráče nenašel.
6'
Žlutá karta pro tým Bologna FC (Stefan Posch).
6'
Stefan Posch se snažil skluzem zastavit unikajícího protihráče, načež vidí po zásluze žlutou kartu.
3'
Míč letí k domácímu brankáři, který rozehrává na krátko.
1'

Atalanta Bergamo: Carnesecchi – Scalvini, Djimsiti, Kolašinac – Zappacosta, Pašalić, de Roon (C), M. Ruggeri – Koopmeiners – De Ketelaere, Lookman.
Náhradníci: Musso, Vismara – Tolói, Palomino, Holm, Hien, Bakker, Hateboer, Éderson, Adopo, Mirančuk, Touré, Scamacca.
Trenér: G. Gasperini.

Bologna FC: Skorupski – Posch, Beukema, Calafiori, Kristiansen – Fabbian, Freuler, Ferguson (C) – Orsolini, Zirkzee, Ndoye.
Náhradníci: Bagnolini, Ravaglia – M. Ilić, Corazza, Lykogiannis, Lucumi, De Silvestri, Moro, el-Azúzí, Aebischer, Saelemaekers, Urbański, Karlsson, Odgaard, Castro.
Trenér: T. Motta.

Rozhodčí: F. La Penna – F. Preti, C. Rossi.
Vzájemné zápasy

Bologna poslední souboj na hřišti Atalanty zvládla a vyhrála 2:0, předchozí duel skončil nerozhodně, avšak předtím se domácí celek radoval ze sedmi vítězství za sebou.
Bologna

Hosté jsou o dvě pozice a dva body lepší než jejich dnešní soupeř. Na venkovních trávnících se jim moc nedaří, z dvanácti duelů si přivezli třináct bodů za pouhé dvě výhry a sedm remíz, skórovali ve třinácti případech a o tři branky více inkasovali. V posledním klání mimo svůj stadion dokázali porazit Lazio 2:1.
Nizozemec Joshua Zirkzee a Ital Riccardo Orsolini se dělí o příčku nejlepšího snajpra mančaftu, oba mají na kontě devět zásahů.
Atalanta Bergamo

Domácí tým je na tom v tabulce sice hůř, ale v případě výhry může svého soupeře přeskočit, zatím je na šestém místě díky šestačtyřiceti bodům. Na svém hřišti se mu daří, ve třinácti duelech zaznamenal jednatřicet bodů díky deseti výhrám a jedné remíze, skóroval ve třiceti případech a jen osm gólů dostal. Před svými fanoušky naposledy prohrál 25. listopadu, kdy nestačil na Neapol, jíž podlehl těsně 1:2
Nejlepším střelcem je s osmi góly Nizozemec Teun Koopmeiners.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Pěti duely pokračuje nejvyšší italská fotbalová soutěž. Jako předposlední přijde na řadu mač mužstev z vyšších pater tabulky, jsou to Atalanta a Bologna. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62