Serie A - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bologna : Udinese - 28. dubna 2024   15:00

Bologna
78' Saelemaekers
1:1
(0:1)
Udinese
45+1' Payero
Bologna
Skorupski – Posch (68. Corazza), Lucumi, Beukema, Kristiansen – Freuler (C) – Ndoye (88. Lykogiannis), Aebischer, el-Azúzí (46. Orsolini), Saelemaekers – Zirkzee (88. Fabbian).
Bagnolini, Ravaglia – Calafiori, Castro, De Silvestri, M. Ilić, Karlsson, Moro, Urbański.
Sacchi – Bindoni, Tegoni
Stadio Renato Dall'Ara, Bologna
Udinese
Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue (60. Ferreira), Walace, Payero (87. Brenner), Kamara (87. Zemura) – Samardžić, Pereyra (C) (68. Zarraga) – Lucca (68. Davis).
Padelli, Silvestri – Ebosele, Kabasele, Success, Tikvić.

Je konec! Oslabená Bologna po červené kartě pro Beukemu nakonec dokázala vybojovat alespoň bod z dnešního utkání a zápas mezi Bolognou a Udinese končí tedy 1:1. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:21.
90+7'
90+6'
Další zakončení Walace končí mimo, blíží se konec!
90+5'
Hosté mohli vyhrát! Davis svou střelou z hranice vápna orazítkoval pouze tyčku domácí branky!
90+4'
Přetažený centr z pravé strany pokutového území skončil až v zámezí. Hosté budou vhazovat.
90+3'
Žlutou kartu za zastavený protiútok obdržel také hostující Joao Ferreira.
90+2'
Zarraga odcentroval z levé strany pokutového území, ale nikoho v bílém dresu nenašel a do útoku opět míří domácí.
90+1'
Domácí rozehrávají po faulu od vlastní branky, jejich útok ale zastavilo ofsajdové postavení.
89'
Saelemaekers se dostal do pokutového území a vypálil levou nohou, ale trefil pouze rukavice hostujícího brankáře.
89'
Žlutou kartu obdržel ještě Keinan Davis.
88'
Střídání v týmu Bologna FC:
ze hřiště odchází Dan Ndoye, přichází Babis Lykogiannis,
ze hřiště odchází Joshua Zirkzee, přichází Giovanni Fabbian.
87'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Martín Payero, přichází Brenner,
ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Jordan Zemura.
86'
Na útočné polovině se už po dlouhé době ohřívají také hostující fotbalisté, střelecké zakončení za pokutovým územím skončilo vedle levé tyče branky Bologni.
85'
Jeden z domácích fotbalistů byl na obranné polovině faulovaný a Bologna tedy zůstane v držení míče.
83'
Další pokus o útočnou akci domácího týmu zastavila obrana Udinese.
82'
Střelec hostující branky Martín Payero se zapíše znovu do zápisu, jelikož po podražení soupeře na polovině hřiště vidí žlutou kartu.
81'
Hassane Kamara se probíjel do pokutového území a nakonec vystřelit, jenže jeho ránu zablokoval jeden z domácích mimo nebezpečí.
78'
Bologna právě vstřelila branku!
Z nenápadného přímého kopu máme v Bologni vyrovnáno! Přímý kop si vzal ALEXIS SAELEMAEKERS a parádním padáčkem do pravé šibenice využil špatného postavení brankáře Okoyeho a srovnává na 1:1!
77'
Domácí vybojovali přímý kop po faulu u levé postranní čáry.
75'
Joshua Zirkzee v blízkosti půlící čáry došlápl svého protihráče a vidí také žlutou kartu.
74'
Ten byl centrovaný na malé vápno, ale obrana Bologni si s tímto rohem poradila.
73'
Payero svým průnikem vybojoval po dlouhé době rohový kop pro Udinese.
72'
Ndoye se poté k míči přeci jen dostal, jeho následná rána ale byla zablokovaná obranou Udine.
71'
Davis se zapojil do hry z ofsajdového postavení a je pískaný ofsajd.
70'
Lucumiho přihrávka byla příliš pomalá a k Ndoyemu nedojela.
69'
Přihrávka po levé straně nikoho v modročerveném dresu nenašla a k míči se dostávají opět fotbalisté Udine.
68'
ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Tommaso Corazza.

ze hřiště odchází Lorenzo Lucca, přichází Keinan Davis,
ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Oier Zarraga.
68'
Hosté ztratili míč špatnou přihrávkou na útočné polovině a první u něj byl jeden z domácích hráčů, kterého následným skluzem nebezpečně podrazil Nehuen Pérez a vidí zaslouženou žlutou kartu.
67'
Dlouhá přihrávka vzduchem až do hostujícího vápna ale nikoho nenašla a míč skončil až u brankáře Okoyeho.
66'
Oslabená Bologna ale stále drží míč a snaží se hrát aktivně.
64'
Obrovské kompilace pro domácí Bolognu! Hostující fotbalisté se řítili do nebezpečného přečíslení dva na jednoho z vlastní poloviny a posledním hráčem Bologni byl Sam Beukema, před kterým si jeden z hostů míč předkopl a domácímu obránci nezbylo nic jiného než faulovat, a protože to už byl jeho druhý zákrok za žlutou kartu, tak dostává červenou a oslabuje své mužstvo na poslední půl hodinu.
63'
Přímý kop byl rozehraný nakrátko a domácí fotbalisté stále drží míč na svých kopačkách.
62'
Aebischer byl na útočné polovině faulovaný svým soupeřem a domácí budou mít k dispozici další standardní situaci.
61'
Orsolini byl u pravé postranní čáry sražen k zemi Kristensenem, který nabízí domácím nebezpečnou standardní situaci.
60'
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází João Ferreira.

Pravého záložníka Udine Kingsleyho Ehizibueho vyřazuje ze hry zranění, které si přivodil v jednom z předchozích soubojů.
59'
Až teď se otevřel prostor na levé straně vápna před Ndoyem, jehož následná přízemní rána byla lehkou kořistí pro Okoyeho.
58'
Ve druhém poločase se zatím hraje pouze na jednu branku, ale domácí se stále do žádné šance nedostali.
57'
Další pokus o zaútočení po pravé straně dokázala obrana Udine ubránit a následně rozběhnutý Pereyra o míč rychle přišel.
56'
Míč drží na kopačkách opět domácí fotbalisté, jenže se jim nedaří dostat blíže pokutovému území a samozřejmě i zakončit.
55'
První žlutou kartu obdržel i domácí hráč, je to konkrétně Sam Beukema, jenž při pokusu získat míč na obranné polovině podrazil svého soupeře a přijde, kvůli karetnímu trestu, o nadcházející utkání.
54'
Za vápnem vyslal přízemní střelu Aebischer, jenže neměla žádnou razanci a skončila v náruči Okoyeho.
53'
Lorenzo Lucca se při krytí balonu ohnal po svém protihráči rukou do obličeje a dostává zaslouženou žlutou kartu.
52'
Ten byl opět odvrácen na další roh, který byl poté odvrácen mimo pokutové území.
51'
Domácí po odkopu Okoyeho opět získali míč a následně ho hostující obrana musela odehrát na roh.
50'
Brankář Maduka Okoye dlouho otálel se svou rozehrávkou a dostává poměrně brzkou kartu za zdržování hry.
50'
Zakončení domácích fotbalistů skončilo mimo hostující branku. Okoye bude odkopávat od své branky.
49'
Domácí ale svou aktivitou ve druhém poločase vybojovali další rohový kop, který ale úspěšný nebyl.
48'
Saelemaekers se před pokutovým územím chtěl dostat do střely, ale přes několik hráčů se nakonec k pokusu nedostal.
47'
Domácí stále drží míč na svých kopačkách, svou aktivitou ale samci nevybojovali a hosté budou rozehrávat od branky.
46'
Druhý poločas rozehráli fotbalisté v bílých dresech, tedy Udinese. První nákop dopředu sebrala domácí obrana a upaluje směrem k hostující brance.
46'
ze hřiště odchází Usáma el-Azúzí, přichází Riccardo Orsolini.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:07.
První poločas utkání třicátého čtvrtého kola mezi Bolognou a Udinese je u konce, skoro celý první poločas jsme žádné velké šance neviděli, tu první proměnil až v první minutě nastavení Martin Payero a poslal hosty do vedení.
45+5'
45+4'
Ten byl rozehraný centrem do pokutového území, který byl zakončený jedním z hostujících hráčů těsně vedle levé tyče.
45+3'
Hosté vybojovali ještě poslední rohový kop v prvním poločase.
45+1'
Udinese právě vstřelilo branku!
Hosté jsou nakonec první, kteří se v tomto utkání prosazují! Domácí obrana ztratila míč na obranné polovině a následně ho k pokutovému území natáhl Samardžić, jenž poté vybídl Luccu, jeho rána byla zablokována a odrazila se přímo k MARTINU PAYEROVI, který se štěstím propálil domácího brankáře – 0:1!
45+1'
Míč letěl do domácího pokutového území a vyběhnutý brankář Skorupski srazil k zemi svého spoluhráče i protihráče, ale naštěstí jsou oba v pořádku.
45'
Ten byl rozehraný rychle a nakrátko, ale následný pokus o střílený centr skončil vysoko nad hostující brankou. Okoye bude odkopávat.
44'
Joshua Zirkzee se dostal za hranicí pokutového území k balonu a zkusil vypálit, rána byla zblokována na další rohový kop.
43'
Z přímého kopu jsme se žádné šance opět nedočkali a hosté odkopli míč do bezpečí.
42'
První žlutě napomenutým fotbalistou v tomto utkání je Kingsley Ehizibue, jenž nepustil svého protihráče do protiútoku a rukama ho srazil k zemi.
41'
Z rohového kopu jsme se první branky zápasu nedočkali, píská se útočný faul.
40'
Míč se nakonec od Kristensena odrazil na rohový kop, obránce Udine s tímto výrokem nesouhlasí, ale musí se s ním smířit.
39'
Na útočné polovině se momentálně snaží o nějaký pohyb znovu domácí fotbalisté a zkouší to po levé straně.
37'
Míč mají opět pod kontrolou fotbalisté Bologni. Pomalu ale jistě se blíží konec prvního poločasu a branku nebo nějakou výraznou šanci na ni jsme zatím neviděli.
36'
Míč se následně po rohovém kopu odrážel na malém vápně, ale nakonec si ho vzal do parády jeden z hostujících hráčů a odkopl ho mimo vápno.
35'
Po dlouhé době se můžeme dočkat nějaké šance, domácí totiž vybojovali rohový kop.
34'
Zatím sledujeme velice klidnou pasáž hry, ani jeden z týmů se zatím nedostal do výraznější šance. Vhazovat budou na své polovině hráči Bologni.
33'
Přihrávku dostal do pokutového území Freuler, ještě jo předal na pravou stranu Poschovi, jehož centr byl odkopnutý do autu.
32'
Následný pokus o útok hostů uhasila domácí obrana, která si momentálně mezi sebou přihrává míč.
31'
Vyvezený protiútok domácího týmu nakonec hostující branku neohrozil.
30'
Dlouhý míč směrem k rohovému praporku nakonec sebrala domácí obrana. Ta momentálně vyváží míč dopředu.
29'
U postranní čáry byl faulovaný Pereyra. Udinese zůstane v držení míče.
28'
Kristensen ve vzdušném souboji tvrdě dohrál svého protihráče, ale podle rozhodčího byla situace v souladu s pravidly.
27'
Posch převzal míč na hranici pokutového území, ale jeho následný pokus byl zblokovaný.
26'
Ehizibue získal míč a poslal ho zpětně do vápna, jenže nikoho v bílém dresu nenašel.
24'
Hosté ještě zůstali v držení míče, ale zakončit na branku nedokázali a bude se odkopávat od brány.
23'
Centr Kamary musel zpracovat až Ehizibue za pokutovým územím.
22'
U levé postranní čáry z pohledu branky hostů se teď u půlící čáry srazili dva soupeřů, nakonec je odpískaný faul domácího Posche.
21'
Na hřišti zůstal na chvíli ležet jeden z hostujících hráčů, následně se ale zvedl. Hlavní rozhodčí přerušovat nemusel.
19'
Hra se nám opět uklidnila a na míči jsou momentálně obránci Bologni. Následná dlouhá přihrávka do úniku na Zirkzeeho skončila až za brankovou čarou. Následuje odkop od branky.
18'
Centr z levé strany do pokutového území Udinese končí odkopnutím hostující obrany, která se znovu osvobozuje.
17'
Domácí lehkomyslně ztratili míč na své polovině a autovým vhazováním pustí do útoku také Udinese.
16'
Dalekonosná přihrávka na Ndoyeho skončila až v autu, fotbalisté Udinese budou vhazovat.
15'
Hosté se dopustili faulu v blízkosti středové čáry a následný dlouhý centr do pokutového území Udinese končí v zámezí.
13'
Po třinácti odehraných minutách jsme se zatím žádné velké šance nedočkali a oba týmy zatím hrají klidný začátek.
12'
Samardžić dostal míč na levou stranu, ale k centru se nakonec neodhodlal, nicméně jsou hosté stále na balonu.
11'
Po dlouhé době se snažili do útočné akce dostat také hostující fotbalisté, ale útočné snažení nakonec končí odpískaným útočným faulem.
10'
Dlouhý míč do vápna dostal Ndoye, ale podklouzl a nedokázal zakončit na hostující branku.
9'
Rohový kop z pravé strany rozehrál Saelemaekers, ale na malém vápně byl připravený Lucca a odhlavičkoval míč zpět k zákazníkovi Bologni, jenž následně znovu odcentroval, ale balon byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.
8'
Do zakončení se málem dostal Joshua Zirkzee, ale míč ještě před ním odhlavičkoval jeden z hostů opět do zámezí. Další rohový kop.
7'
Kristiansenův přízemní centr z levé strany byl sražený na další domácí roh.
6'
Rozehraný rohový kop dokázala obrana hostů odkopnout do dálky a první branky zápasu jsme se tak stále nedočkali.
5'
Domácí fotbalisté se poprvé dokázali dostat s míčem k blízkosti pokutového území a jejich útočný nápor bude pokračovat, jelikož budou domácí rozehrávat od rohového praporku.
4'
Až teď domácí vybojovali kulatý nesmysl a postupný útok zkusí vymyslet také oni.
3'
Hostující celek zatím nepouští favorita tohoto utkání k míči a stále si s ním hraje u svého brankáře.
2'
Ze začátku utkání zatím více drží míč na svých kopačkách fotbalisté Udinese. Útoky se jim ale nedaří dotáhnout k pokutovému území a míč se nachází kolem středové čáry.
1'
Rozehrávku měli na domácí fotbalisté, kteří nastupují v tradičních modročervených dresech, hostující celek má na sobě bílou sadu dresů.
1'
Oba týmy už absolvovaly předzápasové rozcvičení a za nějakých čtvrt hodiny startujeme! Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.

Bologna FC: Skorupski – Posch, Lucumi, Beukema, Kristiansen – Freuler (C) – Ndoye, Aebischer, el-Azúzí, Saelemaekers – Zirkzee.
Náhradníci: Bagnolini, Ravaglia – Calafiori, Castro, Corazza, De Silvestri, Fabbian, M. Ilić, Karlsson, Lykogiannis, Moro, Orsolini, Urbański.
Trenér: Thiago Motta

Udinese Calcio: Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue, Walace, Payero, Kamara – Samardžić, Pereyra (C) – Lucca.
Náhradníci: Padelli, Silvestri – Brenner, Davis, Ebosele, Ferreira, Kabasele, Success, Tikvić, Zarraga, Zemura.
Trenér: Fabio Cannavaro

Rozhodčí: Sacchi – Bindoni, Tegoni.
Udinese Calcio

Tým z Udine naopak zažívá nepovedenou sezonu. Po třiatřiceti odehraných kolech Serie A jej totiž najdeme v tabulce až na sestupové osmnácté příčce, a to se ziskem 28 bodů. Bianconeri si připsali pouhé čtyři výhry za celý ročník, zbytek bodů vytěžili z dosavadních šestnácti remíz. Více remíz než právě Udine nenasbíral žádný jiný celek v soutěži. Záchrana však ještě není nereálná, neboť na patnáctou Veronu ztrácejí svěřenci bývalého skvělého obránce Fabia Cannavara, který se týmu ujal teprve před 23. dubna, jen tři body.
V tomto týdnu dohrávali Bianconeri zápas s AS Řím. Na trávníku v Udine se zápas hrál 14. dubna na asi sedmdesáté minuty, poté však byl kvůli kolapsu stopera Říma Evana Ndicky přerušen a nakonec také předčasně ukončen. Dohrávka pak byla na programu právě v průběhu tohoto čtvrtku. V původním termínu jsme viděli dvě branky, po jedné na obou stranách, tu první zaznamenal domácí Ricardo Pereyra, naopak vyrovnání zařídil v druhé půli belgický kanonýr Romelu Lukaku. V 70. minutě pak byl duel ukončen a v dohrávce jsme pak viděli ještě jeden gól, který vsítil kapitán Bryan Cristante a v páté nastavené minutě rozhodl o výhře Říma 2:1.
Bologna

Tento celek z regionu Emilia-Romagna zažívá opravdu výborný ročník. Svěřenci kouče Thiaga Motty se totiž nacházejí po třiatřiceti odehraných zápasech na famózní čtvrté příčce, která zaručuje postup do základní skupiny Ligy mistrů. Na pátý AS Řím navíc má Bologna čtyřbodový náskok, na šestou Atalanta už pak osm bodů k dobru. Naopak na Juventus, který drží třetí místo tabulky, ztrácejí „Rossoblù“ pouhé dva body.
V posledním ligovém kole přivítal Bolognu na svém trávníku AS Řím, který se v tabulce nacházel těsně za svým soupeřem a v případě se mohl posunout právě před Boloňu. Na první branku jsme nemuseli čekat zase tak dlouho, neboť ve 14. minutě otevřel skóre utkání Usáma el-Azúzí. Vlci se poté snažili o vyrovnání, ale to nepřišlo a naopak v nastavení první půle zvýšil vedení hostů nizozemský snajpr Joshua Zirkzee. Na začátku druhé části hry sice dokázal snížit střídající Azmún, jenže o deset minut později vrátil dvoubrankový náskok hostům křídelní Alexis Saelemaekers. Řím už snížit ani vyrovnat nedokázal a doma ztratil tři body, avšak Bologna získala další výhru a po výsledku 3:1 navýšila náskok právě před Římany.
Příjemné nedělní odpoledne při zápase nejvyšší italské fotbalové soutěže Serie A. V rámci 34. kola se utkají Bologna, která zažívá nadprůměrně povedenou sezonu a útočí na pohárové přičky, a Udinese, které naopak stále nemá jistou záchranu. Toto utkání startuje v 15 hodin, a tak si jej určitě nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62