Serie A - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lecce : Inter Milán - 25. února 2024   18:00

0:4
(0:1)
Inter Milán
15' La. Martínez  (Asllani) • 54' Frattesi  (Sánchez) • 56' La. Martínez  (Frattesi) • 67' de Vrij  (Dimarco)
Lecce
Falcone – Gendrey, Touba (57. Gonzàlez), Baschirotto, Gallo – Blin (C), Ramadani (79. M. Beriša), Rafía (58. Kaba) – Almqvist (77. Oudin), Piccoli, Sansone (57. Banda).
Samooja, Borbei – Venuti, Krstović, Burnete, Pierotti, Esposito.
D. Doveri – M. Rossi, V. Di Gioia
Stadio Via del mare, Lecce
Inter Milán
Audero – Bisseck, de Vrij, Augusto – Dumfries, Frattesi (76. Akinsanmiro), Asllani (55. Barella), Mchitarjan (64. Klaassen), Dimarco (76. Buchanan) – Sánchez, La. Martínez (C) (65. Arnautović).
Di Gennaro, Calligaris – Pavard, Darmian, A. Bastoni, Çalhanoğlu, Sarr.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 13:6.
Druhá půle byla jednoznačně v režii milánského mužstva, které neponechalo nic náhodě a třemi zásahy rozhodlo o své zasloužené výhře. Domácím jistě srazily vaz dva slepené góly v úvodní čtvrt hodině druhého dějství, a když hosté v 67. minutě vsítili čtvrtý gól, bylo rozhodnuto. Inter mohl klidně zvítězit vyšším rozdílem, avšak Wladimiro Falcone podržel svůj tým výbornými zákroky, za inkasované góly nemohl.
90+1'
90+1'
Po rozehrávce hlavní arbitr zastavuje jejich akci svým hvizdem, neboť je tu konec, nastavovat se nebude, není důvod.
90'
Domácí budou rozehrávat rohový kop, přinese jim čestný gól?
89'
Denzel Dumfries mohl nadělit domácím potupného bůra, když zůstal osamocen před bránou, avšak hlavou odehrál balón mimo ni.
88'
Jeden z hráčů Interu vystihl špatnou rozehrávku soupeře, následně to zkusil z velké dálky, jenže jeho pokus byl zblokován mimo bránu.
86'
Domácí se málem dočkali čestného úspěchu, Roberto Piccoli se před malým vápnem opřel do míče hlavou, avšak ten adresoval do připravených rukou gólmana Interu.
83'
Tajon Buchanan skončil u levé hranice vápna na trávníku, faulu se však nedovolal, bude to odkop od brány domácího mužstva.
81'
Centr domácího celku propadl až před bránu Interu, kde se žádný z hráčů k zakončení nedostal. Ojedinělá příležitost Lecce. Emil Audero se musí ve druhém poločase hodně nudit.
79'
Střídání v týmu US Lecce:
ze hřiště odchází Ylber Ramadani, přichází Medon Beriša.
78'
Další velká šance hostů, Marko Arnautović střílel přes obránce, který míč ještě tečoval, Wladimiro Falcone měl co dělat, aby míč vykopl pravou nohou do bezpečí.
77'
ze hřiště odchází Pontus Almqvist, přichází Rémi Oudin.
76'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Davide Frattesi, přichází Ebenezer Akinsanmiro.
76'
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Tajon Buchanan.
76'
Naopak sami hrozí z rychlých protiútoků. Davide Frattesi střílenou přihrávkou na vzdálenější tyč málem přidal pátý gól, Wladimiro Falcone měl co dělat, aby míč vyrazil.
75'
Hosté velmi dobře napadají rozehrávku domácího mužstva a prakticky nic mu nedovolí.
72'
Málem tu byl pátý gól, Davy Klaassen se dostával do šance a jen dobrý obranný skluz Blina zabránil většímu gólovému výprasku.
70'
Nepřesný centr domácích končí u vzdálenější postranní čáry, navíc je byl máván ofsajd, ač tedy chybně.
67'
Inter Milán právě vstřelil branku!
Myslím, že o vítězi v tuto chvíli není pochyb. STEFAN DE VRIJ si vskočil na letící míč a hlavou jej odehrál ke vzdálenější tyči. Wladimiro Falcone neměl šanci, po balónu se jen podíval.
66'
Lameck Banda byl blízko snížení, jeho přízemní rána jen těsně minula vzdálenější tyč.
65'
ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Marko Arnautović.
64'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Davy Klaassen.
64'
Roberto Piccoli střílel levačkou z velké dálky do vzdálenějšího horního rohu brány, ovšem ten minul.
63'
Žlutá karta pro tým Inter Milán (Henrich Mchitarjan).
61'
Situace se však otáčí a je tu rohový kop pro Inter.
60'
Domácí to nechtějí vzdát a s míčem postupují směrem k soupeřově bráně.
58'
ze hřiště odchází Hamza Rafía, přichází Mohamed Kaba.
57'
ze hřiště odchází Ahmed Touba, přichází Joan Gonzàlez.
57'
ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Lameck Banda.
56'
Tohle je hodně těžká pasáž pro hosty, kteří během krátké chvíle inkasují podruhé. Frattesi křižnou přihrávkou před odkrytou bránu připravil gólovku LAUTAROVI MARTÍNEZOVI, jenž skluzem vsítil svůj dvaadvacátý gól v sezóně.
55'
ze hřiště odchází Kristjan Asllani, přichází Nicoló Barella.
54'
Favorit vede už o dva góly. Po pěkné kombinaci přihrával Sánchez před prázdnou bránu, kde se k zakončení dostal DAVIDE FRATTESI, jenž tečoval balón pod břevno. Wladimiro Falcone se hodně zlobil na své spoluhráče.
53'
Emil Audero si vyběhl pro balón a poté rozehrál na krátko.
51'
Henrich Mchitarjan vyrazil s míčem do otevřené obrany soupeře, dvakrát se snažil přihrát lépe postavenému spoluhráči, ani jednou se mu to nepovedlo.
49'
Federico Dimarco hodně prudce pálil na bránu a Wladimiro Falcone měl co dělat, aby balón vyrazil do bezpečí.
47'
Alexis Blin se dostal ve vápně k hlavičce, kterou však adresoval mimo bránu. Tohle byla slušná příležitost.
46'
Favorit zatím plní povinnost, třebaže soupeře nijak nepřehrává, jednu ze svých šancí díky svému nejlepšímu střelci dokázal proměnit a těsný náskok si s sebou odnáší do kabin.
45+3'
45+2'
Nicola Sansone střílel před hranicí vápna hodně nepřesně, míč letí vysoko nad břevno.
45+1'
Hosté se rozčilují, že hlavní arbitr přiznává rohový kop soupeři, namísto toho, aby to byl odkop od brány.
45'
Jeden z hráčů Interu si udělal prostor ke střele a z dálky zkusil štěstí, ovšem Wladimiro Falcone byl připraven a zasáhl.
44'
Rohový kop bude rozehrávat milánský tým.
42'
Davide Frattesi posílal centr vzduchem z pravé hranice vápna, míč odhlavičkoval jeden z hráčů Lecce do zámezí.
41'
Centrovaný míč se snesl přímo do rukou domácího gólmana, který odkopává do bezpečí.
40'
Federico Dimarco se málem dostal do velké příležitosti, míč mu v poslední chvíli ukopl jeden z domácích fotbalistů a Inter rozehraje rohový kop.
38'
Žlutá karta pro tým Inter Milán (Kristjan Asllani). Kartu vidí za faul na Rafíu.
36'
Hamza Rafía dobře centroval před hostující bránu, kde se málem k hlavičce dostal jeden z jeho spoluhráčů. Nechybělo moc.
34'
Emil Audero špatně rozehrál, míč po jeho rozehrávce letí za postranní lajnu.
32'
Antonino Gallo to sympaticky zkusil, avšak jeho střela levačkou doputovala vedle bližší tyče.
31'
Rychlý brejk Interu končí nepřesnou přihrávkou z levé strany, která křížem doputovala k vyběhnuvšímu Falconemu.
30'
Emil Audero po malé domů nepříliš dobře rozehrál od brány, nebezpečí z toho však není.
28'
Další faul domácích, po kterém Inter rozehraje ze své poloviny.
27'
Po delší době přichází nedovolený zákrok, jimž se nyní provinil Roberto Piccoli. Hráč se sice chytá za hlavu, s verdiktem zřejmě moc nesouhlasí, ale respektovat jej musí.
25'
Emil Audero si vyběhl pro lehký míč, který ze vzduchu uklidil do náruče a ihned rozehrál.
24'
Lautaro Martínez si nabíhal na nebezpečný centr před bránu Lecce, avšak míč těsně před ním odhlavičkoval do bezpečí jeden z hráčů domácího klubu.
22'
Málem to bylo 2:0, Henrich Mchitarjan si zpracoval míč a levačkou jej adresoval jen kousek vedle vzdálenější tyče. Lépe zamířit a mohl se se spoluhráči radovat.
20'
Nicola Sansone přihrával k hranici malého vápna, kde stál Hamza Rafía, avšak k tomu míč nakonec nedorazil, nýbrž byl tečován k hostujícímu brankáři, který jej sebral do náruče.
19'
Jenže do šance se málem dostal opět favorit a opět to byl Lautaro Martínez, tentokrát však stačil situaci zachránit rychlým vyběhnutím Wladimiro Falcone.
18'
Hráči domácího celku jsou zatlačeni na své polovině a hledají cestu k bráně Interu.
15'
Favorit jde po čtvrt hodině do vedení, LAUTARO MARTÍNEZ si zpracoval křižnou přihrávku a ač byl bráněn Toubou, dokázal v pádu zamířit po zemi do vzdálenějšího dolního rohu brány.
13'
Dobrá příležitost pro domácí tým, Roberto Piccoli se v pokutovém území dostal k hlavičce, tu ale nasměroval vysoko nad. Avšak nutno říct, že kdyby skóroval, gól by pro ofsajd zřejmě neplatil.
10'
Roberto Piccoli posílal střílenou přihrávku z levé strany do vápna, kde nenašel žádného spoluhráče.
8'
Rohový kop rozehraje hostující mančaft.
6'
Standardku na útočné polovině rozehrál domácí tým a jeden z hráčů se dostal ve vápně k hlavičce, avšak tu adresoval pouze nad bránu.
3'
Lautaro Martínez se v pokutovém území sice dostal k hlavičce, tu ale adresoval daleko vedle brány.
3'
Žlutá karta pro tým US Lecce (Nicola Sansone).
2'
Domácí si počínali nedovoleně, hosté budou rozehrávat standardku na útočné polovině.
1'

US Lecce: Falcone – Gendrey, Touba, Baschirotto, Gallo – Blin (C), Ramadani, Rafía – Almqvist, Piccoli, Sansone.
Náhradníci: Samooja, Borbei – Venuti, M. Beriša, Krstović, Oudin, Banda, Burnete, Pierotti, Kaba, Gonzàlez, Esposito.
Trenér: R. D´Aversa.

Inter Milán: Audero – Bisseck, de Vrij, Augusto – Dumfries, Frattesi, Asllani, Mchitarjan, Dimarco – Sánchez, La. Martínez (C).
Náhradníci: Di Gennaro, Calligaris – Pavard, Darmian, A. Bastoni, Klaassen, Çalhanoğlu, Barella, Akinsanmiro, Arnautović, Buchanan, Sarr.
Trenér: S. Inzaghi.

Rozhodčí: D. Doveri – M. Rossi, V. Di Gioia.
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti mačů na hřišti Lecce se dvakrát z výhry radoval Inter, dvakrát skončil duel nerozhodně a jednou zvítězili hráči domácího mančaftu. Vyjma jednoho duelu se vždy jednalo o vyrovnané souboje.
Inter Milán

Hosté si jdou pro celkový triumf, drží vedoucí příčku s třiašedesáti body, před Juventusem, který má navíc odehráno o zápas víc, drží devítibodový náskok. Mimo svůj stadion si milánský mančaft z dvanácti klání přivezl dvaatřicet bodů díky deseti vítězstvím a dvěma remízám, jako jediný ještě na venkovním stadionu neprohrál, vstřelil devětadvacet gólů a jen šest inkasoval. Naposledy zvítězil v hlavním městě nad tamním AS, třebaže o poločase prohrával 1:2.
Nejlepším střelcem klubu je s rovnými dvaceti zásahy Argentinec Lautaro Martinez, jenž je zároveň v čele střelecké tabulky celé Serie A.
Lecce

Domácí tým drží díky čtyřiadvaceti bodům čtrnáctou pozici. Na svém trávníku odehrál dvanáct duelů a odnesl si devatenáct bodů za pět výher a čtyři remízy, vstřelil patnáct gólů a o dva více inkasoval. V posledním klání na své půdě porazil po přestřelce Fiorentinu 3:2, třebaže ještě v 90. minutě prohrával 1:2.
Nejlepším střelcem je díky kvintetu zásahů Černohorec Nikola Krstovič.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům, čtyřmi duely dnes bude pokračovat 26. kolo nejvyšší italské fotbalové ligy. Jako třetí přijde na řadu utkání mužstev ze spodní a vrchní části tabulky, jsou to Lecce a Inter Milán. O favoritovi nemůže být pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62