Serie A - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Torino : Salernitana - 4. února 2024   12:30

0:0
(0:0)
Torino
Milinković-Savić – Tameze (65. Pellegri), Sazonov (80. Lovato), Rodríguez (C) (43. Masina) – Bellanova, Ricci (80. I. Ilić), Linetty, Lazaro – Vlašić (65. Djidji) – Sanabria, Zapata.
Popa, Passador – Vojvoda, Gineitis, Okereke.
Chiffi – Bresmes, Scarpa
Stadio Olimpico Grande Torino, Turín
Salernitana
Ochoa – Pierozzi, Boateng (61. Pellegrino), Pasalidis (72. Sambia) – Zanoli, Maggiore, Bašić, Bradarić – Candreva (C), Kastanos (86. Vignato) – Tchaouna (61. Dia).
Costil, Salvati – Martegani, Łęgowski, Weissman, Ikwuemesi, Gomis.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:8.
Souboj Turína se Salernitanou gól nepřinesl. Hosté tak přerušili sérii porážek, v tabulce ale zůstávají na posledním místě. Rovněž Býci setrvali na své desáté pozici.

Nutno dodat, že bezgólový výsledek odpovídá tomu, co jsme viděli. Nebyl to zrovna festival fotbalové zábavy. Šancí bylo k vidění poskrovnu. Něco málo se urodilo až po změně stran. Za domácí hlavičkoval těsně vedle brány Ricci. Poté vyrazil brankář Ochoa střelu Linettyho a v nastavení pak přišla další zajímavá hlavička Pellegriho. Na straně Salerna stojí za zmínku Diova střela deset minut před koncem, kterou zneškodnil Milinković-Savić.
90+6'
90+6'
Ještě jedna hlavička, kterou vyprodukoval Ivan Ilić. Domácí hráč ale rovněž netrefil bránu.
90+4'
Duván Zapata se po něm dostal k hlavičce, která zamířila vedle levého horního rohu z pohledu Ochoy!
90+4'
Do rány Karola Linettyho obětavě skočil Bradarić! Další domácí roh.
90+3'
Ivan Ilić po rozehrávce nakrátko odcentroval a Pietro Pellegri hlavičkoval možná metr vedle tyče! Tady domácí nebyli daleko.
90+2'
Adam Masina sice neprocpal svůj centr do šestnáctky, ale po zákroku obránce z toho bude alespoň roh.
90'
Žlutou kartu dostal domácí záložník Karol Linetty, který drže protihráče rukama.
88'
Ani jeden z týmů se přehnaně nesnaží rozhodnout zápas. Turín by přitom měl jít proti poslednímu týmu tabulky po třech bodech. A pro Granatu bod také v její situaci zas tolik neřeší.
86'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Emanuel Vignato.
85'
Domácí rozjíždějí akci pomalu od obránců a publikum už začíná pískat. Diváci chtějí v této fázi utkání vidět přímočařejší hru.
83'
Utkání spěje k bezgólové remíze. Případný gól už by byl dost možná rozhodující.
82'
Žlutou kartu za řeči dostal trenér hostí Filippo Inzaghi.
81'
Hosté zahrozili po rohu! Toma Bašić sklepl míč hlavou doleva pro Boulayeho Diu, který pohotově střílel na bližší tyč. Vanja Milinković-Savić tam by včas a vyrazil balón
80'
Střídání v týmu Turín FC:
ze hřiště odchází Saba Sazonov, přichází Matteo Lovato,
ze hřiště odchází Samuele Ricci, přichází Ivan Ilić.
79'
Zapatovo přenesení hry si dobře zpracoval na pravé straně šestnáctky Sanabria. Ten pak vracel pod sebe Samuelemu Ricciemu, jehož střela byla zablokována.
78'
Rohový kop Valentina Lazara však nenadělal hostům vážnější starosti.
78'
Ochoa po malé domů nestihl skákavý míč na hřišti. Domácí dostali zadarmo roh.
77'
Probíhá už závěrečná čtvrthodina tohoto duelu.
75'
Alessandro Zanoli bojoval na pravém křídle a reklamoval, že by měla Granata zahrávat roh. Sudí však nařizuje odkop od brány.
74'
Zápas je teď rozkouskovaný ošetřováním a střídáními. Týmy se potřebují srovnat.
72'
Vypadá to, že Triantafyllos Pasalidis si poranil rameno. Pokračovat už nebude. Nahradil jej Junior Sambia.
70'
Před hostující bránou zůstal ležet stoper Triantafyllos Pasalidis. Brankář Ochoa ukazuje, že bude potřeba ošetření.
68'
Další domácí útočnou akci překazilo postavení mimo hru.
67'
Po rohu přišla střela Karola Linettyho z hranice šestnáctky, kterou u pravé tyče vyráží Ochoa!
66'
Duván Zapata se nadechl k sólu na levém křídle, které zastavil Niccolò Pierozzi. Vypadalo to, že faulem, ale nařízen je rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Nikola Vlašić, přichází Koffi Djidji,
ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Pietro Pellegri.
63'
Množí se domácí rohy. Do akce musel brankář Ochoa, který míč boxoval.
61'
ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Marco Pellegrino,
ze hřiště odchází Loum Tchaouna, přichází Boulaye Dia.
60'
Naplnila se nám hodina zápasu. Stále je to bez gólů, ale domácí začali naznačovat, že by s tím chtěli něco dělat.
58'
Konečně šance domácích! Po centru z levé strany hřiště hlavičkoval na zadní tyči Samuele Ricci, který zamířil jen těsně vedle!
57'
Po otočení hry doprava centroval Raoul Bellanova. Před Ochoou hrál Boateng raději na roh.
56'
Domácí pokračují ve snaze o časté držení míče. Obranu soupeře se snaží otevřít trpěllivostí.
54'
Nakonec se dostal k centru z levé strany Zapata. Ricci však na přetažený balón nedosáhl.
53'
Domácí Býci si pomalu vyměňují míč. Zatím daleko od brány soupeře.
51'
Domácí si při založení útoku přihráli jen do autu. Pokračujeme v podobném duchu, jako v prvním poločase.
49'
Hosté zahrávali standardní situaci. Udělali to posunutím míče na Antonia Candevu, který učinil dva rychlé kroky a vystřelil. Prostor mezi tyčemi brány Turína netrefil.
48'
Loum Tchaouna byl na hrotu útoku bez podpory. Sazonov ho navíc dobře uhlídal.
47'
Toma Bašić to zkusil z dálky. Zamířil ale vysoko nad domácí bránu.
46'
O přestávce nestřídal ani jeden z týmů.
46'
Aktéři zápasu se pomalu vracejí na hrací plochu, kde za malou chvíli začne druhý poločas. Doufejme, že bude zábavnější než ten první.
První poločas končí bez gólů. Neviděli jsme ani téměř nic zajímavého. Je to především bojovný fotbal bez šancí. Turín dominuje pouze v držení míče, ale tento způsob hry přinesl jen několik většinou zablokovaných střeleckých pokusů.
45+4'
45+4'
Hosté se snaží v závěru poločasu udržet míč a už soupeře k ničemu nepustit.
45+3'
Domácí zahrávali standardku. Po centru Ricciho přišla hlavička, která skončila v rukavicích Guillerma Ochoy.
45'
Adam Masina se uvedl na hřišti ostrým zákrokem na Grigorisd Kastanose. Ten bude muset být ošetřen. K udělení karty sudí nesáhl.
44'
Samuele Ricci pospíchal z pravé strany s míčem do hostující šestnáctky. Jeho prudká přihrávka nalezla jen protihráče.
43'
Je tomu skutečně tak. Nahrazuje ho Adam Masina.
42'
Zdravotní problémy hlásí domácí stoper Ricardo Rodríguez. Vypadá to, že ho zradil sval a bude muset střídat.
40'
Na střelecké pokusy vedou domácí 6:0, ale většina z nich byla zablokována. Na bránu Salernitany žádný míč neprošel.
39'
Do šance se nedostane ani Nikola Vlašić, který si pomohl útočným faulem.
38'
Zatím vše spěje k bezgólovému poločasu. Dosud se neurodila ani nějaká vážnější šance.
36'
Sledujeme hodně bojovný fotbal. Pasalidis nyní nedovoleně zastavil Vlašiće.
34'
Nepříjemný moment pro Sabu Sazonova. Tomu spadl míč v souboji na nos. Domácí obránce ještě situaci dohrál a odkopl balón do autu. Teprve pak se začal zajímat o svůj stav. Naštěstí by to nemělo být nic vážného. Nos zřejmě vydržel a nekrvácí.
33'
Duván Zapata byl nedovoleně zastaven Pierozzim. Domácí rozehrávají z poloviny hřiště.
32'
Domácí rozehráli nakrátko. K míči se dostal právě Samuele Ricci, jehož centr ale neprošel až před bránu Salerna.
32'
Nyní vybojoval Ricci pro domácí rohový kop...
31'
Po spolupráci s Vlašićem se na pravém křídle neprosadil Samuele Ricci.
30'
Raoul Bellanova přetáhl centr z pravé strany. Na zadní tyči fauloval Antonio Sanabria, čímž celá akce Býků končí.
29'
Valentino Lazaro předvedl hezký průnik na levém křídle. Dostal se až k brankové čáře, odkud vyslal do šestnáctky zpětnou přihrávku, kterou však spoluhráči přeběhli.
26'
Domácí Saba Sazonov přidal do souboje s protihráčem ruce, což se nesmí. Oceněno to bylo dokonce žlutou kartou.
24'
Adrien Tameze vysunul na pravém křídle Nikolu Vlašiće. Toho nechali rozhodčí odcentrovat, následně mu byl ale domávnut ofsajd.
24'
Nyní zase domácí rozvíjejí svou kombinační akci. Schází ale vyšší tempo.
22'
Niccolò Pierozzi to nakonec přehnal s bojovností ve středu pole. Proti Zapatovi si ještě počínal čistě, Samueleho Ricciho už fauloval.
21'
Držení míče zatím hovoří jasně – 70 % : 30 % pro Turín. A to ještě hosté nabrali nějaká procenta v posledních minutách.
19'
Pro faul na půlce hřiště si došel hostující Loum Tchaouna. Ten je zatím nejaktivnějším hráčem Salerna.
18'
Také hosté se nyní snaží uklidnit hru držením míče s krátkými přihrávkami.
16'
Samuele Ricci centroval z pravé strany. Trefil ale jen bránícího Bašiće, od něhož se balón odrazil do autu.
15'
Domácí při rozehrávce nepospíchají. Drží míč na kopačkách a snaží se hrát trpělivě.
14'
Hraje se již dál. Sazonov tentokrát vystoupil proti rozehrávce hostí a nakopl míč až k brankáři Ochoovi.
12'
Loum Tchaouna byl dostoupen Sabou Sazonovem a zůstává ležet na hrací ploše. Nijak hrozně to ale nevypadalo. Zákrok ani nebyl posouzen jako faul obránce domácích.
10'
Bellanova dával z pravé strany míč pod sebe. Hledal Karola Linettyho, kterému zakončení překazil skluzující obránce. To zavánělo faulem. Domácí pak ještě pokračovali v náporu, ale ten vedl jen k závaru a zablokované střele Sanabrii.
9'
Menší zdravotní problémy měl domácí Nikola Vlalšić. Nakonec se ale zvedl sám a tak se to obejde bez ošetření.
8'
Standardní situace, kterou zahrával Antonio Sanabria. Před nabíhajícím Ricardem Rodríguezem zasáhla obrana.
7'
Domácí se snaží diktovat tempo a držet míč. Salernitana vyčkává na brejky.
5'
Po rohovém kopu Antonia Candrevy hlavičkoval Antonio Sanabria. Domácí útočník ale nenamířil míč na bránu.
4'
Domácí si měnili míč v pokutovém území. Nakonec to vzal na sebe Raoul Bellanova, jehož střela byla sražena na roh.
2'
Domácí se zatím snažili držet míč. Nyní ale přišel brejk soupeře. Ten táhl na levé straně Loum Tchaouna. Jeho centr však nenašel adresáta.
1'
Oba týmy do utkání nasadily několik debutantů, kteří přišli na závěr přestupního termínu. Turín má na lavičce marockého obránce Adama Masinu, jenž přišel z Udinese, a také dalšího zadáka Mattea Lovata. Ten paradoxně dorazil právě ze Salernitany. Poslední posilou je útočník David Okereke z druholigového Cremonese.

To Filippo Inzaghi postavil nové hráče i do základní sestavy. Tím nejznámějším je jistě 35letý německý stoper Jérôme Boateng, který strávil nejlepší roky kariéry v Bayernu. Z OFI Kréta dorazil další obránce Triantafyllos Pasalidis. Na lavičce nescházejí Iron Gomis, Marco Pellegrino a Shon Weissman.

Turín FC: Milinković-Savić – Tameze, Sazonov, Rodríguez (C) – Bellanova, Ricci, Linetty, Lazaro – Vlašić – Sanabria, Zapata.
Náhradníci: Popa, Passador – Masina, Lovato, Djidji, Vojvoda, I. Ilić, Gineitis, Pellegri, Okereke.

US Salernitana 1919: Ochoa – Pierozzi, Boateng, Pasalidis – Zanoli, Maggiore, Bašić, Bradarić – Candreva (C), Kastanos – Tchaouna.
Náhradníci: Costil, Salvati – Sambia, Pellegrino, Martegani, Łęgowski, Dia, Weissman, Ikwuemesi, Vignato, Gomis.

Rozhodčí: Chiffi – Bresmes, Scarpa.
Turín FC (10. místo, 8 – 7 – 6, skóre 20:19, 31 bodů)
Turín se v minulých dnech výrazně objevoval i v českých sportovních médií, neboť právě z tohoto klubu se vrátil do Slavie reprezentační stoper David Zima. Býci se nacházejí v přesném středu tabulky. Formu mají slušnou, když z posledních tří utkání získali sedm bodů. Cenná je domácí výhra 3:0 nad mistrovskou Neapolí. Naposledy pak Turínští zvítězili 2:1 na půdě Cagliari. Salernitana by neměla být pro svěřence kouče Ivana Juriće nepřekonatelnou překážkou.

Posledních 5 zápasů Turína:
Turín – Udinese 1:1
Fiorentina – Turín 1:0
Turín – Neapol 3:0
Janov – Turín 0:0
Cagliari – Turín 1:2
US Salernitana 1919 (20. místo, 2 – 6 – 14, skóre 19:44, 12 bodů)
Fotbalisté Salernitany uzavírají tabulku soutěže. Na záchranu navíc ztrácejí už šest bodů. Svěřenci kouče Filippa Inzaghiho navíc aktuálně počítají čtyři ligové porážky v řadě. Všechny výsledkem 1:2 a v prvních třech případech dokonce hráči Salerna vstřelili vedoucí gól. To neplatilo až naposledy doma proti římskému AS, kdy Grigoris Kastanos v 70. minutě už jen snižoval.

Posledních 5 zápasů Salernitany:
Juventus – Salernitana 6:1 (Coppa Italia)
Salernitana – Juventus 1:2
Neapol – Salernitana 2:1
Salernitana – Janov 1:2
Salernitana – AS Řím 1:2
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Nedělní program 23. kola italské Serie A otevře souboj Turína se Salernitanou. Domácí se v tabulce nacházejí přesně uprostřed pole na desátém místě. Salerno je už poměrně jednoznačně poslední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62