Serie A - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : AS Řím - 14. dubna 2024   18:00

Udinese
24' Pereyra
1:1
(1:0)
AS Řím
64' Lukaku  (Cristante)
Udinese
Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue (70. Ferreira), Samardžić, Walace, Payero, Kamara (70. Zemura) – Pereyra (C) – Lucca.
Silvestri, Padelli – Ebosele, Giannetti, Kabasele, Success, Tikvić, Zarraga.
Pairetto – Rossi, Laudato
Dacia Arena, Udine
AS Řím
Svilar – Huijsen (53. Karsdorp), Llorente, Ndicka – Zalewski, Cristante (C), Paredes, Aouar (53. Dybala), Angeliño – Lukaku, Baldanzi.
Patrício, Boer – Abraham, Bove, Çelik, Costa, El Shaarawy, R. Kristensen, G. Mancini, Lo. Pellegrini, Sanches, Smalling, Spinazzola.

Tak ode mě je to teda asi pro dnešek všechno, přeji pokud možno hezký zbytek dne a o pozdějším průběhu tohoto duelu Vás určitě budeme informovat.
Do konce zápasu zbývá dohrát asi dvacet minut utkání, které by se měly dohrát v průběhu příštích čtyřiadvaceti hodin, ale kvůli čtvrtečnímu duelu Evropské ligy, kde se má utkat také AS Řím, může být zápas odložen na později. Nejdůležitější je ale v současné chvíli zdravotní stav stopera Evana Ndicky.
Těžko říci, co přesně se stoperovi AS Řím Ndickovi, kvůli kterému byl duel přerušen, stalo. Obránce Vlků docela zničehonic mimo záběry kamer upadl na trávník a poté k němu byli rychle přivoláni zdravotníci.
Dle informací na stránkách soutěže neměli hráči ani trenér AS Řím Daniele De Rossi po odnesení stoper Ndicky na nosítkách náladu ani chuť pokračovat, čemuž druhá strana i hlavní rozhodčí Luca Pairetto vyhověl a zápas přerušil.
81'
Zápas je tedy oficiálně přerušen, dle informací na stránkách soutěže se nepokračuje kvůli obavám o zdravotní stav stopera Evana Ndicky.
80'
Hlavní sudí Luca Pairetto se teď dostal do diskuze s oběma trenéry, tak doufejme, že zápas za chvíli bude moci pokračovat.
78'
No určitě se bude střídat. Za zraněného Ndicku pravděpodobně nastoupí buď stoper Mancini, nebo anglický obránce Smalling. Oba jsou připraveni u postranních lajn, kde jsou ale v současné chvíli úplně všichni hráči.
77'
Hráči se teď pohybují někde u postranních čar, vypadá to, že se na něco stále čeká. V každém případě už se dlouho nehraje.
75'
Už nějaké čtyři minuty se nehraje, hlavní rozhodčí teď řeší něco v prostoru střídaček. Bohužel takhle na dálku nejsem schopen přinést v této chvíli bližší informace.
74'
A stav obránce Evana Ndicky byl tak špatný, že musel být odnesen na nosítkách. Přejme tak stoperovi z Pobřeží Slonoviny co nejdřívější uzdravení.
72'
Avšak ani Řím dlouho u míče nezůstal, následně je hra přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet hostující stoper Nicka a je k němu rychle přivolávána pomoc. Snad bude stoper Vlků v pořádku.
71'
U pravé postranní lany se faulem provinil střídající Ferreira, což neušlo oku hlavního rozhodčího.
70'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází João Ferreira,
ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Jordan Zemura.
69'
Řím poté kopal roh, který ale domácí ubránili a následně stáhl k zemi unikajícího Ehizibueho za cenu žluté karty Tommaso Baldanzi.
68'
AS Řím i nadále tlačí, tentokrát se sražená střela Baldanziho odrazila příhodně pro Lukakua, který ale hlavou zakončil jen do obránce Udine.
67'
Domácí Thomas Kristensen dohrál při pokusu o rozehrávku Paredese, sudí Parietto píská.
66'
Žlutá karta pro tým Udinese Calcio (Martín Payero).
64'
AS Řím právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Hezký centr Bryana Cristanteho našel přesně hlavu ROMELA LUKAKUA, který se odpoutal od obránce a hlavičkou na přední tyč překonává vyběhnuvšího brankáře Okoyeho. Asistence: Bryan Cristante.
64'
Po přihrávce Karsdorpa vypálil svou dělovku Baldanzi, ale jeden z obránců jeho střelu obětavě zablokoval.
63'
Zalewského centr odvrátila obrana Udine, Římané ale začínají tlačit.
61'
Leandro Paredes svým centrem hledal osamoceného Dybalu, jehož pokus z voleje ale však zablokoval Kamara.
60'
Kingsley Ehizibue si u postranní čáry nedovoleně poradil s Zalewskim, Vlci budou rozehrávat takový vylepšený rohový kop.
59'
Centr z rohu prodlužoval Cristante, ale žádný z jeho spoluhráčů už míč nezasáhnul. Římané ale mohou i nadále hrát s míčem.
59'
Cristanteho přízemní centr odvrátil stoper Bijol do zámezí, následuje rohový kop pro AS.
58'
Žlutou kartu vidí stoper Udine Jaka Bijol, který si viditelně přidržel za dres Lukakua. I tady je napomenutí naprosto na místě.
57'
Romelu Lukaku v ofsajdu, hra je znovu přerušena.
56'
Lazar Samardžić si vyměnil míč s Ehizibuem a poté vypálil, brankář Svilar se jen ohlédl, ale naštěstí pro něj míč mířil mimo tři tyče.
56'
Domácí stoper Kristensen raději zahrál balon do autu, Řím pokračuje v obléhání.
55'
Cristanteho přihrávku hezky protečoval za sebe Lukaku, ale na střídajícího Dybalu byl tento pas až příliš prudký a nepřesný.
54'
Nadějně rozjetý útok domácího celku zastavuje praporek pomezního rozhodčího, který signalizuje ofsajd.
53'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Paulo Dybala,
ze hřiště odchází Dean Huijsen, přichází Rick Karsdorp.
52'
AS Řím vstoupilo do druhé půle aktivněji, ale zatím nedokáže tolik ohrozit branku Udine.
51'
AS ztratilo míč, čehož využil Lorenzo Lucca a vystřelil, jeho dalekonosný projektil vyrazil brankář Svilar k Pereyrovi, jehož následný centr končí u brankáře Vlků.
51'
A španělský bek Angeliño po chvíli poslal před branku domácích další centr, který ale nebyl tak povedený a končí v rukavicích brankáře Okoyeho.
50'
Angeliñův centr z levé strany odvrátil Kamara, který poté zavezl balon až za polovinu hřiště.
49'
Aouar se dostal k balonu podruhé, jeho přihrávka na Lukakua nepřešla, do odraženého míče se však opřel Paredes, který donutil gólmana Udine Okoyeho ke skvělému zákroku.
48'
Nehuen Pérez si nedovoleně pomohl proti Aouarovi, Římané rychle rozehráli.
48'
U míče poprvé v druhé části hry taky AS Řím.
47'
Pereyrův centr hledal nabíhajícího Luccu, na správném místě a ve správný čas ale stál stoper Huijsen, který balon odvrátil.
46'
Úvodní rozehrávku druhého poločasu provedlo domácí Udine, které si přineslo jednobrankový náskok z první půle.
46'
Oba týmy už jsou přichystány na start druhé půle, která každou chvíli začne.
Po úvodních pětačtyřiceti minutách zápasu italské Serie A vede domácí Udinese nad AS Řím 1:0, když jedinou branku první půli vstřelil po velké chybě hostující obrany Roberto Pereyra. Jinak jsme viděli v Dacia Areně šance na obou stranách, Římané klidně mohli také vést, ale jak Aouarova rána, tak pokusy Romela Lukakua v brance Okoyeho neskončily. Svěřenci kouče De Rossiho tak budou Muse v druhé půli zabrat, jestli chtějí pomýšlet na zisk bodů z toho duelu.
45+1'
45+1'
S centrem od rohového praporku si poradila obrana Udine, následně se míč dostává až k brankáři Okoyemu. První poločas končí.
45+1'
Zalewského centr do vápna byla zablokován, na konci poločasu ještě uvidíme roh hostů.
45'
Římané zase hrají s balonem, domácí už pomalu vyhlížejí poločasovou přestávku.
44'
Avšak akci Vlků kazí nepřesná přihrávka, míč skončil až u gólmana Okoyeho, který sice rychle rozehrál, ale následně si pomohl faulem útočník Udine Lucca.
44'
AS kombinuje na začátku čtyřiačtyřicáté minuty přibližně na polovině hřiště.
42'
Kamarův centr z levé strany končí v rukavicích hostujícího brankáře Svilara, který může rozehrávat.
41'
Průnik Samardžiče středem hřiště byl zastaven, podobně ale dopadl i protiútok Říma na druhou stranu.
40'
Na trávníku teď zůstali sedět po vzájemném souboji Ndicka s Luccou, hlavní rozhodčí Pairetto raději hru přerušuje.
39'
Rohový kop byl odvrácen, následně poslal z druhé strany hezký centr do vápna Angeliño, našel hlavu Romela Lukakua, který ale zblízka míjí bližší tyč!
38'
Tommaso Baldanzi velmi dobře obešel několik hráčů soupeře, poté sice míč ztratil, ale domácí jej chybou zase darovali nazpět. Po další kombinaci uvidíme rohový kop pro AS.
37'
Houssem Aouar zakombinoval v blízkosti šestnáctky soupeře s Cristantem, který mu míč vrátil, ale následně reprezentantovi Alžírska balon lehce odskočil, čehož využila obrana domácích.
36'
Lucca prodloužil hlavou míč do míst, kde se měl nacházet Kamara, ale ještě před ním zasáhl Zalewski a nepustil balon k záložníkovi Udine.
35'
Na druhé straně si počínal proti pravidlům útočník Lucca, je pískáno.
34'
Paredes našel centrem do šestnáctky Aouara, který se poté pokusil najít takovým lobem Lukakua, ale dobře zareagoval brankář Udine a dostal ke k balonu jako první.
34'
Domácí sice rozehráli, ale jen nákopem k brankáři soupeře Svilarovi.
33'
Faulem ve středu hřiště se prezentoval Evan Ndicka, sudí Pairetto mu píská faul.
32'
Střela argentinského záložníka Paredese branku Udine neohrozila, mířila totiž hodně vysoko.
31'
První žlutou kartu utkání vidí Hassane Kamara, který si nejprve až příliš předkopl balon a poté nepříjemné došlápl na nohu obránce Zalewskiho. Napomenutí je zde na místě.
29'
Střela belgického útočníka Lukakua letěla přímo na gólmana Okoyeho, který si připisuje úspěšný zákrok.
28'
Roberto Pereyra chtěl patičkou posunout balon za sebe, čemuž ale nedovolil Paredes.
27'
Hosté zatím marně hledají cestu k brance Okoyi, v současné chvíli kombinují svěřenci kouče De Rossiho u půlicí čáry.
26'
AS se hned snažilo o rychlou odpověď, ale domácí obrana dobře zafungovala.
24'
Udinese právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Po velké chybě hostující obrany se k balonu dostal ROBERTO PEREYRA a zblízka překonal brankáře Svilara – 1:0! Římané tak budou muset dotahovat jednobrankovou ztrátu. Bez asistence.
23'
Tommaso Baldanzi dobře prošel až k vápnu soupeře, ale poté se prezentoval nepřesnou přihrávkou na Lukakua.
22'
S druhým Paredesovým centr si poradila obrana kouče Cioffiho lépe.
21'
Centr z rohového kopu odvrátila domácí obrana jen k Baldanzimu, který svou ranou z první protáhl brankáře Okoyu.
21'
Angeliñův centr nebyl špatný, ale byl odvrácen, španělský fotbalista poté chtěl poslat do vápna ještě jen centr, ale ten byl ztečován na roh.
20'
AS Řím bude po faulu Ehizibueho zahrávat standardní situaci z levé strany.
19'
Tentokrát sice belgického útočníka nezastavil hvizd rozhodčího, ale pouze domácí obrana. Následně se velmi dobrým obranným zákrokem prezentoval Walace, který nepustil za sebe přihrávku na Angeliña.
18'
Útočným faulem se teď provinil Romelu Lukaku, který si až příliš agresivně počínal v souboji s Payerem.
17'
Aouarova rána ze střední vzdálenosti neměla špatné parametry, ale nakonec branku gólmana Udine minula.
16'
Na centr ze značky rohového kopu si vyskočil Thomas Kristensen, ale o kousek minul bránu. Blízko teči byl po hlavičce obránce Udine Pereyra, ale míč netrefil.
15'
Kamera dobře zakombinoval se Samardžičem, druhý jmenovaný poslal do vápna pěkný centr, který prodloužil obránce Říma k dobíhajícímu Ehizibuemu, jehož ránu tečuje obránce na roh.
14'
Domácí stoper Payero zachyboval při rozehrávce, ale svou chybu zvládl rychle napravit.
13'
Ani AS Řím si ale dlouho hracího předmětu neužilo, po zásahu Angeliña bude navíc Udine vhazovat.
12'
Přihrávka na nabíhajícího útočníka Udine Lorenza Luccu byla až příliš prudká, balon končí u brankáře Svilara.
11'
Ani tentokrát to navíc nevyšlo, neboť centr na Lukakua byl přetažený a následně je pískána hra rukou jednomu z hostů.
10'
Vlci zase rozerhváají od poloviny hřiště, ale příliš často se zatím k brance brankáře Okoyeho nedostali.
9'
První náznak šance mělo Udine, Pereyrův centr našel přesně nabíhajícího Luccu, ten však nebráněn pořádně nezakončil. Tohle může domácí mrzet.
9'
Hassane Kamara (Udine) dobře získal míč a poté prošel kolem několika hráčů, vepředu mu ale chyběla dostatečná podpora. Domácí však zůstali u balonu.
8'
Kamarův centr z levé strany našel hlavu Huijsena, který ve spolupráci s Angeliñem balon odvrátil dostatečně daleko. Následně je navíc pískán faul na Aouara.
7'
Další nepřesnost v rozehrávce Říma, domácí zatím působí vcelku dobrým dojmem.
6'
Udinese chvíli nato znovu získalo míč a po přihrávce Pereyry byl stažen v pokutovém území Samardžič, rozhodčí Pairetto ale zůstal klidný. Balon tak doskákal až k římskému brankáři Svilarovi.
5'
Domácí Kingsley Ehizibue byl u balonu později než Nicka a následně stopera AS nekompromisně poslal na zem. Je pískáno.
4'
Římané zachybovali v rozehrávce, míče se ujmul v prvních minutách aktivní Samardžič, který udělal kličku obránci, ale poté se nepohodl se svým spoluhráčem Luccou.
3'
Domácí tým se prokombinoval až k centru, avšak Kamarova pobídka byla rychle zablokována.
2'
Aouarovu patičku zablokoval záložník Udine Lazar Samardžić, jeho spoluhráči mohou poprvé do útoku.
2'
Udinese u míče napoprvé dlouho nepobylo, naopak znovu kombinují stopeři Říma.
1'
Sudí Pairetto poprvé foukl do píšťalky, zápas 32. kola Serie A mezi Udinese a AS Řím začíná úvodním výkopem hostů.
1'
Před úvodním výkopem se ještě bude držet symbolická minuta ticha.
Trio rozhodčích dnešního zápasu, vedené hlavním sudím Lucou Pairettem, přivádí hráče obou celků na trávník solidně zaplněné Dacia Areny v Udine.

Udinese Calcio: Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue, Samardžić, Walace, Payero, Kamara – Pereyra (C) – Lucca.
Náhradníci: Silvestri, Padelli – Ebosele, Ferreira, Giannetti, Kabasele, Success, Tikvić, Zarraga, Zemura.
Trenér: Gabriele Cioffi

AS Řím: Svilar – Huijsen, Llorente, Ndicka – Zalewski, Cristante (C), Paredes, Aouar, Angeliño – Lukaku, Baldanzi.
Náhradníci: Patrício, Boer – Abraham, Bove, Çelik, Costa, Dybala, El Shaarawy, Karsdorp, R. Kristensen, G. Mancini, Lo. Pellegrini, Sanches, Smalling, Spinazzola.
Trenér: Daniele De Rossi

Rozhodčí: Pairetto – Rossi, Laudato.
Oba celky už se samozřejmě jednou v letošním ročníku potkaly. Na půdě Římanů z toho nakonec byla výhra domácích 3:1, kterou zařídili brankami Gianluca Mancini, Paulo Dybala a Stephan El Shaarawy. Jediný gól hostujícího Udine zařídil francouzský fotbalista Florian Thauvin. AS vyhrálo 3:1.
AS Řím
Celek z hlavního města Itálie si nevede tak špatně, jako jeho dnešní soupeř. Po jedenatřiceti odehraných duelech obsazuje AS solidní páté místo se ziskem 55 bodů, navíc s hratelnou ztrátou tří bodů na čtvrtou Boloňu. Čtvrté místo navíc zaručuje vstupenku do Ligy mistrů, naopak z páté příčky vede cesta jen do Evropské ligy. Vlci v dosavadním průběhu Serie A vyhráli šestnáct zápasů a sedmkrát remizovali.
V posledním kole přivítalo AS Řím na své půdě svého městského rivala, kterým nebyl nikdo jiný, než Lazio Řím. První velkou příležitost zápasu mělo hostující Lazio, ale Immobile svou šanci neproměnil. A tak se do vedení dostali svěřenci kouče Daniela De Rossiho, a to zásluhou italského stopera Gianluci Manciniho, který se prosadil po rohovém kopu Dybaly. Lazio zvládlo v druhé půli vyrovnat, jenže gól Kamady kvůli ofsajdu nemohl platit. A tak nakonec AS udrželo vedení až do závěrečného hvizdu a připsalo si tři body.
V týdnu pak nastoupil AS Řím také do čtvrtfinále Evropské ligy, kde narazil na jiný italský klub – AC Milán. A Vlci si ze San Sira odvezli velmi dobrý výsledek, neboť jediný gól utkání vstřelil znovu stoper Mancini a rozhodl o tom, že milánský celek bude muset v odvetě dohánět jednobrankou ztrátu.
Udinese Calcio
Tento fotbalový tým z Udine neprožívá povedenou sezonu. Po jedenatřiceti odehraných zápasech se totiž nacházejí „Bianconeri“ na patnáctém místě tabulky nejvyšší italské fotbalové soutěže se ziskem 28 bodů. Udine ještě určitě nemá jistou záchranu v elitní lize, neboť na devatenácté Sassuolo má náskok jen tří bodů. Špatné ligové umístění nese za důsledek hlavně fakt, že celek z tohoto severoitalského města vyhrál v celém ročníku jen čtyři zápasy. Naopak Bianconeri remizovali hned v šestnácti případech, což je nevyšší číslo v celé lize.
V posledním ligovém kole přivítali svěřenci kouče Gabriela Cioffiho na domácí půdě nezastavitelný Inter Milán, který si stále navyšuje svůj náskok v čele tabulky a mílovými kroky kráčí za titulem. Avšak k šoku všech se do vedení dostali právě domácí, a to ve čtyřicáté minutě, když otevřel skóre Lazar Samardžič. Inter dokázal vyrovnat chvíli po návratu z kabin, ale branka Carlose Augusta kvůli ofsajdu platit nemohla. Platný gól vstřelil Inter až v 55. minutě, když vyrovnal turecký záložník Calhanoglu. Milánský celek se poté snažil o naklonění stavu na svou stranu, už to vypadalo, že zápas skončí remízou, jenže v páté nastavené minutě se balon dostal ke střídajícímu Frattesimu, který rozhodl o výhře svého celku 2:1.
Příjemný nedělní podvečer při zápasu italské Serie A. V rámci 32. kola na sebe narazí celky domácího Udinese Calcia a AS Řím. Tento zápas začíná v 18 hodin, a tak si jej určitě nenechte ujít!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62