Premiéra nového formátu Fed Cupu se měla letos uskutečnit od 14. do 19. dubna v budapešťské aréně Lászla Pappa. Kvůli pandemii koronaviru však byla nucena Mezinárodní tenisové federace (ITF) finálový turnaj o rok odložit. Finálový turnaj tak proběhne od 13. do 18. dubna. České tenistky dostaly do finálového turnaje volnou kartu, nemusely tedy o účast mezi dvanáctkou nejlepších bojovat v kvalifikačním kole. Titul z loňského roku obhajují Francouzky.

JAK SE HRAJE V BUDAPEŠTI

Týmy jsou rozděleny do čtyř tříčlenných skupin, vítězové skupin postoupí do semifinále. Zápasy se skládají ze dvou dvouher a jedné čtyřhry. Dotace turnaje je 18 milionů dolarů, 12 milionů jde hráčkám a 6 milionů národním tenisovým svazům. Český tým byl nalosován do skupiny D spolu s Němkami a Švýcarkami.

HISTORIE FED CUPU

Nejúspěšnějším týmem jsou Američanky, které soutěž vyhrály osmnáctkrát, naposledy v roce 2017. Nejlepší týmem nového tisíciletí jsou však Češky, které mají od roku 2011 na kontě šest triumfů. Všechny získané pod vedením kapitána Petra Pály, který se díky tomu stal nejúspěšnějším kapitánem v historii Fed Cupu.