Lavička ZŮSTANE trenérem Sparty! Tým se ale na jaře musí zlepšit | iSport.cz
19. prosince 2014 • 14:09

Lavička ZŮSTANE trenérem Sparty! Tým se ale na jaře musí zlepšit

Autor: iSport.cz, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Vedení Sparty podrželo trenéra Vítězslava Lavičku ve funkci.
TOP VIDEA
Top góly 5. kola: Hořavův výstavní volej i Krejčího hlavička
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězslav Lavička zůstává trenérem fotbalistů Sparty Praha. Vedení klubu se mu rozhodlo dát důvěru i přes vyřazení z Evropské ligy. Herní projev týmu i jeho výsledky by se měly v jarní části sezony zlepšit, informoval letenský klub v oficiálním prohlášení. Od porážky v Bernu 0:2, která znamenala konec v Evropské lize, vedení letenského klubu řešilo, jak se k otázce trenéra postaví. Po důkladné analýze se rozhodlo kouče ve funkci ponechat."Ve funkci hlavního trenéra byl potvrzen Vítězslav Lavička , který společně s mužstvem vybojoval v minulé sezoně domácí 'double'. Nejvyšší představitelé Sparty však v důsledku dílčích neúspěchů v předchozím období učiní opatření k zefektivnění a zkvalitnění řízení celého klubu, aby pomohli k naplnění cílů," stojí v prohlášení Sparty na klubovém webu.

Podzim bere vedení Sparty jako neúspěch. "Podzimní část sezony nebyla zejména v kontextu výsledků na mezinárodní scéně úspěšná. Vedení proto očekává od A-mužstva v jarní části sezony herní i výsledkový vzestup. Úspěch v nejvyšší české soutěži je nutným předpokladem k tomu, aby mohly být naplněny ambice klubu na mezinárodní scéně," uvedlo vedení Sparty.

Trenér Lavička dostane pro splnění cíle i posily. "Kádr prvního týmu projde po důkladné analýze podzimní části konsolidací a bude na konkrétních postech adekvátně posílen," oznámil klub.

Jednapadesátiletý Lavička, který ve Spartě strávil i velkou část hráčské kariéry, je trenérem letenského celku od léta 2012. V minulé sezoně vyhrál se Spartou titul, pohár i Superpohár. V lize vyhrál 56 ze 76 zápasů a jen devětkrát odcházel poražen. Nedaří se mu však na mezinárodní scéně. Loni vypadl v předkole Evropské ligy se švédským Häckenem, letos Spartě utekl postup do Ligy mistrů v dvojzápase s Malmö a nyní nezvládla ani přímý souboj o postup do jarní fáze Evropské ligy s Bernem.

Podzim fotbalistů Sparty v 90 vteřinách

Témata:  sport, fotbal, sparta, lavička
Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud