17. května 2015 • 18:53

CELÝ SESTŘIH: Liberec se zachránil v lize. Hradec porazil 2:0

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

Fotbalisté Liberce se díky výhře 2:0 nad Hradcem Králové zachránili v Synot lize. Severočeši mají na kontě 30 bodů a předposlední České Budějovice, je už nemohou ohrozit. Branky Slovanu vstřelili Miloš Karišík a Josef Šural.

Fotbalisté Hradce Králové jsou jednou nohou v druhé lize. Východočeši prohráli ve 28. ligovém kole v Liberci 0:2, na nesestupové příčky ztrácejí šest bodů a po roce zpět o soutěž níž je může definitivně poslat už dnes Slavia, pokud bude bodovat s Duklou. Slovan si naopak zajistil záchranu. O jeho výhře rozhodli v prvním poločase brankami srbský stoper Miloš Karišik a Josef Šural.

Hradec potřeboval k oživení nadějí na záchranu nejlépe zvítězit, což se mu v Liberci v samostatné lize povedlo jen v roce 1994. "Votroci" ale vstup do existenčního utkání vůbec nezvládli a Liberec od úvodu diktoval tempo. První dvě šance ještě domácí nedali, ale v jedenácté minutě zacentroval z rohu Frýdek a nabíhající Karišik dal hlavou svůj první gól v české lize.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Hradec Králové 2:0

Hradec po inkasované brance trochu zvýšil aktivitu, ale v 25. minutě inkasoval druhý úder. Liberečtí nakrátko rozehráli standardní situaci z rohu hřiště, Koubek vyrazil Frýdkovu přízemní střelu před sebe a Šural z velkého úhlu chytrým obloučkem dostal míč za čáru. Dal svůj desátý gól v této ligové sezoně.

Hradec za první půli domácí branku nijak vážně neohrozil a navíc přišel kvůli zranění o gólmana Koubka, kterého do druhého dějství nahradil Kuciak. Hosté už neměli co ztratit a po pauze přidali. Ve 49. minutě chytil Trubačovu hlavičku Hroššo a pak Čermák z malého vápna hlavou minul.

Hradec ukazoval, proč má po Ostravě druhý nejhorší útok a na góly se nadře. V další dobré pozici totiž minul Trubač a tím jako by ofenzivní choutky hostů skončily. Domácí už závěr v klidu pohlídali a nemuselo je příliš mrzet, že Karišik po závaru svůj druhý gól v utkání nepřidal.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 2:0 (2:0)

Branky: 11. Karišik, 25. Šural. Rozhodčí: Proske - Wilczek, O. Černý. ŽK: Karišik - P. Černý. Diváci: 3529.

Liberec: Hroššo - Sus (46. Coufal), Karišik, Pokorný, Fleišman (89. Douglas) - Soungole - Delarge, Pavelka, Frýdek - Šural - Bakoš (73. Sackey). Trenér: Vavruška.

Hradec: T. Koubek (46. Kuciak) - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - P. Černý - Malinský (61. Petrus), Trubač, Čermák, Halilovič (81. Schwarz) - Vaněček. Trenér: Barborík.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41