19. června 2015 • 15:09

Kdo je novým ředitelem Slavie? Trunda hrál hokej i dělal do golfu

Autor: sh
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Německo 5:2. Německý sen se rozplynul ve třetí třetině, Javorové listy slaví 28. titul
Brno - Zlín: Nejvěrnější masochisti! Transparent fans Zbrojovky vůči vedení klubu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hrával hokej, ve Švédsku vedl marketingově a sportovně jeden klub, v posledních letech se podílel na organizaci golfových projektů po Evropě. Z těchto hledisek má nový generální ředitel David Trunda docela solidní předpoklady po finanční stránce stabilizovat Slavii Praha. Věří si, přičemž nevystupuje nijak velikášsky a weltmansky. Umí rovněž pracovat v kolektivu a společně s ostatními novými tahouny si vytyčili tříleté období, v němž chtějí značku Slavia dostat opět na výsluní. „Rádi bychom opět hráli evropské poháry,“ zasní se. „Čeká nás ovšem velká práce. Uvidíme,“ neslibuje zázraky do tří dnů. Ve výčtu předpokladů chybí ovšem znalost fotbalového prostředí, nikdy se v něm dosud nepohyboval. „Ale fotbal léta sleduju,“ namítá. Zkušenosti z jiných sportů jsou podle něj převoditelné. „Taková změna to zase není. A když, tak zatím příjemná,“ nebojí se této výzvy. „Jsou to podobné principy, i když sportovně a profesně je fotbal někde jinde. Jde ovšem o vytvoření dobrého projektu a to je podobné. Naším úkolem je vybudovat ve Slavii dlouhodobou koncepci,“ opakuje zadání.

Sám několikrát přiznal, že Slavia je zavedená značka s velkým historickým odkazem. Ovšem rovněž velmi citlivá na červenobílé srdíčko. Komu v těle netluče, těžko získává sympatie. „Už jsem slávista,“ ubezpečuje Trunda. „I srdcem,“ dodává okamžitě. „Když někdo do ní vstoupí, je jí rychle infikován,“ přiznává. „Hned po nástupu jsem začal Slavií žít. Pohltilo mě to. Stejně jako ostatní ve vedoucím týmu,“ zdůrazňuje opět sílu kolektivu.

Nový generální ředitel David Trunda: Chceme Slavii posunout dopředu
Video se připravuje ...

Fanoušky si však mohl ihned popudit, kdyby do klubu přivedl na funkci sportovního ředitele jimi nenáviděného Ivana Horníka. „Vnímal jsem jejich postoje a výhrady,“ vzkazuje všem, že mu slávističtí příznivci nejsou lhostejní. „Setkali jsme se s jejich zástupci, hodinu rozebírali argumenty pro a proti,“ odhaluje složitá zákulisní jednání. Horníkův výběr se snažil obhájit. „Pro mě je profesionál od A do Z,“ staví Trunda neustále na první místo pracovní schopnosti. Dilema nakonec řešit nemusel, konečné rozhodnutí nezůstalo na něm. „Udělalo ho vedení (Aleš Řebíček – poz. red.),“ nezpochybňuje práva majoritního vlastníka akcií.

K trenérskému umění Dušana Uhrina mladšího neměl sebemenší výhrady. „Byl jasnou volbou, k němu se hledal vhodný sportovní ředitel,“ vrací se Trunda na začátek budování nového vedoucího týmu. Když nevyšly námluvy s Horníkem, přišla řada na Josefa Jinocha. „Samozřejmě mě zajímalo, jestli si trenér a sportovní ředitel navzájem vyhoví,“ předkládá další předpoklad pro dobrou práci. „Dušan Uhrin je skutečný profesionál,“ opakuje s obdivem toto slovo.

Nový generální ředitel Slavie Praha chce dokázat, že jím je taky.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud