CELÝ SESTŘIH: Sparťanská krása! Čtyřmi góly zničila Olomouc

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Diváci na Letné se museli bavit, padali opravdu nádherné góly. Domácí fotbalisté Sparty porazili v 7. kole Synot ligy Olomouc 4:0. Dvě branky vstřelil Bořek Dočkal, po jedné přidali Josef Hušbauer a David Lafata. Sparta tak dál zůstává v čele Synot ligy, na druhou Viktorii Plzeň má tříbodový náskok.

V brance Sparty se poprvé od začátku srpna a utkání s Ostravou objevil Štěch, který nahradil jedničku Bičíka, ale příliš práce neměl. Sigma nebyla schopná déle udržet míč, zaútočit a za celý zápas nevystřelila na branku. Hrálo se tak převážně na útočné polovině Sparty.

Ta navíc udeřila hned z první vážnější střely. Hušbauer trefil skákavý míč z 25 metrů tak ideálně, že i když trefil střed branky, tak míč přeplachtil povylezlého gólmana Buchtu a zapadl přesně pod břevno. Hušbauer potvrdil, že se mu proti Olomouci střelecky daří, když jí dal v posledních třech zápasech čtvrtý gól.

Gólman Sigmy neměl svůj den. Ve 25. minutě Sparta zakombinovala, Dočkal poslal na zadní tyč centr, který Buchta podskočil a Lafata hlavou zamířil do prázdné branky. Trefil se tak už v devátém ligovém utkání za sebou a vylepšil vlastní rekord.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Olomouc 4:0

Deset minut před půlí pak Krejčí pronikl do vápna a po jeho souboji s Vepřekem sudí Nenadál odpískal přísný pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Dočkal.

Sigma se neprobrala ani po poločase. V 55. minutě naopak mohl zvýšit znovu Lafata, který se ocitl sám před Buchtou. Ten ale napravil předchozí zaváhání a střelu vyrazil. Míč sice plachtil do branky, ale Hála ho vyhlavičkoval i za cenu zranění. Chvíli na to hlavičkoval volný Costa, ale Buchta znovu zasáhl.

Hosté se k první vážnější střele dostali v 66. minutě, ale Petr místo branky trefil kotel fanoušků na horní tribuně. Sigmě to ale pomohlo se alespoň trochu chytit a začala být nebezpečnější směrem dopředu.

Otevřenější obrany ale využil Dočkal, který předvedl fotbalovou parádu. Po sólu prostrkával na Lafatu, který ale byl v ofsajdu a nezapojil se do hry. Míč si tak doběhl sám Dočkal, šel sám na gólmana a zakončil efektním obloučkem.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 4:0 (3:0)

Branky: 36. z pen. a 74. Dočkal, 14. Hušbauer, 25. Lafata. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Dobrovolný. ŽK: Krejčí, Costa - Cana. Diváci: 7722.

Sparta: Štěch - Frýdek, Holek, Costa, Hybš - Dočkal, Matějovský (72. Mareček), Hušbauer (59. Fatai), Jiráček, L. Krejčí - Lafata (77. Paixao). Trenér: Ščasný.
Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Petr, Cana, Plšek, Navrátil (80. Štěpán) - Halenár (46. Houska) - Malec (60. Vašíček). Trenér: Kalvoda.

Sparta - Olomouc: Sólo Bořka Dočkala a gól na 4:0

Sparta - Olomouc: Zákrok Miloše Buchty proti Costovi

Sparta - Olomouc: Břevno Davida Lafaty

Sparta - Olomouc: Šance Davida Lafaty

Sparta - Olomouc: Zmatky Miloše Buchty a Denise Cany

Sparta - Olomouc: Faul na Ladislava Krejčího a penalta Bořka Dočkala na 3:0