Berbr promluvil a mlžil: Přál bych si, aby Dáša v komisi skončila | iSport.cz
26. září 2015 • 16:24

Berbr promluvil a mlžil: Přál bych si, aby Dáša v komisi skončila

Autor: lt, lt
TOP VIDEA
Naděje pro vrcholové sportovce? Prymula promluvil o uvolnění opatření, do akce by mohla jít Kvitová i Plíšková
Hašek o synově kauze: Špatně na všechny strany. Pro Martinovo PR katastrofa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dagmar Damková by prý výhledově mohla skončit coby šéfka Komise rozhodčích FAČR. To řekl v rozhovoru pro deník Právo a web sport.cz místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr. „Přál bych si to a myslím, že k tomu v dohledné době dojde,“ pravil kontroverzní bafuňář, který odchod své ženy dává v trochu zamlžených konturách do souvislosti s únorovými volbami nového vedení FIFA.Téměř měsíc Roman Berbr mlčel. S výjimkou krátkého prohlášení prostřednictvím FAČR odmítal komentovat aféru, kterou odstartovala kritická zpověď sudího Libora Kovaříka v deníku Sport. Aféru, v níž několik rozhodčích a řada dalších lidí z fotbalového prostředí nezávisle na sobě popsala bezprecedentní zasahování místopředsedy asociace do fungování Komise rozhodčích vedené Dagmar Damkovou i do dalších sfér fotbalu. Nyní Berbr mlčení prolomil a pro svůj výstup si vybral deník Právo.

„Víte, o mně píšou negativně už pětadvacet let, musím, říct, že mi to vůbec nevadí a zůstávám emočně stabilní,“ vyjádřil se v servilně vedeném rozhovoru k poslední vlně kritiky a postěžoval si, že v Česku už skoro není médium, které by mu dalo prostor. Přitom deník Sport Romana Berbra v poslední době několikrát neúspěšně o rozhovor žádal. A místopředseda asociace odmítl i přímou konfrontaci s Liborem Kovaříkem ve vysílání České televize.

V průběhu interview pak Berbr označil vyjádření sudích popisujících jeho totální moc nad rozhodčími v Česku jen za pocity. A naznačil, že hodlá své kritiky hnát k soudu. „Náš právní zástupce, kterým je Mgr. Jana Gavlasová, dvorní právnička Martina Michala a Heleny Vondráčkové, podala šesti subjektům svůj náhled, dalším čtyřem ho připravuje,“ prozradil bývalý rozvědčík StB.

Zároveň se podivoval nad tím, jak by mohl prostřednictvím Dagmar Damkové rozhodčí, jejich nasazování i budoucnost ovlivňovat. „Jak? Že Dáša přijde do komise a řekne: manžel chce, aby se stalo to a to? Dáša je svébytná osobnost, která pracuje sama,“ tvrdil. Jeho kritici přitom opakovaně popisovali Damkovou jako Berbrem ovládanou loutku.

#Damkováven#DamkovávenFoto iSport.cz

#Berbrven#BerbrvenFoto iSport.cz

V rozhovoru pro Právo se druhý místopředseda asociace dotknul i budoucnosti své manželky v čele českých rozhodčích. Prý by si přál, aby Damková jako šéfka komise výhledově skončila. „Netvrdím, že dohledná doba je 14 dnů, ale počkejme, co se stane po volbách ve FIFA, jak to ovlivní UEFA, pak se to vyřeší samo. Tím, že to vede Dáša, mě s tím spojují, hodí se jim to na nepodložené útoky, aby mi ublížili,“ pronesl pro Právo a hned také vyzdvihl přínos současného místopředsedy komise Miroslava Tulingera na řízení sudích. O tomto Berbrovi oddaném funkcionáři se přitom už v minulosti v zákulisí mluvilo ve smyslu, že by s ním mohl plzeňský šíbr v „ústupovém“ plánu počítat coby s nástupcem Damkové...

V závěru rozhovoru se pak místopředseda asociace pasoval do role ochránce rozhodčích proti „zlému světu“ kolem. „Já jsem bývalý sudí, proto k této skupině ve fotbale mám blízko. Všichni z tří a půl tisíce rozhodčích mají u mě otevřené dveře. Potřebují mít někoho, kdo i přes osobní útoky je bude bránit,“ dodal muž, kterému se mezi sudími přezdívá „taťka“, nebo „náčelník“.

Kam až sahá vliv Romana Berbra v českém fotbale?
Kam až sahá vliv Romana Berbra v českém fotbale?

 


Články odjinud


Články odjinud