CELÝ SESTŘIH: Bohemians 1905 - Zlín 0:2. Hosté na jaře poprvé vyhráli

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Konečně! Fotbalisté Zlína poprvé na jaře v ePojisteni.cz lize vyhráli, když uspěli na hřišti Bohemians 1905. Hosty poslal do rychlého vedení Miloš Kopečný, v samém závěru pak na konečných 2:0 upravil Robert Bartolomeu. Naopak „klokani“ prohráli poprvé pod vedením trenéra Martina Haška.

"Klokanům" kvůli karetnímu trestu chyběl kapitán Krch a v domácí defenzivě to bylo znát. Bohemians vstoupili do zápasu špatně, kupili chyby a od v úvodu se dostali pod tlak. Ve třetí minutě napřáhl Kopečný a jeho tečovanou střelu s problémy vytáhl na roh domácí gólman Berkovec, který pak vyrazil i Hnaníčkovu hlavičku.

Na konci dvanácté minuty už "Ševci" vedli. Dostál poslal pomalou malou domů na brankáře Berkovce, kterou vystihl Kopečný a přes vyběhnutého gólmana poslal chytrým obloučkem míč do opuštěné branky. Hostující záložník oslavil svou druhou trefu v nejvyšší soutěži a utnul zlínské čekání na ligový gól, které trvalo 269 minut.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Zlín 0:2. Hosté poprvé na jaře vyhráli

Bohemians hrozili především ze standardek. V 21. minutě se protlačil k zakončení Havel, brankáře Švengera však ani nadvakrát nepřekonal. O pět minut později na druhé straně vyrazil Hnaníčkovu střelu z přímého kopu Berkovec. Pražané se stále nemohli dostat do tempa a navíc v defenzivě často chybovali. Soupeř ale několik nadějných brejků nedotáhl, a když už poslal hlavou míč do sítě Holík, odmával pomezní sudí ofsajd.

Po pauze nahradil zraněného domácího gólmana Berkovce Fryšták a místo Markoviče šel na hrot útoku Kuchta. Bohemians přidali, Mašek ani Hašek však v 56. minutě přes Švengera balon do sítě neprotlačili. Ještě blíž k vyrovnání byl Mašek v 64. minutě, kdy po pěkné akci trefil z první břevno.

Tlak "klokanů" pak slábl a hosté poměrně v klidu drželi vedení. Pražané sevřeli soupeře až při čtyřminutovém nastavení, ale nejprve marně žádali penaltu a poté Kuchta po závaru pálil mimo. Naopak hosté podnikli brejk do otevřené obrany a Bartolomeu svým prvním gólem v české lize ve třetí minutě nastavení definitivně rozhodl.

Bohemians - Zlín: Šmíd vyslal střelu z dálky, bránu těsně minula

Bohemians - Zlín: Berkovec si po chybě obrany hodně vyběhl, Kopečný zakončil přesně, 0:1

Bohemians - Zlín: Berkovec vyrazil nadějnou hlavičku Hnaníčka

Bohemians - Zlín: Další střelu Zlína jistil obránce Havel

Bohemians - Zlín: Berkovec vytáhl střelu Kopečného

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48