CELÝ SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 1:5. Výhru řídil hattrickem Mebrahtu

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Zlína prohráli v 11. kole první ligy s Mladou Boleslaví vysoko 1:5. Na první domácí prohře „Ševců“ v sezoně se podepsalo sedm hluchých minut v prvním poločase, v nichž Boleslav třemi góly otočila výsledek. Vedoucí branku Zlína vstřelil Ubong Ekpai, tři góly hostů dal Golgol Mebrahtu, další přidali Tomáš Přikryl a Matěj Chaluš. Středočeši tak ve Zlíně vyhráli pošesté v řadě.

Domácí: 3. Ekpai

Hosté: 25. Přikryl, 28. Chaluš, 33. Mebrahtu, 77. Mebrahtu, 90. Mebrahtu

Domácí: Zlámal – Matejov (78. Džafić), Bačo, Gajič (C), Holzer – Ekpai, Traoré (58. Jiráček), V. Vukadinovič – Hronek – Mehanović (63. Železník), Diop.

Hosté: K. Agajev – Pauschek, Chaluš, Stronati (85. Magera), Fleišman – Hubínek, J. Rada – Přikryl, Matějovský (C) (90+2. Chramosta), Fabián (90+1. Mingazov) – Mebrahtu.

3846 diváků

Svěřenci trenéra Páníka přitom měli vynikající vstup do zápasu a hosty přehrávali rychlostí křídelních akcí. Už ve 3. minutě po levé straně unikl Diop a po jeho centru na zadní tyč vstřelil Ekpai vedoucí branku.

O dvě minuty později pro změnu Ekpai z pravé strany našel volného Mehanoviče, který ale hlavou trefil jen břevno. Aktivní domácí si vypracovali i další slibné šance, kterým však chybělo důraznější zakončení.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 1:5. Vysokou výhru řídil hattrickem Mebrahtu

Jednoznačná převaha Zlín ukolébala, přestal hrát obezřetně v defenzivě a Boleslavští toho využili k obratu. Ve 25. minutě po dlouhém nákopu Fleišmana zaváhali stopeři, k míči se dostal volný Přikryl a pohotově vyrovnal.

O tři minuty později Radův trestný kop z pravé strany domácí zadáci podcenili, míč propadl k Chalušovi, který hlavou přidal druhou branku.

Zmar Zlína dokončil ve 33. minutě Mebrahtu, jenž únik po levé straně zakončil střelou k tyči, na kterou brankář Zlámal nedosáhl. Z nepříjemného šoku se Zlín do konce poločasu vzpamatoval, získal územní převahu, ale proti sevřené obraně protivníka se do slibnější šance nedostal.

Zlínský obránce Ondřej Bačo odehrává míč před dotírajícím Golgolem Mebrahtu z Mladé Boleslavi

Po změně stran snaha Zlína o zvrat končila na bezradnosti a nepřesnostech. V pohodě hrající Boleslav toho využila a v 77. minutě udeřila zásluhou Mebrahtua počtvrté.

Debakl Zlína dokončil australský útočník třetí brankou deset minut před koncem a ve třicátém utkání v české lize si připsal druhý hattrick.

Klíčové momenty:

Zlín - Mladá Boleslav: Hattrick! Rada krásně našel Golgola, ten přidal třetí gól

Zlín - Mladá Boleslav: Pauschek našel Golgola, ten navýšil vedení hostů na 4:1

Zlín - Mladá Boleslav: Ve velké šanci se ocitl Diop, jeho pokus v bráně neskončil

Zlín - Mladá Boleslav: Přikryl poslal míč pouze těsně vedle tyče

Zlín - Mladá Boleslav: Pěkný pokus Rady pouze minul tyč zlínské brány

Zlín - Mladá Boleslav: Ekpai dopravil míč do sítě! Gól nemůže platit, nigerijský útočník zahrál rukou

Zlín - Mladá Boleslav: Sprcha pro domácí, Golgol přidal třetí gól Mladá Boleslavi

Zlín - Mladá Boleslav: Obrat během tří minut! Matěj Chaluš poslal hosty do vedení, 1:2

Zlín - Mladá Boleslav: Vyrovnáno! Přikryl obstřelil Zlámala a upravil skóre na 1:1

Zlín - Mladá Boleslav: Diop trefil pouze boční síť

Zlín - Mladá Boleslav: Pěkná střela Přikryla a ještě hezčí zákrok Zlámala

Zlín - Mladá Boleslav: Šance! Traoré zahrozil krásnou střelou

Zlín - Mladá Boleslav: Domácí jsou při chuti, Mehanovič byl velmi blízkodruhé brance

Zlín - Mladá Boleslav: To byla rychlost! Ekpai otevřel skóre hned ve třetí minutě, 1:0

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38
8. Ml. Boleslav 30 9 7 14 31:43 34