Sparta a Slavia? Těším se, koho zajímavého zase koupí, culí se Kolář | iSport.cz
Jonáš Bartoš
5. ledna 2018 • 15:31

Sparta a Slavia? Těším se, koho zajímavého zase koupí, culí se Kolář

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
Fenomén The Johny! Fifa, studium, fotbal. Uživil by se v Čechách gamingem? Fenomén The Johny! Fifa, studium, fotbal. Uživil by se v Čechách gamingem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V „retro“ složení se na startu sezony postavili nadupaným kádrům Slavie a Sparty. Zatímco pražské kluby své drahé letní posily po nevydařeném podzimu propouští, Viktoria Plzeň může do roku 2018 vstoupit v klidu. Hráči jako mantru opakují, že se soustředí především sami na sebe. Nicméně dění v táborech soupeřů logicky sledují. „Těším se, koho zajímavého zase koupí,“ usmíval se zkušený záložník Viktorie Daniel Kolář.Plzeň si během podzimu vybudovala v lize těžko dosažitelný čtrnáctibodový náskok. Přitom Slavia i Sparta šly do sezony s vizitkou jasných favoritů. Především kvůli tomu, že do kádrů investovaly obrovské sumy s vidinou mistrovského titulu a přímé účasti v Lize mistrů.

Jenže situace je naprosto opačná. Pražské kluby se dívají Západočechům na záda a hráči, kteří měli týmy táhnout, nyní opouští Prahu. Ve Slavii se nepočítá s Rotaněm a Altintopem, ve Spartě jsou na odchodu Janko, Biabiany a Mandjeck.  

V zimě oba celky znovu chystají pohyby v kádru. „Po očku to sledujeme všichni. Ale to je jejich věc, co se tam děje. Spíš se těším, koho zajímavého zase koupí. Ale že bych to nějak prožíval, to ne,“ ohlédl se Kolář za situací pražských konkurentů.

Plzeň má před jarní fází luxusní náskok. Lze ještě přijít o mistrovský titul? „Dá, co na to říct. Především tomu zabráníme tím, že budeme vyhrávat a soustředit se na naše zápasy a nekoukat se na ostatní,“ zamyslel se Kolář. „Náskok 14 bodů je pěkný, ale ještě zbývá hodně zápasů do konce. Na jaře jde vždycky o velmi těžké, vyhecované zápasy. Bude rozhodovat to, jak se připravíme a zvládneme naše zápasy hlavně my, nemusíme se ohlížet na soupeře,“ pravil ofenzivní záložník.

Hubník: Liga mistrů je pro celý klub obrovská motivace
720p 360p

Celá Plzeň žije snem o třetí účasti v Lize mistrů. Základní skupina milionářské soutěže je prakticky jistá pro tým, který v Česku oslaví titul. „Motivace je obrovská. Jsou tady kluci, kteří si to nikdy nezažili a nezahráli. Já jsem rád, že jsme si to mohlo zahrát, ti kluci, co jsou na tom jako já, také doufají, že si to na závěr kariéry ještě jednou zahrají,“ přál si kapitán Roman Hubník.

„Souhlasím s Hubňou, Pro klub jde o velmi prestižní záležitost a pro hráče je to nejvíc, co můžeme dokázat. Pro všechny je to obrovská motivace,“ přidal se Kolář. „Zeptejte se Sparty a Slavie, u nás je to úplně stejné. Chceme to hrát, kdo by nechtěl,“ dodal trenér Pavel Vrba.

Viktoria se jako ostatní české celky pustila do práce, aby na jarní ligový finiš byla co nejlépe nachystaná. „Příprava bude trošku kratší než obvykle, máme tam zápas Evropské ligy (15. února Plzeň zahajuje jaro úvodním duelem play off Evropské ligy na hřišti Partizanu Bělehrad). Teď strávíme devět, deset dní v Plzni, následuje kondiční a herní soustředění ve Španělsku. Tahle náročná příprava je potřeba, abychom jaro zvládli,“ popsal Hubník náplň následujících dnů.

Vrba: Máme hráče, kteří do Plzně patří. Nakupovat víc je zbytečné
720p 360p

Kolář: Spartu a Slavii neřeším, ale jsem zvědavý, koho zajímavého zase přivedou
720p 360p

 


Články odjinud


Články odjinud