Slavia - Petrohrad 1:5. Drtivá prohra, Rusové udeřili po přestávce

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalistům pražské Slavie nevyšel první přípravný zápas na herním soustředění v Dubaji. Úřadující český šampion inkasoval v utkání se Zenitem Petrohrad po přestávce čtyři branky a aktuálně druhému týmu ruské ligy podlehl vysoko 1:5.

Domácí: 27. Kokorin, 46. Zabolotnyj, 67. Jerochin, 70. Bogajev, 77. Pletněv

Hosté: 62. Škoda

Domácí: Lunev – Kuzjajev, Mevlja, Mammana, Žirkov – Kranevitter, Jerochin – Rigoni, Driussi – Zabolotnyj, Kokorin (C)

Hosté: 1. poločas: Kovář – Bořil, Deli, Jugas, Sobol – Kúdela – Mingazov, Hušbauer, Danny (C), Zmrhal – Necid
2. poločas: Kovář – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Sobol – van Buren, Bucha, Hromada, Stoch – Tecl, Škoda

Hosté: Danny

Maktoum Bin Rashid al Maktoum Stadium (Al-Shabab Stadium) (Dubai)

Nový trenér Slavie Jindřich Trpišovský do utkání poprvé nasadil zimní posilu Ondřeje Kúdelu, který nastoupil na pozici defenzivního záložníka, zatímco v Liberci hrál stopera. Ze zdravotních důvodů chyběli Jan Sýkora a Tomáš Souček a v brance ještě nenastoupila další nová tvář Ondřej Kolář. Jako kapitán vedl Slavii Portugalec Danny, jenž do Edenu zamířil v létě právě ze Zenitu.

V první půli se hrál vyrovnaný zápas a padl jediný gól, který vstřelil ve 27. minutě Aleksandr Kokorin. Hned po přestávce přidal druhou branku po úniku Anton Zabolotnyj, v 62. minutě sice po rohu snížil hlavičkou Milan Škoda , ale Zenit poté dalšími třemi zásahy rozhodl. Z hranice penalty umístil míč k tyči Aleksandr Jerochin a za střelami Dmitrije Bogajeva a Denise Terentěva se slávistický brankář Přemysl Kovář jen ohlédl.

Červenobílí zatím mají v přípravě bilanci dvou porážek a jedné výhry. Nejprve na prvním soustředění ve Španělsku podlehli Linense 2:4 a o víkendu v Praze na Vyšehradě porazili Viktorii Žižkov 5:0. Další zápas v Dubaji sehrají v pondělí proti Bröndy Kodaň s českým útočníkem Janem Klimentem.