Zlín jedná o novém trenérovi. Habanec je jednička, ve hře i Svědík | iSport.cz
Michal Koštuřík
29. května 2018 • 10:00

Zlín jedná o novém trenérovi. Habanec je jednička, ve hře i Svědík

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenérská volba číslo jedna pro fotbalový Zlín má jméno Svatopluk Habanec (48). Podle informací isport.cz je v tuhle chvíli nejvážnějším uchazečem na pozici, kterou opustí Vlastimil Petržela. Jasno by mělo být do konce týdne. „Dnes se v Praze potkám s panem Petrželou, kde vyhodnotíme jeho působení u nás. To bude první krok. Pak se uvidí,“ reagoval viceprezident klubu Zdeněk Grygera.Varianta se slovenským koučem Jozefem Vukušičem, jenž naposledy vedl litevskou Jürmalu, padla. Stejně jako příchod Romana Nádvorníka z druholigového Táborska. Ve hře je kromě Habance třiačtyřicetiletý Martin Svědík, který na jaře pozvedl Jihlavu, ale nakonec ji v HET lize nezachránil. „Sondujeme další možnosti směrem k budoucnosti. Variant je několik,“ podotkl Grygera.

Zlínský klub ještě nemá s Petrželou rozvázanou smlouvu, takže jednání o příchodu nového kouče konkrétněji nekomentuje. První schůzka s Habancem však už proběhla, obě strany si v pondělí vyjasňovaly postoje a představy. Do pátku se nejspíš rozhodne, zda dojde k písemné dohodě o spolupráci nebo se desátý celek minulé sezony zaměří na získání Svědíka.

Osmačtyřicetiletého Habance po plodných čtyřech letech ve Slovácku angažovala Zbrojovka Brno s vizí dlouhodobé kooperace. V mateřském klubu ale nakonec strávil jen něco málo přes rok. Loni na konci srpna byl po čtyřech ligových kolech a vyřazení v MOL Cupu s třetiligovým HFK Olomouc odvolán. Od té doby čeká na angažmá. K jednání se Zlínem se zatím nechtěl vyjadřovat.

Pomalu se začíná tvořit i kádr pro příští ročník, jednou z priorit je setrvání krajního záložníka Daniela Holzera. Ten ve Zlíně hostoval ze Sparty a nebrání se návratu na moravskou Letnou. „Pokud nepůjdu do přípravy se Spartou, moc si nedokážu představit, že bych v české lize působil jinde než ve Zlíně. Líbí se mi tady,“ vyjádřil se Holzer.

Jeho přímým nadřízeným se stane buď Habanec anebo Svědík.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Liberec 3:1. Výhru Zlína zařídil třemi góly Beauguel

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud