Bucha jde jako volný hráč do Plzně. Dal výpověď, Slavia se chce bránit | iSport.cz
9. července 2018 • 18:19

Bucha jde jako volný hráč do Plzně. Dal výpověď, Slavia se chce bránit

Autor: iSport.cz, pta, pj
TOP VIDEA
Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záložník Pavel Bucha se stal posilou Plzně. Dvacetiletý záložník vypověděl smlouvu se Slavií a je již registrovaný jako hráč mistrovského týmu, kam zamířil jako volný hráč a podepsal čtyřletou smlouvu, takže přestupní částka je 0 korun. Klubu z Edenu se takový postup vůbec nezamlouvá a chce se bránit právní cestou. "Hráč přestal plnit smluvní povinnosti, respektovat pokyny nadřízených a neúčastnil se treninků," informovala Slavia na svých stránkách.Kolem Buchy panuje rozruch již několik týdnů. Problémy se objevily ve chvíli, kdy Slavia talentovanému odchovanci nedovolila zanést do smlouvy výstupní klauzuli ve výši 1,5 milionu eur (asi 39 milionů korun). Poté, co Bucha odmítl prodloužit kontrakt, byl přeřazen do juniorky. S áčkem poté odmítl odcestovat na soustředění.

Ve vyhroceném sporu pak šéf Slavie Jaroslav Tvrdík oznámil ukončení spolupráce s agenturou Sport Invest, která Buchu zastupuje.

Nyní se ostře sledovaná kauza posouvá do další fáze. Podle informací iSport.cz došlo ze strany hráče k vypovězení smlouvy se Slavií na základě porušení pravidla, že klub nesmí veřejně dehonestovat hráče, snižovat jeho cenu na trhu, zesměšňovat ho a zveřejňovat podrobnosti z jednání. FAČR vzal jeho námitky na vědomí a z Buchy se stal volný hráč, který odešel do Plzně bez odstupného.

"Je potřeba zdůraznit, že úloha aparátu FAČR je v celé této věci čistě administrativní. FAČR neměla ani jinou možnost, než provést kroky spojené se zrušením registrace původní smlouvy a následně kroky spojené s registrací smlouvy nové," řekl ČTK tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

Na tahu je opět Slavia, která se nejspíš obrátí na Sbor rozhodců FAČR, který rozhoduje spory mezi hráči a kluby.  "Klub s výpovědí smlouvy ani bezprecedentním postupem hráče a jeho agentů nesouhlasí. Záležitost je v rukách právních zástupců a klub se k ní již dále nemůže vyjadřovat," informovala Slavia.

V Plzni s novou posilou okamžitě počítají ve svých plánech. "Pavel Bucha se po dopoledním podpisu smlouvy ihned přesunul za týmem na rakouské soustředění, kde se zapojí do tréninkového procesu. Celá záležitost se urodila velmi rychle, nicméně shoda s trenérským týmem Viktorie byla jednoznačná," řekl pro klubový web generální manažer Viktorie Adolf Šádek. "Je to prototyp moderního středního záložníka, který zvládá na vysoké úrovni veškeré herní činnosti," dodal.

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud