Gólman Kolář prodloužil smlouvu se Slavií, dál ho zastupuje Sport Invest | iSport.cz
25. července 2018 • 18:30

Gólman Kolář prodloužil smlouvu se Slavií, dál ho zastupuje Sport Invest

Autor: krm
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příjemné období prožívá brankář fotbalové Slavie Ondřej Kolář. V přípravě si udržel pozici jedničky, o víkendu svému týmu v Olomouci čistým kontem pomohl k úspěšnému ligovému startu a teď s pražským klubem podepsal také novou smlouvu do roku 2022, která neobsahuje výstupní klauzuli. Čím je ale celá věc zajímavá? Kolář zároveň prodloužil i spolupráci s agenturou Sport Invest. Slavia přitom před měsícem vyhlásila, že s ní do budoucna jakékoliv kontakty odmítá.Celý spor začal kvůli nadějnému záložníkovi Pavlu Buchovi, kterému Pražané nedovolili zanést do smlouvy výstupní klauzuli. Ten odmítl kontrakt prodloužit, byl přeřazen do juniorky a smlouvu vypověděl. O pár týdnů později se pak jako volný hráč domluvil na angažmá s plzeňskou Viktorií.

„Představenstvo Slavie rozhodlo o ukončení jakékoliv spolupráce s agenturou Sport Invest. Trh je ostře konkurenční a my budeme dělat s agenturami, které respektují zájem klubu,“ napsal v červnu na Twitteru předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík.

Další člen představenstva Tomáš Syrovátka byl ještě ostřejší. „Hráči přijdou buď osobně, nebo vůbec,“ reagoval na dotaz, jak teď budou v Edenu jednat s hráči z aktuálního kádru, jež Sport Invest zastupuje. To je kromě Koláře případ stopera Lukáše Pokorného nebo nadějných talentů z mládeže.

Nakonec se však zdá, že situace není tak vyhrocená. Sport Invest totiž ve středu přidal na Twitter brankářovu fotografii s prostým sdělením. „Ondřej Kolář vedle podpisu víceleté smlouvy se Slavií prodloužil o další tři roky také spolupráci s agenturou Sport Invest.“

Kolář přitom do Slavie přišel teprve v zimě, kdy se domluvil na původním dvouletém kontraktu. Teď má smlouvu ještě o rok delší a připustil, že ho brzká nabídka na prodloužení překvapila.

„Samozřejmě, jsem tu zatím jen chvíli. Ale tímto vidím, že si mě Slavia váží a chce, abych tady pokračoval delší dobu. Ani chvíli jsem neváhal, za podpis jsem ohromně rád,“ uvedl třiadvacetiletý brankář pro klubový web.

Nová smlouva neobsahuje žádnou výstupní klauzuli, kvůli níž vznikla zmíněná „kauza Bucha“. „Slavia ji nechtěla a pro mě to nebyl žádný problém. Když bude na stole nějaká nabídka, tak s panem Tvrdíkem se dá vždy domluvit a můžeme to řešit," vysvětlil Kolář. 

Ten se už nyní chce soustředit jen fotbal a věří, že sešívané čeká povedená sezona. "Jsem naprosto nadšený z party, která v klubu je. V kabině se utvořil neskutečný tým, což je vidět i na hřišti. Postupně to do sebe zapadá, takže věřím, že úspěchy brzy přijdou," věřil gólman Slavie, jejíž barvy by nově měl hájit až do léta 2022. A ani jeho pokračující spolupráce se Sport Investem nakonec překážkou v jednání nebyla.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:3. Pražané vedou ligu, trefil se i Coufal

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud