SESTŘIH: Baník - Dukla 2:0. Ostrava přeskočila Spartu, Pražané stále na nule

0
Kuchta už může být u Haška nad čárou. Ale triko Belmondo je výsměch
Po zlatém gólu jsem nevěděl, co mám dělat, vzpomíná Hlaváč

Fotbalisté Ostravy se v šestém ligovém kole vypořádali s poslední Duklou Praha a po výhře 2:0 se vyšvihli do čela neúplné tabulky. O branky Baníku se zasloužili Ondřej Šašinka a Dame Diop, který skóroval v ročníku počtvrté. Dukla ani na šestý pokus v sezoně pod koučem Pavlem Drskem nezabodovala a Ostravě ve vzájemných zápasech podlehla po více než čtyřech letech.

Do kádru Ostravských se po zranění vrátil útočník Baroš , ale kouč Páník ho ještě ponechal na lavičce a důvěru stejně jako v Olomouci svěřil Diopovi s Ondřejem Šašinkou.

Baník do zápasu vlétnul jako vichr a na soupeře se valil jeden rychlý výpad za druhým. Hosté přežili ještě gólovou hlavičku Filla, ale ve 12. minutě náporu podlehli: bleskový kontr po ose Hrubý, Holzer zblízka do opuštěné brány zakončil Šašinka.

Pražané se pak vymanili z defenzívy a po půlhodině hry dokonce převzali otěže zápasu. Dukla měla minimálně na vyrovnání. Tetourovu nepříjemnou ránu z velkého vápna Laštůvka vyrazil, ale čistý gól měl v 35. minutě na noze především Brandner, který se sice vzorově zbavil obránce, ale sám před brankářem zvolil nepřesné zakončení.

Fotbalisté Baníku Ostrava slaví první gól v utkání s Duklou

Hosty navíc ještě více nalomil gól do šatny: Diop se ve 43. minutě důrazně vrhl do souboje s brankářem Radou, který balon nedokázal udržet, a senegalský útočník v pádu zvýšil na 2:0. I přes velké protesty Pražanů u sudího Machálka gól platil.

Diop odstartoval i druhou půli - středem hřiště se dostal za obranu, ale Rada si tentokrát s jeho střelou poradil. Hosté se i pak znovu snažili hrát aktivně a opticky s Baníkem drželi krok. Příležitostí ke skórování však měli poskrovnu. Do jedné zajímavé se v 57. minutě dostal smolař minulých kol Chlumecký, ale jeho tečovaná střela však skončila těsně vedle tyče.

Baník hrál údržbu a v poslední minutě ho z klidu málem vyvedl střídající Bezdička, který však ve vyložené příležitosti přestřelil bránu. Ostravský gólman Laštůvka tak už 405 minut na Městském stadionu neinkasoval a Baník doma neprohrál podeváté v řadě.

Domácí: 12. O. Šašinka, 43. Diop

Hosté:

Domácí: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (C), Holzer (79. Granečný) – O. Šašinka (63. Jirásek), Diop (88. J. Šašinka).

Hosté: F. Rada – Milošević, Bezpalec, Chlumecký, Preisler – Douděra (81. Holík), Daniel Tetour, Marek Hanousek (C), Bilovský, Brandner (81. Bezdička) – Schranz.

Klíčové momenty utkání:

Baník - Dukla: Douděra poslal ošemetnou střelu na domácí branku, ale Laštůvka vše zvládl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Dukla: Diop prověřil Radu, který nakonec musel vyrážet

Baník - Dukla: Diop si počínal na hranici pravidel a nakonec překonal Radu, 2:0

Baník - Dukla: Šašinka se z Holzerova centru trefil jen do Radova náručí

Baník - Dukla: Brandner vystřelil zajímavě těsně vedle tyče

Baník - Dukla: Střílející Tetour ani dorážející Schranz nakonec nepřekonali Laštůvku

Baník - Dukla: Preisler vypálil zpoza vápna těsně vedle tyče

Baník - Dukla: Šašinka z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Radu, 1:0

Baník - Dukla: Fillo z Diopova centru hlavou těsně minul branku

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.