27. srpna 2018 • 19:49

SESTŘIH: Slovácko – Zlín 0:4. Ševci po moravském šlágru tlačí na Spartu

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Zlína porazili v dohrávaném utkání 6. kola FORTUNA:LIGY v Uherském Hradišti domácí Slovácko 4:0. V tabulce se posunuli na páté místo před Jablonec a ztrácejí bod na čtvrtou Spartu. Slovácko po šesti zápasech doma prohrálo a zůstalo na osmém místě. Vedoucí gól Zlína vstřelil z penalty Tomáš Poznar, další přidali Lukáš Bartošák, Lukáš Železník a Róbert Matejov.

"Ševci" vstoupili do derby aktivněji. Přesněji kombinovali ve středu hřiště a také se častěji dostávali k zakončení. Poprvé vážněji zahrozil Beauguel, jehož přízemní střelu v 8. minutě brankář Daněk vyrazil. Většinu akcí ve středu hřiště zakládal Traoré, kterému domácí fotbalisté jen obtížně odebírali míč, což se stalo Slovácku osudným. V 17. minutě kličkujícího Traorého srazil v trestném území Petr a z pokutového kopu Poznar otevřel skóre.

SESTŘIH: Slovácko - Zlín 0:4. Ševci roztrhali Slovácko za hodinu

Domácí hráči se po inkasovaném gólu dostali do herního útlumu a iniciativní Zlín diktoval tempo hry. Ve 26. minutě stačili zadáci Slovácka jen odhlavičkovat míč k volnému Bartošákovi, který před hranicí trestného území přesnou střelou do horního růžku přidal druhý gól. Teprve po něm se Slovácko vzchopilo k chvilkovému odporu, který ale nevedl do přesné koncovky.

Slovácko se pokusilo po změně stran více otevřít hru. Úsilí však rychle zmrazila třetí branka Zlína. U jejího zrodu stál opět Traoré, který oklamal bránícího Daníčka a po jeho přihrávce střídající Železník po čtyřech minutách pobytu na trávníku prostřelil brankáře Daňka. Slovácko zcela vypadlo z rytmu a nechávalo soupeři hodně volnosti. V 62. minutě Matejov unikl po pravé straně a ze strany přidal čtvrtý gól. V závěru už hosté jen kontrolovali hru. Zlín neprohrál posledních osm vzájemných ligových duelů.

Domácí:

Hosté: 18. Poznar, 27. Bartošák, 54. Železník, 63. Matejov

Domácí: Daněk – Juroška, J. Krejčí, S. Hofmann, Mich. Kadlec – Janošek (77. Jakub Rezek), V. Daníček (C) – Navrátil (60. Kalabiška), Sadílek, Petr – Zajíc (69. Kubala).

Hosté: S. Dostál – Hnaníček, Gajič, P. Buchta – Matejov, Traoré, Podio, Jiráček (C) (81. Hronek), Bartošák – Poznar (50. Železník), Beauguel (73. Džafić).

16. Dukla 30 5 5 20 25:62 20

Slovácko - Zlín: Životní trefa Matejova? Daněk zase neměl nárok!

Slovácko - Zlín: Traoré vykoupal Daníčka a zařídil gól pro Železníka. Ševci vedou už 3:0.

Slovácko - Zlín: Juroška nepálil marně, Dostál si ale s jeho pokusem poradil

Slovácko - Zlín: Gól týdne? Bartošák pálil do šibenice!

Slovácko - Zlín: Petr fauloval Traorého ve vápně. Následnou penaltu proměnil Poznar!

Slovácko - Zlín: Beauguel mohl otevřít skóre, vychytal ho Daněk!

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905