24. listopadu 2018 • 19:15

SESTŘIH: Baník - Slovácko 0:3. Svědíkova vydařená premiéra. Baník prohrál potřetí v řadě

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Kouč Martin Svědík zažil na lavičce fotbalistů Slovácka parádní prvoligovou premiéru. Jeho svěřenci vyhráli v dnešním utkání 16. kola nejvyšší soutěže v Ostravě 3:0 a sérii vítězství nad Baníkem tak navršili už na čtyři. Domácí naopak utrpěli třetí porážku za sebou a proti Slovácku prohráli šestý z posledních sedmi duelů.

Svědík se neuchýlil k žádné revoluci v základní sestavě a oproti poslednímu ligovému utkání proti Liberci udělal pouze jedinou změnu, když místo ofenzivního Sadílka dal přednost defenzivnějšímu Janoškovi.

To Baník musel kvůli karetním trestům udělat hned dvě vynucené změny v obraně, ale v úvodní desetiminutovce se zápas snažil zlomit ofenzivou. Ani jednu akci si však z počátečního tlaku nepřipravil k zakončení. To se povedlo až v době, kdy už hosté vyrovnali hru, Šašinkovi, který se ve vápně obkroutil kolem Krejčího a jeho střelu dělily od kýženého cíle decimetry.

SESTŘIH: Baník - Slovácko 0:3. Ostrava v krizi. Propadla a prohrála už potřetí v řadě

Slovácko bylo po pasivním začátku stále troufalejší. Právě Janošek měl v 29. minutě na hlavě stoprocentní gól, ale z malého vápna hlavičkoval po Navrátilově centru mimo tyče.

Zdálo se, že nově poskládaná obrana Baníku bez Stronatiho a Fleišmana má problémy se zachytáváním hostujících kontrů. Jeden z nich se nakonec domácí stal osudným. Navrátil těsně před poločasem utekl po levé straně a jeho přihrávku na penaltový puntík z voleje uklidil po zemi k tyči Havlík. A Slovácko se po třech měsících dostalo v ligovém utkání do vedení.

Baník do druhé půle vstoupil s výraznější větší aktivitou a deset minut obléhal Trmalovu bránu. Baroš ideálně sklepnul balon na volej Šašinkovi, ale jeho rána orazítkovala jen tyč. O kousek minul bránu i Granečný a v 57. minutě přišla nečekaná sprcha na druhé straně. Slovácko se prosadilo po rohovém kopu Havlíka, když Laštůvka ještě stihl vyrazit hlavičku Daníčka, ale Reinberk na vzdálenější tyči dorážel do prázdné brány.

Na Ostravu pak znovu padla bezmoc. Domácí vzadu vsadili na risk a dohrávali jen na tři obránce, což hosté deset minut před koncem do otevřené obrany z brejku potrestali střídajícím Kuchtou ještě třetím gólem. Kuchta šel v 89. minutě ještě úplně sám na bránu, ale Laštůvka čtvrtý gól nedovolil. Slovácko tak po Příbrami získalo plný počet bodů i v Ostravě.

Domácí:

Hosté: 43. Havlík, 57. Reinberk, 80. Kuchta

Domácí: Laštůvka – Pazdera (69. O. Šašinka), Šindelář, Procházka, Holzer – Fillo (83. Stáňa), Jánoš (60. Jirásek), R. Hrubý, Granečný – J. Šašinka, Baroš (C).

Hosté: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Reinberk (84. Jakub Rezek) – Janošek, V. Daníček (C) – Navrátil (82. Divíšek), Havlík, Kalabiška – Zajíc (74. Kuchta).

Baník - Slovácko: Baroš uvolnil Granečného, jeho střela byla zblokována

Baník - Slovácko: Krejčí se po standardce dostal před Laštůvku, ale vybíhal z ofsajdu

Baník - Slovácko: Kalabiška spadl ve vápně po souboji s Pazderou, penalta se nepískala
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Slovácko: Jakub Šašinka převálcoval Krejčího a vystřelil těsně vedle!

Baník - Slovácko: Janošek v tutovce! Ale hlavičkoval vedle

Baník - Slovácko: Havlík nečekaně otevírá skóre, hosté vedou 1:0!

Baník - Slovácko: Baroš sklepl na Šašinku a ten trefil tyč!

Baník - Slovácko: Ostrava v pořádných problémech, Reinberk zvyšuje už na 2:0!

Baník - Slovácko: Zajíc spadl po souboji s Procházkou, penalta se nepískala

Baník - Slovácko: Kuchta v náběhu za obranou Baníku, trefil boční síť

Baník - Slovácko: Jiráskova tečovaná střela málem zapadla do sítě

Baník - Slovácko: Ostrava je zralá na ručník, Kuchta zvyšuje na 3:0!

Baník - Slovácko: Samostatný nájezd Kuchty! Laštůvka ho ale perfektně vychytal

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905