SESTŘIH: Sparta – Baník 3:0. Výhru vystřelili Drchal, Karlsson a Hložek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty porazili v 1. kole skupiny o titul Ostravu 3:0 a na Baník vyzráli i potřetí v sezoně. Triumf Letenských zařídili Václav Drchal, z pokutového kopu David Moberg Karlsson a v nastaveném čase Adam Hložek. První dva jmenovaní se trefili také v únorovém duelu, který Sparta vyhrála 3:2.

Domácí: 29. Drchal, 51. Moberg Karlsson, 90+5. Hložek

Hosté:

Domácí: Heča – Zahustel, Radaković, Costa, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (74. Ćivić), Sáček, M. Hašek (83. Kanga), M. Frýdek (C), Hložek – Drchal (89. Chipciu).

Hosté: Laštůvka – Pazdera (76. Bolf), Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer – Kuzmanović (66. R. Hrubý), Diop (71. O. Šašinka).

11 423 diváků

Výkopu předcházela projekce na velkoplošné obrazovce k uctění památky bývalého kapitána Sparty Josefa Šurala, který v pondělí zahynul v Turecku při autonehodě. Na trávník přišly oba týmy ve speciálních dresech s Šuralovou jmenovkou a číslem 23 na zádech a vepředu s nápisem "Nezapomeneme". Následovala minuta ticha, kterou doprovodil potlesk hráčů a všech fanoušků. Šuralovo jméno skandovali i ostravští příznivci.

V osmé minutě si domácí vypracovali první příležitost, Hašek ale slabou střelou na Laštůvku nevyzrál. Vzápětí zahrozil na druhé straně Kuzmanovič, který zamířil vedle. V 23. minutě to z dálky opět zkusil srbský útočník, ale znovu se trefil mimo tři tyče. Jakmile 23. minuta naskočila na tabuli, vytáhl sparťanský "kotel" transparent se Šuralovou podobiznou a celý stadion začal tleskat.

A šest minut poté otevřeli Letenští skóre. Karlsson se vřítil do šestnáctky a naservíroval míč Drchalovi, jenž zakončil do prázdné branky.

Baník mohl ihned po rozehrání vyrovnat, když Kuzmanovič využil volného prostoru mezi Hložkem a Costou a přihrál Diopovi, ten ale na Heču nevyzrál.

Ve 34. minutě zajel Costa ostře pod nohy Fillovi podobně jako Královi v semifinálovém derby domácího poháru se Slavií. I přes protesty hostujících hráčů mu sudí Královec udělil pouze žlutou kartu. O pět minut později protáhl Jánoš lobem Heču, který jeho nápadité zakončení vytáhl konečky prstů na roh. V závěru poločasu našel Hašek ve vápně za obranou Baníku Drchala, jehož pokus zastavili společně obránce Procházka s gólmanem Laštůvkou.

Necelé tři minuty po začátku druhé půle spadl sparťan Hložek ve vápně po souboji s Fleišmanem. Královec nechal hru plynout, ale po přerušení na základě záběrů od videorozhodčího Orla přehodnotil původní verdikt a nařídil penaltu, kterou Karlsson v 51. minutě bez potíží proměnil.

Baník se dvakrát ocitl blízko snížení. V 64. minutě nepřekonal Diop z bezprostřední blízkosti Heču a za sedm minut napálil Jánoš z první z krkolomné pozice tyč. Poslední slovo měla ale opět Sparta. V páté minutě nastavení Hložek obešel Laštůvku a zakončil do odkryté branky.

Sparta vyhrála pod dočasným trenérem Michalem Horňákem i druhý zápas a upevnila si třetí pozici ve skupině o titul. Ostrava venku prohrála šestý duel za sebou a je pátá o tři body před Libercem, který má k dobru utkání se Slavií.

SESTŘIH: Sparta - Baník 3:0. Letenští uctili Šuralovu památku další výhrou

Horňák po Baníku: Dva dny nešlo trénovat. Kluci byli rozhození

Na Spartě nám to prohráli útočníci, litoval Páník. Jak pořeší ofenzivní útlum Baníku?

Klíčové momenty utkání

Sparta - Baník: Hložek si krásně obešel Laštůvku a završuje na 3:0!

Sparta - Baník: Hložek se pěkně otočil s míčem, ale obstřel skončil vedle

Sparta - Baník: Tyč! Jánoš se nádhernou ranou z halfvoleje málem trefil do šibenice

Sparta - Baník: Heča fantasticky zasáhl proti Diopově tutovce!

Sparta - Baník: Drchal lobem trefil břevno! Karlsson ani Hašek blok hostů nepropálili
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Baník: Karlsson si položil Laštůvku a Letenští vedou 2:0!

Sparta - Baník: Hložek přepadl přes Fleišmana, po zásahu VAR sudí píská penaltu!

Sparta - Baník: Drchal si pohrál se Stronatim, ale netrefil bránu

Sparta - Baník: Drchal sám před Laštůvkou! Mladý útočník pálil jen do ostravského gólmana

Sparta - Baník: Jánošův lob málem nachytal Heču!

Sparta - Baník: Hložek po obřím kiksu obrany hostů střílí těsně vedle!

Sparta - Baník: Costa bláznivým zákrokem sestřelil Filla! Prošlo mu to ale na žlutou

Sparta - Baník: Haškův drzý lob! Z pětatřiceti metrů se pokusil přehodit Laštůvku

Sparta - Baník: Fillo napálil Frýdkovu ruku! Penalta se opět nepíská

Sparta - Baník: Diop sám před Hečou! Ale letenský gólman se vytáhl s parádním zákrokem

Sparta - Baník: Drchal otevírá skóre! Po výborném Karlssonově průniku Letenští vedou 1:0

Sparta - Baník: Krásně zakroucená Kuzmanovičova rána skončila mimo bránu

Sparta - Baník: Zahrál ve vápně Stronati rukou nedovoleně?

Sparta - Baník: Holzer napálil Radakovičovu ruku, penalta se nepíská

Sparta - Baník: Kuzmanovičova parádní otočka! V tutovce pálil těsně vedle

Sparta - Baník: Hašek v obrovské šanci! Vyměnil si s Drchalem míč, Laštůvka ho vychytal

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905