Milionový poker o Součka: kdo by na něj mohl mít a co bude s platem? | iSport.cz
Jan Malý
9. května 2019 • 04:55

Milionový poker o Součka: kdo by na něj mohl mít a co bude s platem?

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola
LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, mstitel Deli a nejhorší rabona sezony LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, mstitel Deli a nejhorší rabona sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdálo se, že se všichni v Edenu smiřují s letním odchodem Tomáše Součka. Počítalo se s tím, že vytáhlý záložník Slavii ještě pomůže v bojích o Ligu mistrů a pak se vydá vstříc zahraniční štaci. Minulý týden ale přišla otočka. „Změnili jsme názor, o Tomáše budeme bojovat,“ prohlásil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. Souček má dostat výrazně přidáno, červenobílí za něj navíc požadují minimálně 10 milionů eur (257 milionů korun). V zamčené části článku pak najdete rozebrané možnosti, který ze zahraničních klubů by si Součka mohl vůbec dovolit s předpokládaným výrazně vylepšeným platem, či přehled nejdražších přestupů pěti lig velikostí podobných té české.Pokud by v létě záložník Tomáš Souček nakonec ze Slavie odešel, stal by se s velikou pravděpodobností druhým nejdražším hráčem v historii české ligy. Nebude sice atakovat půlmiliardu korun, kterou Spartě před osmnácti lety vyplatil Dortmund za Tomáše Rosického, ale i za poloviční sumu se pro něj bude složitě hledat kupec.

Jaký je aktuální stav? „Do konce soutěže to nebudu komentovat, Tomáš se potřebuje soustředit na závěr ligy a musí mít čistou hlavu,“ řekl Sportu hráčův agent Pavel Paska ze společnosti ISM.

Slavia vypadá, že bude v jednáních dost nekompromisní. Díky podpoře čínského majitele není nucená jakéhokoliv hráče prodávat, natož levně. Upřednostňuje sportovní úspěch a jasným cílem v následující sezoně bude postup do Ligy mistrů. Souček měl původně pomoci v předkolech milionářské soutěže a pak odejít do zahraničí, jenže teď se rýsuje varianta, že ve Slavii zůstane déle.

„Změnili jsme názor. Pro Tomáše připravujeme nový, výjimečný, pětiletý kontrakt a rozhodně o něj budeme ještě bojovat. Případní zájemci tak budou muset opravdu robustně přidat nejen klubu, ale i samotnému hráči,“ napsal slávistický předseda představenstva Jaroslav Tvrdík minulý týden na Twitter.

Už v únoru, kdy Tvrdík pro Seznam Zprávy o možném Součkově odchodu hovořil a de facto s ním počítal, si ho přál prodat za 10 milionů eur (257 milionů korun). Momentálně nebude cena vytáhlého reprezentanta nižší, a to poměrně výrazně seškrtává okruh případných zájemců.

Kdo by si Součka mohl dovolit?

V létě se oporu červenobílých marně snažily získat italské kluby Fiorentina či Atalanta Bergamo, která nabízela prý až šest milionů eur. Fenerbahce Istanbul mělo podle tureckých médií nyní mávat čtyřmi miliony eur, což je pro Slavii neakceptovatelná částka. Navíc turecká liga nepředstavuje směr, jímž by se měl Souček vydat, tím by měla být jedna z pěti elitních lig v západní Evropě.

Ale nebude jednoduché najít klub, který by uspokojil nároky lídra české nejvyšší soutěže i samotného hráče. Naposledy probleskla na serveru transfermarkt.de spekulace o tom, že by Součka chtěly Brémy. 

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)
Články odjinud


Články odjinud