SESTŘIH: Budějovice - Jablonec 1:1. Rána z přímáku získala nováčkovi další bod | iSport.cz
4. srpna 2019 • 18:55

SESTŘIH: Budějovice - Jablonec 1:1. Rána z přímáku získala nováčkovi další bod

České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu

Ligoví nováčci z Českých Budějovic dokázali po Spartě obrat o body dalšího favorita. Ve čtvrtém kole FORTUNA:LIGY sice s Jabloncem brzy prohrávali, ale výstavní rána Čoliče z úvodu druhého poločasu nakonec zajistila dělbu bodů po výsledku 1:1. Dynamo má po čtyřech kolech pět bodů, Severočeši o dva víc.

Domácí začali aktivně, ale Jablonec je brzy z první vážnější situace srazil. Jihočeši zaváhali v deváté minutě, kdy za jejich obranu mířil dlouhý pas. Na něj si naběhl Doležal a měl dost prostoru a času na finální přihrávku, kterou poslal na vzdálenější tyč nabíhajícímu Sýkorovi. Jabloneckému záložníkovi stačilo jen nastavit nohu proti míči a pohodlně skóroval. Vstřelil svůj třetí gól v posledních dvou ligových zápasech.

Domácí: 49. Čolić

Hosté: 9. Sýkora

Domácí: Staněk – Čolić, L. Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Havelka (46. Mustedanagić), Javorek – Schranz, Provod, Mršić (80. Kulhánek) – Ledecký (89. Táborský).

Hosté: V. Hrubý – Jugas, Plechatý, Břečka (85. Petrović), Krob – Jovović (76. Chramosta), T. Pilík, Považanec, Sýkora – Matoušek (90+2. Breda), Doležal (C).

Domácí: Křížek, Táborský, Čavoš, Mustedanagić, Brandner, Helešic, Kulhánek

Hosté: Hanuš, Petrović, Chramosta, Peřina, Breda, Velich, Černák

Domácí: Ledecký, Mustedanagić

Marek – Melichar, Vaňkát

Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice

4474 diváků

České Budějovice pak sice do konce prvního poločasu kontrolovaly hru, ale do šancí se nedostávaly. Výrazně nebezpečnější začali být Jihočeši až po přestávce. Hned ve 47. minutě Schranz nevyužil velkou šanci, když netrefil prázdnou branku po přesném centru na vzdálenější tyč od Mršiče.

O dvě minuty později se však už České Budějovice radovaly. Přímý kop ze zhruba 25 metrů napálil Čolič přesně do horního rohu branky a gólman Hrubý se natahoval marně. Bosenský zadák se v české lize trefil poprvé.

Za chvíli mohl Jablonci vrátit vedení Sýkora, ale brankář Staněk ho vychytal. V závěru už další branka nepadla. Jihočeši tak stále čekají na premiérovou domácí výhru v sezoně. V prvním kole na svém hřišti podlehli Opavě a minule se Spartou uhráli stejně jako dnes remízu.

SESTŘIH: České Budějovice - Jablonec 1:1. Exkluzivní pumelice ze standardky zajistila nováčkovi bod

České Budějovice - Jablonec: Po slibném centru Sýkory pálil Matoušek nad!

České Budějovice - Jablonec: Kladrubského jedovka vystrašila Hrubého

České Budějovice - Jablonec: Javorek nešikovně rozběhl Doležala, situaci hasil gólman Staněk

České Budějovice - Jablonec: Čolič alá Ronaldo! Parádním přímákem rozvlnil síť za Hrubým, 1:1

České Budějovice - Jablonec: Schranz zazdil tutovku, když netrefil prázdnou bránu!
Video patří k placenému obsahu

České Budějovice - Jablonec: Havlova pumelice místo Hrubého ohrozila spíše diváky za bránou

České Budějovice - Jablonec: Staněk vyběhl mimo vápno a hlavou minul míč. Sýkora však jeho minelu nepotrestal

České Budějovice - Jablonec: Javorkova rána protáhla hostujícího gólmana

České Budějovice - Jablonec: Ledecký svižnou střelou prověřil Hrubého

České Budějovice - Jablonec: Doležal našel před bránou Sýkoru, ten se zblízka nemýlil, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava