26. října 2019 • 16:22

SESTŘIH: Slovácko - Opava 4:0. Domácí slaví třetí vítězství v řadě

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté poslední Opavy ve 14. kole první ligy na hřišti Slovácka utrpěli debakl 0:4 a na výhru v nejvyšší soutěži čekají už dvanáct zápasů. Naopak domácí potřetí za sebou zvítězili a poskočili na páté místo tabulky. V Uherském Hradišti otevřel skóre v deváté minutě Patrik Šimko, po změně stran přidali další góly Ondřej Šašinka, Jan Kalabiška a Tomáš Zajíc.

Domácí: 9. Šimko, 53. O. Šašinka, 64. Kalabiška, 87. Zajíc

Hosté:

Domácí: Trmal – Reinberk, S. Hofmann (C), J. Krejčí, Šimko – M. Petržela (62. Kalabiška), Sadílek, Havlík, Navrátil (85. Juroška) – O. Šašinka (81. Hellebrand) – Zajíc.

Hosté: Fendrich – Sus, Simerský, Svozil, Žídek (C) – Schaffartzik (74. Souček) – Mondek, Zavadil, Šulc, Jursa (46. Zapalač) – Juřena (68. Dedič).

4076 diváků

Slovácko podobně jako v minulém domácím utkání s Libercem (3:1) dobře začalo. V deváté minutě po centru Reinberka míč lehce přizvedl Šašinka a nepokrytý Šimko s pomocí drobné teče dostal míč do branky. Pro slovenského obránce to byl premiérový gól v české lize, kterého se dočkal při svém 96. startu.

Hosty rychlá branka nepoložila, naopak se hra přelévala ze strany na stranu, ale k výraznějšímu ohrožení obou branek v následujících minutách nedošlo. Až v závěru poločasu Opava mohla srovnat. Po přímém kopu Zavadila téměř od poloviny hřiště se míč snesl až do pokutového území, kde se Žídek odpoutal od Zajíce a zakončoval sám hlavou do tyče Trmalovy branky.

Po změně stran se Slovácko hned opřelo do slezského soupeře a po přihrávce Sadílka zakončoval Šašinka, ale gólman Fendrich míč dokázal vyrazit na roh. Dorážející Reinberk se poté mezi tyče netrefil.

V 53. minutě se už domácí dočkali. Po rohu se míč vrátil do klubka hráčů v malém vápně, kde se nakonec nejlépe zorientoval Šašinka, který dokázal balon protlačit až do branky. O chvilku později si na centr Havlíka naběhl Hofmann a jen těsně hlavou minul.

Slovácko bylo při chuti a v 64. minutě skórovalo potřetí. Po přímém kopu Sadílka se míč přes Krejčího a bránící opavské hráče dostal ke střídajícímu Kalabiškovi a ten se prosadil po dvou minutách na hřišti.

Domácí v 87. minutě po exhibiční akci přidali ještě čtvrtý gól. Šimko obešel při průniku do šestnáctky několik bránících hráčů a vybídnul volného Zajíce, jenž už neměl problém se zakončením. Slovácko tak doma porazilo Opavu v pátém z šesti prvoligových zápasů.

Slovácko - Opava: Zajíc po souhře se Šimkem navýšil na 4:0

Slovácko - Opava: Trmal nepřevedl jistý zákrok, ale ani Žídek nevyužil zmatků před brankou

Slovácko - Opava: Kalabiška hned po svém příchodu zvýšil vedení Slovácka, 3:0

Baník - Olomouc: Hlavička Stronatiho protáhl Buchtu

Slovácko - Opava: Hofmannova hlavička jen o kousek minula branku Opavy

Slovácko - Opava: Šašinka se po rohu Sadílka zorientoval nejlépe a protlačil míč do sítě, 2:0

Slovácko - Opava: Fendrich zlikvidoval střelu Šašinky

Slovácko - Opava: Žídkova hlavička skončila na tyči Trmalovy brány
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Opava: Zajícův pokus o navýšení skóre překazil Schaffartzik a také ofsajd

Slovácko - Opava: Trmala skákavá střela Schaffartzika nepřekvapila

Slovácko - Opava: Šimkova tečovaná střela prošla až do sítě, 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905