SESTŘIH: Slovácko – Slavia 2:0. Prohra lídra, pálili Petržela a Zahustel | iSport.cz
1. března 2020 • 16:20

SESTŘIH: Slovácko – Slavia 2:0. Prohra lídra, pálili Petržela a Zahustel

Autor: iSport.cz
0
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!

Fotbalisté pražské Slavie nečekaně podlehli ve 23. ligovém kole na půdě Slovácka 0:2. Obhájce titulu utrpěl druhou prohru ze tří jarních kol a jeho náskok v čele tabulky před druhou Plzní se snížil na deset bodů. Tým z Uherského Hradiště poslal do vedení ve 24. minutě Milan Petržela a v závěru přidal pojistku střídající Ondřej Zahustel. Slovácko poskočilo na páté místo a ztrácí tři body na třetí Jablonec.

Zatímco Slovácko nastoupilo prakticky v ideální sestavě, Slavii na poslední chvíli vypadli nemocní Ševčík s Bořilem. Netradičně na levém kraji obrany nastoupil Holeš, ve středu zálohy si pak soutěžní premiéru v červenobílém dresu odbyl Oscar, který v prvních dvou jarních kolech nehrál kvůli karetnímu trestu.

Slovácko v této sezoně už dokázalo porazit Plzeň i Spartu a nebojácně začalo také proti dalšímu favoritovi. Domácí v první půli nepouštěli soupeře do mnoha šancí a ve 24. minutě se sami dostali do vedení.

Po Navrátilově centru ještě Zajícovu šanci zlikvidoval gólman Kolář, ale z dorážky už se do odkryté branky prosadil Petržela. Slovácko ve třetím jarním kole poprvé skórovalo. Pražané se v první půli trápili a měli jedinou vyloženou šanci. Stanciu ve 34. minutě už překonal Trmala a míč odvrátil na poslední chvíli z brankové čáry Divíšek.

SESTŘIH: Slovácko - Slavia 2:0. Další venkovní prohra, náskok na Plzeň už je jen 10 bodů

Kouč Slavie Trpišovský po poločase hned dvakrát střídal - místo Zimy a Provoda nastoupili Masopust s Teclem, který doplnil druhého útočníka Musu. Domácí trenér Svědík pak musel v 51. minutě stáhnout zraněného Navrátila.

Pražané v druhé půli přidali a vytvořili si tlak. V 56. minutě Tecla vychytal Trmal a předchozí pád Stanciua ve vápně sudí Berka po konzultaci s videorozhodčím jako faul nevyhodnotil. Vzápětí Masopustovu hlavičku odvrátil těsně před brankovou čárou Hofmann.

V 68. minutě se neprosadil ani Stanciu, jehož ránu Trmal vyrazil. Červenobílí vsadili vše na ofenzivu a na posledních 20 minut šel do hry třetí útočník Hilál.

V 86. minutě mohl krátce po návratu na hřiště po ošetření krvavého zranění definitivně rozhodnout Zahustel, ale jeho hlavičku zblízka skvěle vyrazil Kolář. O tři minuty později už domácí obránce či záložník po centru dalšího střídajícího hráče Šimka hlavou nezaváhal a pojistil náskok Slovácka.

Slavia po více než roce inkasovala v lize dvakrát v jednom utkání. Po podzimní části drželi červenobílí v nejvyšší soutěži sérii 26 zápasů bez porážky, ale na jaře ze tří kol získali jen tři body.

Ondřej Zahustel si užívá děkovačku s fanoušky Slovácka

Domácí: 25. M. Petržela, 89. Zahustel

Hosté:

Domácí: Trmal – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek (56. Juroška) – Sadílek, V. Daníček (C) – M. Petržela (78. Šimko), Havlík, Navrátil (51. Zahustel) – Zajíc.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela (C), Mo. Tijani, Holeš (70. Júsuf Hilál) – Olayinka, Stanciu, Zima (46. Masopust), Oscar, Provod (46. Tecl) – Musa.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Slovácko - Slavia: Zahustelovo vykoupení! Hlavičkou definitivně skolil sešívané, 2:0

Slovácko - Slavia: Zahustel v tutovce! Hlavičku koníčkem ale skvěle vyrazil Kolář
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Slovácko - Slavia: Zahustel inkasoval krvavý úder do hlavy

Slovácko - Slavia: Stanciovu dělovku po Oscarově obloučku kryl Trmal

Slovácko - Slavia: Masopustovu hlavičku z brankové čáry vykopl Reinberk!

Slovácko - Slavia: Stanciu padl ve vápně, penalta se ale nepíská, Tecl tutovku neproměnil

Slovácko - Slavia: Stanciu pálil k tyči po Coufalově autu a Musově sklepnutí

Slovácko - Slavia: Byl to gól? Stanciův pokus vykopl Kadlec z brankové čáry

Slovácko - Slavia: Stanciův prudký pokus ze standardky si Trmal pohlídal

Slovácko - Slavia: Euforie pro domácí, Petržela dorazil míč do sítě a je to 1:0!

Slovácko - Slavia: Stanciu to vzal na sebe skákavou střelou

Slovácko - Slavia: Sadílek zkusil rovnou střílet ze standardky, bránu vůbec netrefil

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava