SESTŘIH: Sparta – Opava 2:0. Čtvrtá výhra v řadě, pálili Kozák s Frýdkem | iSport.cz
10. června 2020 • 21:30

SESTŘIH: Sparta – Opava 2:0. Čtvrtá výhra v řadě, pálili Kozák s Frýdkem

0
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
Krejčího obnovená premiéra na Letné: Penalta? Řekl jsem sudímu, že do mě někdo nalítl...

Fotbalisté Sparty porazili v předposledním 29. kole základní části první ligy Opavu 2:0. Letenští si díky čtvrté ligové výhře za sebou, kterou zařídili Libor Kozák a Martin Frýdek, zajistili start v nadstavbové skupině o titul. Na třetí Jablonec ztrácí dva body. Slezané nezvítězili v šestém kole po sobě a kvůli triumfu Příbrami nad Libercem 2:1 klesli na poslední místo.

Domácí: 11. Kozák, 71. M. Frýdek

Hosté:

Domácí: Nita – Vindheim, Štetina, Hancko, Matěj Hanousek – Hložek, Trávník (46. Sáček), Kanga (76. Dočkal), Karabec (76. Mandjeck), Moberg Karlsson (65. M. Frýdek) – Kozák (C) (65. Tetteh).

Hosté: Fendrich – Hrabina, Hnaníček, Žídek (C), Helešic – Mondek (75. Sus), Schaffartzik, Jan Řezníček, Jursa (78. Železník), Dordić (83. Šcudla) – Juřena (83. Texl).

300 diváků

Díky pondělnímu navýšení počtu diváků na sportovních akcích na 500 osob se na hlavní tribuně sešlo několik desítek sparťanských příznivců z fanklubů. Znovu nechybělo ani předem nahrané fandění ozývající se z reproduktorů.

Sparťanský kouč Kotal oproti sobotnímu zápasu na hřišti Bohemians 1905 udělal v základní sestavě čtyři změny. Na lavičce zůstal Dočkal, jehož kapitánskou roli zastal Kozák. Premiérový start v základní sestavě v nejvyšší soutěži si připsal šestnáctiletý Karabec, třetí nejmladší střelec v historii ligy. Poprvé od 1. září nastoupil v lize brankář Nita.

SESTŘIH: Sparta - Opava 2:0. Čtvrtá výhra v řadě a čtvrté místo. Zaskvěl se Karabec

Opavského gólmana Fendricha jako první ohrozil v osmé minutě z dálky Karlsson, který však jen vystřelil do jeho náruče.

O tři minuty později se už Letenští dočkali. Výbornou souhru a rychlý sled přihrávek po ose Vindhem, Karabec, Karlsson dovršil zblízka ve vápně Kozák. Opavský odchovanec se jedenáctou brankou v ligovém ročníku dotáhl v tabulce nejlepších střelců na svého spoluhráče Kangu a Budínského z Mladé Boleslavi.

Na druhé straně zahrozila i Opava, ale Dordičova hlavička v šestnáctce zamířila přímo do Nitových rukavic. Po skoro půl hodině hry se míč ve vápně odrazil ke Karabcovi, jenže Fendrich jeho druhý ligový gól odmítl a odvrátil míč na roh. Po něm hlavičkoval těsně vedle branky Hancko.

Po pauze nedokázal pojistit náskok domácích zblízka Karlsson. V 66. minutě hosté málem srovnali. Ke kapitánu Žídkovi se po rohovém kopu odrazil míč, který skončil na tyči.

Domácí pojistili vítězství v 71. minutě. Karabec si obehrál Schaffartzika, nacentroval před branku a Frýdek pomocí odrazu od Jursy zvýšil na 2:0. Další trefy mohli přidat Mandjeck s Hložkem, ale nezakončili přesně. V závěru si odbyl debut v nejvyšší soutěži osmnáctiletý záložník hostů Ščudla. V nastaveném čase vytáhl Nita Žídkovu ránu na roh.

Pražané zdolali Opavu v jedenáctém ligovém souboji za sebou, přičemž popáté v řadě s ní neinkasovali. Slezané venku v nejvyšší soutěži nezvítězili ve čtrnáctém utkání po sobě.

Sparta - Opava: Žídkova rána ještě nadělala Nitovi problémy

Sparta - Opava: Hložkova střela zpoza vápna skončila těsně vedle!

Sparta - Opava: Mandjeck nedosáhl na Vindheimovu pobídku

Sparta - Opava: Juřena napálil míč jen do boční sítě

Sparta - Opava: Souhru letenských supertalentů Hložka a Karabce završil Frýdek, 2:0!

Sparta - Opava: Hložkovu skákavou střelu si Fendrich pokryl

Sparta - Opava: Kozák si v sólu nezpracoval dobře, Karlsson nedorazil do prázdné brány

Sparta - Opava: Zmatek v domácí obraně, Vindheim nevěděl, kam srazil míč

Sparta - Opava: Kozák otevírá skóre po krásné kombinaci, 1:0!

Sparta - Opava: Karlsson si seběhl doprostřed a štiplavou střelou prověřil Fendricha

Hráč zápasu Karabec: Hložek mi pomáhá, mohlo to být ještě lepší

Nadřeli jsme se, Opava hrála o život, uznal Kotal

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava