SESTŘIH: Brno - Příbram 1:1. Střídající Pilík zařídil z penalty remízu | iSport.cz
22. listopadu 2020 • 15:30

SESTŘIH: Brno - Příbram 1:1. Střídající Pilík zařídil z penalty remízu

1
iSport podcast: Berbr už se do fotbalu nevrátí. Je jeho křídlo pryč?
Liberec - Plzeň: Střelou mezi betony zakončil své sólo Kantner, 2:6

Fotbalisté Brna remizovali v osmém kole první ligy s Příbramí 1:1 a ani na pátý pokus doma v sezoně nevyhráli. Domácí přitom vedli od páté minuty po brance Jana Hladíka, ale v 77. minutě vyrovnal z penalty Tomáš Pilík. Zbrojovce v tabulce patří 15. místo, Příbram, která poprvé bodovala venku, je stále poslední.

Domácí vstoupili do zápasu s chutí a už v 5. minutě byli za aktivitu odměněni. Po pravé straně se prodral do vápna Moravec, naservíroval míč před bránu a Hladík jej pohodlně uklidil za Kočího záda. V 11. minutě našel Fouskův centr Přichystala, jehož střela skončila těsně nad a podobný osud měla rána Štepanovského.

Příbram se z brněnského sevření dostávala jen pomalu. Zahrozit zkoušela centry, zejména z pravé strany, ale obrana Zbrojovky žádné větší nebezpečí nepřipustila. Také proto, že hostům chyběla přesnost ve finální fázi, což platilo i pro domácí po několika slibně se rozvíjejících útočných akcích.

Obraz vyrovnaného duelu ze závěru první půle se nezměnil ani po přestávce. Ve 48. minutě střílel z přímého kopu z 26 metrů nad domácí Fousek a byla to na dlouhou dobu jediná akce hodná zaznamenání, protože další snahu obou celků zhatila nepřesná kombinace.

Brno však postupem času až příliš snadno vyklidilo pozice ve středu hřiště a tlak Příbrami sílil. V 69. minutě se vytáhl domácí brankář Floder po střele Vávry, zatímco jednu z mála střeleckých příležitostí Brna poslal Kotula těsně vedle.

Brno - Příbram: Sudí Orel odvolal penaltu pro domácí
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Příbram se dočkala vyrovnání 77. minutě. Sudí Orel posoudil kontakt Čermáka s Vávrou jako penaltový a pokutový kop bezpečně proměnil Pilík.

Blízko k penaltě bylo o tři minuty později i Brno. Rozhodčí ji nařídil po kontaktu Soldáta s Čermákem, ale po konzultaci s videorozhodčím pokutový kop odvolal. Byla to tečka za nepříliš povedeným duelem, po kterém Příbram teprve podruhé v sezoně bodovala, ale se dvěma body je stále poslední.

Domácí: 5. Hladík

Hosté: 77. T. Pilík

Domácí: Floder – Jan Moravec, Dreksa (C), Gajić, Kotula – Štepanovský, J. Sedlák, Šumbera (58. Ad. Čermák), A. Fousek (58. Růsek) – Hladík (80. Pachlopník), Přichystal (90+1. Fila).

Hosté: Kočí – Cmiljanović, Diarra, Svoboda, Nový (73. T. Pilík) – Vávra (86. Vais), Folprecht, Jan Rezek (C), Soldát, Zorvan – Belej (58. Voltr).

18. Příbram 9 1 2 6 7:24 5

Brno - Příbram: Čermák podle sudího fauloval Vávru ve vápně, penalta!

Brno - Příbram: Rezkův přímák z dálky se do brány nevešel

Brno - Příbram: Moravcovu nabídku zužitkoval Hladík, 1:0

Brno - Příbram: Slabé zakončení Hladíka odhlavičkoval Cmiljanovič
FC Zbrojovka Brno Vše o klubu ZDE 1. FK Příbram Vše o klubu ZDE

1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava