SESTŘIH: Hradec Králové - Liberec 1:1. Další remíza, hosté hodinu o deseti

0
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem

Fotbalisté Hradce Králové i ve třetím zápase po návratu do FORTUNA:LIGY remizovali 1:1. Hostující Liberec sice v azylu nováčka v Mladé Boleslavi od 9. minuty vedl po trefě Michaela Rabušice, ve 34. minutě ale přišel o vyloučeného Filipa Havelku. V 67. minutě pak přesilovku zužitkoval střídající Jan Král. Slovan získal v novém ročníku první bod.

Domácí: 67. J. Král

Hosté: 9. Rabušic

Domácí: Fendrich – Mejdr, Jakub Klíma (69. Kateřiňák), Donát, Urma – J. Rada (85. Soukeník), Kodeš – Prekop, P. Dvořák (63. J. Král), Vlkanova (C) – Vašulín (85. Kubala).

Hosté: Knobloch – Koscelník, Chaluš, Mikula (C), Fukala – Nečas (61. Mészáros), Faško, Havelka, Gembický (61. Jan Matoušek) – Rabušic (41. Purzitidis), Rondić.

960 diváků

První šanci měl v páté minutě domácí Vašulín, v těžké pozici na přední tyči ale minul. Liberečtí naopak z úvodní vážnější akce udeřili. Po centru Gembického z levé strany si zpracoval míč Rabušic, otočil se a s jemnou tečí bránícího Urmy poslal míč přesně k tyči. Slovan jako poslední z 16 účastníků této ligové sezony skóroval.

V 19. minutě dostal po přímém kopu balon hlavou do sítě Klíma, z vyrovnání se ale neradoval dlouho, protože rozhodčí odpískali ofsajd. Po půlhodině sudí Proske udělil libereckému Havelkovi za ostrý zákrok nejdříve jen žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí situace ze záznamu ho vyloučil. Slovan podruhé za sebou dohrával v deseti, v minulém kole musel předčasně pod sprchy Gebre Selassie.

SESTŘIH: Hradec Králové - Liberec 1:1. Další remíza Votroků, hosté hodinu v deseti

Severočeši vystřídali Rabušice a stáhli hru na jednoho útočníka. Ve 39. minutě mohl srovnat Prekop, ale gólman Knobloch jeho ránu pod břevno vytáhl. Ještě blíže k brance měli „Votroci“ ve 47. minutě. Nejprve Radova tečovaná střela skončila těsně vedle a po následném rohu srazil Dvořák pokus spoluhráče Prokopa na tyč.

Východočechům poté vyšlo střídání. Král byl na trávníku asi čtyři minuty, když si našel Vlkanovův centr z rohového kopu a hlavou zblízka vyrovnal. Dvaadvacetiletý obránce se stylově na stadionu v Mladé Boleslavi, kde dříve působil, dočkal premiérového gólu v nejvyšší soutěži.

Otočit stav už se „Votrokům“ nepovedlo. Liberec sice po pěti vzájemných ligových zápasech inkasoval, ale v nejvyšší soutěži bodoval s Hradcem podeváté za sebou. Východočeši v součtu s přípravou neprohráli už 21 utkání.

Klíčové momenty zápasu

Hradec Králové - Liberec: Tlak Votroků, hlavička Donáta skončila u Knoblocha

Hradec Králové - Liberec: Rondič hlavičkoval o metr vedle

Hradec Králové - Liberec: Slovan po dlouhé době v útoku, pálil Rondič

Hradec Králové - Liberec: Střídající Král po rohu srovnal, 1:1

Hradec Králové - Liberec: Tvrdá rána Rady, poté Dvořák orazítkoval tyč

Hradec Králové - Liberec: Nebezpečnou hlavičku Vašulína po rohu srazil na roh Fukala

Hradec Králové - Liberec: Bombu Prekopa výtečně vytáhl nad břevno Knobloch

Hradec Králové - Liberec: Havelka šíleným šlapákem dojel Vlkanovu. Červená karta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Hradec Králové - Liberec: Prekop vyslal skákavou jedovku

Hradec Králové - Liberec: Vyrovnávací trefu Votroků zhatil ofsajd

Hradec Králové - Liberec: Rabušicovu střelu do protipohybu Fendricha poslal bránící Urma, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.