22. srpna 2021 • 17:50

SESTŘIH: Plzeň – Karviná 2:0. Viktoria dál bez ztráty, trefili se Chorý a Kaša

2
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Pět kol, pět vítězství! Plzeň je v nové sezoně FORTUNA:LIGY i nadále stoprocentní, v utkání 5. kola porazila Karvinou 2:0 a vrátila se do čela tabulky před Spartu. První gól vstřelil z penalty Tomáš Chorý, po změně stran ještě hlavičkou zvýšil Filip Kaša.

Domácí: 33. Chorý, 76. Kaša

Hosté:

Domácí: A. Hruška – M. Havel (83. Řezník), Kaša, Brabec (C), Hybš – Janošek – Kayamba (60. Ba Loua), Káčer (70. P. Šulc), Bucha, Falta (60. Mosquera) – Chorý (60. Beauguel).

Hosté: Bolek – Křapka, Santos, P. Buchta (46. Jurásek), S. Dramé, Šehić (72. Tavares) – Mikuš (61. Svoboda), Stropek (80. Nešický), Qose, Bartošák – Papadopulos (C).

6520 diváků

Viktoria v nejvyšší soutěži zdolala slezského soupeře po třech zápasech. Karviná v lize nevyhrála pošesté za sebou a zůstala předposlední.

Západočeši se vítězně naladili na čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti CSKA Sofia, kam si povezou náskok 2:0 z domácího duelu. Svěřenci trenéra Michala Bílka vyhráli deváté z deseti soutěžních utkání v sezoně a potřetí za sebou neinkasovali.

Domácí odstartovali aktivně, ale až na nepřesnou Kayambovu střelu v úvodu svého bývalého gólmana Bolka neohrozili. Jeho protějšek Hruška naopak v 10. minutě vyrazil ránu Santose a Bartošák křížným pokusem minul branku favorita.

SESTŘIH: Plzeň - Karviná 2:0. Viktoria pokračuje na vítězné vlně, trefili se Chorý s Kašou

Plzeňský Hybš po kontaktu s Křapkou zblízka také zamířil vedle. Sudí Pechanec však při kontrole videozáznamu odhalil faul karvinského obránce a nařídil pro Viktorii penaltu, kterou ve 33. minutě proměnil Chorý.

Západočeši do konce první půle bez problémů kontrolovali hru. V nastaveném čase ještě Janošek trefil z přímého kopu horní síť branky hostů.

Druhé dějství příliš atraktivní fotbal nenabízelo. Karvinský Santos se dvakrát dostal k zajímavé hlavičce, ale poprvé trefil Hrušku a podruhé v 75. minutě zamířil vedle.

V 76. minutě přidali domácí pojistku. Janošek ze standardní situace nacentroval do šestnáctky a Kaša hlavou překonal Bolka. Stoper Viktorie se trefil poprvé v ročníku a celkově potřetí v nejvyšší soutěži.

Plzeň na svém stadionu v lize neprohrála pojedenácté za sebou. Karviná protáhla venkovní sérii bez vítězství na sedm zápasů.

Nejzajímavější momenty zápasu:

Plzeň - Karviná: Poslední šanci utkání měl Papadopulos, zmar hostů ale neprotrhl

Plzeň - Karviná: Kontaktní gól mohl vsítit Tavares, jeho střela ale letěla těsně vedle tyče

Plzeň - Karviná: Krásná akce Ba Louy, Bolek se jen díval
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Karviná: Viktoria vede už o dva góly, hlavou se prosadil Kaša - 2:0!

Plzeň - Karviná: Santos měl na hlavě vyrovnání, jenže minul!

Plzeň - Karviná: Střídající Beauguel mohl zvýšit, jeho střela byla ovšem zblokována

Plzeň - Karviná: Po návratu z šaten mohl udeřit opět Chorý, jeden krok mu ale chyběl

Plzeň - Karviná: Štiplavý přímák Janoška rozvlnil jen horní síť

Plzeň - Karviná: Chorý poslal balón přesně k tyči, Viktoria jde do vedení - 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.